Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hrotočelec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Hrotočelec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 18:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: buck
jo, myšlena byla velikost - přírůstek pár centimetrů dokáže tahle ryba jako malá a mladá udělat za několik málo měsíců, takže 4 cm za 3 roky je fakt nic moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:36 buck Re: Hansel
Tak to doufám že mám teda toho zmetka a že se ta ryba netrápí. Teď je z něj dokonce král akvária, protože péřovce jsem teďka prodal potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:22 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: buck
Nemusí být nutně chyba u vás, někdy je prostě "špatná" ryba. Ten hornbach by mohl dost napovědět, ale sem tam se prostě najede "zmetek", který ovšem nemusí krom velikosti vykazovat žádné jiné vady a radost dělá stejnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:16 buck Re: Hansel
Tak potom nevím proč neroste, má stále plné břicho a kvárium rozhodně přeribněné není a místa má dost. Jeho věk vůbec netuším, koupil jsem ho v hornbachu, tam ho dovezli z německa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 13:43 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: buck
Hádám že náznak problému bude asi velikost ryb po 3 letech... a to že je ten přírůstek za 3 roky opravdu opravdu malý. Při představě že ten hrotočelec přeleze i 30 cm ... to tomu vašemu bude kolik ? I kdyby přírůstky byly konstantní .. COŽ JE BLBOST a růst se jen zpomaluje .. tak by 30 cm dosáhnul někdy cca v 17 letech ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 12:41 buck Re: PaDa
Péřovce jsem koupil ve velikocti cca 5 cm a hrotnočelce tak 8 cm. Krmím ho každej druhej den nítěnkama, tak nevim kde vidíš problém. Je pořádně vyžranej a krásně vybarvenej, tak si myslím, že se tam špatně nemá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 22:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: buck
mam jednoho hrotnocelce ostnoploutveho (tak 12 cm) s 15 neonkama a dvema 15 cm perovci uz 3 roky
to jsi jim ale musel zadrátovat huby, ne? ;-) tomu by nasvědčovala i velikost hrotočelce po třech letech hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 22:28 buck – hrotnocelec
Ja mam v 250 litrovem akvarku jednoho hrotnocelce ostnoploutveho (tak 12 cm) s 15 neonkama a dvema 15 cm perovci uz 3 roky a nezaznamenal jsem zadny naznak agrese. Jinak hrotnocelec mi nezere nic jineho nez zive nitenky a zahrabal se mi jen jednou a to ten prvni den v novem akva. Jinak se ted schovava v javskem mechu, z ktereho pozoruje cele akva smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:41 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Sander
V přírodě dorůstají armati cca 80 cm, v akváriu tak o 20 cm méně. I tak ale budou potřebovat poměrně velké a členitě zařízené akviško s hromadou úkrytů a možností zahrabat se. Výhodou ovšem je, že nakrmení nebývají přespříliš aktivní a své úhořovité tělo naskládají v podstatě kamkoli. Není to ale návod na maličké akva, pod min. protáhlou dvoustovku na kus to asi nepůjde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:16 Sander Re: LiborSprysl
Díky pěkně. to se máme na co těšit. Skoro jako úhoři. Až budou mít šedesát cenťásků, tak je vyudíme. :-D Ne. jen žertuju. Dožijou se klidného stáří. Doufám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: LiborSprysl
Slušné kousky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 11:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaDa
Samice dobrých 12...možná 15 v průměru? Nevím, mám oko z Kašparovi krávy, ale hadice to byla pořádná...asi spíš těch dvanáct...si tak prsty ukazuji tu míru.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 06:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: LiborSprysl
Jaká byla tloušťka těla v téhle velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 05:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: lucie.aqua
Měl jsem půlmetrové...kolega také...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:47 Žena lucie.aqua [511] Re: Sander
Fotka k příspěvku Já jsem toho svého darovala do MiniZOO, když měl ve dvou letech 30cm. Už ho nešlo mít déle ve 300 litrech. Je mi to moc líto, byla to super ryba. Kromě patentek jsem mu kupovala moučné červy, vyhrabávala žížaly, měl moc rád rybí maso, po lososovi se mohl utlouct. Dle mých informací doroste v akváriu cca 45-50cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 21:05 Sander – Mastacembelus armatus
Máme doma dva kousky Mastacembelus armatus (hrotočelec velký), koupil jsem je na burze asi před rokem, velikost cca 6 cm. Dnes měří asi 20 cm, mají se čile k světu. Jsou nádherně vybarvení a snášenliví k osazenstvu aq. Nejraději mají mražené patentky. Nevíte, jaké velikosti dorůstají v aq?
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 23:18 Žena Danila [4489] - SumciRe: Jakub
Ve 350 litrech se bude mít dobře, nemějte obavy a na těch 30 cm si počkáte hezkých pár let, pokud vůbec této velikosti dosáhne ano , ale i tak mu to bude stačit.
Mám je už několik let a rostou poměrně pomalu.
Ať se daří. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 23:08 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Jakub
Koupit si rybu s tím že zakrní hraničí s barbarstvím! Jako kdyby neexistovaly menší druhy hrotočelců, vhodnějších pro 350L akvo.. :-|
A ve zverimexu toho občas nakecaj, a vnutěj lidem třeba 4 thorakáty do 54L akva nebo oskary a pangase do stolitrovky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 21:11 Jakub – Mastacembelus erythrotaenia
Fotka k příspěvku ahoj koupil jsem si hrotocelce ohniveho ve zverimexu me ujistili ze v 350l akvarku by nemel dosahnout veci velikasti jak 30cm zajimalo by me jesi ma nekdo skusenost s temito rybami jesi zakrsaji( mam unej 2 hadohlavce duhovi motylovce a pancernicky a ancitrusi)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 21:24 Tomas – Macrognathus aculeatus,Mastacembelus circumcinctus
Mam 2 x Macrognathus aculeatus jeden má 15 cm druhý 9 cm oba krmim žížalama i velkýma :-D a nemusim je krájet nic snědí je celý ty žížali hned je polikají :-D a je to zábava tet sem si koupil 3x Mastacembelus circumcinctus a mam je 1 den a pul zatim neprijímaj potravu tak sem zvědavý ejstli budou zítra konečně ale jeden se snažil už kousnout do žížaly :-D ale jinak ti dvaj sou zvyklí na všechno co vypada jako žížala :-D i patentky a tak
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2011 22:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Vladimir
Vladimir napsal: mam 3 hrotocelcov činskych su velmi mierumylovny k ostatnim rybam
No zvlášť k těm neonkám budou tak milí, že je samou láskou sežerou, jen počkej až ti trošku povyrostou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 21:51 Vladimir
mam 3 hrotocelcov činskych su velmi mierumylovny k ostatnim rybam ktore mam v akvarku su tam skalare guramy neonky tetry sumcekovia pavie očka radi sa nahanaju po akvarku aradi sa aj schovavaju do ukrytov ktore som spravil z kamenov a mušlí palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 23:10 Muž ToGi84 [2] Re: Petra
Já sem asi vadnej, mám Hrotnočelca snad 3 roky a z puvodnich 10ti cm, jak píšu v tomto vláknu dříve má ted tak cca 30 cm, je nádhernej, roztomilej, ale já mám z něho neskutečnej respekt, až dokonce strach, jednou mě štípl, jsem se lekl jak svina a asi od te doby mám blok. A když ho mám lovit, tak jsem nervozni jak pred maturitou, pže ta ryba je neskutečně mrštná a není u ní absolutne problem vyskočit ze sítky, to se mi taky stalo, řeknu Vám, zažil jsem s ním dobré šoky, je strašne mrštnej, silnej ale i chytrej, nenadarmo mu říkám "had" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 19:24 Petra Re: simka894
Nic jsem nezměnila.Včera jsem ho krmila z ruky a nějak si mě popletl s potravou a tak mě kousnul ;-) nebolelo to, jen jsem se lekla a pak se najedl. Dneska jsem mu zkoušela dát už dvakrát jíst a vždy vše snědl. Nechová se ani jinek než normálně. Máme ho už přez rok a nikdy jsem to u něj neviděla. Když ryby blednou tak obyčejně "chcípnou" sad
Edit: Jak je to s tou solí? Akvárko dosoluji i preventivně kvůli prevenci. Vybledl je možná slabé slovo. Zmizela mu skoro celé kresba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 19:18 Žena simka894 [0] Re: petra
ja si myslim ze to nevadi ked zbledol... nemenila si nahodou vodu, alebo nejako si nezasahovala do akvaria ?? ... nas hrotočelec bol taky bledy asi tyžden od kedy sme ho priniesli domov z obchodu a teraz je kraasny!!! ano ... myslim si ze pokial papka a nejavy nejake znamky choroby tak netreba nijako zasahovat do akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 18:36 petra – rada
Zdravím,
mám hrotnočelce asi třicet centimetrů. Všechno bylo o.k. až dnes změnil nějak barvu-je vybledlí. Nevím co se děje. Mám o něj strach. Máme ho už přes rok a žije spokojeně se skalárama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 19:24 Ditroa
Já mám taky hrotočelce ohnivýho, je taktéž na těchto stránkách a můžu vám říct, že není nic hezčího, když vám papa z ruky a trhá vám patentky. Prostě je to moje nejoblíbenější rybka a po ní panák černopruhý. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:55 Muž janmacu [18] Re: Danila
já vím ,že to není to nejružovější,ale mam osum akvárijí,a ne všechny velikostí sedí sestavě ryb,ale věřtemi,že za poslední rok sem vysledoval,který rybky spolu kámošej a kde je jim nelip a mockrat přehazoval sestavi a ted vypadaj všecky rybky spokojeně a sou pěkně vykrmeni a maj nádherný barvy,opravdu se snažím jim v akva zpříjemnit život ,jak jen to nejlíp de,největší akva je 200 a v plánu sou dvě šestistovky,tak bude líp X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:18 Žena Danila [4489] - SumciRe: janmacu
Tak to bude asi tím, že jsou na umření.. tone tone
Popisovaná sestava ryb ve stolitrovém akvárku je na pár pohlavků.A pořádných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 17:51 Muž janmacu [18] Re: grizly
zdravím,já mam tři kousky ve stovce a mam tam bety ,tlamovce , trnovce a jíné.., a mam tam taky krevetky a sou klidné ,jiné rybky neloví,dokonce s nima leží na dně ,když odpočívaj,opíraj se o jiné rybky,sou to klidní tvorečkové, v jiném akva mam i čtyři sladkovodní žraločky a ty taky nikoho nehoní ,ani krevetky X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 10:30 Muž grizly [145]
Chová nebo choval někdo hrotočelce rybicky.net/atlasryb/hrotocelec_ostnoploutvy…
společně s čtverzubcema??? rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_zeleny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:28 Muž fedo2 [0] - Amerika
Ahoj, měl jsem 25 neonek a teď nemám ani jednu, a to v té době měl větší 20 cm a menší 15 cm, dnes má větší 40 cm a menší 30 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 10:40 Žena Lupitera [0] Re: PaDa
Fotka k příspěvku Tak hrotočelec už žere. zabraly živé nitěnky. Koupila jsem asi 4 malé naběračky a každý den dostal před zhasnutím dávku nitěnek. To jste měli vidět ten kolotoč jak zjistil, že se hýbou hop Lítal po akvárku jak splašený a lovil a lovil. Ani mu nevadilo, že je světlo. Nitěnky jsem udržela v přepravce pro hlodavce s trochou vody a vzduchováním. Ráno a večer výměna vody a vydržely by předpokládám doteď, kdyby je ten žrout nesbaštil :) Jinak asi po týdnu ještě sem tam nějakou nitěnku vyhrabe živou, ale budu muset koupit další dávku. Jo a ty žížaly moc nezabraly. myslím že ji spořádaly spíš molly a pod. než hroťák.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 10:16 Borůvka Re: Pete
Mají rádi kameny s dírama ve kterých se ukrývaj. V akva jsem měla štěrk, tak jako do písku se nezahrabával. Zato si lebedil v díratým kameni. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 09:18 Muž Pete [10] Re: Borůvka
Mám tyto dva kousky rybicky.net/atlasryb/hrotocelec_ostnoploutvy ve 240L. Jsou v pohodě, většinu dne strávi pod pískem, jen hlava jim kouká ven. Jsou společně s Razborkama, SAE atd. Nekoušou se navzájem a ani nehoní další rybky. Zato když jsem měl Mastacembelus Armatus, tak to byli zmetci útoční. Jeli po všech menších rybkách. Útočili vždy ze zálohy a i ve skupinách. Na koho vlítli ten neměl šanci a žrali se i mezi sebou. Nicméně, byli to krásné rybky, ale jsem rád, že jsem se jich zbavil. Byla to z hlouposti neuvážená koupě a málem na to doplatilo ostatní osazenstvo mého aq. Takže bacha na to, jaký druh hroťáka si vybereš. Jinak, žerou všechno, ale nějak si neumím představit, že by žral živou žížalu, jak to tady někdo popisuje. Leda tak nasekanou. X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 02:59 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Lupitera
Krmím ho malým kouskem filé na špejli, kterým mu rejdím před tlamkou - pak se na to vrhne, stáhne si to dolů (chce to nabodnout ne moc pevně) a nasouká do sebe...
Žížaly i živé patentky mi ignoruje :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 20:41 Borůvka Re: Lupitera
Měla jsem hrotnočelce čínského a strašně rád baštil nítěnky. Jako kdyby je srkal. Měla jsem ho v 64 litrovém akva a v pohodě. Jen doporučuji dobré zakrytí akva, je schopný opustit akvárium i jen po kabelu od topení. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 14:27 Rum Re: Lupitera
Ja mam hrotocelce asi pul roku. Ani jednou jsem ho nevidel jist. Je jeno schovany v korenu a nevyleza. Myslel jsem ze je po nem ale vcera jsem ho po mesici videl ziveho. Nechapu cim se zivi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 17:51 xx Re: Lupitera
Nachytej mu žížaly a hoď je živé do akva navečer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 16:50 Žena Lupitera [0] – hrotočelec nežere
Ahoj.
Mám hrotočelce thajského asi měsíc a bojím se že asi nežere. má asi 10-15 cm. krmím večer až se zhasne patentkama, zkoušela jsem i plankton (červený). Do akvárky jsem mu dala i malinké platy, nemají ani centimetr a pořád jsou všechny. V akvaristice mi řekli, že když bude mít hlad, tak připlave i pro normální krmení pro rybičky ve dne. ale on je zahrabanej v písku nebo vlezlej ve skalce. Nevím co by tak mohl ještě dostat. akvárko mám zastíněný plovoucíma kytkama, aby tam neměl tolik světla aby si zvykl, úkrytů má taky hodně, ale používá jen jednu skalku a jeden roh akvária v písku pod filtrem. Je normální, že nežere tak dlouho, nebo si něco dá a já to jenom nepostřehnu? A je možné aby vydržel tak dlouho bez jídla?
Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:02 Brigit.ka – Hrotnočelec
Ahojda, před více jak 3 měsíci jsme si koupili 2 Hrotnočelce (Mastacembelus erythrotaenia). Bohužel nám dneska jeden umřel sad . Od začátku velice dobře prospívali, nikde nebyl žádný problém. Včera večer se naposledy krmili mraženými patentkami, vypadali v pohodě, žádný náznak nějaké nemoci. Máte někdo zkušenosti s Hrotnočelci nebo nemohl by mi někdo poradit, čím se to mohlo stát? Děkuji za případné info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:42 HoNzAaaa Re: hroták
Záleží na tom jak ho máš velkého.Jestli je malý tak ho můžeš mít třeba i z neonkama,ale jestli ho máš velkého tak tam šupni třeba bichirky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 15:29 Muž Pete [10] Re: Sandpiper
Jj, povaha hraje dost velkou roli, ale taky záleží hodně na druhu. U mne třeba Mastacembelus armatus napadal menší ryby úplně běžně. Nikdy se nezahrabal, pořád byl v rostlinách, odkud taky vyrážel. A že má malinkou hubičku? Otocincla vzal do huby do půl těla. Nevím co pak Oťas udělal, protože ho Mastoš hned vyplivl, ale myslím si, že bejt to jiná ryba, tak ji slupne jak malinu. Měl sem je asi měsíc, pak šli do světa, pač začli bejt i pro větší ryby dost nesnesitelní. Nechal sem si akorát 2 ostnoploutvý a ti jsou v poho, i se zahrabou občas, ale hlavně - nevšímačka ostatních. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 13:40 Sandpiper Re: hroták
Ja ho mam s bichirkama a zadny problém se rvanim nemam...ono to asi taky zalezi na jednotlivé rybe, jakou ma povahu!! :-D U me zije klidne i z mrenkama, labeo, gnathonemus a cichavcema. Kdyz ho nekdo otravuje tak se zahrabe, ale na jidlo je zkoro vzdycky prvni. Pry se k nim nemaji davat malinké rybicky, ze by je mohl zlousknout, ale to by me udivilo...ma to takovou malinkou hubicku!!! hmm Aspon tetry me nikdy neochutnal. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 11:24 Muž Pete [10] Re: hroták
Mírnější kousky můžeš. Měl jsem ale u nich i Akary hnědé a nedělalo to dobrotu. Když Hrotočelec ryl, vytahovaly je Akary z písku, protože věděly, že tam loví žrádlo. Přiletěla, vytáhla ho a začla tam sama hrabat. S jinýma úhořama bych je taky už asi nedal, pač když je tam jiná další sorta, rvou se o místo, žrádlo prostě vo všechno. Takhle sami maj mezi sebou pohodu a jsou spokojeni. Jinak jestli chceš, koukni na moje akva. S tou osádkou, co mám teď, nemaj žádny problémy ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 08:49 hroták Re: Štěpán
1oo l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:28 Štěpán Re: hroták
V jak velkém akváriu je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 20:23 hroták – Jaké ryby k hrotočelci
Poradte které ryby se hodí k hrotočelci,jedná se o hrotočelce ostnoploutvého.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 16:30 Mefisto
ja mam hrotocelca 15cm v 126L a ziadny problem... su tam 3 sumci 15cm a 17cm, 3 cichlidy, 2 cichlazomy, 1 synodontis a 2 prisavnici. este sa nestalo, ze by sa pobili, alebo tak... s chutou zere 13-10cm dazdovky ;-) . super ryba, ked sa citi dobre potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 20:00 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: xx
Je fakt, že se mi kdysi circumcinctové sžili i s pavími očky (původně předloženými jako potrava cichlidám, které si jich ale vůbec nevšímaly a tak se to množilo a množilo...) a nechávali napokoji i nejmenší mláďata, jenomže vsadit si na to... jisté riziko tu stále zůstává a myslím, že by těch čudlíků byla přece jenom škoda... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6082-hrotocelec--chov?od=51