Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Burza Úvaly

 

NápovědaFórum » Obchody » Burzy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Burza Úvaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 19:40 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rak
živorodku štikovitou, Belonesox belizanus Pozor tu uživit je docela umění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 15:49 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Nebude tam někdo nabízet nějaké korýše ( raky a kraby) a živorodku štikovitou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:37 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: PaDa
Nezapomeňte. Už příští týden.... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 17:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:33 JosefVavra Re: LiborSprysl
rodiče jsem neviděl , holky jsou zelené a modré , později až bude více času tak je nafotím a pošlu foto

v každém případě se mě povedlo vytřít dumba červený samec a šedobílá samička , modročervený metalický samec a samička kambo
a budu zkoušet samce dumbo x samička toho dráčka ( oba mají v sobě krev HM tak by to mohlo vyjít )a mohlo by to vypadat velice zajímavě :-)

ještě k tomu tvému odkazu : na fotce je podle mého názoru rosetail
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
A jsou od takových samců? www.facebook.com/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:39 Josef Vávra – Burza Úvaly
Tak jsem se odhodlal udělal si trošku volna a přijel :-) byl jsem překvapenej kolik známích lidí jsem tam potkal :-) dal jsem si tam kafíčko a palačinku , pokecal a od pana Bošiny jsem si odvezl krásný samičky od bett ( super dráčci velikost okolo 6cm a nádherně macatý holky )
a také jsem vyřídil něaké obchody .

Závěr = naprostá spokojenost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 12:49 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rriki
Tentokrát vyšlo počasí tak se to povedlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 22:16 Muž rriki [818] - Cichlidy
Tak zítra potlesk snad bude počasí lepší ,nežli v minulých letech :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2013 23:08 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Lucasio
Pokud je má ,tak je v Úvalech koupíš má ,stul oproti podiu,nrbo vyraž na Plzeňskou burzu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:50 Lucasio – Hledám
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo kontakt na pana Fořta. Dostal jsem tip, že prý prodává okounka trpasličího.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 18:07 Muž rriki [818] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Už se těším jak zas uvidím spoustu známých , pak krásné posezení u třímetrovky s altama.
ceskycichlidklub.eu/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 13:57 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: kahua
Fotka k příspěvku .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 18:13 Žena kahua [223] - Miniakvária
Netušíte, zda v prosinci je datum konání burzy 14? Našla jsem to pouze na jedněch stránkách, ale jen prodejce, tak bych se chtěla ujistit ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 22:05 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: vlk9
To je další důvod proč nikam nejezdím. :-D
Pokaždé něco přivezu a počet nádrží neustále stoupá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 21:37 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Kuca
já tam byl, bohužel, a zase jsem si koupil ryby, když vím, že na ně nemám místo:-( no místo jsem si udělal, ale počet akvárek neúměrně stoupá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 20:58 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kuca
Měl jsi přijet :-D Já to nafotil jen zběžně v rychlosti na začátku, proto kvalita nic moc, potom už jsem pomáhal s prodejem tak nebyl čas stydim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 20:56 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: LiborSprysl
To je strašný pech.
Nemohl jsem dorazit kvůli škole a zrovna je tam měli.
Tak snad je seženu jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 20:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kuca
No měli...a jsou z Norbertova kraje... smich plzeňské... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 20:34 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Bob666
Proč jsem se jen na ty fotky díval :-D
Už delší dobu sháním Laetacara curviceps a oni je tam měli za 20Kč .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2013 20:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Kdo nebyl, může mrknout na pár fotek z akce ;-) ceskycichlidklub.eu/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 16:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Principiálně tam nemá nic přimícháno, protože ta sorta byla z něčeho složena, takže je třeba lépe formulovat... ;-) Lépe by tedy bylo napsat, že se ta sortová oka vydala svou vlastní cestou, a pak by bylo jasné že víš, nijak jsem se tě nechtěl dotknout... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 09:45 RAP Re: LiborSprysl
To samozřejmě vím, proto jsem psal: Ale vzhledem k tomu, jak je má Václav dlouho a ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 05:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: ... a není jisté, jestli v nich nemá něco přimícháno ?.
Do sortových ok vůbec není nutné něco míchat a přece se začnou po čase trochu měnit, pokud se nevěnuješ pečlivé šlechtitelské práci...Protože přece na začátku bylo "z něčeho" vyšlechtěné oko....neslo si geny pěti - nevím, třeba deseti "barev"...:-)No a pak začíná první porod u Václava...mladé si v sobě nesou dominanci rodičů, ale už tam někde vzadu vykukují geny i vzdálenějších předků...A porod těchto mladých s sebou nese ještě posílení těch předků, a pak další a další, a jsou z toho po pár letech úplně jiné ryby bez toho, že bys do nich něco přidal. Takže to opravdu není vina míchání...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 19:25 RAP Re: LiborSprysl
Já vím, že dnešní vypadají Japan Blue trochu jinak. Ale vzhledem k tomu, jak je má Václav dlouho a není jisté, jestli v nich nemá něco přimícháno ?.
Dneska jsem je pozoroval, se světlem jsou nádherně modré, proti do červena, ale krásné rybky! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 19:01 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl
Koupil jsem je na první světové (soutěži) výstavě v botanické Na Slupi, když se tam ještě v tom horním skleníku pořádaly. Myslím, že byly opravdu z Japonska, ale to už je tak dlouho, že se od té doby trochu změnily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 17:07 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kahua
Kdo je má vím, do Úval pojedu, tak se ho zkusím zeptat jestli nějaké pustí :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 17:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: rak
Mně také, ale vím, že to Moskva není dej fotku, řeknu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 17:01 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: kahua
Nevím jestli jsou to Moskva ,ale nějaké modré mi v nádrži plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 16:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
Máš pravdu, tohle opravdu modrá Moskva není smich

ba ani japonská...japan blue to je také jiná kategorie... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 15:41 RAP Re: vaaclav
Moje ne, já vždy tvrdím, že máš japonský modrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:28 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jar-oslaw
Fotka k příspěvku Tak já je rozhodně nemám. To je jen Vlastovo (RAP) fantazírování. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 09:01 Muž Jar-oslaw [674] Re: kahua
ahoj,myslim,ze mosky by mel mit vaaclav a fabi,oba z prahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 04:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Modrý Moskvy jsem neviděl dlouho nikde, natož v Úvalech, s eleganskami tam pán bývá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 18:42 Žena kahua [223] - Miniakvária
Nebude mít někdo na burze Neoheterandria elegans a Gupka blue moskva? Když už tam pojedu ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.05.2013 16:50 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
Já tam byla ráno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 16:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Kdo přijede zrána, bude mít z čeho vybírat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.05.2013 15:41 Žena kahua [223] - Miniakvária
Já se o Úvalech dozvěděla loni v létě a to jen čirou náhodou od akvaristy, který tam jezdí celkem pravidelně. Před Vánoci jsem absolvovala útrpnou cestu (každý asi pamatuje, že ten den byla ledovka a opravdu kvalitní). Ale celkem mě to zklamalo, výběr až takový nebyl, v podstatě to samé seženu na Pankráci, spíš šlo o to, že jsme si pokecali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 12:11 Žena vamija [0]
Chtěla bych se zeptat, zda-li někdo tuší, jaká zde bude nabídka. Nenašla jsem více info než plakát, že 18. května v Úvalech. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.05.2013 01:35 Žena Kytka [2146] Re: Bob66
Bob66 napsal: Já naopak děkuji organizátorům za přístup a hlavně ochotu, tuhle tradiční akci vůbec pořádat palec
Neříkala jsem, že za tu burzu nejsem ráda, je fajn, že se taková akce koná, zvlášť když to pořádají dobrovolně ve svém volném čase, to je obdivuhodné u každé akce.
Polemizovala jsem pouze s rozhořčením zdejších bardů o tom, že když se to tak dělá už od začátku, tak to nejde udělat jinak nebo něco zlepšit, zvlášť když účastníci dodávají konkrétní návrhy. Při tomhle přístupu bychom dodnes lezli po stromech.stydim
Obzvláště mě to překvapuje, když na nejfrekventovanějším akva serveru si ve zdejších akcích mohou udělat s minimálními časovými náklady bezplatnou reklamu, která může mít značný efekt.

Bob66 napsal: Když tak trváš na tom, aby to bylo v akcích co ti brání v tom to tam doplnit, to může udělat každý ;-)
Pořád jsem přesvědčená, že tohle by mělo patřit mezi aktivity organizátorů. Výrobky DODO (dodělej doma) taky nemám ráda hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 21:52 haka Re: Bob66
Promiňte,v Úvalech jsem párkrát byl,ale,než znovu absolvovat tlačenici s podstatě dost malým výběrem,to radši zajdu na Mělník,i když ceny jsou dost rozdílné,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.05.2013 19:14 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kytka
Kytka napsala: Mám pocit, že se organizátoři z té předvánoční debaty moc nepoučili. V kalendáři akcí o Úvalech ani zmínka a to je burza už za dva týdny
Když tak trváš na tom, aby to bylo v akcích co ti brání v tom to tam doplnit, to může udělat každý ;-) Pro mě je užitečnější a přijde mě i přínosnější, že sem Honza dá upozornění s plakátem 14 dní před akcí, a nevšiml jsem si nikdy že by to téma až do burzy zapadlo X-) Ještě k těm burzám, jezdím občas na Pankrác, do Úval se snažím jezdit pravidelně, ale ještě jsem na Pankráci nezažil burzu která by byla lepší a větší výběr než ta v Úvalech, ať se jedná o krmení, ryby nebo doplňky pro akvaristy. Já naopak děkuji organizátorům za přístup a hlavně ochotu, tuhle tradiční akci vůbec pořádat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.05.2013 17:11 Žena Kytka [2146] – K zamyšlení
Možná teď rýpnu do vosího hnízda, ale tentokrát si to už neodpustím, i když v té předvánoční smršti, jejíž část skončila díky OTíkům zdejších správců v propadlišti internetových dějin, jsem to vzdala.
Pro rýpaly upozorňuju předem, že jsem si dala tu práci a přečetla celé zdejší téma od roku 2007 a popovídala si se strýčkem gůglem, abych se utvrdila ve svých dřívějších předpokladech.
Pokaždé, když se tu někdo ozval, že by neškodila větší či včasnější propagace, (případně i seznam prodejců s okruhem nabídky) byl jeho názor smeten s tím, že nemá být líný a má si to najít jinde, když akce je přeci letitá, je samozřejmé, že bude, tak co se dotyčný vůbec ptá. Jistě, pro akvaristy, kteří se rybičkám věnují už pár desetiletí, je to asi samozřejmost, ale nemusí to tak platit pro všechny.
Zkusím vám k té debatě nabídnout ještě trochu jiný úhel pohledu.
Jsem začátečník a rybkám se věnuju něco málo přes rok, takže loňské jarní Úvaly pro mne byly poprvé. To, že se nějaká taková akce vůbec koná, jsem se dozvěděla čirou náhodou na srazu u Trojek. Do zdejšího kalendáře se jí nikdo neobtěžoval zadat ani pár dní předem, tak jako u ostatních Úvalských akcí, což je pro mne velkým překvapením, když ostatní akce v republice (ať burzy, výstavy, či srazy) jsou zadávány i měsíce dopředu, aby si jich všiml co největší počet potenciálních účastníků.
Podle PaDovy statistiky je ze sto tisíc obyvatel jeden akvarista ochotný přijít na sraz do hospody. Řekla bych ale, že v tom stotisícovém vzorku je mnohem více lidí, kteří by dorazili na burzu, kdyby se o ní ovšem nějak dozvěděli. Pořád to kouzelné zaklínadlo zvané propagace.
Když jsem před rokem začínala, vystačila jsem si (a platí to vlastně dodnes) s informacemi ze třech zdrojů: Městská knihovna Praha, tyto stránky a srazy u Trojek (Liberečáci prominou). Samozřejmě, že jsem v začátku pátrala nejen ve zdejším kalendáři, ale i na netu po dalších akcích, které bych mohla navštívit, ať už se jednalo o burzy či výstavy. Bohužel při zadávání různých kombinací mi ve vyhledávači nikdy nevypadla žádná zmínka o Úvalských akcích, ať sou sebeletitější a sebetradičnější. Paradoxně jsem téměř třicet let bydlela jen osm kilometrů od Úval, a přesto jsem o této akci nikdy neslyšela.
Pořád je to o tom alespoň prvotním impulsu. Když jsem na počátku projela zdejší seznam akcí, tak z přehledu vypadalo, že akce tohoto typu se konají v krajských městech a případně v nějakých větších městech, pokud je do toho krajského velká vzdálenost. Těžko by mě tedy napadlo, že bude existovat nějaká taková akce ve vesnici jen pár kilometrů za Prahou, když v Praze se konají burzy s téměř týdenní frekvencí.
Na jednu stranu si tu stěžujete na odliv účastníků, ale na druhou stranu, když někdo nabídne možnost, jak akci více zviditelnit a dostat ji do podvědomí vícero lidí, opovrhujete jimi a předhazujete jim lenost. Bohužel je to asi spirála, která má jeden neodvratný konec, a Úvalská burza při tomto přístupu časem vyhyne stejně jako dávné civilizace. Taky zanikly na nedostatek inovací. Pokud se vám tedy nepodaří přitáhnout nové účastníky. Odliv zákazníků způsobí odliv prodejců a ten další odliv zákazníků. Stále ten samý bludný kruh.
Pravidelně navštěvuju burzy na Pankráci a jsem s nimi víceméně spokojená. Sice jsem si za loňský rok zkusila burzy na Střelničné, Živou exotiku v Holešovicích i výstavu Petcosi v Letňanech, ale ze všech jsem odcházela zklamaná. Zejména poslední dvě sice inzerují akvaristiku, ale aby jí tam člověk hledal lupou. I proto jsem uvítala rozjezd nové burzy na Rajské, ale vzhledem k jejímu rozsahu a vzdálenosti stále vítězí Pankrác.
Pokud by byly Úvaly svým rozsahem nebo nabídkou zajímavé, neměla bych se vzdáleností problém a přijela bych ráda, ale.... Poprvé jsem se do Úval těšila, po druhé tomu dala ještě šanci, ale přeci nebudu jezdit na burzu, kde toho je míň a mám to dál, jen proto, abych si mohla honit tričko, že jsem tam taky byla.
Za sebe mohu říct, že tentokrát místo do Úval jedu do Prčic.
Pokud se přístup organizátorů změní, ráda před vánoci opět přijedu, pokud ne.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 16:01 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: LiborSprysl
Já spíš myslel třeba Geophagus,Satanoperca atd.
Rivuláti jsou parádní ,ale nemám to kam dát :-D
Každopádně děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 15:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kuca
Mohu vzít napárované rivuláty a jsou volné dva páry spilurusů...ale to je spíš blíž k té Americe střední... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:53 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: rriki
Měl jsem na mysli nějaké korýše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 06:54 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Také by mě zajímalo, jestli budou k mání nějaké jihoamerické cichlidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 23:18 Muž rriki [818] - CichlidyRe: rak
záleži co budeš potřebovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 18:23 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Nevíte někdo co tam bude zajímavé( specialitky).Co se moc nevidí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.05.2013 18:04 Žena Kytka [2146] Re: host
S tímto názorem si dovolím nesouhlasit: Ano, mělo by to smysl třeba i rok dopředu, protože předpokládám, že většina zdejších účastníků do toho kalendáře nechodí denně (ano, opravdu byla zmínka o posledních vánočních Úvalech zadána v akcích TŘI dny předem), takže čím déle dopředu bude akce zadána, tím více lidí má šanci si jí všimnout. A tudíž i více potenciálních návštěvníků a kupujících. Tedy pokud o ně stojíte, ale řekla bych, že minimálně prodejci ano. Těžko se jim bude chtít jezdit, když si nevydělají ani na benzín.
Ohánět se tím, že byl vložen obrázek do nějakého tématu, mi přijde jako alibismus, témata se na hlavní stránce vymění třeba i za několik hodin a zase zapadnou. Navíc téma ani nemá v názvu, že se jedná o nějakou burzu. Jistě, letití návštěvníci vědí, ale nováčci?
Nevím, proč bych měla po termínech akcí pátrat na „méně významných“ serverech, když rybičky jsou v současné době asi tím nejnavštěvovanějším. Docela by mne zajímalo porovnání návštěvnosti zdejších stránek a návštěvnosti stránek onoho spolku.
A kromě toho, dost lidí dnes používá vymoženost zvanou diář stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 27322x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5136-burza-uvaly?od=51