Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepené ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Slepené ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 23:35 Muž Lukasion [0] Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím s časovým odstupem. Plíseň mě stála dvě/tři rybky a jedna zasazena po léčbě vypadá takto. Dá se tento výsledek považovat za úspěšnou lecbu, kdy postižená plocha se bude hojit či je to pokračující nemoc. Dekuji
Edit: Poslední foto - Takto vypadala před léčbou kombinaci Exit a 2000.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2020 10:52 Muž RAP [1553] Re: Lukasion
Pokud léčíš, tak měň vodu podle návodu toho léku.
Výměna vody se dělá podle potřeby, takže nevadí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 07:17 Muž Lukasion [0] Re: RAP
Děkuji za reakci. Vodu jsem vyměnil poprvé před první davou léčiva a poté dnes před podáním léčiva tj. Obden. Je výměna vody obden moc často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2020 06:30 Muž RAP [1553] Re: Lukasion
Na krupičku mohou ryby reagovat stažením ploutví.
Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale nadávkovat léčivo a pak měnit vodu je k ničemu.
Můžeš trochu přitopit a u léčiva máš návod, z kterého vyplývá doba léčby.
Jinak pořiď si karanténu. I ryby z ověřeného zdroje mohou být zdrojem infekce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 06:08 Muž Lukasion [0] – Slepene ploutve
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím s dotazem ohledně Plat a jejich jednak slepenych ploutví a jednak bílých teček. Postižení se objevilo u pár starych a téměř všech novych ryb. Moje představa je Krupička a plíseň ploutví. Začal jsem dnes den2 terapii exitem a esha 2000. A intenzivní výměny vody. Použili byste jinou terapii? Jak dlouho Rybičky léčit? 3 dny... Spíš déle? Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 11:28 Žena Cataria [13] Re: Anthrax
Vodu jsem vyměnila včera, tak 2/3 přibližně. O foto se pokouším, zatím marně. Když se zadaří, tak přidám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 11:27 R Muž Anthrax [4765] Re: Cataria
Hlavně to chce vyměnit vodu, pak bych teprve řešil co dál. Fotku těch rybek nemáš? 16 živorodek už je na takový objem dost. A hlavně je to čerstvé akvárko. Trochu jsi to uspěchala podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 11:04 Žena Cataria [13]
Ahoj, včera jsem se vrátila po 3 dnech domů a 2 paví očka mají jakoby slepené ploutve. Jsou to samečci a před mým odjezdem byli v pohodě, proháněli se po akva a ploutve měli krásně roztažené. Kdežto teď se drží spolu v pravém horním rohu akvárka hned u hladiny, ploutve jakoby stažené. Zrovna tyto 2 samečky jsem kupovala v akvaristice před 17 dny a celou tu dobu byli v pohodě a krásně se "zařadili mezi stávající paví očka". Ostatní paví očka jsou všechny v pohodě.
Zde na fóru jsem četla, že může pomoci přidat sůl. Jenže pokud ano, tak kolik g soli na kolik l vody?
Budu ráda za každou pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.02.2017 11:41 R Muž afc1886 [14682] Re: Anna Hamouzová
Máš nevhodné podmínky v akváriu.Hodně rybiček,ještě k tomu samé špindíry v malém objemu.Když si k tomu vezmeš absenci živých rostlinek,tak se ani nic jiného čekat nedalo.Nejlepší řešení je rybičky buď darovat,nebo jim pořídit mnohem větší akvárium.Teď ti nezbývá,než provádět velmi častou výměnu vody,nasadit co nejvíce živých rostlinek a ty plastové hrůzy vyhodit do žlutého kontejneru.Do tvého objemu se hodí tak akorát jedna betta,nebo krevetky.Ale až do pořádně zaběhlé nádrž.Ideální by bylo se zde zaregistrovat,zřídit prezentaci akvária a v ní uvést co nejvíce pravdivých údajů.
EDIT- témata,které by se ti mohly hodit
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 10:40 Anna Hamouzová – Slepené ploutve,povlak na rybkách
Dobrý den potřebovala bych poradit mám 25 litrové akvárko s 2 plastovými rostlinami a 1 živou rostlinkou.v akvárku mám asi 15 pavích oček,1 ancistrusa,a jednoho sumečka.před 14 dny jsme si koupili 2 nová paví očka.jenže předevčírem jsem v akvárku objevila jedno paví očko mrtvé :-( tak jsem tam dala preventin.Včera taky ale dneska jsem v akvárku našla další mrtvou rybičku sad .tak jsem dala preventin.jenže pak jsem se na dvě rybičky podívala a měly slepené ploutvičky.a jedna na sobě má takový povlak nevíte jak bych to mohla vyléčit? sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 09:05 Žena Sucu [12]
Fotka k příspěvku je to rozpad ploutvi ?
byl prestehovany ze spolecneho akva ke krevetkam a vcera zacal byt apaticky a dneska tohle

v nadrzi je jen on, krevetky a par razborek skvrnoocasich, kvuli krevetam se tam bojim cokoliv dat a zas on byl tak nadherny, sel by zachranit ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:43 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Pohledej pojem hlístice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:32 Muž Anubis007 [22] Re: Anubis007
Fotka k příspěvku Prelecene cele akva asha 2000 a exitem..zakoupena nova Betta. Jiz asi 10 dni ok. Jen jsem objevil tohle. Jsem asi proklety..je to 5akovy červík, ale malinky..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 13:01 Muž Anubis007 [22] Re: romant
Ahoj, dekuji za radu. Mam 180l, mam v tom i napriklad molucke krevety. Voda je velmi cista,tydne vymena cca 40l. Teplota 26C. Vs3chny tri byly z Hornbachu. Tak si rikam zda nebyly nemocne, kdyz prvni umrela do druheho dne. Jinak mam neonky, otiky, endlerky. Vse vitalni.
Edit: A jeste jedna informace. Plisen se objevila kolem oběda a vecer bylo po nem. Mel maly chuchvalec na ploutvi vzadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 06:28 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Tak možný je cokoliv, ale nejspíš bych si vsadil na méně vhodné podmínky v akváriu a to jmenovitě teplotu(ne menší 25) a frekvence výměn vody, to bych viděl jako dvě základní veličiny při udržování bet v dobrý kondici. Na plíseň v lehčím stádiu je možno použít, krom té dobré péče, třeba eSHu 2000 a když už je to horší, tak bactopur, ale ten aplikovat v separé nádrži, neb jeho použitím dojde k narušení biologický rovnováhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 22:36 Muž Anubis007 [22] – Betta - úhyn
Dobrý den,

mám dotaz, před čase mi umřel samec Betty, mám společenské akva, 180l, neonky, krevety, otíci, všichni zdraví. Ale Betta jakoby zešedla, začala být apatická, krmil jsem ji z pinzety, pak jen ležela na boku a uhynula. Koupil jsem separovaného samce a dvě samice v Hornbachu. První samice umřela druhý den, druhá samice za 3 dny a samec nyní po cca 10dnech. Dnes jsem si všiml že měl slepené zadní ploutve jakoby chuchvalcem plísně... Čím by to mohlo být. Mohl být první samec kterého jsem měl cca 4měsíce prostě jen starý a ty rybky z Hornbachu nemocné? Ale proč se to projevilo až u mě a u samce po 10 dnech, jinak byl akční..

děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 08:42 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepenka
Tak výměna proběhla, dnes ráno už mají slepené ploutve další 4 rybky. Jsou to ty největší. Předpokládám souvislost s oslabením při přepravě. Budu pokračovat ve vodoléčbě. Žádná zatím nezemřela, ale ta co ji to postihlo první se téěř nemůže odlepit ode dna :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 18:57 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Ok, vodu mám ze včera odstátou tak večer jak uložím děti půjdu na to... Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 18:49 R Muž romant [27987] Re: Pepenka
Zn. Ideál. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 18:48 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Ok, Eshu už jsem dala. Vodoléčba v 96 l obnáší denně výměnu poloviny vody v akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 18:40 R Muž romant [27987] Re: Pepenka
Vodoléčbu tak 2-3 dny a když to nezabere, tak tu eSHu ve společným, žádný přelovování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 18:37 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Mám jednu seamičku Elegansky co má slepenou zadní ploutev. Mám ji odlovit do samostatného akva a přeléčit Eshou 2000 nebo si můžu troufnout dát Eshu 2000 do akva kde jsou krevetky (Sakury a Palmatky)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 15:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Vachi
Jezisi (to je povzdech, ne osloveni), ja Ti radim jedno z nejlepsich leciv na trhu, tedy v ramci bezne dostupnosti a rozumne ceny a Ty tam budes lejt tohle?

Pripravek eSHa 2000 mam zkusenost nejen ja, ze akvarium rozhasi minimalne, rostlinam neublizi a ryby jej velice dobre snasi, nevypada to, ze by je to nejak moc zatezovalo. Pritom opravdu ryby dokaze vylecit. A sirokospektralni je vlastne taky, to je ta zkratka FMC.

Jenze levna FMC jsou slivky modre, zelene a k tomu nejaky formaldehyd a acriflavin. Mimo to, ze to nedela dobre rostlinam, rozhasi to akvarium jak muze, ryby to nadmerne zatezuje a je to uplne zbytecne, je-li na vyber neco lepsiho. Nekteri vyrobci davaji mene zelene, vice modri, ze to tolik nezdrchla akvarium. To je sice fakt, ale pak to zase hur leci. Chapu, ze jsou to dlouha leta pouzivane chemikalie, drive ani nic moc vic nebylo, ale v dnesni dobe bych tohle videl tak na dezinfekci ziveho krmeni pred podanim rybam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 14:55 Vachi Re: Designer
Tak včera mi odešly 2 gupky, dneska už 3. Ráno sem byl v akvaristice a prodavačka mi doporučila "Dajana Pet FMC" tak uvidím. Ale abych měl do konca týdna co léčit tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 11:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Vachi
Nemuzu to dohledat, to se tykalo slepenych ploutvi, ktere tady nekde sly?

Pokud vymeny vody nepomahaji a je to na cim dal vic rybach, je cas prelecit cele akvarko. Bohuzel budes nejspis muset pouzit neco proti bakteriim, takze muzes cekat, ze nitrifikacni bakterie pujdou kukat taky, ze si rozhasis cele akvarko a vodu pak zase budes menit casteji.

Zkusil bych lecivo eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 11:05 R Muž romant [27987] Re: Vachi
Neodkalovat a prát filtr současně, jenom měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 10:54 Vachi Re: romant
Jak dlouho by se ta výměna vody měla provádět? Čt., Pá., So., Ne. sem vyměnil 1/3 vody a furt nepozoruju zlepšení, spíš naopak. Většina "postižených" plave u hladiny, nebo kolem filtru.
Dneska vyměním (odkalím) znova 1/3 + vyperu filtr, ale velkou šanci na přežití jim nedávám. Kdybych měl kam tak je odlovím do jinýho akva aby nenakazily ty zdravý, ale bohužel ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 21:40 R Muž romant [27987] Re: Vachi
Ne, v pondělí, ale buď ještě dnes, nebo zítra. Když vodoléčbu, tak pořádně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 21:39 Vachi Re: romant
Výměna vody byla samozřejmě i s odkalením ;-) Tak v pondělí to provedu znova. Snad se uzdraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 20:39 R Muž romant [27987] Re: Vachi
Pokračovat ve výměnách vody, čím více a častěji, tím líp. Skoro nekrmit a odkalit dno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 20:36 Vachi
Fotka k příspěvku Tak mi mě potkala tahle "choroba" zatím jsem 2x v týdnu vyměnil 1/2 vody, ale pořád ani náznak zlepšení. Postihlo to jen paví očka a jen jeden druh (blue moskva sou v pohodě), ancistrusi jsou zdá se v pohodě. Dá se "léčba" (pokud se dá) nějak urychlit?

PS: Lepší fotka se mi nepodařila stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 08:43 Muž Yirka [9126] Re: PALVI
Já ti to takhle z luftu pochopitelně nemohu 100% vyvrátit. Jen jsem dal námět na okamžité řešení vycházející ze zkušeností s podobným stavem rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 17:55 PALVI Re: Yirka
Takže to nie je nejaka choroba, ktorej by som sa mal obavat ze by to preslo na ostatne ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.04.2013 16:20 Muž Yirka [9126] Re: PALVI
Většinou to způsobuje nedostatečná péče o nádrž. Stav se často zlepší pouhopouhou častou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 15:31 PALVI – Stiahnutá chvostová plutva
Zdravím, prosím o radu.
Vždy keďprídem do nejakeho väčšieho obchodu (pr.Hornbach), tak v akvaristickom oddelení im pláva 90% rýb so "stiahnutým chvostom". Ten chvost sťahujú so stresu, či z choroby? lebo mávajú krásne ryby, no bojím sa, že by mi zdochli a prípadne nakazili akvárium.

Na druhej strane neďaleko nás má súkromník akvaristiku, a ten má menej rýb, no zato ani jedna nemá stiahnutý chvost (s takého akvária kde by taká ryba bola by nepredal).

Chcem sa opýtať, že či ten stiahnutý chvost je príznak stresu, či choroby, alebo čoho vlastne?
Vďaka.

Na fotke je vidno, ako má rybka stiahnutú plutvu.

www.akva.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 12:17 Muž Yirka [9126] Re: Nessy
Už Roman ti psal, že vybití bakterií eSHou je hloupost. Proto jsme hned ráno reagoval tak, jak jsem reagoval. Tak zpytuj paměť, co jiného to mohlo způsobit. Já si klidně tipnu, že to propírání filtru či něco co ještě nebylo vzpomenuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 10:44 R Muž romant [27987] Re: Nessy
Pokud byl ten výkon filtru viditelně nižší(byl zanesenej), tak bylo čištění na místě, ale jinak je to preventivní záležitost. Ve svém minulejším příspěvku jsem pal o dostatečným objemu, což by mohlo být u akvária exponovaného větším mmnožstvím znečišťovatelů s nižším poměren rostlin problém, prostě to ten filtr a akvárium jako celek(filtr není jenom ta krabička) nestíhají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 10:01 Žena Nessy [25] - ŽivorodkyRe: romant
Trošku chybka... NO2 začlo růst a dva dny na to jsem propláchla filtry - když už byly vybité bakterky (proč by jinak rostlo, kdyby vybité nebyli?), tak ať tam nemám zbytečně jenom bordel ve filtrech. Takže praní filtru nebylo preventivní, ale zcela účelné, v akvarijní vodě (žádný chlor, žádné připravky). Akvárko je sice nové, ale filtr je cca 5 měsíční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 09:40 R Muž romant [27987] Re: Nessy
V deníku uvádíš, že jsi prala filtry a druhý den Ti toste NO2, to má logiku. Stále ještě mladý akvárko a praní filtru tzv. preventivně, to je kombinace z těch horších.
Edit: Jinak eSHa s nitrifikačníma bakteriema nic neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 09:36 Žena Nessy [25] - ŽivorodkyRe: romant
No, větší množství bordelu tam snad nemám - povrchově odkaluji min 1x týdně, vodu měním 15-20l jednou týdně (teď když bylo zvýšené NO2, tak častěji).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 09:35 Žena Nessy [25] - ŽivorodkyRe: Yirka
Vždyť jsem psala, že eSHou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2013 09:15 R Muž romant [27987] Re: Nessy
Ty slepené ploutve nemusí nutně znamenat zvýšený obsah NO2, ale třeba dalších dusíků, říká se tomu že "kysne voda", vyšší množství nerozloženýho bordýlku se dokáže spolupodílet na snižování Ph a rybkám se lepí ploutve. Výměny vody, hygiena dna, výkonnej a účinnej filtr s dostatečným objemem filtračního materiálu, to je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 08:57 Muž Yirka [9126] Re: Nessy
Pro objektivní posouzení by to ještě chtělo vědět čím jsi vybila ty bakterie. Tam může být to jádro problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 07:20 Žena Nessy [25] - Živorodky – Potěr se slepenou ploutvičkou
Ahoj, přečetla jsem asi sedm stránek (víc už nestíhám, musím do práce) a nejsem si jistá, že je můj problém stejný jako už dotázané, tak se raději zeptám.
Mám v 54l akvárku potěr pavích oček (10-12mm) a včera jsem si všimla, že mají slepené(? prostě do špičky) ocasní ploutvičky. Ostatní rybky(dospělé) jsou v pohodě a nemají to úplně všechny maličké. Bílé okraje nevidím. Léčila jsem eSHou krupici a oni se narodili do léčby (asi dva dny před koncem). Vše ale zvládali v pohodě. Díky vybitým bakterkám mi vylezl NO2, ale zrovna poslední 3 dny už byl tak 0,15mg/l (měnila jsem vždy část vody) a včera už nebyl vůbec. A zrovna včera se to stalo. Koukám na ně každý den, tak bych si všimla. Před tím mělo jedno očko(stále mluvím o tom potěru) už delší dobu ploutvičku do špičky, ale myslela jsem, že ho za ní někdo chytil a kousek ukousnul. Jinak plavou, žerou, jsou aktivní, nic dalšího na nich vidět není. Fotku nedodám - foťák mi je prostě nevezme, i s většíma rybkama má mnohdy problém. Tak nějak si říkám, že je to díky tomu zvedlému NO2, ale je mi divné, že to vlastně začalo když už kleslo. (Mám ještě dva kousky v jiné nádrži, kam se mi omylem dostaly s vodou - tam bylo NO2 zvedlé mnohem víc (byla nově založená a původně plánovaná bez ryb, než se zajede) a oni jsou úplně v pohodě, žádné ocásky do špičky)
Děkuji za rady a nápady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 22:24 R Muž romant [27987] Re: fido16
Klasika v podobě výměny vody se dá jenom doporučit. X-) Tím se nedá nic skazit a může to dopomoci k lepšímu a rychlejšímu hojení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 22:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fido16
Neřešit, pokud není úplně roztřepená. Časem to doroste samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 20:46 Muž fido16 [631]
Cauky chci se zeptat moje samice ancistruse ma natrzenou hrbetni ploutev jinak plave zere vsechno. Jak to spravit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 16:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kacule
častější výměnou vody se i zrychlí růst malých rybek. Taky pomůže lepší krmivo, mražené nebo živé. Jestli je krmíš jen vločkami tak moc rychle neporostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 16:40 R Muž romant [27987] Re: Kacule
Udělej s tou výměnou vody jak jsem napsal a na filtr nejmíň měsíc ani nesahej. Dno je dobrý lehce odkalit, ale zase do něj moc nerejpat, prostě to jenom polechtat a hlavně měnit, měnit a zase měnit vodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 16:34 Žena Kacule [0] Re: romant
Filtr a dno čistím jednou týdně při výměně vody. Pročtu vše co radíte a děkuju. Ty malé rybky teda nemocné nejsou jen se jim u mě nelíbí? pokusím se vše zlepšit :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4746x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5978