Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepené ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Slepené ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 23:06 callito Re: Ambra
Zkus to vyfotit takhle je těžký radit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 18:00 Žena Ambra [7] Re: callito
Zdravím, tak jsem nakonec samečka vrátila do společenského a samičku nechala v malém akva. Včera se jí na té ocasní ploutvi utvořila jakoby průhlédná plíseň, není to bílé a dělá to na ploutvi jakýsi vak, jinak ostatní ploutve má roztřepené. Nežere, ale dýchá normálně, celkem se i pohybuje. Vyměnila jsem 1/2 vody, vzduchuju pomocí přídavné hadičky u filtru i samostatným vzduchováním, teplota na 28 stupních. Nevím co je s ní, nevím jestli nedělám něco špatně, prosím poraďte, pokud je co....díky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:34 callito Re: Ambra
Pokud by tam bylo to lemování mohl by to bít BRP(bakteriální rozpad ploutví) Ale pokud neni typovala bych to na samečka..

Já bych jí oddělila a sledovala ale nevim,radši si počkej na názor zkušenějších ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:23 Žena Ambra [7] Re: callito
Nene, bílé lemování neni. Takže přendat spíš ji než samečka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:12 callito Re: Ambra
Má okraje těch ploutví jakoby bíle lemovaný?
Pokud ne řekla bych že to má stejně nejspíš od samečka..v tom případě bych ji zkusila přendat jinam a pozorovat dál..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 18:54 Žena Ambra [7] – ztrátá ploutve
Zravím, nechtěla jsem zakládat nové téma, tak to přihodím sem. Mám problém se samičkou ramirezky, před třemi dny jsem je se samečkem přendala ze společenského do chovného aqa. Má sice jen necelých 30l, ale je poměrně dobře osázené a ona se má kam schovat, když je pozoruji, má vždy kam utéct. Včera jsem zpozorovala, že má malinko roztřepenou ocasní ploutev a dnes už ji nemá vůbec. K tomu má roztřepené i břišní a trochu vlastně všechny. Sameček ani náznakem...PH je necelých 7, tvrdost je 4, teplotu mám 26 stupňů. Léčit ji nijak nechci, jen nevím, co mám dělat, zda ji zkusit vrátit zpět do společenského, čímž možná riskovat nakažení dalších ryb, nebo třeba jen přestěhováním samečka?Co byste radili?Případně jak jí můžu pomoct?Mám zvýšit teplotu?Děkuji za každou dobrou radu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 16:30 maranetka Re: tweety1
akvarium nemam moc dlho ale mam v nom dost narocne ryby skalare ,milacika samicku bojovnice<kika>a tiez kraba <bubo> a nejake gubky .moj problem boli gubky<sranda to co sa najlaksie chova>samcekovia mali zlepene chvostiky a tak som hladala pomoc v akvaristike poradili mi TATRA TONIC <21,-sk>je vysoko ucinny dezinfekcny prostriedok proti koznym parazitom a velmi sirokym okruhom posobnosti je tam i moznost ryby dat zvlast do 4-5 hodinoveho kupela.moje ryby som takto evakuovala .podarilo sa mi vyliecit len jedneho ten druhymi neprezil ,ale i tak mas nadej skus to.drzim palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 06:58 motýlek Re: tweety1
Fotka k příspěvku no, mám dojem, že jí také kousek ocasu chybí ... léčit Ramirezky v podstatě nejde ... zkus zvýšit teplotu tak na 34°C a udělej si rašelinový výluh - klidně to můžeš risknout tak, že namočíš rašelinu (bez hnojiva) do vody a po hodině ji mírně vymačkáš a pak opatrně položíš přímo do nádrže ... ale i tak moc velká naděje na zlepšení není ... dobré Ramirezky vypadají takto - viz obrázek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:58 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: tweety1
Ramirezky jsou velmi háklivé na dusíkaté látky ve vodě.Zkuste je změřit a uvidíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:52 Muž tweety1 [4] – Ramirezka - slepená ploutev
Fotka k příspěvku v pátek 8.2. jsem koupil 2 Ramirezky, do nadrže jsem je dal jak se patří, celou dobu byly celkem v poho, plavaly, žraly, dneska koukám na tu jednu že má "slepenou" ocasní ploutev, vůbec ji nehce (nebo jí nejde) roztáhnout, jinak žere, plave,druhá Ramirezka je zatim v pohodě. Co to muže být? Voda má PH 7 tvrdost bohužel nevim, měním asi tak 1/4 týdně + odkal, neonkám se vede dobře, kytky rostou nádherně. Přikládám foto
 
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4746x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5978-slepene-ploutve?od=151