Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - rady do začátku

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Žádná další stránka   1  
CO2 - rady do začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 10:21 Vodník Re: Usine
Neperlím, prostě každej si má nejdřív zjistit kolik čeho ve vodě má.
Mně to začalo růst, problém byl hlavně to světlo, teď mám zářivky 0,5w/l. Taková ta placatá tráva mi už vytvořila několik nových rostlinek. Vine takovej šlahoun nad pískem a po pár cm vždy nová rostlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 21:11 solem Re: Falcon-554
Bacha na kypřící prášek, už jsem se s rovnicí toho co dělá setkal a pamatuju si na ten ostrý zápach, nemyslím že vzniká co2, mám obavu jestli to není něco s N
No a to by asi nepotěšilo ani kytky ani ryby, možná řasy by byly happy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:36 Usine Re: Vodník
Vodníku ty zase perlíš :-D smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 11:55 Vodník Re: Falcon-554
CO2 dávej jen jestli ti nerostou rostliny a hlavně máš málo ryb, jinak ti ho vytvořej samy. Nebo stačí vzduchovat a v místnosti nevětrat a CO2 který vydechuješ se tam dostane :)
Ale už asi hodně tisícovek rybek padlo díky pokusům s co2, čest jejich památce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 23:25 Falcon-554 Re: blek
Díky ... hned zítra se stavím někde pro testy a zkusím zjistit jakou mám vůbec tvrdost vody a CO2 ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 21:32 blek Re: Falcon-554
Stačí ti PH test a test na uhličitanovou tvrdost (dGH)
Spočítáš to podle tabulky třeba tady: www.moje-akvarium.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 20:48 Falcon-554 Re: blek
Fajn-děkuji za nápady a názory...ještě mě někdo řekněte jak zjistím kolik mám CO2 ve vodě. Jak se jmenuje "měřák" a kolik stojí-rostlinky zatím jdou dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 19:34 blek Re: Anonym
Sypat kypřící prášek do akvárka?! To by snad napadlo jen Vodníka..
CO2 je základní „živina“ nejen všech suchozemských ale i akvarijních kytek.
Do vody se dostává ze vzduchu, dýcháním ryb, jako produkt metabolismu různých bakterií nebo třeba nočním oddechováním rostlin.
Jeho dodávání do akvária zlepšuje a zjednodušuje pěstování rostlin. Nemyslím že by to však bylo nutné u běžných nádrží které jsou zaměřeny prioritně na chov rybiček.
Když se někdo zaměří na akvarijní rostliny a rozhodne se CO2 dávkovat, musí zabezpečit i další nezbytné podmínky a to zejména dostatečné a kvalitní osvětlení, cílené zodpovědné hnojení, a vhodnou rybí osádku.

Jak se to dělá? Základní pravidlo je napřed měř potom řež v tomhle případě zjisti kolik kysličníku vlastně máš ve vodě, ne vždy je ho málo.
A když je ho málo? Nejprimitivnější pokus co to udělá je asi nalitím stolní sycené vody (nikdy minerálky) Dávka se dá spočítat podle obsahu uvedeného na etiketě.

Trochu pokročilejší způsob je často používaný burčák v petflašce , je to levné ale trochu opruzoidní

Do větších nádrží je nejlepší řešení bomba a pokud se člověk obejde bez speciální od Sery nebo Rataje tak to ani není drahé. (cca 1000,- komplet)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 19:24 Muž [] Re: Falcon-554
Kypriaci prášok? coze O tom som ešte nepočul ale možno že to existuje. :-D Ale rozhodne to nie je zly spôsob. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 19:24 Usine Re: Falcon-554
To si se ale musel koukat do kuchařky . :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 18:51 Falcon-554 Re: Usine
No díky za odkaz, ale z návodu jsem to moc nepochopil a abych poté sbíral kvasnice ze stropu taky nechci :-D Někde jsem četl, že někdo dává do akvárka ( nasype ) pytlík kypřícího prášku!!! Mám v akva 51 rybiček ( což je trochu moc ), tak si myslím, že CO2 vyprodukují snad dostatek pro rostlinky-experimentovat s kvasnicema se mě moc nezamlouvá no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 18:43 Usine Re: Falcon-554
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 17:45 Falcon-554 – CO2 základy
Můžete mě vysvětlit k čemu je dobré přidávání CO2 do vody a jakým způsobem se to dělá? Něco jsem tu už viděl na fotkách- 1, láhev s CO2 ( to jsem hned vyloučil )- 2, nějaké kvasnice s cukrem- 3, kypřící prášek do pečiva .... 2 a 3 způsob si nedokáži technicky vůbec představit !!! tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 12 ...... [13]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 16349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5578?od=601