Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba a nátěr 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Výroba a nátěr 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 20:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
rybicky.net/nadrze/6362 zde je pozadí dělané z polystyrenu a natřené balakrylem. Polystyren byl trošku zatavený horkovzdušnou pistolí. Na balakryl sem sypal písek a uhlí. Pokud na něm rostou kytky, tak se může odchlípnout, ale řasy apod. to zarostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 20:01 Muž honzaprouza77 [18]
Chystám vyrobyt 3d pozadí z polystyrenu, pájku nemám, ale možná seženu, když né, tak budu řezat a smirglovat. Slyšel jsem že nátěr se dělá balakrylem uni, to už nemusím dávat nic jinýho, nebude to moc viditelný, nebude se polystyrén drolit, nemusím to potřít epoxydem, neudělá epoxyd odlesky?(chtěl bych to matný) dík za trpělivost .)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 17:28 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
ja prave tet vyrabim 3D pozadi z polistirenu do meho 160l akvarka a asi ho opiskuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 14:40 JagerMaister Re: HaDaS
no veď to zrejme použijem flexiobklady čierny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 14:13 HaDaS Re: bluemonster
Nezapomeň na to, že pod vodou se bude písek jevit světlejší než na vzduchu za denního světla. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 14:09 Muž Yirka [9126] Re: bluemonster
Vybrat si můžeš tady: www.flexiobklady.sk/… Kvalita ověřená mnoha akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 11:38 JagerMaister
vďaka za rady :) idem niečo nájsť na e-shope ;-)
rozmýšľam nad týmto www.aquariumparadise.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 09:55 HaDaS Re: bluemonster
Hnědá se zvládne. ;-) U šedé budeš muset hledat nějaký s příměsí čediče anebo provést jinou technologií. Třeba nějakým cementovým nátěrem. Nevidím to jako nepřekonatelný problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 09:00 JagerMaister
len kde zoženiem hnedý alebo sivý piesok ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 23:43 HaDaS Re: bluemonster
Dá se říci, že jakýkoliv. Myslíš nejspíš JA. Kdybych se klonil k nějakému zabarvení, tak by to bylo něco na rozmezí tmavě šedé a hnědé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:06 JagerMaister
ahoj v 3D sa vôbec nevyznám ale jedno by som chcel a zaujímalo by ma aký typ piesku na pozadie mám použiť do ameriky aby to vyzeralo prirodzene ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 22:58 Muž O.Tom [439] Re: Pajaxox
Co jsem hledal na netu tak se lidi zminovali o redeni lihem, nebo acetonem. Aceton vyrobce pryskyrice uvadi jako redidlo na ocisteni pracovnich pomucek, ale o vhodnem redidle pro naslednou praci s epoxy se nezminuje. Jinak at uz u redeni lihem nebo acetonem se vsude psalo ze se pridava az po dukladnem promichani pryskyrice s tvrdidlem. Mam mdoma zbytek nevyuziteho lekarskeho lihu, tak to zkusim snim. Ale jak uz jsem psal pri redenim mam strach, aby pryskyrice spravne vytvrdla a v akvariu se nezacla rozpoustet a nezacpala mi drahe filtracni naplne. Kdyby to bylo konstrukcne mozne, tak si u noveho akvaria udelam zavesne pozadi z bridlice jako u prvniho, ale bohuzel tady uz to zavesit nejde a na trvalo to moc nechci, clovek nikdy nevi. Tak to polystyrenove pozadi pujde pri nejhorsim sundat a sklo ocistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 22:43 Pajaxox Re: TomasOxx
No prave ze to vubec nejde rozetrit to spotrebuji plechovku na kousek pac to nejde vubecrozetrit!
Jinak ja ji koupil v drogerii za 226Kc.
A tez nepisi nic o redeni,ale zkusilsem to ale eprijde mi ze by se to s tim lihem moc "pratelilo" :-(
Sem z toho na prasky potrebuji uz napoustet vodou a stale nic :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 17:01 Muž O.Tom [439] Re: Pajaxox
Delam ted to same, cast pozadi jsem napatlal pryskyrici neredenou a pak to cele zasypal piskem. Prace stim je strasna, vyrobce moznost redeni neuvadi a informace na netu od "kutilu" rikaji ze redenim klesa kvalita vysledneho vytuhnuti a pevnostnich vlastnosti pryskyrice. Delal jsem si jedno pozadi s bridlice a silikonu, pohodicka. Ted mam rozdelane z polystyrenu, epoxy 1200 a pisku a pokazde kdyz cast patlam tak se mi chce brecet. Mam v planu dalsi cast naredit lihem, protoze je to tak huste a lepive ze mi to pri zoztirani taha chlupy z hrube stetky. Jen se bojim aby nakonec cekly ten vytvor nepoustel neco do vody... a neznehodnotil mi treba drahe eheim filtracni naplne jako substrat pro a podobne. Bridlice a silikon pohoda. Pryskyrice .. nervy a obavy. Jinak k cene pryskyrice, v hornbachu byla horsi znacka za 650 +- , pak jsem narazl v barvach a lacich na lepsi znacku za tretinovou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 15:15 GP Re: Pajaxox
ci jsem tak cetl, tak by mela jit rozmychat i bez redeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 14:58 Pajaxox Dotaz
Ahoj chci se vas optat kdo tu z vas si doma delal 3d pozadi a pouzival k nalepeni pisku epoxidovou pryskyrici. Pac ja si zakoupil Živica epoxidova Epoxy 1200,no a tek k problemu samotna pryskyrice je strasne husta nelze ji absolutne nic potrit ma snad vetsi hustotu nez med!
Tak se chci optat kde je chyba? koupil sem spatne nebo mi prodaly neco prosleho?
Dekuji za pomoc,
Pavel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 22:44 Muž . : Hunter : . [17]
už som to čítal ale nemám predstavu koľko toho asi spotrebujem na 70krat40 moj odhad je asi 750ml peny a 0,5 alebo 1 kg epoxydu ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 22:32 R Muž romant [27987] Re: . : Hunter : .
Mrkni se do sekce články, o výrobě pozadí z PU pěny tam je několik článků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 22:27 Muž . : Hunter : . [17]
Zdravím chcel by som vyrobiť 3D pozadie z PU peny a chcem sa spýtať že koľko mi treba približne epoxidovej živice na plochu 70 krat 40 cm a koľko Pu peny. za odpovede ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 22:33 Muž O.Tom [439]
Ahoj, byl jsem se dnes podivat v okoli po epoxy, v horbachu meli od fimy www.kmplus.cz

Epoxidové pryskyřice 1200/371 (tvrdidlo "asi" P11)
Univerzální typ epoxidové pryskyřice pro přípravy lepících kompozic, stěrkových hmot a tmelů. Balení: 0,5 kg za 299,- a 1kg za 585,-

Chci se zeptat, zda mate nekdo zkusenosti primo s touto, neni na ni nic psao o kontaktu s potravinami ci pitnou vodou a dale jake potrebne mnozstvi pryskyrice odhadujete na pozadi metr ctverecni a vic. dik
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 21:21 Pavel
smíchanou akr.barvu s pryskyřicí už mám na jednom akvarku a neměl jsem problém, že by rybky zdechaly...
Na tom novém pozadí,jak jsem psal níže jsem zkusil posypat pozadí drcenou břidlicí, zkusím to několikrát aby se co nejvíc uchytilo...snad to pomůže. Bourat to fakt nechci:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 21:14 Muž filipsi [1295] Re: ČichavecTom
Ano, ale ne smíchat s pryskyřicí. Natřít pod a nechat zaschnout, proč ne. Smíchat je nebetyčná kravina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 21:11 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Pavel
Akrylátové barvy jsou v pohodě. Použil jsem klasické malířské na doladění detailů a pak to přejel nějakým lakem. Mám návod v profilu ve článcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.07.2011 20:49 Muž filipsi [1295] Re: Pavel
Neuveritelne. Pisou snad v navodu k tomu lepidlu, ze se ma michat s akrylovou barvou??
Moje manzelka taky nechapave koukala, kdyz se mi chlubila, jaky krasny odstin modre namichala pro natreni naseho stolu (koktejl balakryl, syntetika, nitro, a trocha vodovek) a lahev putovala primo do nebezpecneho odpadu, a ne na stul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 20:22 Pavel
akrylová barva...už jsem to takhle použil jednou a nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 20:09 Muž filipsi [1295] Re: Pavel
Jeste to ctu znova - Pryskyrici s jakou cernou barvou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 20:03 Muž filipsi [1295] Re: Pavel
Opravdu, bohuzel, zadne jine reseni neexistuje. Orosenim tvrdidlem muzes dosahnout zatuhnuti povrchove vrstvy, ale pod ni bude stale tekuta pryskyrice. Navic tvrdidlo je silne alkalicka ziravina, nechtel bych byt u toho strikani (ani moje ruce, ani plice, ani jine casti tela) a schnuti.
Proste cimkoli jinym, nez rozebranim, ocistenim, znicenim si budes zadelavat na dalsi a dalsi problemy. Tak na to radsi zacni pomyslet. A priste dvakrat mer ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 19:57 Pavel
a co to potřít znova i s trvdidlem?nebo to jen tvrdidlem postříkat?:-)
potřebuju nějaké řešení,já jsem nad tím strávil snad týden:-(mám i akvarko zabudovaně natvrdo ve skříni,musel bych i rozebrat znovu skříň a nabytek:-(na to nechci ani pomyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 19:51 Muž filipsi [1295] Re: Pavel
Nikdy to neztvrdne. Ani za deset let. Lepit bude stale. Ryby to asi neotravi najednou, ale bude je to otravovat pomalicku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 19:49 Pavel
ryby by to otravilo nebo co?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2011 19:47 Muž filipsi [1295] Re: Pavel
Ne, opravdu jedine rozumne, co se s tim da delat, je to vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 19:43 Pavel
No to bych právě nechtěl,je to tam natvrdo a stálo to dost peněz a práce:-(ryby v tomto stavu tam nemůžu dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.07.2011 19:38 Muž NASREDDIN [1383] Re: Pavel
Vyhoďte to a buď uto udělejte dle návodu, nebo pozadí udělejte jinak ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 19:28 Pavel
Čaute, chtěl jsem se poradit. Před 2 dny jsem natřel pozadí epoxidovanou pryskyřicí s černou barvou. Měl jsem to hnedé po opálení PU pěny a moc se mi to nelíbílo. Kořeny a některé ryby mi splývaly. Problém mám v tom, že mi to stále hodně lepí, zapomněl jsem tam dát tvrdidlo. Nevíte co s tím? Jestli to ještě zaschne nebo tam mám už dát ryby?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 15:08 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: hutch
Jdi do toho, opatlej to silikonem a vůbec nešetři. Stejně to nebudeš předělávat, uvidíš... A je to lepší než řešit pakárnu s utrženym pozadím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:01 Muž hutch [3] - SumciRe: ČichavecTom
Jj, je to polystyren, natřen 2x černým mat. balakrylem plus písek a ještě chci tak dvakrát přetřít, než ho budu dávat do akva. Ale už teď řešim, jak ho přichytit...
Moc se mi nechce, ale tak holt akva trochu opatlám silikonem. Nalepit ho na sklo, popř. mě napadlo na plexysklo (ohnuté do L) jsem nakonec zavrhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 13:40 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: hutch
A bude to polystyren?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 13:37 Muž hutch [3] - Sumci
No chtěl jsem ho přilepit jen ke dnu a k těm výstuhám s tím, že jsem počítal, že, jak se bude napouštět voda, tak ho to hezky přimáčkne k zadní stěně a bude po problému. Navíc bude u dna zatíženo cca 10-15 cm písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 12:54 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: hutch
Jinak pokud budeš mít vodu za pozadím tak to samozřejmě ničemu až tak nevadí. Horší je pokud ti tam zabloudí potěr, malé krevety apod. Obyvkle se taková skulina za pozadím pro drobotu stává smrtelnou pastí. Mě přijde jako nejrozumější řešení to prostě přilepit silikonem a zvenku přetřít zadní stěnu černým balakrylem. Samozřejmě pokud nechceš každý měsíc měnit pozadí. Ale to asi ne co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 12:50 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: hutch
Záleží z čeho to pozadí bude vyrobeno. Třeba polystyren dokáže vyvinout pořádný vztlak a je potřeba ho pevně přilepit. Obávám se že za spodek by ti nedržel. Přoč to nechceš přidělat k zadní stěně? Když to přilepíš klasickým silikonem tak pokud bys to v budnoucnu chtěl vyndat za účelem výměny nebo předělání tak to normálně vyrveš ven a odstraňovačem silikonu pak důkladně vyčistíš celou zadní stěnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 10:34 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: hutch
Možná by stálo za úvahu a vyzkoušení toto:
Nech si uříznout sklo o rozměrech pozadí a pozadí nalep na toto sklo. To pak můžeš k vlastní zadní stěne akvária jen přiložit a pokud je pak šikovně zapřeš třeba kořenem, tak je nemusíš ani lepit bodově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 09:57 Muž hutch [3] - Sumci
Měl bych dotaz ohledně upevnění 3D pozadí do akva, v některém z příspěvků jsem četl, že je důležité, aby se mi nedostala voda za pozadí. Tak jsem se chtěl zeptat, zda je to problém, či to nevadí? Moc se mi nechce zapatlat akvárium, abych pozadí připevnil. Chtěl jsem spíš zvolit variantu, kdy pozadí přilepím pouze ke spodnímu sklu a popř. k výstuhám, které jsou podél dlouhé stěny akvária (pozadí je na míru mezi dnem a výstuhama).
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 17:20 Muž hardy [45] Re: Bob66
diky mrknu na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 16:03 HaDaS – Epoxidovou pryskyřici 1200 od Kittfort
Takový malý poznatek :
Dnes jsem byl koupit epoxidovou pryskyřici 1200 od výrobce Kittfort a narazil jem na jednu zajímavost. U malého balení 400g (obsahuje 375 g pryskyřice + 25 g tvrdidla P 11) jsem nenašel žádnou zmínku o škodlivosti pro vodní organizmy. Ale u většího balení 800g (obsahuje 750 g pryskyřice + 50 g tvrdidla P11) je přímo na pixle pod nadpise napsáno, že je výrobek škodlivý pro vodní organizmy a je tam také více výstražných tabulek, jako například : škodlivé životnímu prostředí. Zajímavé co?
Avšak v TL pro všechna balení je napsáno :

... Pokud se kompozice po vytvrzení opakovaně omyje teplou vodou a
poté 3% roztokem kyseliny citronové vyhovuje podmínkám pro přímý styk s potravinami a pitnou vodou ...

Přesto jsem radši koupil menší 400 g balení, člověk nikdy neví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 13:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
hardy napsal: to je skoda ze nevis jakou,poradil by jsi mi jakou? :-)


Tak jsem našel ještě objednávku :) Epoxidová pryskyřice LH 210 ;-) Roztíratelnost oproti epoxy velmi dobrá a vydrží to taky všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 11:07 Muž wexli [-4]
mátě někdo zkušenosti co dělá nalepne na pozadi kokosový humus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 10:32 Žena sarkax [6] - Cichlidy – písek
Ještě dodávám, že písek na posyp musí být absolutně suchý, nejlépe vypečeny v troubě, nebo třeba vyseušený na slunci....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:46 HaDaS Re: wexli
Děkuji samozřejmě i za Tvé rady. palec
Jen více takových rad k věci, a bude na netu krásně. X-)

I když někdy to taky nejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:41 HaDaS Re: sarkax
Moc Ti děkuji za Tvé rady. palec
Po dokončení díla dám vědět a přiložím i pár foteček a svých postřehů.

Ještě jednou, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:14 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: HaDaS
Určitě nanášet větším štětcem. Já vždycky zasypávám tak kolem 15-20 minut, záleží na vrstvě.
Zkusíš na to sáhnout rukavicí jak ta pryskyřice ještě lepí.
Já natírám hned celou plechovku (v mém případě 800g) a pak zasypávám. Jak jsem psala nejlepší je nic neodměřovat a celé tvrdidlo vylít do epoxy, vyhneš se tím problémům (málo tvrdidla moc tvrdidla - pak nemusí pozadí správně vytvrdnout, odměřit přesně v poměru pryskyřici a tvrdidlo je docela oříšek).
Tím ale musíš hned spotřebovat celou pixlu.....
Tak ať se dílo podaří ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/522-vyroba-a-nater-3d-pozadi?od=201