Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba a nátěr 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Výroba a nátěr 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 12:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MatejCicak
Nerad bych ti kazil radost, ale sádra do vody moc vhodná není, do akvarijní není vhodná vůbec - tedy pokud bys chtěl mít v akvárku i živé rostliny a živé ryby. Ale nemám žádné zkušenosti co se týká pozadí vložených do akvária. Mně je líto těch litrů vody, co zbytečně ukradou z obsahu akva. Mně osobně se nejvíc jako pozadí líbí černá tapeta, případně nějaká tapeta s kořenem. Ale jak říkám, je to jen můj osobní názor a třeba jsou rostlinky a ryvky, které by vodu se sádrou přežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 11:46 MatejCicak – 3D pozadi ze sadry
Ahoj,

chci si do akvarka vyrobit 3D pozadí, četl jsem par navodu, kde hraly svou roli ruzne materialy jako beton a epoxid.

Napadlo me k tomu pouzit polystyren - jako podkladovou desku, tj tlouska by byla mala, na kterou bych nasledne nanesl sadru, kterou bych pozadi vy modeloval. Do ni bych obtiskal kaminky, pokryl ji piskem a nejake prirodniny (kameny, koreny, kokos) bych tam vtiskl. Na zaver bych to obarvil akrylovymi barvami (ty nejsou ve vode rozpustne).

Chci se zkusenejsich modelaru zeptat, jestli jsou zvolene materialy v poradku a lze je vlozit do akvarka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 14:27 JagerMaister Re: prasan
no by som zabudol .. dúfam že mi poradia lebo .. :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 14:07 - Re: Bangarang
Nezabudni si poriadne pozrieť pixlu,po zaschnutí musí byť aj vo vode netoxický.Prípadne sa poraď priamo v predajni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 13:30 JagerMaister Re: Bangarang
dik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 21:12 - Re: Bangarang
Kúpiš v normalnejejšom obchode farby-laky.Prípadne eshop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 20:15 JagerMaister
zdravím kde sa dá kúpiť balakryl a epoxy ? čo to asi stojí ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 09:01 Muž Benghenk [3] Re: HaDaS
to se mne zase nechce kvuli tomu kupovat ten tvrzenej,chci zdelat co mam zbytek v dilne co se povaluje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 08:57 HaDaS Re: Benghenk
Jak radí Lada22. Ty polystyrény k sobě lepe akvaristickým silikonem. Dělám to tak taktéž a osvědčilo se mi to.
Já je k sobě ještě navíc k sobě přitahuji vruty, kdy hlavičku zapustím a poté přetáhnu opět silikonem. Toto lze ale praktikovat u extrudovaného polystyrénu, který je "hutnější". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:00 Muž Benghenk [3] Re: Lada22
jo jenže já jak tam mam ryby tam mě to docela brzdí,něják nevim jak to rozhejbat,asi budou muset do vany tone .No desítku asi nepoužiju,pokusim se šetřit prostorem,už takhle tam je přerybníno.Našel sem super video,takhle se to pokusim udělat www.youtube.com/… .Na zadek jen dvojku a skalky ze trojky.Uvidíme,třeba to bude jen další zničenej pokus
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 22:47 Muž Lada22 [28] Re: Benghenk
Mam akva podobné litráže a použil jsem 10cm tlusty polystyren,tam kde jsem potreboval vetsí šíři jsem nejdříve další kus "přišpendlil" jehlicemi na ražniči,pak vytvaroval pájkou a posléze prilepil transparentnim silikonem,tím sem cele pozadí vlepil do akva a pak tedy "obetonovával"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 22:25 Muž Benghenk [3] Re: Lada22
Díky za rady,už vim jak to udělám.Měl sem teď jedno pozadí skoro hotový,už vytvarovaný,ale asi sem udělal chybu že sem k sobě desky z poliše lepil flexi lepidlem,nezdá se mi žeby to drželo.Zítra hurá do stavebnin pro pěnu a udělat znova :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 19:53 Muž Lada22 [28] Re: Benghenk
Jo,do druhy vrstvy coz byl jemny betonovy poter jsem uz vrznul balakryl,pro pripad kdyby se neco odlouplo,ale je to jeste pretreny po zaschnuti.Ja to napustil a nechal asi 14 dny stat,pak jsem to vypustil,jeste pozadi oplach a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:33 Muž Benghenk [3] Re: Lada22
Tak sem se na to podíval,moc pěkný palec .A teď by mě zajímalo,při té druhé vrstvě koukám že cement s poterem a rovnou barvu do toho?A jak to bylo pak s napoustenim,nekde sem videl na netu video a tam to asi pětkrát nalil a vylil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:27 Muž Lada22 [28] Re: Benghenk
Perlinku ne,i bez ni je to dost tvrdy....koukni me do fotek,je tam postup.Jsem s nim spokojenej,zadnej problem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:17 Muž Benghenk [3] Re: Tomas23
no to sem uz z toho jelen,cim vic toho o tom pozadi prectu tim vic sem blbej :-D.Kdybych nepouzil cement poter tak pouziju epoxy.Ale ne obe nebo ja uz fakt nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:13 Muž Tomas23 [3] - Amerika – barva
Ahoj, já jsem použil na nátěr balakryl. je dobré koupit více odstínů, aby to vypadalo trochu jako přírodní ;-) ( což jsem samozřejmě neudělal, protože mě to napadlo asi po měsíci co jsem měl pozadí v akva :-) )

Pak se na to nanese pryskyřice a posypat nějakým pískem... atd.

Jinak ten balakryl jse zdravotně nezávadná barva a může přijít i do sytku s potravinami. nemusíš se tedy bát žádné toxicity, ale stejnak je zalitý pod pryskyřicí, takže s vodou ani nepřijde do styku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:06 Muž Benghenk [3]
První věc,neni snad nutné na pozadí na které se bude nanášet cementová kaše dávat perlinku ne coze ,nebo?Jo a co se týče nátěru,je možno použít tuto barvu,co myslíte ?http://www.colorlak.cz/v2046-a

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 21:35 Wader
NO ja bych to udelal jak ti radil marek21® i stou sitkou. Cementova kase je obycejny cement s vodou a jako barvu nevym to by ses musel jeste z nekym jinym poradit, ale jsou barvy co jsou zdravi nezavadne jsou v ppodobne cene normalni syntetiky a jsou v mnoha odstinech. A ten písek bych nedoporučoval je v nem hodne necistot a bakterii. Zkus si zajit nekam do stavebnin a tam si vyberes pisek za par kacek a kdyz se poptas na ten cement tak ti tam 100% poradi a taky nebude nejak drahy na to ti bude stacit nejaky mensi pytlik. a ta barva tak za 150Kč. Ta bude asi bohužel nejdražší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 20:15 tomas405
kdybych to chtěl posypat pískem šel by použít písek z dětského pískoviště? ten má malou zrnitost a je zadara :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 20:03 tomas405
mám 2 želvy a mají jen 5cm takže si myslím že by to něco vydrželo... jak udělat tu cementovou kaši? potřebuju to pozadí udělat pro akva 90*40*40 (zadní stěna a 1 boční stěna, v rohu ostrov) a aby to vyšlo max na 900kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 19:48 Wader
Ja bych to zkusil potřít tou cementovou kaší a jak budou mít venkovni odpočívadlo tak bych na tu kaši přilepil nejaké kameny na spodní čast aby to nerozrapaly na sousi. myslim že ve vodě na to nebudou mít dostatečnou silu díky vodě. tady asi budes muset jit na to pokus - omyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 18:46 Muž marek21 [16] Re: tomas405
tak mozno ten polystyren s epoxydom by som vyskusal posypat pieskom ... toto by "mozno" korytnacky neznicili ... je to v podstate dost tvrde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 18:43 tomas405
No to asi ne, potřebuju aby to bylo co nejlehčí, už teť mám strach aby to akvárko vůbec unesl stolek.
budu moc rád za další typy jak to udělat aby to nebylo moc složité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 18:25 Muž marek21 [16]
da sa vyrobit aj inym sposobom ... napr. zoberies polystyren natries cementom riedenym vodou prilepis na to sietku ktora sa pouziva na fasady nechas vytvrdnut a na to opat cementom prilepis nejake ploche kamene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 18:21 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: tomas405
S výrobou pozadí zkušenosti nemám, ale projdi si tady želvária (i archiv) a tam najdeš určitě nějaké s pozadím.. můžeš se zkusit zeptat majitelů, z čeho a jak je mají dělané ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 18:19 Muž marek21 [16] Re: tomas405
samotny epoxyd je dost tuhy, ja som ho riedil 100ml epoxy + 100ml technicky lieh + 7 tvrdidlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 18:10 tomas405
A nevíte jak jinak to udělat aby to bylo želovzdorné? někdo to má z betonu ale to se mi nezamlouvá, je to hodně pracný a zřejmě i drahý. nebo to udělat tak že natřu polystyren epoxidem a pak polepil pískem? a je epoxid hodně tuhý? aby to šlo rozetřít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 17:07 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: tomas405
Souhlasím s Waderem.. Želvy by mohly pozadí podrápat, možná i okusovat,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 15:16 Wader
NO nejsem si jisty jestli je to idealní volba s těma barvami pač myslím že se voděodolne nevyrabějí. jak ja sem měl želvu(sice suchozemnskou) tak mi ten polystyren drapama rozdrápala a myslím že i vodní želva by byla toho schopna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 14:44 tomas405 – Pozadí polystyren a potravinářské barvy
Zdravím, hodlám udělat do želvária 3D pozadí, dalo by se to udělat že vyřežu polystyren a to několikrát potřu potravinářskýma barvami? vypadalo by to jako skála? a jaké konkrétní barvy by to měly být aby to bylo voděodolně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 19:51 Muž honzaprouza77 [18]
co třeba v hornbachu? písek do akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 18:12 milusblahus Re: Kamilstrom
tak dik moc ,něco seženu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 17:10 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: milusblahus
Nevim,nejsem v Cechach,ale kdyz se budes snazit jiste neco najdes!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 16:45 milusblahus
Nevis nejake dobre stranky ,kde sehnat ten kremicity pisek,koukal sem ve zveri.a tam
nic nemaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 14:43 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: milusblahus
Jemny kremicity,nebo i jiny "nezavadny" pisek bude ok,barva podle potreby,daji se pouzit barevne spreje imitujici tzv. "stone effect",pak pretrit epoxy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 11:31 milusblahus
Prosim vas poradi mi nekdo jaky posip je nejlepsi na 3Dpozadi?dekuji za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 23:07 Muž O.Tom [439] Re: milda87
Tak to me urcite zajima. Uz pul roku tu chystam rohove akvarium a do nej 3D pozadi, ale cim dele delam pozadi (polystyren+epoxy+pisek) tim vic vaham ho tam davat. Mam v jednom akvariu zavesene bridlicove, na tom je sice ruducha ale i krasne zelene rasy na kterych se pasou ancistrusi. To co ted delam z epoxy a pisku je jak struhadlo, chudak ancistrus ktery na to vleze a navic se bude muset do akvaria vlepit. Kdyby tam bylo mozne udelat zase zavesne bridlicove, tak uz tam davno je, bridlicove je supr. Cim vic si hraju s epoxy, tim vic se bojim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2012 22:45 milda87
Ahoj,zajímalo by mě,jak máte dlouho 3D pozadí-zkušenosti po delší době....
Já budu po 3letech pozadí likvidovat.
1)zabírá strašně místa-zmenšuje objem nádrže
2)po delší době se mi na něm začala dělat ruducha-jen na pozadí (rostliny,substrát,sklo jsou čisté)myslím,že z usazených kalů a nečistot.Pozadí jsem už poškodil při jejich odsávání odkalovačem a následně při drhnutí kartáčem...Ona z něho nejde moc dolů ani normální řasa... :-( Zlaté sklo!!
3)stejně není pozadí v zarostlém akvárku téměř vidět...

Ale 3D je krásné,to jo!! potlesk
Vyzkoušeno, o víkendu plánuji velkou akci...!!!likvidaci!!!Z rohového akvárka to bude porod... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 20:52 Muž Lada22 [28] Re: Benghenk
Muzes byt klidny,cement akvalepidlo nerozpusti.Ja nejdriv vytvoril pozadi z polystyrenu,nasledne ho vlepil do akva,lepidlem objel jeho hrany aby nebyly mezery mezi sklem a pozadim a nasledne na to sla vrstva cementu+vody+disperse,na to nasledne vrstva jemneho betonovho poteru+trochu disperse a naposled nabarveni balakrylem uni.Celkove je z toho tvrda betonova šlupka,naprosto bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 18:26 Muž Benghenk [3] Re: mrázeček
A neni ten cement vůči akvarijními lepidlu agresivní,že jej rozpouští?Měl bych strach z toho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 15:00 Muž honzaprouza77 [18]
pěkné hadas :) dík za inspiraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 08:08 mrázeček Re: Tom.Rockys
Já nalepil myslim 10 cm polystyren silikonem k akva. potom horkovzdučná pistole a vypálil jsem si skálu. natřel jsem to cementem smíchaným s nějakým změkčovadlem (nevim název,dal mi to známej) a asi 4-5 x jsem to natřel. zezačátku to moc nejde,protože než se to nachytá na polystyren tak to chvilku trvá. po pátým nátěru to bud můžeš natřít barvou dle potřeby a na finální úpravu jsem použil Laksil. barvy by měly být zdravotně nezávadný. Takhle jsem to kdysi dělal já
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 22:32 HaDaS Re: honzaprouza77
Pro inspiraci se můžeš podívat i na mou výrobu pozadí pro nádrž rybicky.net/nadrze/13162 .
Fotogalerie - výroba pozadí viz. rybicky.net/fotogalerie.php… a dále.
Jde o extrudovaný polystyren + montážní pěna + 3 x akrylátový nátěr.
V provozu necelých 6 měsíců a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 20:35 Muž honzaprouza77 [18]
aha, to je na mě moc složitý, mě asi postačí(na tak malé kava) pouze polystyrén
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 20:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
To je polyuretanová pěna s pískem. Kořeny jsou přichyceny pěnou a drátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 20:25 Muž honzaprouza77 [18]
tato:http://rybicky.net/nadrz/6362/10.jpg a to jsou ty kořeny, nebo kůra přilepeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 20:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
Proseju si ten nejjemnější a ten nanáším na pozadí a překrývám štětcem.... no, to se špatně popisuje, ale za pochodu na to přijdeš.

Nevím, kterou fotku myslíš, bylo víc verzí. Ale asi pravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 20:12 Muž honzaprouza77 [18]
ty kořeny jsou pravé, nebo vyřezane? Jinak moc hezká práce, pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 20:09 Muž honzaprouza77 [18]
dík, ten balakryl ňáký písek chytne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/522-vyroba-a-nater-3d-pozadi?od=151