Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhé bílé výkaly

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Dlouhé bílé výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 15:17 DanH Re: sharka71
Vzhledem k tomu, že živorodky ( a hlavně mollyny ) jsou nenažranci schopný sežrat cokoliv ( svoje mečovky jsem přistihl cupovat anubis :-D ), tak bych se příliš nedivil, kdyby nějakou mollynu napadlo okoštovat vlasec :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 13:43 Žena sharka71 [37] Re: jamajcan
Fakt myslíte, že to bude ten vlasec jo? Je fakt, že rostlinku by asi časem nějak strávila. No tak teda zkusím operaci, to jsem zvědavá, moc děkuji, dám vědět, jak to dopadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2015 13:00 jamajcan Re: sharka71
Řekl bych, že to bude opravdu ten vlasec.Živorodky mají jednoduchý trávící trakt, takže bych to viděl jako nejpravděpodobnější možnost.Rybu vylovit, umístit do mokrého,např. kapesníku/nesahat na ni holýma rukama/,opatrně jí přidržet přes mokrou látku a pinzetou uchopit vlasec za delší konec a opatrně ho vytáhnout.Pokusit se ve svižném tempu.A rychle zpět do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 08:19 Žena sharka71 [37] – molla - problém s potravou
Ahoj, prosím nevím jestli mohu psát do tohoto tématu, nic podobného jsem nenašla. Mám jednu žlutočernou mollu a pozoruji u ní 2-3 dny toto: vypadá jakoby se snažila spolknout nějaké slabounké vlákno, zřejmě z rostliny (nic jiného mně nenapadlo, jedině vlasec, kterým jsou upevněny anubiasy, ale to mi přijde dost nepravděpodobné) a z ústního otvoru jí koukají asi 2 mm a z řitního asi 1,5cm. Trochu se straní od ostatních a řekla bych, že nemůže žrát. Jako parazit to opravdu nevypadá. Myslíte, že bych se měla pokusit ji odchytit a nějak ji to opatrně vyndat? Teda jako úpřímně vůbec nevím jak to technicky provést.Prosím poraďte, co s tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 20:30 Muž TRULY [164]
zavinam mat pocit ze to poskodenie je trvale. Ale to spravanie za filtrom tomu nehapem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 19:02 Muž TRULY [164]
čaute, tak píšem o liečbe trošku.

Tak ako mi bolo poradene použil som sera med flagellol. Aplikoval som všetko podla návodu t.j. 1ml/40l vody - 3ml/126l vody. Liečivo som nechal vo vode 96 hodin (4dni) podla návodu 3-7 dní.
Stav sa zlepšil, rybky prestali odchádzať. PO 4 dnoch som podla návodu vymenil 80% vody kde som dôkladne odkalil dno a prežmýkal filtre. Dnes si všímam na 6 den že niektore rybky maju aj nemaju problem. Black molly 2ks sa skrývaju vertikalne za filter, teda jedna je raz hore hlavou medzi filtrom a 3D pozadim a druha dole hlavou. Ostatne rybky včetne týchto black molly su aktívne a všetky žeru ale aj u zdravých rýb ktore už mali pomerne stabilnu stolicu vidim zase zdravu ale aj priesvitne výkaly.
Odniesom som po 3 dni rybky do výskumu zverolekárstva a tam mi nič nezistili nakolko rybky už pretrávili potravu a tak 1ks padol na pitvu kde v žiabrach nič nenašli aurat mi potvrdili zmeny na pečeni ktore boli sposobene bývalým majitelom a jeho pristupom k chovu a poškodením do buduceho života. Rybky su tym podom náchylne aj na pozitívne zmeny a bolo mi povedané že so živorodkami vo všeobecnosti nemám počítať že pri chorobe prežije 100%, ak by to bolo 50,60 tak možem byť rád.

Dnes rozmýšlam či mám liečbu opakovať, alebo pátrať po príčinach chovania black molly.
Problem je že v piatok, sobotu niesom doma a prídam až v nedelu poobede a následne nebudem doma , PO-STV a prídam piatok doobedu. Manželka samozrejme o chove nemá šajnu, čo jej nemam za zle..

Aplikovať opätovane Flagellol, alebo su tieto veci doznievaním po chorobe.
Môže byť stav u jedincov silne napadnutých nemenny, može sa črevna výstielka obnoviť?
Ako by ste postupovali, mám zaroven akva zasoliť a teplotu 26 nejako zmeniť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 10:53 Muž Džouzif [25]
Teď mě prosím nikdo neukamenujte, ale co použít v případě jasných příznaků Baktopur? Třeba sůl jako přirozenější dezinfekce pomůže, ale podle mě je to léčba zdlouhavá, náročnější a ryby budou déle stresované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 10:36 Muž Džouzif [25] Re: amater1
Nemusí to být. U mě mají živorodky občas to co popisuješ, ale bez zdravotního problému. Přisuzuji to stravě kterou dostávají (objevilo se to u nich, když jsem změnil vločkové krmivo, nebo když dostanou patentky).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 22:04 amater1 – bile vykaly kratke
Cau moje rybky maji na ritni otvoru bile jakoby hroudy a jedno pavi oko jsem pristih jak s delsim asi 1,5cm vykalem je to ono?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 21:41 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: romant
Mně třeba dobrou službu udělal "Chemisole 20%". Koupil jsem ho od veterináře 40ml, jestli si to dobře pamatuji za 200Kč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 21:37 Muž TRULY [164] Re: romant
to ma mrzí teraz omg, nikoho by som neoklamal a nepredal choru rybu :( OT Hádam to nejak prejde alebo ja neviem.
PS: ako sa to vlastne roznáša?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 21:32 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Tak je to hlavně o podmínkách, ale jak jsou jednou rozjetý, už je pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 21:28 Muž TRULY [164]
zaujíma ma ešte či možu tieto parazity ustupiť. Teda o parazitoch som skutočne nevedel a za posledne 2 týždne som predal nejaké ryby novým majitelom. Tak mám teraz starosť či im prežiju alebo či nenakazia zvyšok ich akvárii. Cisla samozrejme nemam na nikoho.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 17:21 Muž TRULY [164]
panciernik je kaput a dlhe priesvitne vykaly maju aj blackmolly asi 3 ks. Dnes vymenim 50% vody a pridam sol lreventivne. Zajtrs kupujem pripravok a dam vediet ako to ide
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 11:11 Muž TRULY [164] Re: romant
okej spravím to tak, len ako čítam forum, tak sa to vracia ale zjavne budem musieť dbať oveľa viac na preliečienie a čistenie akvaria počas týždnov. Zrejme som to podcenil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 11:02 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Teraz a po troch dňoch znovu. :-)
Edit: Ten cyklus můžeš klidně po týdnu znovu zopakovat. Měj na paměti, že nitrifikační bakterie dostanou na oprdí a proto ty výměny po skončení léčby dělej denně a klidně bych měl i v záloze třeba Toxivec, na stažení akutního nárůstu dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 10:59 Muž TRULY [164] Re: romant
akurat som prdal ryby za 13 eur ,tak ich rovno možem minut na liečivo...
Za 3 dni sa dokážu vyliečiť? lebo na viac dni mi ta dávka nebude.
Mám vymeniť vodu už teraz, alebo to nechať tak a vymeniť až po 3 dnoch ako sa píše v návode?
Alebo vymenim teraz a o 3 dni zas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 10:49 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Těch 10mll máš na zhruba 400 litrů. Ano, zhoršený podmínky jsou obvyklý spouštěč, měly by se tím likvidovat vechny stádia parazita, tedy i ty co již jsou rozesety po nádrži. Všechny nezachráníš, je otázka jak dlouho s tím už bojují a ten bílej výkal to je už dost konečný stádium, ovšem pokud to nezaléčíš, bude se to třeba při zhoupnutí vody opakovat. Podle množství rostlin tu dávku klidně navýšit, oni si něco pojmou. Solit ani zvyšovat teplotu netřeba, eSHa exit ti na tohle nepomůže, to jedině od eSHy hexamita, jako obdobný přípravek jako je ten Flagellol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 10:32 Muž TRULY [164] Re: romant
Vdaka skusim dneska zabezpečiť, vieš mi odpovedať aj na zvyšne veci? vdka

Bude mi stačiť 10ml? stojí to u nás cca 13 eur :( len neviem či to vystačí na 126l akva.
50ml balenie stojí 35 eur ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 10:18 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Flagellol dle návodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 10:15 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Ahojte, tak začnem pekne poporiadku.
Akva 126 litrov som kupil od byvaleho majitela kde bolo zhruba 70 ryb vsetkých možných druhov a ryby mu tam žili v pohode a bez choroby. Samozrejme ked im zabezpečite nove podmienky aj ked su zdrave ryby budu v šoku. Postupne som začal ryby rozpredavať a zo 70 ryb som sa dostal na zhruba 30. ( 8ks parmička duhova, 8ks tetra neonova, 5ks blackmolly, 3 ks mečun, 6ks antici, a zopar jednokusových ryb).

Pred asi mesiacom som riešil prepadnute bruška u neoniek, čo je u samcov normálne, ale možno by až tak byť nemali. Následne som riešil nafuknute brušká u parmičiek duhových, čo je u samic normálne ale občas to bolo na hrane veľkosti.
Ked si to spätne pretočim v hlave, tak prve príznaky hrubých výkalov boli asi 2 týždne dozadu ale to som pripisoval zmene značky potravy, nasledene to prešlo to tenkých priesvitných.
Dnes uhyn jedna parmička ktorá sa zdržiavala pri filtry asi 3 dni.


Takže moj problem
- Uhyn parmička duhova bez akýchkolvek vonkajších príznakov
- Apatická plata z ktorej trčí 1cm priesvitný výkal. Snaží sa príjmať potravu ale ináč je totálne mimo, vkuse sa skrýva a miestami je jemne nekoordinovaná a strašne apatická
- Pancierniček panda ktorý ma na sebe červene fľaky a je total apatikcý, potrava mu pada na hlavu a nič neje.
- 2ks mečun velký ktoré tiež mali priesvitné výkaly ktore tahaju za sebou ale ináč su aktivné a v pohode


Zaujímaju ma teraz 2 veci. Je mi jasné že v akvárku je nejaká hlistová choroba ktorá ako som čítal na nete sa prejavuje aj ako uzke bruško, aj ako velke ak je bakterii vela a tie červene flaky panciernika by mali znamenať že sa hlisty v nom dostali aj do iných organov kde vyliezanu vonku.

1.Je tento stav v akvariu liečitelný? (viem že o časť ryb prídem tak či tak)
2.Mám tieto hrubo napadnute a apatické ryby odstrániť už teraz? (alebo skusiť liečiť)
3.Aké liečivo si dneska zadovážiť?
4.Mám vymeniť 1/3 vody pridať jemne soľ a zvýšiť teplotu? (pomôže esha exit?)
5.Ak by došlo k uhynu celeho akva, ostane vírus v akvariu v štrku ? Zbavím sa ho nadobro?
6.Je pravda že tento vírus červ je normálny a že sa prejaví len pri zhoršených podmienkach v akvariu?
7.Rybam menim stravu ale niekedy to vločkové krmivo zoberu do ust a nasledne ho vypluju a takto ochutnavaju všetko čo pada. Je to normálne alebo by to mali ihned žrať? Mám zmeniť značku vločkoveho krmiva?

Dakujem ako asi každý surne :(

Poradte mi prosím aké liečivo mám použiť
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 13:00 Žena kahua [223] - Miniakvária
Ahoj, chovám živorodky sličné v 50l akvárku spolu s krevetkama. Bublifuk, živé kytky, výměna vody každý týden. Myslím si, že trpí nějakými vnitřními parazity - ne všechny, ale některé starší už jsou v pánu a některé teď mají bezbarvé výkaly nebo tenké (jedna ryba je jak balon, ale plave, žere, další je hubená). Myslela jsem, že pomůžou častejší výměny, ale asi ne. Jde mi o to, co mám použít za přípravek, abych neodrovnala i krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 00:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: rriki
zobrazila se špatná fotka: www.google.cz/…
měla to být tahle: rybicky.net/k/forum/479838.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 00:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: grunda
Tohle tipuju na tasemnici ne bičíkovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: baletka
ty špatné vypadají jinak: rybicky.net/k/forum/96541.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:45 Žena baletka [624]
Díky, dost jste mě uklidnili. Romant mi nedávno psal, že pokud jdou ven bílé výkaly, ryba už obvykle nežere, že by bylo fakt divné, kdyby šla ven výstelka a ryba byla jinak OK. Takže jsem to radši vyfotila, protože právě podle těch diskusí už bych léčila nějakým šíleným prostředkem... Takže budu sledovat a snad bude vše v cajku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:12 Muž patamatix [408]
Takovéto výkaly vidím v celku často u rybek.Kus je býlí kus taková ta klasika,ale ryby jsou ok baští,plavou nic se neděje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:03 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: baletka
Mne sa zhruba pred mesiacom tiež objavili veľmi dlhé biele výkaly (tenšie a dlhšie ako na fotkách), ktoré niektoré rybky ťahali za sebou, a to ani nekŕmim nitenkami. Po preštudovaní tejto diskusie som myslel, že je po rybkách a už sa nedá nič robiť, liečenie som ani neskúšal. Ale nemali žiadne iné príznaky problémov. Postupne to zmizlo a všetky rybky si v zdraví žijú naďalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 21:40 Žena baletka [624] Re: grunda
Dííííky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 21:38 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tohle je po nitěnkách klasika
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 21:29 Žena baletka [624] Re: romant
OK, čekám. Ale jsem klidnější. Už jsem paranoidní. Za každou sebemenší změnou už vidím chorobu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 21:27 R Muž romant [27987] Re: baletka
Ano, myslím si že ano, ale jistě se vyjádří někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 21:25 Žena baletka [624] Re: romant
Fotka k příspěvku I tohle tedy?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 21:23 R Muž romant [27987] Re: baletka
Je to, tedy podle mě, normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 21:20 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Zdravím, tak já jsem tu po krátké době zase se stejným dotazem :-O Přikládám foto kakaďáka a Ramky. Oba se chovají docela normálně, mají i normální barvu, Ramka je možná trochu tmavší, ale nejsem si jistá, zda to dokáži úplně posoudit. Oba kadí tyto výkaly po krmení nítěnkou (ze spolehlivého zdroje), poprvé se to objevilo jeden den, a pak už nic, teď je to zase asi druhý den po podání. Konec toho hovínka je hnědý, ale táhnou se z toho bílá vlákna. Vidí to někdo na hexamitu nebo to nemám řešit? Případně - má nějaký smysl se to pokusit řešit nebo čekat, zda se s tím vyrovnají nebo ne? Pořád se tu píše o nutnosti léčby ihned a celého akva a hned vedle toho se pochybuje vůbec o účinnosti té léčby. Děkuji za tipy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:02 finnnp Re: baletka
Já tě nic nezdělím.Nikdy jsem tu rybičku neměl,ale měl je kamarád a pořád řval.Pořád s ní byl nějaký problém.Jen vím,že Hexamitu řešil dost často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 06:27 Žena baletka [624] Re: romant
A dá se něco usoudit podle té fotky? Doporučil bys mi znovu to přeléčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 04:53 R Muž romant [27987] Re: baletka
Ano, zeolit to umí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 23:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: baletka
Někde jsem i četl že pomáhá i preventivně česnek a ládujou tím právě terče , náhodou jsem objevil v akvaristice Dajana GUPY gourmet s přídavkem česneku , je jích více druhů ,jsou to takové ty pytlíčky 13g , hnědý sáček je s česnekem , těžko říct jestli to pomáhá, nicméně se tím cpou jak divé, tak mám aspon dobrej pocit ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 23:51 Žena baletka [624] Re: finnnp
Asi ano. Vlastně ne - Macmasteri a altispinosy jsou na tom podobně. Proč? Musím už jít spát, tak mě nenapínej a něco mi sděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 23:50 finnnp Re: baletka
A určitě ti nejvíce hapruje Apistogramma Macmasteri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 23:44 Žena baletka [624] Re: MonterMonty
To je dobré vědět. Díky. Uvidím, jestli ještě někdo něco poradí, aspoň vím o něčem, co zabralo. On ten Flagellol normálně zabírá skvěle, tak si myslím, že buďto to v tuto chvíli nejsou bičíkovci anebo v tom má prsty ten zeolit. Anebo je to nějaký super odolný kmen a jsem v .... a ryby se s tím buď vyrovnají anebo ne. Zatím vypadají docela živě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 23:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: baletka
Tak jsem špatně četl , pardon ,zeolit nemám odzkoušen ,nemohu tedy poradit, no já léčil TeraP SH , po přeléčení se nemá aspon ještě 14 dní krmit živým nebo mraženým, pouze zeleninou , dodržel jsem potup a zatím po cca měsíci pořád klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 23:40 Žena baletka [624] Re: finnnp
Apistogramma Macmasteri, Ap. cacatuoides, Mikrogeophagus altispinosus. Brochise splendens, kteří tam jsou, nedokážu odhadnout, protože je skoro nevidím, kromě večera, SAE jsem taky nepřistihla při kadění. Neonky modré vypadají OK, bobek hnědý. Ale ještě je budu pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 23:27 finnnp Re: baletka
Co to je za fishky.Ty marodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 23:24 Žena baletka [624] Re: MonterMonty
Nevím, k čemu se vztahuje Tvá odpověď. K tomu, co se děje teď nebo k tomu, co jsem napsala o předchozí léčbě? Pokud druhá možnost, asi jsi přehlédl skutečnost, že akva celé bylo léčeno také, dokonce zvýšenou dávkou, právě kvůli vajíčkům, resp. cystám. Protože ryby by vyšší dávku nemusely snést a pro hodně zarostlé akvárium mi byla doporučena vyšší dávka. Já bych hlavně potřebovala vědět, zda jsem to nepodělala tím zeolitem a zda to, co se děje teď, jsou také paraziti nebo ne. Mikroskop, abych ty hovínka prozkoumala, doma nemám... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 23:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: baletka
Nejsem si zcela jistej , ale střevní parazity bych zásadně léčil v té nádrži kde ryby byly, zvláště pokud bylo napadeno více kusů, kvůli vajíčkům ve výkalech které v té nádrži přežijou ,třeba v jiné rybce která neměla oslabenou imunitu a s parazity se vypořádává sama, přeléčená ryba která pak putuje zpět do nádrže může mít oslabenou imunitu a paraziti ji opět invazivně napadnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 22:38 Žena baletka [624]
PS: Jeden zapomenutý, drobný, ale asi podstatný detail... Jak moc se léčba flagellolem stala neúčinnou, jestliže jsem ve filtru nechala zeolit? Přečetla jsem si pozorně návod, všechno jsem udělala, jak mám, až posléze jsem někde ve fóru náhodou narazila na informaci, že zeolit působí podobně jako aktivní uhlí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:33 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, zdá se mi, že mám opět (nebo stále ještě) střevní parazity v akva. Po dvou docela náhlých úhynech jsem léčila flagellolem a to velmi poctivě - ryby šly do karantény, do zarostlého akva šla zvýšená dávka léčiva, rostliny, které mohly ven z akva, šly také do další samostatné nádrže a byly "léčeny". Je to asi měsíc, co jsem to provedla. Dvě ryby, které vykazovaly příznaky děrové nemoci velkého rozsahu, jsem léčila dlouhodobě v další separé karanténě entizolem, nepomohl ani on, ryby vypadaly čím dál hůř a dostaly perlivku. Bohužel, po dvou týdnech klidu se u další cichlidky v akvu asi před týdnem objevily bílé tečky na hlavě, stejně se rozjížděla děrovka u dvou předešlých. Nejančila jsem, na radu zdejšího zkušeného kolegy jsem se zaměřila na testování vody a začala přidávat do velmi měkké vody sodu, aby se ustálilo pH a další podmínky. Tečky začaly po týdnu ustupovat. Ovšem od včerejška pozoruji u většiny osádky dosti dlouhé, průhledné výkaly. Většinou jsou "ukončeny" nebo "uvedeny" normálním hnědým bobkem. Nedokážu skutečně rozlišit, zda jde o výkal způsobený bičíkovcem nebo stravou. Krmím granulemi, dosti kvalitními, žádné vločky, střídám to s mraženým a když je možnost, dávám živé. Předevčírem jsem koupila nítěnky. Vím, co se říká o nítěnkách, ale měly by být z ověřeného zdroje (člověk nikdy neví, že...) Pochybuji, že by se nákaza těmito níťami projevila tak brzy nebo ano? Druhá otázka: mohou ty výkaly vypadat jak jsem popsala právě po nítěnkách aniž by to značilo přemnožení parazitů? A poslední: má cenu pokusit se (pokud to je přemnožení) narvat do akva flubenol, když ryby žerou, jsou pěkně zbarvené, nemají žádná propadlá ani nafouklá břicha? Mám chuť to nechat být a čekat, jestli se z toho ryby samy vylížou, je to kravina? Děkuji předem.
edit: tak se mi to nakonec podařilo vyfotit. Tohle mi plave po celém akvu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 15:03 Muž georg [112] - AfrikaRe: Těhňajs
;-) je to odpadní produkt z krmení - viz. dvě témata pod tvým dotazem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 13

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 17608x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5089-dlouhe-bile-vykaly?od=151