Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepené ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Slepené ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:16 fuky Re: NASREDDIN
spamatuj se .....chyba je v samici ze zverimexu.voda je dobrá.mám doma 2 knížky a pořádne nekolikrat přečtene..neviš a mluvíš....
To Linduš: mel sem v 8litrovem akva 6 black moll a 2 paví oka, takze to malo neni!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:10 Žena Linduš [166] Re: fuky
Jako sorry, ale 9 litrů pro šest pávčat je dóóóst málo. Deset jich umí v osmdesátce udělat značný nepořádek! Zapomínáš, že jsou to živorodky a divím se, že se vůbec na něco ptáš, když teda podle tvého všechno víš líp. ne
Ale když tak všemu rozumíš nejlíp a radám zkušených se vysmíváš, jak je možné, že ti ryby chcípaj, hm!?
Tak se neptej, nalij jim tam chemii na parazity a příště si jich tam strč třeba dvacet. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2010 12:02 Muž NASREDDIN [1383] Re: fuky
fuky napsal: v Karviné je jedna z nejlepších vod v ČR.
No pokud tomu tak je a přesto máte v akváriu problém, zdá se , že chyba tudíž nebude ve vodě, ale v tom , kdo tu vodu od kohoutku k akvárku přepravuje.
Ten by měl ryby darovat někomu, kdo jim poskytne správné podmínky.
Pak si nastudovat aspoň nějaké základy týkající se akvaristiky. Pak si teprve pořídit ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fuky
Do takovýho maličkýho "akvárka" ani rybičky nepatří, určitě ne 5 živorodek. Podle mě ta nová rybka umřela jen proto, že nebyla zvyklá na takový hrozný podmínky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:45 Muž karelpavel [18] Re: Miras
Já myslím, že je to všechno jedno.
viz příspěvek rybicky.net/forum/13685… tone
fuky napsal: já vypínam vždy všechny filtry na noc jsou hlučne a neusl bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:25 Muž Miras [111] Re: fuky
V tý karanténě je nech několik dní a uvidíš, pokud bude vše v poho tak je přendej, to akva nech zajet aspoň 14 dní, pak postupně přidávej rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:12 fuky Re: Linduš
ale jak dlouho je mám nechat v kaarntene?a jak dlouho nechat odstat akvarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:09 Žena Linduš [166] Re: fuky
Oni mají pravdu, akvárko je maličké, očka dělají šíleně bordelu, prostě plavou ve vlastních výkalech a dýchají žumpu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:02 fuky Re: StrNd4
práve proto sem už dneska dal nově koupene paví očka(z jineho obchodu)do karanteny s dvemi kapkami modreho preventinu bude to stacit?...a akvarko je odstate ze včera bude to stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:58 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: fuky
Ja nevim ja si nemyslim ze by to donesla ta samice z toho obchodu ja si myslim ze uz jak tu bylo zminovano je to kvuli NO2 a NO3 to je fakt svinstvo a me to u pavich ocek obcas udelalo taky tak sem vymenil pul nadrze za odstatou vodu a cca do tydne se to zlepsovalo samozrejme kdyz nezasahnes vcas tak ti jich i pulka pojde...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:52 Muž Miras [111] Re: fuky
No pokud to tak dobře víš, tak opět nevím proč se ptáš a netuším proč tam kupuješ ryby, když je tak nechvalně známý, když už jsi rybu koupil, měls ji dát do karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:47 fuky Re: Farrael
Vymenil sem 2/3 vody a nasadil silne vzduchování a stejne nic..donesla to tam proste ta samice ze zverimexu který je hodně špatny a nechvalne známy svímí nakaženými rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2010 10:38 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: fuky
Děláš dva roky? A tohle tě zaskočí? Si snad děláš srandu ne? Říká ti něco pojem NO2 a NO3... Takže si jdi pročíst akvarijní začátky a za druhý běž jim honem vyměnit vodu. Mam ten dojem, že pokud možno tak kolem 70-80% za odstátou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:24 fuky Re: Linduš
Tak to ej hodně divné...když to tak dělám už dva roky a nikdy se mi nic podobného nestalo.... A jaky zase odpad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:20 Žena Linduš [166] Re: fuky
Protože je nezajeté, ryby se momentálně asi dusí v odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:18 fuky Re: Miras
Proc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:15 Muž Miras [111] Re: fuky
No pokud bylo 4 dny založeno tak není čemu se divit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:05 fuky Re: Miras
Nadrž zhruba 9 litru bylo tam 5 pavich oček z vlastniho odchovu a jedna nova samice.Akvarko bylo před 4 dny založeno.myslím si že to zavinila samice ze zverimexu ktera mela nejake vnitřní parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:01 Muž Miras [111] Re: fuky
chtělo by to popsat nádrž, údržbu..., jinak prohledej forum, už to tu bylo mockrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 09:58 fuky – Zatažene ploutve pavích oček
Ahoj u pavích oček jsem zpozoroval zatažené ocasní ploutve ,místo normalních vějířku mají špičky a polehávají u dna.Chtěl ybchs e zeptat z čeho to mají?a jak se todá lečit dekuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 09:11 Muž Yirka [9123] Re: lussy
Dopadlo to tak jak to dopadnout muselo. Psal jsem ti to již po prvním dotazu. Žádné upřesňující informace o nádrži jsi nedoplnila, nemůžeš tedy očekávat pomocnou radu. Tak si před dalším zakoupením rybek alespoň něco prostuduj :
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 09:02 Žena lussy [15] - Raci, krabi, krevetkyRe: lussy
No tak koukám že mi nikdo nepomohl. Tak jsem se na samečka už nemohla koukat jak se trápí takže jsem ho musela rozzureny Ale bylo to lepší než aby tady dny umíral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:00 Žena lussy [15] - Raci, krabi, krevetkyRe: Slivan
prosím poraďte mi ještě co s tím samečkem. On je pořád u hladiny a nehejbe se nebo spíše se snaží plavat a vždy uplave pár cenťáků po břiše a zase leží. Co s nim? Je v karanténě ale žije. Tak nevím co s ním je. Před tím alespoň trochu plaval ale teď ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 10:25 Silvan Re: lussy
Oítá se 1 litr na 1 cm rybí délky... ;-) V atlasu máš i velikosti rybek a taky záleží zda chceš více samců nebo více samic..... ty jsou větší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 16:24 Žena lussy [15] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Tak jeden poslední, a doufám že poslední. Sameček je v karanténě a asi brzo zemře sad Ale u jinej se to už neprojevuje ten sameček byl nemocný jako první a ještě přežil tak uvidím. hmm
kolik pavích oček by mělo být v 40ti litrech ?díky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 17:55 Muž Yirka [9123] Re: lussy
Objem si můžeš spočítat tady: www.akvamalawi.com/…
Vidíš že to je takových 35 litrů čistých (spíše méně), takže platí že máš přerybněno a všechny problémy s tím souvisejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 14:30 Žena lussy [15] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
No tak sameček a samička už zemřely a další příznaky v akvárku vidět nejsou. Až na jednoho samce který teda takymá slepené načernalé ploutve ale ještě mu trochu jde plavat ale jinak sem další nenašla.

Akvárko:6ti hrané 40 cm vysoké, 1 hrana široká 20 cm nevím trovna kolik tam je litrů...je tam hodně rostlin nějaké ty mušle , velký kámen,malý korál a hodně rybek ty opravdu nespočítám jak se tam mrskají. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 10:42 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Jakubqo814
Super. Teraz už len čakať. Napíš potom, ako sa to vyvíja. Držím palce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 10:36 Jakubqo814 Re: Geminika
To už som davno dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 10:20 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Jakubqo814
Tak jej pridaj do vody trochu kuchynskej soli. Je to na baktérie a plesne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 09:53 Jakubqo814 Re: Geminika
Ale teraz vymen tu jednu tretinu a ja nemam malachytovu zelen akurat nejaké veci proti krupičke a ešte nevie čomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 09:48 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Jakubqo814
Ďakujem za pochvalu. Skús tej gupke zohriať vodu, daj jej nejaký preventan, alebo malachytovú zeleň, alebo nejakú medicínu a nekrm ju pár dní. Keď začne plávať normálne, tak jej trošku jesť daj. Nevidím to síce ružovo ale za pokus to stojí. Držím palce.
Teraz nerob z akvarkom nič také dva týždne, nemeň vodu, nelej chemikálie, nič. Nech sa v kľude zabehne a potom uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 09:43 Jakubqo814 Re: Geminika
su pekne... potlesk dal som už tuu gupku do karanteNY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 09:34 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Jakubqo814
Na môj vkus je trochu preplnené dekoráciami. Ale na pohľad pekné. Pozri si moje prezentácie Trojuholník - ten mám doma a Pracovné relaxátko - to mám v robote. Napíš ako sa ti pozdávajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 09:28 Jakubqo814 Re: Geminika
Ano, to akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 09:08 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Jakubqo814
To sa dá ťažko odhadnúť. Môžo byť odolnejšie ako tie choré. Pre istotu tie choré izoluj aspoň do 3 litorého pohára, alebo inej nádrže a skús ju preliečiť. To akvarko, čo máš v prezentácii, o tom sa bavíme?

Edit: Ak si prerábal dno, ako keby si znovu založil akvarko. Čiže ho bolo treba nechať prázdne bez rýb najprv zabehnúť.Ja som zabiehala 45-ku dva týždne prázdnu a postupne som pridávala každý týždeň 2 rybky a zabehlo sa bez strát a fičí už 8 mesiacov. Gupky vydržia dosť, ale asi to bolo aj na ne príliš. Mne sa teraz narodilo asi 150 malých gubiek. Rada by som ti aj podarovala, keby si mal záujem po zabehnutí akva. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 09:04 Jakubqo814 Re: Geminika
Voda má asi 25C ale akvarko som prerabal vymenil som len dno a hned v ten den som daval aj ryby mám ich asi týžden alebo 2 týždne sad ale ta gupka nemohla porodit sad Mam dat rybku do karantény ale bo čo mám urobit sad
edit: A má to len jednu gupka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 08:59 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Jakubqo814
Niektoré gupky sa zvyknú ohnúť, keď majú za sebou už veľa pôrodov. Ja mám také aj mladé, ktoré ešte nerodili, ale fungujú bez problémov. Oni síce dlho nevydržia ale s tým sa nedá nič robiť. Liečiť to nejde. Ale to, že tvoje majú stiahnutý chvost je dosť vážne. Môže to byť studenou, alebo veľmi znečistenou vodou. Poradila by som vymeniť aspoň 1/3 vody, zvýšiť teplotu na takých 26-28 °C. Ale ako hovorím, je to nezvratný stav. Ostatné rybky sú na tom ako? Napíš nejaké údaje o akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 08:41 Jakubqo814 – Gupka má uplne stiahnutý chvost a plave tak ako keby bola ohnuta
Gupka ma stiahnuty chvost vyzera ako keby bola ohnuta čo to može byt sad sad sad POMOC !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 18:27 moliro Re: lussy
Chtělo by to fotku, ale podle druhu ryb a priznaku to tipuju na bakteriální nebi plisnovou infekci. Mohla by pomoct výměna vody, zvednout pH nad 7 a pridat trochu soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 18:22 Muž Yirka [9123] Re: lussy
Dlouho bojovat nebude a padnou asi i další. Pokud nedáš nějaké informace o tvé nádrži, těžko ti někdo pomůže. Nicméně výměnou poloviny vody určitě nic nepokazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 10:54 Žena lussy [15] - Raci, krabi, krevetky – slepené,načernalé ploutve
dobrý den chtěla bych poprosit jestly někdo nevíte co to je (mám paví oka) :u samců rozpad ploutví,u některých načernalé slepené ploutve díky tomu špatné plavání.u samic jsem to moc nenašla ale mám jednu která bojuje o život protože má rozpadlé ploutve a leží připláclá na zemi
sad prosím poraďte co s tím...
Edit: no tak mi sameček zemřel a samička ještě bojuje :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 14:04 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Hxuser
Chtělo by to víc přiblížit a zaostřit ;-) Může to být i plíseň, takhle je to těžké určit. Zkusil bych eSHa 2000 nebo akriflavin tím nic nezkazíš X-) Do té sklenice ale zaveď vzduchování. Můžeš ještě projet tady v atlasu ryb nemoci jsou tam nafocené a podle toho zkusit určit zda jde o plíseň nebo BRP X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 10:49 Hxuser Re: VVV111KKK
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Udělal jsem ještě fotky... S bleskem bohužel není vidět to bílé, bez blesku je to rozmazané..
Je to tedy ten rozklad ploutví?

Dám ji tedy do sklenice, menší akvárko nemám... Proč by se neměla krmit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 05:36 Muž VVV111KKK [61] Re: Hxuser
Do izolace bys ji měl dát s ohledem na ostatní rybky co nejdříve.
Před časem jsem si přinesl domů platy s podobným problémem.
Ale po týdnení léčbě v 5-ti litrovce se dobrým vzduchováním, bez krmení a za použití Furanolu od JBL se z toho bez problémů dostali a do dnes už měli 3x mladé.
Do té sklenice je dobré dát aspoň nějakou rostlinku.
Rozhodně lepší jak ta sklenice, by bylo lepší nějaké malé akvárko, ale to asi nemáš.
Ještě, ten Furanol stál 233 Kč, takže se rozmysli, jestli investuješ do léku, nebo do nových rybek.
Pokud bys dal lék přímo do akva zlikviduješ i veškeré užitečné bakterie, které ti udržují biologickou rovnováhu a pomáhají rozkládat odpadní látky z ryb. Takže na to pozor pozor !!!
Pečlivě pozoruj i ostatní rybičkyse zaměřením na ploutve, tlamky.
Ať ti to dobře dopadne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 00:01 Hxuser Re: Bob66
Zkusím zítra udělat lepší fotku.. Nemám ji např. dát do čtyřlitrové sklenice na pár dnů se slanou vodou? Na druhou stranu ji nechci zbytečně stresovat a jestli by to pomohlo vůbec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 17:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Hxuser
Zkus udělat lepší fotku, mohl by to být bakteriální rozpad ploutví X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 15:26 Hxuser – Slepená prsní ploutev
Fotka k příspěvku Mečovka samička má slepenou jednu prsní ploutev a konec je lehce bělavý.. Je to vidět i na fotce trochu. Omlouvám se za kvalitu, lepší fotka se nepovedla. Dnes je to asi první den, před tím jsem si nevšiml. Nevíte co by to mohlo být? Nějaká nemoc? Když krmím, ji s ochotou.. ale občas si stoupne do rohu kde chvíli jen tak stojí.. Občas se průdce otře o nějakou rostlinu. Další změny v chování nepozoruju, prohání ostatní rybičky. Co by se dalo pro rybičku udělat? Předem děkuju za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 13:52 callito Re: Ambra
tak to jí sameček napadl a ted se musí vzpamatovat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 13:48 Žena Ambra [7] Re: callito
Fotka k příspěvku Tak tady je fotka. Dneska už je to docela čisté, už tam nemá ten průhledný váček jako včera, ale stejně se mi to nelíbí. Kořen ocasu je trošičku krvavý...bílý lem však není patrný.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4746x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5978-slepene-ploutve?od=101