Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hrotočelec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hrotočelec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 16:18 R Muž ctibum [6908] Re: Aleš
Zkus přidat fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 14:12 Aleš – hrotočelec
By mě zyjimala jedna věc mam dva hrotočelce..jeden se mi ted po třech letech zda že je nějaky moc tlusty i když sem se dočetl že se v akvariich nerozmnožuje..tak by mě zajimalo zda je to možne nebo ten mnohem větší a stím velkym v břichem a větší se jen moc dobře nažral:-D:-D:-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 17:04 Sidka Re: NHKG
Takisto odmieta sušenú potravu a zje iba mrazenú ale ani na kŕmenie nevylezie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 10:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sidka
Zahrabávají se i v létě, ale na krmení by měl vyplavat. Akorát ten můj žral jen mražené, cokoliv sušeného odmítal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 10:55 Sidka – Zmyzla mi rybka
Zdravím Vás, chcem sa opýtať či sa hrotočelce na zimu zahrabú a schovajú? Lebo je pre mňa nevysvetliteľné že mi zmyzol zo zatvoreného akvária. Nechcem začať prehrabávať dno aby som mu neublížila ak tam náhodou odpočíva ale už je to vyše mesiaca čo som ho nevidela. Viete mi to vysvetliť? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 12:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Mají tam na dně přehršli kořenů a na hladině spoustu plovouček. A jenom v této nádrži jsem viděl bichirky jak se vznáší pod hladinou. Je docela možné že tak plavou i v domovině a chytají padající hmyz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 12:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
No to aby nahoře byla na krytu cihla... :-) ... Taky jim asi je dost těsno ...ale oni jsou hubení... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 10:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vlasolis
Pokud mají bichirci za pět let pouze 18 cm, tak je něco hodně špatně. Přitom moji jsou zhruba stejně staří a kolem toho půl metru mají. A jsou v akvárku, které má něco přes sto litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2017 10:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlasolis
1/ nevím proč si kupujete rybu, na niž nemáte nádrž... to je chyba č.1
2/ podle mých zkušeností nezastaví, oebíral jsem jednou takového hada z asi třístovky,který celý den trávil nacpaný v trubce a v noci mlátil do skla... měl kolem 50cm ... chyba č.2
3/ takže ideálně chovat, dokud to půjde a pak hledat třeba Veřejné akvárium Česká Lípa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 08:44 Muž vlasolis [2] – hrotočelec ohnivý
Fotka k příspěvku Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, jestli ryby dokážou přizpůsobovat svou velikost velikosti nádrže což mám tak nějak odpozorované za ty roky co mám akvárka. Na internetu toho moc není o tomto napsáno .Mám třeba 2 x bichírky senegalské už cca 5 let a v akvaristice jsem viděl 50 cm macka a u mně(250 l) se maj čile k světu i když nepřesáhli cca 18 cm.Koupil jsem si teď právě Hrotočelce ohnivého a jak koukám do atlasu , je tam 80-100 cm v dospělosti . Zatím má teda jen 15 cm a je mu fajn, kouká z oka lebky jak muréna
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 16:23 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak ten můj žere bez problémů. Je teda většinu dne v úkrytu, ale živé patentky žere, ikdyž bych řekl, že mu moc nejedou, zato po lososu se může utlouct, to mi hned skočil po ruce, když jsem mu ho dával k úkrytu:) Tresku taky může ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 18:50 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: NHKG
Do Vivaria jsem dnes mrknul a měli tři kusy cca 16cm za 265 Kč, tak jsem jednoho vzal. Shodou náhod přede mnou taky jednoho nějaký pán kupoval. Říkali, že občas mají velké kusy a že se tam taky moc neohřejou. Ještě když byl v pytlíku, dal jsem mu tam živé patentky a už se ládoval. Dokonce i dloubal do místa, kde jsem měl ruce. V akváriu se hned schoval za nasávací koš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 12:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vstorm
Pokud máš cestu, kukni i do Vivaria Mělník. Teď tam nově naskladnili jeden druh, který ale asi doroste moc velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 12:08 radim Re: Losky, Mastacembelus erythrotaenia
tak jsem je viděl naživo... stojí o 300,- míň (2000,-) jsou nádherní. palec Pak tam měli ještě nějaké ty malé "žížaly"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 11:19 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: radim
Ozval jsem se jim, mají skladem 40cm za 2300,-, za 14 dní budou mít menší. V Zoobraník mají 13 cm za 385 Kč.
Libor- tak 10 cm v průměru to je opravdu macek, to bych musel ten zadek nějak zakrýt, ale to by neměl být snad problém, pokud bych sehnal tak 20 cm kousek, menší by mohli prolézt okolo hadic
Asi se v sobotu mrknu do toho Braníku a uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 10:24 radim Re: LiborSprysl
Když jsem byl naposledy právě v té Dříteči, tak tam měli takového macka, že jsem ho měl skoro za Murenu...musel mít kolem metru :-) Velice aktivně mi byl nabízen :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vstorm
Najde i sebemenší dírku, která mu umožní zdrhnout. A dospělé ryby si sklo umí i přizvednout, pokud je jim dírka malá. Měl jsem 35 cm délky a o skoro 10 průměr. Mají velkou sílu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 21:09 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
Uvidíme. Ještě se zeptám, krycí sklo je kvůli tomu, že je schopen vylézt z vody? To by mohl být problém, mám sice kryt, ale vzadu mám z každé strany díry na hadice, ovál 3x15cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 21:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vstorm
No pokud takovou rybu seženete... velkých se fakt vozí málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 20:40 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
Nemyslel jsem tam nasadit 10cm žížalu, spíš trošku většího jedince
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 19:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vstorm
No tuším důvod, já bych teda, pokud by se nejednalo o již dospívající ryby, malé do téhle obsádky také nemíchal. Budou strádat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 18:16 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: PaDa
Důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 17:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Vstorm
Já bych ho do tvého akvárka nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 17:19 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: NHKG
Jednou jsem tam byl, ale většinou jsem na ně slyšel pomluvy, tak nevím. Spíš by mě zajímalo, jak by se snesl s mým osazenstvem, jde mám už jen umělé kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 13:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vstorm
Pokud máš cestu do Prahy, podívej se do Zoobranik. Mají je v nabídce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 12:51 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: radim
Radime, to by si byl hodný, kdyby si se poptal. Grundle mi nežraly, nakonec jsem je skrmil asi po třech měsících u želv:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 11:43 radim Re: Vstorm
Jak jsi dopadl u krmení s grundlemi? Tušim jsi tenkrát psal, že ti to ryby moc nežerou. Na to by jsi je naučil určítě dobře a neměli by v žrádle konkurenci :) Sehnat se dají běžně na eshop. Některé větší akvaristiky je taky vedou a na burzách jdou taky vidět. V patek jedu do Dříteče k Papikovi, tak se ti tam můžu podívat jaké a jak velké mají. Naposledy jsem tam viděl ty ohnivé. Jestli ti teda nevadí si je nechat poslat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 11:16 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: NHKG
ok, pokud budu dávat živé, co je pro ně ideální? Případně nevíte, kde se tyto ryby dají sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 09:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vstorm
Hrotočetci žerou zbytky? Co já jsem viděl, tak sušené nežrali vůbec a mražené jen při hladu a dost neochotně. Takže s žravými rybami, by se k němu nedostali. Živé zbožňovali, k tomu se rvali přes mnohem větší ryby a přežírali se jím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 09:18 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: PaDa
Určitě zbytky se tam najdou, ale moc toho tam asi nezůstane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2016 08:13 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Vstorm
Já měl Mastacembelus armatus. Nádherná ryba. Kousnutí určitě nehrozí ;-)
S tvojí osádkou bych se spíš bál, jestli se, hlavně jako mladý, dostane pořádně ke žrádlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 00:25 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, mohl bych si do nádrže dát nějakého hrotočelce? Nevím jakého, nejmenší ryby co mám, tak mají cca 10 cm, největší je akara potoční, ta má tak 22-23 cm. Nejhezčí mi připadá ten ohnivý. Jinak do tří let plánuji širší nádrž. Bolí kousnutí?
Díky za případný tip

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.08.2015 06:21 R Muž romant [27987] Re: PaDa
Proč? Takovej pěknej živej příkrm. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2015 23:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: A. Š.
Na ty neonky zapomeň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 22:12 Muž Brix [2] - CichlidyRe: A. Š.
Když budou tak do 10 cm tak ano. Mě dorostli do 50 cm a v pohodě sežrali i dospělé mečovky. Takže jak budou růst, tak se ostatní obyvatelé akvárka začnou ztrácet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 17:33 A. Š.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by mohl Mastacembelus armatus být v akváriu společně s parmičkou čtyřpruhou, p. žraločí, tetrou černou, neonkami, ancistrusem, thoracatem a paleatem? Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 11:04 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Dejva
Oni ti hrotočelci jsou ze začátku potvory a tajnůstkáři. Já svého celkem dlouho neviděl dostat do sebe absolutně nic, ale nehubnul, nechřadnul, tak jsem byl v klidu. Teď už začíná žrát i "před zraky diváků" a patentek je do sebe schopný nasoukat pěknou řádku a to je to jen prcek. Osobně ho považuji za rybu která si prostě poradí a něco najde, naopak má tu krásnou schopnost se dostat i na nejzapadlejší kousky krmení. Na to zdrhání opravdu pozor, ten můj mě vyškolil hned na začátku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 09:24 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
No tak jestli živé dostane tak jednou za týden nebo spíš dva, tak hlad mít určitě bude... Do akvaristiky se živým krmením se častěji nedostanu a v lednici to skladovat nebudu (otázka kompromisů - já si prosadil akvárko, polovička lednici bez červů), hned to zkrmím čerstvé... To mražené mi v mrazáku ještě projde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 09:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dejva
Když je hlad...taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 09:17 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
A zmražené? Určitě nechci dávat živé každý den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 09:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dejva
Všechno živé přiměřené velikosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 09:12 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
OK, budu číhat se silikonovou pistolí za rohem připravený zasáhnout... :) A ještě k tomu krmení, co jim chutnalo kromě živých nitěnek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 09:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dejva
To je schůdná litráž...jen připomínám tu jejich schopnost protáhnout se všude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 09:06 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Jasně, nádrž bude 375 litrů. Aculeata tam plánuju jednoho, max. 2. Na dně budou flexiobklady zrnitosti 1-2mm, menší už dávat nechci... Ale jinak úkrytů pod břidlicí tam plánuju dost, kdyby mu písek nevyhovoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 08:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dejva
Ona je spíš otázka, jak s nádrží...roste pomalu a furt, chce to velké nádrže. Čím starší, tím větší zdrhač...Obložené kytky kamením ho lákat nebudou...Měl jsem tyhle hady asi třiceticentimetrové a než hrabat, zalezli raději do drenážek, které byly na jednom konci vražené do písku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 08:43 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Dík, jasně, hrotočelec to dostane naservírováno až pod nos a zbytek už je na něm. Teda jestli se pro jednoho nebo dva rozhodnu. Ještě si počkám na reakce ohledně kytek, toho se bojím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 08:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dejva
O nítěnkách je to jen u nejasných zdrojů a špatné péči před jejich zkrmováním. Podstatnější je, že čichavci se raději krmí z hladiny, než ze dna. I když ale jsou to žrouti, umí se porovnat i s nítěnkami....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 08:13 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Mrakoplash
O tom nepochybuju, ale našel jsem na webu hned v několika článcích nebo příspěvcích, že nitěnky nejsou pro čichavce vůbec vhodné (že jsou čichavci náchylní na bakteriální napadení z nitěnek atp.). A nikde jsem neviděl nic, co by to vyvracelo, takže tomu zatím věřím. :) A co to vyhrabávání kytek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 06:47 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Dejva
čichavci si "nítě" určitě taky rádi zobnou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 22:37 Muž Dejva [15] - Labyrintky
Co aculeatus, je to u něj s tím vyhrabáváním kytek lepší než u větších druhů? Chci mít v akvárku klid, ale tahle ryba se mi prostě líbí, nemůžu si pomoct. ;-) Taky řeším krmení, živé nitěnky mu dávat nebudu kvůli spolubydlícím - čichavcům... tak snad by mu zachutnalo i něco jiného.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6082