Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba a nátěr 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Výroba a nátěr 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:47 Muž wexli [-4]
taky jsem to delal po castech:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:41 Muž hardy [45] Re: Bob66
to je skoda ze nevis jakou,poradil by jsi mi jakou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:29 HaDaS Re: wexli
Rozhodl jsem se neředit. Nejdřív si to radši vyzkouším nanečisto. ;-)
Nechci abych natřel větší plochu, a když bych chtěl provádět zásyp, tak by to bylo již příliš tuhý. Nejspíš to budu muset dělat postupně a právě zkouška mi řekne po jak velkých částech. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:23 Muž wexli [-4]
nanasej to nejakym hrubsim stetcem,nevim jak jsi se rozhodl to redit.Ale je to dost tuhe.Takze to nansej vlastne tim cim to pujde:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:16 HaDaS Re: sarkax
Fotka k příspěvku Poslední dva dotazy. Použiji tento výrobek (viz foto), je to ten z Tvého odkazu.
Nanáší se špachtlí, nebo něčím jiným?
Po jaké době je dobré provést posyp pískem?

Předem díky za odpověď. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:07 Muž hardy [45] Re: sarkax
tak si to nejdriv promyslim jestli se do toho odvazim.Ale rad bych,jinak dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
hardy napsal: jj ale chci to mit kvalitni kdyz uz to budu delat,takze nez epoxy mi nic jineho nezbiva ne?

Zbývá :) filipsi ti doporučoval řešení od firmy Havel composites, já osobně můžu říct že jsem od této firmy použil jejich výrobek který mě filipsi poradil a vyšší cena je vyvážena nesrovnatelně snažší práci a menší spotřebu oproti epoxy X-) www.havel-composites.com/…
Bohužel už si nevzpomenu který typ jsem přesně použil stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 21:55 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: hardy
Je to osvědčená metoda....
Podívej se sem, krásné pozadí a na povrchovou úpravu je použitý DUVILAX a bílý cement (je netoxický a pracuje se sním prý výborně), já jsem ho ale nikdy nezkoušela používám epoxy
www.tanganjikasee.cz/…
tady má Martin prezentaci rybicky.net/nadrze/11272&kateg=0&typ=3

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 21:39 Muž hardy [45] Re: sarkax
jj ale chci to mit kvalitni kdyz uz to budu delat,takze nez epoxy mi nic jineho nezbiva ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 21:27 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: hardy
Fotka k příspěvku Epoxy ti nenutím, pracuje se s ní špatně, ale výsledek za to stojí. Takže to promysli.

Já bych na tvou velikost zvolila 2x 400g. Na každý nátěr 1 balení. Nemusíš nic odměřovat, celý obsah tvrdidla vyleješ do pryskyřice a máš 100% jistotu, že ti nátěr vytvrdne.
POZOR: TVRDIDLO JE ŽÍRAVINA!!! CHIRURGICKÉ RUKAVICE NUTNOSTÍ A VELKÝ POZOR NA JAKÉKOLI POTŘÍSNĚNÍ KŮŽE!!
pemi.cz/…

pozadí na fotce je detail má 180cm x 50cm + jsem dělalai nějaké "kameny"
Tady je fotka vyřezaného připraveného na nátěr
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 20:14 Muž hardy [45] Re: sarkax
tak dam na vas :-) ,chtel jsem se zeptat kolik se zpotrebuje toho epoxy?zhruba na pozadi 80x40cm jak mate na fotce to je jak velke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 19:53 Muž hardy [45] Re: filipsi
diky za radu necham si to tedy projit hlavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 19:49 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: hardy
Měj si názor jaký chceš, pozadí si udělej také jak chceš.
Napsala jsem svou zkušenost, to je vše. Někdo se třeba po pročtení tohoto vlákna rozhodne pro EPOXY. Já když už se vyřezávám se 180 centimetrovými pozadími tak je chci mít "navěky" ;-) a když ho budu chtít "vydrbat rejžákem" tak nemusím mít strach, že ho poničím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 19:26 Muž filipsi [1295] Re: hardy
To muzes mit nazor jaky chces, ale to co sarkax pise v poslednim prispevku, je prosty fakt.
Otazka je, jestli clovek potrebuje, aby to pozadi bylo tvrde a neznicitelne, nebo se smiri s pozadim na pet let, ke kteremu se musi chovat setrneji ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 18:56 Muž hardy [45] Re: sarkax
kazdy ma jiny nazor tady se nikdy neschodneme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 18:10 Žena sarkax [6] - Cichlidy – pozadí
Pozadí s povrchovou úpravou EPOXY je prakticky nezničitelné, jelikož se jedná o tvrdou "skořápku", pozadí je prostě tvrdé jako kámen.
Odolá nájezdům krunýřovců, afrických tlamovců, kteří spásají řasu z pozadí,neopatrné manipulaci třeba s kameny, kdy se lehce urazí polystyrenový výčnělěk.....
Znám akvaristy, kteří použili jinou úpravu a museli po čase pozadí opravovat. Samozřejmě, že práce s EPOXY je mnohem náročněší, než natírání pozadí balakrylem, to je ale vyváženo svojí nezničitelností.
Je to každého volba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:58 Muž hardy [45] Re: Raviolka
dekuji moc za odpoved :-) dam na vas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:36 Žena Raviolka [2154]
hardy napsal: tak abych pravdu rekl,kazdy rika neco jineho.je tu nekdo kdo mi odpovi cim tedy delat 3D pozadi?Jde to tom balakrylem +pisek?nebo to je hovadina??Není to hovadina, jde to!!! Mám takové pozadí (jen balakryl + písek) ve 3 akváriích, teď je to 22 měsíců. Jdu tou stejnou technikou dělat pozadí do několika dalších akvárií, protože se mi to naprosto osvědčilo. Nad jinou metodou ani neuvažuju, jestli je to s epoxy lepší se tudíž nedozvím - může samozřejmě být.

Snad Ti taková odpověď na Tvé zoufalé volání stačí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:04 Muž hardy [45] Re: wexli
jasny,ale jde mi o to abych pozadi nemal pul roku a neslo pryc.Me se zamlouva metoda bud balakryl +pisek a nebo jsem docetl cerny silokon+pisek.Jde mi o to jakou to ma zivotnost kdo stim ma nakou zkusenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:02 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: HaDaS
Nevím jaký technický list jsi četl.. Já používám pryskyřici VÝHRADNĚ od fa. KITTFORT
Výňatek z technického listu
"Pokud se kompozice po vytvrzení opakovaně omyje teplou vodou a poté 3% roztokem kyseliny citronové vyhovuje podmínkám pro přímý styk s potravinami a pitnou vodou"
Zde je odkaz www.kittfort.cz/… je tam i kompletní technický list
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:51 HaDaS
V technickém listu pro epoxy 1200 je mimo jiné uvedeno následující:
...
Vytvrzený spoj částečně poškozují: voda, alkoholy, aromatické uhlovodíky
Vytvrzený spoj narušují: aceton, chlorové uhlovodíky
...
Dokáže mi někdo odpovědět jak je to hlavně s tím částečným poškozením vodou?
Spousta lidí píše, že je to stoprocentní, ale tady podle TL to nevypadá.

Tím by se totiž daly vysvětlit problémy se zákalem v nově zařízeném akva, s takto provedeným pozadím. Ani te reakce s acetonem mi nesedí, když, jak spousta lidí píše, se má neutralizovat kyselým roztokem.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:31 Muž wexli [-4]
to zalezi na tobe je tu fakt tolik moznosti jen se rozhnout jakou, varianta balakril + polystiren te vyjde na 200 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:27 Muž hardy [45] Re: wexli
jo jo,ale asi zvolim jen ten balakryl,pokud se do too pustim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:25 Muž wexli [-4]
jak rikam postupu je hodne jen se rozhnout a hlavne udelat to podle sebe:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:25 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: hardy
Jo jde to! Nikdy jsem to nezkoušel na pozadí jen na takovém kousku polistirenu ale dej tam alespoň tři vrstvy! Mě drží samotný balakryl už 3 roky a pořád perfektně už jsem ho i drhnul drátěnkou při znovuzakládání akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:10 Žena sarkax [6] - Cichlidy – pozadí
Fotka k příspěvku Můj osvědčený postup. Vyřezat polystyren, opálit, natřít Balakrylem UNIMAT, 1X vrstva EPOXY 1200 (neředím lihem) - těsně před zavadnutím posypat co nejjemnějším pískem, 3 dny nechat vytvrdit.
Další vrstva EPOXY + písek - min 10 dní nechat pozadí vytvrdit v teplé místnosti
Poté neutralizovat kyselinou citronovou (roztok 2 pytlíky na litr vody - nejlepší do rozprašovače) a důkladně postříkat, nechat tak 1 hodinu reagovat, poté DŮKLADNĚ omýt teplou vodou. HOTOVO :-)
Já bych pouze do balakrylu s pískem nešla, pozadí s Epoxy je na pořád "trvanlivost" pozadí bez epoxy je asi diskutabilní...
foto: detail pozadí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 14:53 Muž hardy [45] 3D pozadi
tak abych pravdu rekl,kazdy rika neco jineho.je tu nekdo kdo mi odpovi cim tedy delat 3D pozadi?Jde to tom balakrylem +pisek?nebo to je hovadina??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 13:23 HaDaS Re: filipsi
Ale jo, proto tu jsem a ptám se. A ne, nenatíral jsem tímto výrobkem nikdy nic, ani jsem ho jinak nepoužíval. Dokážu si však jeho viskozitu představit jako například chemoprén, a ten rozetřít jde.
Na tebou doporučený sortiment se samozřejmě podívám a díky za tip. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 13:13 Muž filipsi [1295] Re: HaDaS
Uz jsi nekdy neredenym e1200 neco natiral?? Uz jsi ho nekdy vubec mel v ruce? Vypada to jako takovy husty med. Proto to lide redi, aby to vubec natirat slo (dalsi moznost je pri natirani treba fenem zahrivat, ale zese padne par stetcu, co pri praci ztvrdnou).

To je ten duvod, proc rikam, natirat necim jinym, s nizsi viskozitou, co jde opravdu NATIRAT. Spotreba bude daleko nizsi (ale cena vyssi, to se vyrovna), prace mnohem pohodlnejsi.

Koukni napriklad na sortiment Havel composites, najdes tam i ruzne plnice, pigmenty ...

Ale jinak samozrejme muzes zustat i u toho traktoru, moje pozadi to neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 13:00 HaDaS Re: filipsi
Takže abych to shrnul :
Můžu použít epoxy, neředěné, zasypat pískem, popřípadě opakovat v druhé vrstvě.

S traktorem jsem již do práce jel. Stopem. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:56 Muž filipsi [1295] Re: HaDaS
Dobre - Kupovat e1200 s cilem michat ji s lihem a natirat s tim neco je blbost.

Pokud nemusim, s lepidlem nenatiram, s letlampou nepajim, s traktorem do prace nejezdim a s porsche neoru....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:53 Muž hardy [45] Re: filipsi
a je mozne jak uz tu bylo receno jen ten balakryl +pisek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:44 HaDaS Re: filipsi
Pozadí chci mít s povrchovou úpravou z písku.
Jasně, balakryl do epoxy je blud, jak jsem psal níže. Ptal jsem se kvůli tomu, že by ta barva v epoxy nedala prosvítit bílému polystyrénu.
Líh do epoxy jsem vyčetl na různých fórech. Hlavně kvůli první vrstvě, aby se směs lépe roztírala. Poté píší méně lihu.
O něco níže píši svůj návrh postupu. Mohl bys mi ho prosím okomentovat. Je to jen návrh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:37 Muž filipsi [1295]
HaDaS napsal: Jde BALAKRYL UNI mat - V 2045 přimíchat do epoxy 1200 rozředěný lihem? asi ne když je to vodou ředitelný matroš, co? :-(

Samozrejme ne, nejde. A epoxy 1200 se nema redit nicim, ani lihem. Viz. navod, myslim, ze to tam stale stoji. Pokud chces pozadi "natirat", ne "lepit", co se radeji poohlednout po vhodnem prostredku mezi naterovymi hmotami (tady pozor na pouzita redidla a mozne leptani polystyrenu), nebo mezi nizkoviskoznimi laminovacimi pryskyricmi?

(ja vim, ze to i s e1200 jde, ze ho mnoho lidi redi, take to nekdy delam, protoze ho mam doma. Jen ta prace s tim je nic moc, a redeni je jeden z duvodu proc se casto lide ptaji me to blbe ztvrdlo, zbelalo ...)

(edit - a pokud chces primo epoxy probarvovat, existuje k tomu spousta pigmentu k tomu urcenych, co dobre funguji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:36 HaDaS Re: hardy
Jestli myslíš www.akvarko.cz/… tak to jsem četl. Problém je, že od roku 2009 tam není napsáno, jak to dopadlo, alespoň jsem to nikde nenašel.
Neřikám, že je to špatné řešení, jen bych chtěl slyšet dlouhodobé, potvrzené zkušenosti.
A to míchnutí je asi fakt totální blud. Jen jsem se zeptal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:29 Muž wexli [-4]
tak to urcite chce to zkusit a uvidis.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:24 HaDaS Re: wexli
Aha. No já půjdu asi do toho epoxy a písku. Poslední vrstvu nejspíš vynechám. Škoda, že se nepřidal někdo další do diskuze. Počkám ještě do zítra, jestli mi někdo neřekne něco dalšího, a poté se pustím do dokončení díla.
Každopádně Ti děkuji za Tvé postřehy a čas. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:23 Muž hardy [45] Re: HaDaS
podle me je blbost to michat,cetl jsi ten clanek co jsem sem daval odkaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:22 Muž hardy [45] Re: wexli
ja to vcera pokousel jen jednu vrstvu zasipal piskem a vypada to opravdu skvele,takhle dat 2 az 3 vrtvy a myslim ze to bude skvely :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:17 Muž wexli [-4]
no pouzivam dva az tri natery a ruzne barvy, piskem to nezasypavam ono to oproste rasou a vypada to lip:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:14 HaDaS
Jde BALAKRYL UNI mat - V 2045 přimíchat do epoxy 1200 rozředěný lihem? asi ne když je to vodou ředitelný matroš, co? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:11 HaDaS Re: wexli
Takže natřeš a po kratší době nasypeš písek? Ředíš ho, nebo použiješ původní konzistenci? Děláš nejprve základní nátěr a poté opakuješ v druhé vrstvě a následně posypeš? Jde mi hlavně o savost polystyrénu a přilnavost písku k balakrylu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 12:05 Muž wexli [-4]
uz pouzivam jen a jen balakril a v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:59 Muž hardy [45] Re: HaDaS
vedet dam nebude to ale hned,ted kupuju nove akva a pak se do toho hned dam jak to bude doma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:58 HaDaS Re: hardy
Dej vědět, jsem zvědavý. Držím Ti palce. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:55 Muž hardy [45] Re: HaDaS
ja to snim zkusim a doufam ze to bude ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:52 HaDaS Re: hardy
Balakril je úžasný přípravek, doporučuji. Avšak ve styku přímo s vodou, bych mu, co se pevnostních a elastických vlastností týká, nevěřil. Nevím jak se chová na polystérénu, můžu mluvit jen a pouze za dřevo, zatížené povětrnostními podmínkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:47 Muž hardy [45] Re: HaDaS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:46 Muž hardy [45] Re: HaDaS
ja to zkousel na kousel a drzi to pekne,ale jde mi to jestli az to bude v akva jestli to neni zavadne pro ryby a nebo jestli se stim neco nestane!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:42 HaDaS Re: hardy
Balakryl znám při používání na dřevo. Mouchy se mi na něj vždy parádně chytaly, ale pavouci stačili vždy zdrhnout. Z toho mi vyplývá, že bych se na něj jako na fixátor písku příliš nespoléhal. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/522-vyroba-a-nater-3d-pozadi?od=251