Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Anubias - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.12.2013 15:28 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel1990
Pokud máš jen samotný list bez kusu oddenku tak ho klidně vyhoď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.12.2013 15:27 R Muž romant [27987] Re: Pavel1990
Samotný list nestačí, je třeba oddělit i část oddenku, z něhož listy vyrůstají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:18 Muž Pavel1990 [0] – rozmnožení anubis kavolisty
Ahoj chtel bych se zeptak jak rozmnozit Anubias barteri 'Coffeefolia' pri odkalovani sem si uthr list a nechtel bych je vyhodit prosim poradte. Navod k rozmnozeni sem tady na strankach neochopil a nikde jinde sem to nenasel.
Dekuju Pavel palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 05:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Horác
Horác napsal: Tak to je mazec ... a to se živíš množením ryb? To měsíc co měsíc zlikviduješ jednu reverzní osmózu, ne? :-D ...

No trochu jsem změnil sortiment proti horám a jinak mám tři odvlhčováky... ;-) to je "destilky" docela dost za den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:29 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: dome
Stimulovať poškodením som napísal, teda napríklad narezať... Samozrejme, aby rástol rýchlo, musí mať podmienky. U mňa vyháňa nový list tak do týždňa. Pred poslednou veľkou režbou (kedy mi zvýšila plná igelitka použiteľných) môj A. barteri vyháňal list snáď každý deň na niektorom konci. Ale to už bola taká spleť koreňov i podzemkov, že som to musel strihať záhradnými nožnicami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 18:39 Muž Horác [3942] Re: Annabell
stručně a jasně: ano :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 18:33 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj,chci se zeptat.Mam anubias uz dost dlouhý,mohu ho rozriznout napůl a přemístit na druhou stranu korenu a přivázat ho vlascem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 18:29 Muž Horác [3942] Re: LiborSprysl
Tak to je mazec ... a to se živíš množením ryb? To měsíc co měsíc zlikviduješ jednu reverzní osmózu, ne? :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:19 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Horác
Horác napsal: sofro napsal: S tvrdostí by problém nebyl (teda v tomto případě ). Vodu mám celkem dost tvrdou.
No ale to bys měl mít ty anubisy (podle toho, co napsal Libor) zakrnělé ... a voni ti zatím rostou z akvárka ... to je teda bordel :-D ...

No vona ta "celkem dost tvrdá voda " je pojem velmi relativní...já skáču často i za 30 stupňů... smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 15:11 Muž Horác [3942] Re: sofro
Aha ... tak to už asi opravdu bude nejlepší pustit ho "na vzduch" :o) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:55 Muž sofro [0] Re: Horác
Horác napsal: sofro napsal: S tvrdostí by problém nebyl (teda v tomto případě :) ). Vodu mám celkem dost tvrdou.
No ale to bys měl mít ty anubisy (podle toho, co napsal Libor) zakrnělé :-D ... a voni ti zatím rostou z akvárka ... to je teda bordel :-D ...


No v atlasu píšou 45-90 cm, tak ten můj, když ho nepřiplácnu sklem, má tak 50 až 60 cm.

Aby nedošlo k mílce. On ten anubias rozhodně nevypadá, že by se mu bůhvíjak dařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:40 Muž Horác [3942] Re: sofro
sofro napsal: S tvrdostí by problém nebyl (teda v tomto případě :) ). Vodu mám celkem dost tvrdou.
No ale to bys měl mít ty anubisy (podle toho, co napsal Libor) zakrnělé :-D ... a voni ti zatím rostou z akvárka ... to je teda bordel :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 15:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dome
To ja pako udelal kvuli rase, ze dostal masaz listku, nuzkama. Pak mu par mesicu trvalo, nez vypadal co k cemu :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 15:41 Muž dome [6] - RostlinyRe: slavko
slavko napsal: Odstrihnúť špičku, aby sa rozvetvil a potom znova a znova. A potom som ho musel zo skaly pomaly odeskávať... ;-)

Kdesi som čítal, že vyhnanie bočných výhonkov možno stimulovať poškodením podzemku (ktorý pod zemou nie je), ale neskúšal som.


jj rozstříhl jsem ho v místě kde chci aby se rozvětvil a zhoustl tak uvidím :) stimulovat?že bych mu dal masáž lístků? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 14:59 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: dome
Odstrihnúť špičku, aby sa rozvetvil a potom znova a znova. A potom som ho musel zo skaly pomaly odeskávať... ;-)

Kdesi som čítal, že vyhnanie bočných výhonkov možno stimulovať poškodením podzemku (ktorý pod zemou nie je), ale neskúšal som.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 13:49 Muž dome [6] - Rostliny
mohu se zeptat jak docílím toho aby anubias "zhoustl".mám ho v nádrži +- rok a roste dobře,ale do déky.potřebuji aby byl mnohem hustější,aby měl víc listů a zakryl ten svůj hlavní oddenek.děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 09:11 Muž sofro [0] Re: Horác
S tvrdostí by problém nebyl (teda v tomto případě :) ). Vodu mám celkem dost tvrdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2013 08:30 Muž Horác [3942] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Jirko pokud budeš mít tak tvrdou vodu jako já, tak barteri bude vypadat jako hodně malá nana hop ahoj
Tak samozřejmě ... velmi tvrdá voda nedělá dobře spoustě druhům rostlin ... ale jak má tuhle informaci využít sofro? To má jako přitvrdit vodu? To se asi může s tím svým zarostlým akvárkem rovnou rozloučit :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 17:32 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: sofro
Já jsem to vše promíchal 1:1 a to dal do květináče a ten umístil do truhlíku s 2-4cm vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 22:24 Muž sofro [0] Re: Kryštof
Dik všem za reakce. Se světlem si hrát nebudu, protože konečně řasa neroste a kytky jo, tak na to nechci šahat. Přesazovat budu. Kam a jak ještě promyslím.

Kryštofe kombinace hlina, pisek, rašelina, liapor. Předpokládám, že liapor na dno a zbytek promíchat? V jakém poměru? 1:1:1?
A ty 2-4 cm vody máš v misce pod květináčem nebo přímo v květináči (jakože rostlina je zaplavena) ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 17:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Horác
Horác napsal: Žádný fígl na zakrslý růst velkých druhů anubisů neznám, s emerzním pěstováním mám bohužel také špatné zkušenosti - asi potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost ... www.horacovoakvarium.cz/…

Jirko pokud budeš mít tak tvrdou vodu jako já, tak barteri bude vypadat jako hodně malá nana hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 11:14 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: sofro
S přesazováním akvarijních rostlin můžeš začít vesměs vždycky, aspoň u mě to tak funguje :) no a když sazím emerzně, tak si udělám směs písku, hlíny, rašeliny a liaporu, mě to v tom bezvadně roste.
Já mám na jižním parapetě truhlík s emerzama a nemusím ani rosit, ale pravidelně dolévám vodu :) a dolévám tak aby měli vždy třeba 2-4cm vody. Pokud bude chtít tak napiš a i nějaký návod bych ti zhotovil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 10:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sofro
Rostliny vyuzivaji svetlo o vlnove delce 730nm k tomu, aby vedely, zda maji rust vice nahoru. Jde o to, ze kdyz rostou pod necim, pod listy jine rostliny, tahle cast spektra se k nim dostane, takze jak je, a neni cervena okolo 660nm, rostou nahoru, aby se vytahly nad to, co jim stini.

Takze pomoct by sis mohl jinym svetlem.

Tripasmove zaricky mivaji kolem 730nm mensi vrcholek, takze to v rostline muze vyvolavat stav, ze ji pripada toho svetla kolem 660nm malo v pomeru k 730nm, specialne kdyz zarivky na 660nm moc nesviti, vrchol mivaji o neco nize, treba tady na konci je graf:
download.p4c.philips.com/…

Jenze kazda rostlina nejaka je, takze se neda jen tak udelat z 10m vysokeho stromu par cm vysoky zakrsek jen tim, ze se mu jinak sviti. Prace se svetlem (jeho zmena) by spis mohla pomoct tam, kde prerustaji Sipatky do velke delky a nechce se to. Nekdo je ma male, nekdo dlouhe, a pritom jde o stejne rostliny, ktere se po presazeni do jineho akvaria takhle zmeni.

Zdroj presne neuvedu, kdysi jsem to nekde cetl, i zde uz se o tom psalo, a na webu se to da dohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 09:49 Muž Horác [3942] Re: sofro
Žádný fígl na zakrslý růst velkých druhů anubisů neznám, s emerzním pěstováním mám bohužel také špatné zkušenosti - asi potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost ... www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 22:28 Muž sofro [0] – Anubias gigantea
Ahoj
rád bych si od Vás nechal poradit. :)
Mám v akváriu rybicky.net/nadrze/9700 anubias gigantea. Ale akvarium je na něj příliš malé. (Listy vyhání vysoko a ty jsou pak připlácnutý krycím sklem. Zářivky jsou blízko hladiny a asi kvůli tomu listy po čase odejdou.)

Můj první dotaz. Znáte nějaký fígl, jak ho donutit vytvořit list pod hladinou?

A jelikož se domnívám, že to moc nepůjde, tak uvažuji o přesazení. Mám představu, že ho zasadím do akva 20x20x20 cm a položím na parapet k oknu. Půjde to? Mám trochu obavu, že ve štěrku nebude pořádně držet a bude se třeba kácet. Nevím. Co myslíte?
Nebo je lepší zasadit do květináče s hlínou? Jak často a právidelně se pak musí zalévat?
A můžu ho přesadit ted na podzim?

Dík, jestli si někdo udělate čas na odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 12:23 Muž Vstrom [82] - Malawi
tím snad nic nezkazím:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 10:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Losky
No pokud se bojíš tak zkus oddělit jen jeden od zbytku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 08:02 Muž Vstrom [82] - Malawi
špatně jsem to napsal, myslel jsem tři oddénky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 20:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Losky
Jenom 3 kořeny? coze To asi není v dobré kondici.

A nebo kořenem nazýváš oddenek ze kterého rostou dolů kořeny a nahoru listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 13:39 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: lhajek
ono to má ty kořeny tři, ale nerad bych tu kytku zabil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 12:45 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Losky
Já jsem nedávno vzal A. nana a oddenek přeřízl napůl. Přední část roste dál a ta zadní si vypustila nový vrchol a taktéž pokračuje v růstu. Myslím že to bude u všech Anubiasů obdobné ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 12:28 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Ahoj, dá se tento velký anubias nějak rozdělit třeba na dva?
Jedná se asi o tento:
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_gilletii
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2013 15:56 - Re: Betkolog
Žiadny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 14:46 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Jaký je rozdíl mezi Anubias barteri nana a Anubias barteri mini?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 17:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
Vendo to záleží jestli na té dvojce je očko nebo není...je-li, pak poroste i dvojka... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 15:03 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dome
Poroste ti 1. a 3. jen trochu jinak než máš nakresleno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.06.2013 14:00 Žena EditHa [91] - TetryRe: dome
Na neandrtálce jsi to namaloval moc pěkně. Přesně takhle jsem rozdělila svůj starý anubias který po léčbě úplně zošklivěl. Jak píše Libor rostou potom nové listy velice brzy a anubias se krásně omladi.Brzy se odstraní pár starých listů a je na světě hnedle několik nových pěkných rostlinek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 04:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: dome
Pokud jsem dotaz správně pochopil, pak všechny zbytky z hlavního oddenku, které přišly o vrcholový pupen po rozdělení oddenku, neporostou nikam "dál". Všechny se budou snažit z nějakého očka, (nebo více oček), vytvořit nový vrcholový pupen, (nebo více pupenů), na novém oddenku. Mateřská část rostliny, tedy ten zbytek, posléze zanikne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 00:22 Muž dome [6] - Rostliny
Fotka k příspěvku chci se zeptat zda-li když z annubiase odloupnu část tak v tom místě se začne dělit,nebo poroste dál jednim oddenkem. a ta odloupla část(tedy nová) z které strany začne růst.Zda-li z té kde jsem ji odloupl,nebo té původní,kterou rostl předtím...

Přidam "obrázek" :) pro lepčí orientaci.
Ptám se jestli porostou všemi třemi variantami,nebo 1+2,nebo 1+3???

No snad to je srozumitelné....jsem totiž neandrtálec :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 23:51 Muž kofejn [963] Re: maculak
Díky za zkušenost. Mně se jednalo o fešáka anubiase kopinatého ( rybicky.net/fotogalerie.php… ) a tomu se už v kýbli začly kroutit listy. Nana mi přijde, že má tužší lupeny.
Mám oba a oba jsem si přivezl emerzně pěstované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 23:22 Muž maculak [43] Re: kofejn
Jeden kousek anubiasu nana uz mam mesic a pul na emerzu a docela v pohode i tri nove listky vyhnal, a to je jen na parapetu a ted teplomer ukazuje obcas i 18 stupnu :-) , tak nevidim duvod, proc by to nemelo jit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 19:01 - Re: kofejn
Anubias je perfektná rastlina na emerz pod sklo(musí mať dostatočnú vlhkosť).Stačí mu zaliať koreňovú časť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 18:54 Muž kofejn [963] Re: vaaclav
Toho jsem se bál. Než jsem vypustil vodu, až vadnout začal. Díky za radu, tak hold půjde zpátky. Aspoň jsem ho probral a dal na lepší šutry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.05.2013 18:39 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Musí být pod vodou celý jinak se ti seschne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:44 Muž kofejn [963] – Přechod submerz-emerz-submerz
Je nějaký problém, když anubias půjde na týden, dva z akvária? Petřeboval bych ho vyčistit a dostat z dosahu breberek způsobující zahnívání kytek. Pěstoval bych ho v misce bez substrátu, jen ve vodě s liaporem a osmocote (ponořené jen kořeny).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:34 Muž kofejn [963] Re: Lila1
Není málo dusíku? Ani po květech nepozoruji menší listy. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 19:20 Žena Lila1 [31] – Květ Anubisu
Dobrý večer, znamenají květy na Anubisu menší listy?

Alespoň mě se to tak zdá. Vykvetly mi obě rostlinky. Jedna už podruhé. První květ jsem po nějaké době odstřihla, a hned vyrazil na té samé rostlince květ druhý. Květ je pěkný, ale listy moc nerostou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 12:48 Muž kofejn [963] Re: Pepan
Fotka k příspěvku Letos mi kvete už podruhé a i druhý anubias má nasazeno na květ. Raději ještě počkám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 11:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kofejn
Vzhledem k tomu, že květenství stejně nevytvoří plody, je to vlastně jedno. Leda pokud se chce člověk co nejdelší dobu kochat tou nádherou. Jakýkoliv zásah do rostliny totiž může dobu kvetení zkrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 11:16 Muž kofejn [963]
Množit či zakracovat odenek bych měl asi až po odkvtetení, že?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13228x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5275?od=201