Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výstava akvarijních ryb Hradec Králové

 

NápovědaFórum » Ostatní » Výstavy a soutěže. 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Výstava akvarijních ryb Hradec Králové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 21:54 R Muž romant [27987] Re: xox
Ano, jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 21:49 xox
Nevíte, zda jsou na výstavě v Hradci na prodej samci Bojovnice pestré (betta splendens)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.02.2013 15:01 R Muž Mrakoplash [1776] Re: radim
To jste nepochopil, to je nová varieta Neocaridina heteropoda exitus smich smich

a pro jistotu dodávám, že je to jen vtip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:52 radim
takze spokojenost! koupil jsem aj to co jsem jakoby nechtel (3 krunýřovce) :) a hlavne dva pořádné kořeny, dohromady mají tak 15 kg hmm
jen teda jedniná vec me trochu zamrzela..ty mrvé krevety v jednom vystveném akva by to chtelo vylovit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:43 R Muž romant [27987] Re: Maty11
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:38 Maty11
Dobrý den,
jsou tam k vidění i mořská akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.02.2013 18:47 Muž Arthas [60] Re: sakura
Děkuji Vám za ochotu a nabídku, ale asi se tam už nedostanu. Nejsem z HK, i když nebydlím daleko od HK, tak teď budu trochu válčit s časem. Ale snaha mi vyjít vstříc byla a toho si cením. A máte pravdu, nikdo neví všechno a není odborník na všechno. A když jednomu se může zdát být něco jednoduché u těch teter třeba, tak druhý má zase zkušenosti z chovem jiných ryb. S odstupem času už na to koukám jinak. Hold jsem si bláhově myslel, že tam budou pomalu profesoři s encyklopedickými znalostmi o všech rybách typu Rudolf Zukal, RnDr. Stanislav Frank (moji oblíbení autoři). Či-li dva úctihodní odborníci, kteří věděli moc skoro o všech běžných rybách. Dneska je to víc o jednotlivých specializacích... Sumcaři, cichlidáři, labyrintkáři, apod. Možná na pár výjimek, viz Dr. Vladko Bydžovský, který bych řekl je také takový všestranný a dost uznávaný... Částečně si za to můžu asi sám. Takže nechtěl jsem Vás urazit, mluvila ze mě bezprostřední taková rozhořčenost, spíš zklamanost. Děkuji za pochopení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 12:10 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Pepan
Konkrétně tady "sakura" by mohl povyprávět o L-sumcích nebo skalárách a i o další hromadě ryb. Holt tetry taky nejsou jeho parketa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 12:07 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Arthas
Já bych ty prodejce zase tak neodsuzoval. Může se stát, že i když ty ryby množí, tu informaci o barvě oka třeba nemusí znát. Jenom pro informaci, kdysi jsem císařky množil, teď jsem si je díky článku znovu pořídil a to o barvě oka jsem nevěděl taky. A to, že každý prodejce chce prodat, je snad normální. Proto na tyto akce chodí. Jenže je rozdíl mezi chovatelem a překupníkem. Ten první asi prodávané rybky více zná a vzhledem k tomu, že se těm odchovaným rybkám věnoval, určitě nemá snahu je za každou cenu prodat jako překupník, který má dokonce jistý úhyn zakalkulován v prodejní ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 11:47 sakura Re: Arthas
Musím reagovat, ty ryby si můžete přijít bezproblému vyměnit i sám vybrat, omlouvám se není to naše parketa, ale ty ryby se dají vybrat i podle jiných znaků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 07:30 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Arthas
O těhle tetrách toho moc nevím, takže se rozhodně nehodlám přít. Další věcí je, že s výstavou v Hradci nemám nic společného kromě toho, že ty lidi znám a nepodílím se na její přípravě. (letos tam ani nevystavuji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 23:07 Maurik Re: Bob66
V pohodě, i když rentier nejsem, abych seděl pořád doma na zadku, takže do civilizace chodím. A překvapený jsem byl proto, ze jsem se řídil údaji na plakátech, které na výstavu zvaly, bohužel se nějak pozapomnělo na ně přidat i ceny. Takže nic víc, nic míň. Já si nestěžuju na výšku, to bych tam nakonec nešel a nenakupoval. Ale asi to byla taktika tu cenu neuvádět :-) I ty paní co vybírali vstupné se divili, ze na plakátech to není, když jsem jim to říkal. Ale ROSTA byl vtipný, když jsem ho na to upozornil :-) Řekl mi, ze kapry nevystavují, aby to bylo zdarma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 23:02 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: WARENKOREN
Ale byla ZADARMO!!!! A manželku příště pošlete do obchodňáku. Ona bude courat mezi regálama a Vy vlastně taky. A nebudete si muset nic vyčítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 22:49 Muž WARENKOREN [51] Re: Pepan
Fotka k příspěvku jj máte pravdu, jen pro zasmání toto kytka zdarama smich .. no to bych se posr..l
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 22:49 Muž Arthas [60] Re: Mrakoplash
Ale jo, dobrý. Mluvila ze mě čerstvá rozladěnost. Nechci upírat někomu odbornost. Sice ještě nevím jak, ale pokusím se to nějak vykšeftovat, abych měl to správné složení ryb, jak jsem chtěl původně já. Ještě se teda ujistím u tebe, jestli mi to můžeš potvrdit. Tetra císařská (Nematobrycon palmeri) se u mladých ryb (ne plně vyspělých) pozná hlavně podle zbarvení oka - samec má modré oko, samice žlutozelené.... Já se ještě vracel a zeptal se i jiného prodavače a on mi to nějak nepotvrdil, co jeho kolega chytil... Nějak mi nedokázal říct, přesně, co kolega teda chytil. Chtěl jsem ty 2 samce, 4 samice. Že jsou ryby moc vybledlé, a mladé a hlavně mě dostal ještě otázkou, a to je chcete jako množit? Nebo proč chcete toto složení? Vždyť je to jedno. Jsou to hejnové ryby. Tak možná mají spoustu znalostí o všech možných rybách, ale o těchto tetrách asi moc ne. Nebo tento atlas nemá pravdivé údaje a budou to muset upravit. Tato tetra teda není moc hejnová a doporučuje se na jednoho samce víc samic. To snad souhlas. Spíš to bylo o tom čase. Chápu, mají hodně lidí, chtějí hlavně prodat a ne se zdržovat s pár korunama. Na jejich obranu musím podotkout, že ten druhý pán mi nabízel výměnu, ale když to nedokázal přesně poznat, tak k čemu výměna, jedině, že bych to zkusil já, ale nevím, zda mi mě tam pustili...na druhou stranu. Takhle, od některých prodejců (zverimex, pet centrum...) neočekávám moc velkou vzdělanost (ale najdou se občas i tam odborníci a ne jen prodavači, nechci upírat), ale tady jsem byl skálopevně přesvědčen, že tady to přeci bude úplně jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2013 22:37 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: WARENKOREN
Příště si klidně vyberte emerzně pěstovaný Anubias. Tyhle kytky snášejí převod pod vodu bez jakýchkoliv problémů a rozdíl mezi memerzně a submerzně pěstovanými kytkami je minimální. Ony sice emerzně rostou trochu rychleji, ale ještě jsem za desetiletí své praxe nezažil, že by kytka při převodu pd vodu odešla. A pokud někomu po nasazení do akvárka anubias uhyne, pak to není vůli tomu, že se jedná o emerz, ale proto, že podmínky v akvárku jsou katastrofální. Jo a ještě jedna věc. Naučte se klidně zboží odmítnout, pokud se Vám zdá předražené. Jde o Vaše peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2013 22:28 Muž WARENKOREN [51] Re: radim
kořenů hafo, ceny jak u koho, vybral jsem u jistého prodejce anubias délka asi 8 cm, byl částečně i od řas ale chtěl jsem jej neboť to nebyl žádnej emerzní kousek a byl zdravý, cenovka nikde a tak jsem hádal něco kolem 80 Kč, ale ouha pan prodejce na mne vyhrkl 200 Kč, už jsem jej ale měl v ruce a bylo mi trapné říci že jej za tu částku nechci nebo smlouvat o ceně, tak jsem si ho vzal, pán ještě dodal "dám Vám ještě tady tu kytku zdarma" (kytka = oholený stonek bacopy), s úsměvem jsem mu poděkoval a odnesl mou nejdražší květinu v životě. Zakoupil jsem i ryby co jsem chtěl, tam to ale bylo o něčem jiném, mladší pán asi ve věku jako já (35) mi hnedka na poptávku odpověděl, nechal mne prohlédnout i z blízka za pultem a ceny úžasný, fakt paráda. Jinak se mi tam moc líbilo, odjížděl jsem spokojený (až na mou polovičku, která tam byla se mnou a nechápe co mi trvá tak dlouho projít dvě místnosti - příště ji asi nechám doma:-D - žertuji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 21:55 radim Re: romant
supr :) doufám, cena bude nekde jinde nez v obchodech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 21:51 R Muž romant [27987] Re: radim
Ano budou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 21:50 radim
budou se tam jeste v utery dát sehnat nejake kořeny? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 21:31 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Arthas
Záleží kdo Vám ty ryby zrovna chytal, ale většina z nich ví o rybách opravdu hodně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 21:03 Muž patamatix [408] Re: Johan
Nic konkrétního,ale dostal bych se tam až v sobotu a mám obavu,že tam už nic nebude. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 21:00 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Sortiment od Rataje a stále je ještě z čeho vybírat, od klasickjch stonkovek, přes echináče až k matečním kryptokorynám a anubiasům. Na konkrétní názvy se mě neptej, mám hlavu vcelku vypláchnutou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: patamatix
Záleží co sháníte. V sobotu tam bylo hodně rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:54 Muž patamatix [408]
Nevíte zda tam mají na prodej čtverzubce trpasličího? ;-)
Edit: A jaká je nabídka rostlin,stojí to za cestu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:28 R Muž romant [27987] Re: Martin71
Opraveno.;-) Pokud někdo další ví o jiných nesprávných názvech, tak se ozvěte, ať jsou do světa šířeny relevantní informace. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:07 Muž Poweres [59] - Živorodky
Vystava pekna,..pekne akvaria a rybky.Koupil jsem to,co jsem shanel.Hlavne jsem rad za me oblibene pancernicky kropenate,kt.tam meli i ve velikosti XL.Takze super!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2013 19:31 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Maurik
Nic ve zlém, ale pokud vás na výstavě překvapilo vstupné, tak doporučuji vylézt občas do civilizace :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 19:11 Maurik – vstupné
Zdravím.
Pro příště by nebylo na škodu a docela užitečné, kdyby na plakátech bylo uvedeno, ze se vybírá vstupné a taky to, kolik. Protože já si třeba vzal peníze pouze na nákup, vzal děti a jel z Chrudimi do HK. A tam u dveří překvápko v podobě vstupného :-) Co teď? Zaplatit a nic nekoupit, nebo jet domů? A zbytečná cesta?

Prostě nedat na plakáty informaci o vstupném a jméno výši, je chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 19:04 Muž Arthas [60] – Výstava 2013
Právě jsem se vrátil z....výstavy a taky bych rád přidal do pléna svoje zážitky. Vstupné 80 Kč mně zase tak drastické nepřipadá, vzhledem k tomu, co taková výstava a její zorganizování obnáší.... Takže naprosto chápu. Vstupné přiměřené dnešní době. Co se týká vystavovaných ryb, tak to by bylo na jedničku. Kvalita ryb opravdu parádní, nádherní jedinci. Líbila se mi i aranžmá akvárií, v kterých byli chovanci umístěni. Mě osobně se nejvíc líbili vystavovaní terčovci a arowany. Náááádhera. Ale i ostatní ryby, fakt radost pokoukat. To byla hlavní část, a to výstava, až potud na jedničku. Trochu mě však zklamaly ty obchodní věci.... Opravdu jste přesvědčeni, že na rozdíl od zverimexů, tam byli samí odborníci? Vždyť tam i vystavoval např. Sirius, což je zverimex:) Bohužel, musím konstatovat, že jsem byl mylně v přesvědčení, že tam jsou jenom ti nejlepší odborníci... Ne děkuji, příště už budu nakupovat jinde....Chtěl jsem 6 ks teter císařských (2 samce, 4 samice) a bohužel to mám přesně naopak. Jako když mi pán vysvětloval, že samec má prodloužené ploutve a samice kulatější bříško, jenže u těch prcků je jediným rozlišovacím znamením barva oka, samec modré, samice žlutozelené.. Tohle oni nevěděli....Divně na mě koukali akorát. Neměl jsem sílu se s nimi už hádat, protože jsem se po chřipce necítil zrovna v pohodě a jel jsem pryč. Jen se zeptám, a nechci prosím nikoho urazit, ani se ho dotknout, ale opravdu jsou ti prodávající největší odborníci? Omlouvám se za délku příspěvku. Výstava byla moc fajn, ale kupovat tu už nikdy nebudu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 18:53 AmSeok
Já jsem šel hlavně pro krevetky a mechy. Krom red cherry a jávského mechu tam nebylo nic ;) ale jinak ceny ostatních rybek supr, kytek poměrně dost a vstupné - tak na burzu stojí 50 ;) takový rozdíl to nebyl...hodnoceni 70%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2013 16:56 Žena Jaffi [91] Re: vstupné
Naprosto souhlasím s Martinem, vstupné je přiměřené, je na co se dívat a ceny nabízených živočichů, rostlin a odstatního zboží jsou více než příznivé. Nehledě na to, že narozdíl od zverimexů zde prodávají lidi, kteří akvaristice rozumí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   10.02.2013 16:54 Muž rriki [818] - CichlidyRe: vstupné
Fuj za 80 kč to sis dal mňamku co?To mám desetkrát lepší zážizek z této výstavy.Já si dal v Klubu 69 včera oběd za 320kč a taky neřvu ,že je to předražený ,že bych za to měl vtupný pro celou rodinu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.02.2013 15:06 Martin71 Re: vstupné
Při dnešních cenách. energie, pronájem sálu atd. si myslím že vstupné je v pořádku. Navíc ceny ryb a rostlin které se pohybují velice nízko oproti obchodům by vám mělo vstupné částečně vykompenzovat + nikoho nezajímá zda fotíte nebo ne. To taky není všude v ceně vstupného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2013 15:04 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: vstupné
tak dobrou chut, já měl řízečky od maminky, takže jsem to vstupný zaplatil...., a rozhodně nelituju, i když jsem se moc nezdržel, bo můj malý aktivní synek se tam rozhodl hrát na honěnou:-D takže jsme to zkoukli, něco pokoupili a vyrazili směr jižní čechy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 14:53 vstupné
Předražené vstupné. Odradilo mě to od návštěvy výstavy. Za 80kč si radši zajdu na oběd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 14:46 Lagron Re: Martin71
Dnes bude opraveno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 11:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martin71
Martine bezpochyby máte pravdu...ale když dočtete do konce to mé psaní, tak zjistíte, že to vzalo vás, asi bych se prudil i já, kdybych si cedulky všimnul, možná si všimne deset lidí...ale protože to opravdu pořadatelé tu čtou, tak si myslím, že už není třeba se v tom matlat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 11:24 Martin71 Re: harpunar
Názvosloví se sice mění ale ne ryby. Tohle je o něčem jiném vystavovaná ryba není synspila www.google.cz/…


Ale Hypselaacara temporalis

www.google.cz/…

Tak pak ten pán ani netuší co má v akváriu. Ty ryby jsou od sebe hodně odlišné. Jak v přirozeném místě výskytu tak v chovu. To můžeme tedy příště vystavovat neonky a tvrdit že jde o paví očka. I kdyby prošli neonky novou revizí myslím že si je ,ale nikdo nepoplete za paví očka navíc sám chovatel :) Mně to přišlo jako zajímavost protože jsem na to nevěřícně koukal už v RK. No a pak to jede už i internetem, používá se to do článku. Na každé výstavě muže dojít a dochází k drobným záměnám třeba u různých variant nebo po změně rodu jak připomenul Libor Vieja za Paraneetroplus. Dobře ale zaměnit celé ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 11:02 harpunar Re: Libor Sprysl
No jestli se mění latinské názvosloví tak často,jako u nás ministři obrany,budiž panu Bubeníkovi odpuštěno!!!!!! :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 05:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martin71
Možná to bude také tím, že kančík červenohlavý už není Vieja, nýbrž Paraneetroplus... smich Pan Bubeník není jediný, který neví, co mu plave v akváriu, to tu na fóru mnozí také dokazují...Přiznám se, že cedulky u ryb moc nečtu, tak jsem si toho nevšiml...že to bylo i v Rychnově, to mi už přijde podezřelé...ale také to nevím...No ale když se to tu teď tak pěkně "propralo", tak si ten "škandál" :-P každý zapamatuje a určitě se to už teda nestane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 01:01 kotyza Re: Martin71
A proto nepříjmuli v RK moje synspily ,protože je nabízel tento pán ,asi si myslí,že je má a přitom má temporalisky.4ervenohlavý a červený ,jak jsou ty názvy zavádějící.A přitom jsem v RK na tu chybu upozornil pořadatele a jak je vidět ,zbytečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 23:12 Martin71 Re: blegon
Výstava pěkná co by se, ale nemělo stávat a to hlavně lidem co vystavují svoje ryby tak to je uvádět špatný název ryb. Stejně jako loni v RK tak i zde pan Bubeník Jiří vystavoval ve své nádrži Hypselecara temporalis (kančíka červeného) jako Vieja synspila (kančík červenohlavý). Jsou to dvě naprosto odlišné ryby. Omyl se pak šíří rychlostí blesku i v pěkně udělané reportáži od Johana. V RK jsem myslel že jde o nějaký překlep a dnes opět ta samá chyba. Tak snad už v Rychnově to bude jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 11:18 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: redmaus
Podívej se o par radku dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 07:53 jitkaS
Zdravím. Neví někdo jestli budou k dostání nějaké razborky(kubotai,hengeli) a neonky modré simulans. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:31 Muž RadekH1 [129]
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda by mi někdo nemohl přivést na výstavu Hrbohlavce afrického Steatocranus casuarius Nejlépe už vybraný mladý pár. Děkuji za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:23 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: romant
Je tak to je super.Diky Romane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:21 R Muž romant [27987] Re: Poweres
Bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:20 Muž Poweres [59] - Živorodky
Dobry den,...nevite nahodou jestli bude k prodeji PANCEŘNÍČEK KROPENATY??nemužu ho nikde sehnat.dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 12:14 marťas2 Re: rriki
Pěkní terčovci, já mám zatim jen kančíky příčnopruhé :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 11

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 30513x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5581?od=51