Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Nákup rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Alešík
Prodejci rostliny v pytlíku narosí, vydržely mě bez problémů 12h ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:43 Alešík Re: Bob66
Takže 2hodiny ve vlaku na 100% přežijou a budou krásně potom růst v akvárium ;-) a ja si myslel že když nemají vodu nemůžou přežívat mě se nikdy nelíbili ty vyschlé kisty přilepené ke stěně igelitáku ALE MOC DĚKUJU ZA ODPOVED
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:34 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Alešík
V nafoulém igeliťáku pod bundou tu cestu s přehledem přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:32 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Alešík
Vydrží i déle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:31 Alešík
Ahoj mám maličký dotaz a problém. Chci se zeptat jak dlouho vydrží rostlina bez vody našel jsem dost levný obchod s krásnými rostlinami ale je poněkud dal od domova. Proto vydrží rostlina 2 hodiny v igelitovém pytlíku cestu vlakem? Děkuji pokud ne jaké podmínky jí mam zajistit nebo si radši najít jiný obchod ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:09 Gaves
Zdravim jelikoz se mi s prvnimi rostlinkami nejak nezadarilo :/ asi spatne zakorenily + par dalsich zacatecnickych chyb. Tak bych chtel poradit nejake nenarocne rostlinky ktery budou mit pavi oka radi :)Dik predem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 01:01 rudyfish – Rastliny zo zabehnuteho akva
dobry den, idem si zalozit nove akvarium a chcem sa spytat ci je rozumne si zobrat nejake rastliny zo zabehnuteho akvaria od kamarada alebo radsej vsetky kupit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 22:08 R Muž Silent [5949] – Re: Květa
V lékárně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 21:56 Žena Květa [1]
Mám takový asi hloupý dotaz. Někde na fóru jsem četla, že se rostliny mají po koupi dát do vody s hypermanganem. Můžete mi poradit, kde ho seženu? Chemie nikdy nebyla moje silná stránka... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 20:12 Muž voko [9] - Živorodky
No jak to tak čtu, tak se mi zdá, že se ti nic neuchytilo. :-D :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 20:04 Keena
Ahoj zkušenosti mám s Aqua daho, jako skoro všichni. Pěkné rostliny dobrá cena.
Hlavně sinic nekupujte v Hypancistrus-aquarium.cz. Objednala jsem si filtr a čtrnáct dní nic. Alespoň se po telefonu a 3 emailech omluvili. Miga to vyřešila za tři dny palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 13:01 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: czpetr
Nádherné kytky a perfektně balené, to nemusí být jenom výsada pěstíren. Přišlo mi teď poštou od akvaristy Monosolenium, doslova za hubičku a tak profesionálně zabalené, že jsem až zíral. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 12:11 Muž czpetr [0] – Re: Roby
Ahoj ja mám zkušenost s www.agroholding.cz nakupoval jsem tam 4x.Vše došlo krásně zabalené a v perfektním stavu.Takže můžu vřele doporučit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 18:37 Muž Roby [17] – Nákup rostlin
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s nákupem rostlin přes www.akvar.cz ? Nerad bych dopadnul stejně špatně jako s objednávkou na Hypancistrus-aquarium.cz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 18:59 Usine – Re: galbin
Zbav se ryb které ti žerou rostliny, jinak to bohužel nejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 16:34 Muž voko [9] - Živorodky – Re: galbin
Kup více rostlin, velmi rychle rostoucích, a záleží jaké máš ryby. Krunýřovci si rádi spestřují stravu. Možná jsou některé rostliny pěstovány emerzně. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 15:22 galbin
dobrý den máte někdo tušení proč mi rybičky v akváriu sežerou rostlinu do 10dnů po jejím zakoupení okurky jim sem tam dám a krmím je dost i tabletky a nevím čím to je chci mít pěkně zarostlé akvárium a prostě to nejde mám 110litrů akva a zářivku 21W možná přidám ještě 12W vím že je to trochu málo ale rostlinám se daří dokud je nesežerou ryby.mi se líbí jemnolisté rostliny ale ty bohužel sežerou ryby takže si musím koupit velkolisté které se mi vůbec nelíbí a ryby se do nich vůbec neschovají ale vydrží o něco déle asi 2měsíce mám v akváriu asi 15živorodek pár krůnyřovců panceřníčků asi 5 a 5neonek párdanii asi 3 a tod vše.jo a proč mi hnědnou listy na rostlinách a postupně se trhají je to jako rozmočený papír ty listy pomocte nevím si rady :-O sad stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 15:12 Hanka – Nákup rostlin
Roby - z hypancistrus-aquarium doufejte, že vůbec něco přijde...jsou s nimy akorát problémy - www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 14:27 Muž Roby [17] – Nákup rostlin
S přáním hezkého dne bych se chtěl zeptat, jestli mi může dát někdo tip, kde koupit rostlinku Barclaya longifolia. Skoro před měsícem jsem jsem ji objednal na Hypancistrus-aquarium.cz s dopravou a platbou přes ČD kurýr, 29.05.2010 mi přišlo potvrzení objednávky e-mailem a dál nic.
Předem dík za věcnou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 08:23 Muž assasincz [9]
Moje zkušenosti jsou následující
Eleocharis Parvulus - prima, nijak ale výrazně neroste, náchylná na napadení řasami, pod slabým osvětlením stagnuje
Heteranthera zosterifolia-koupil jsem ji když jsem měl 2*20Wzářivky na 100l, za necelý týden bylo kompletně po ní
Micranthemum micranthenoides-potřebuje hodně světla, jak nemá aspon 0,5W/l tak je do týdne až dvou po ní, ztmavne a uhnije
Ludwigia repens-krásně rostla i pod slabým osvětlením do té doby, dokud jsem ji nezastřihl, pak ji zastínila sesína a bylo po ní, pěkně se barví
Echinodorus-každej bežně dostupnej pěkne roste i pod slabým osvětlením, mě se osvědčila odrůda Klaine Bar a rigidofilus (tak nějak), i když tomu rostou strašně velké listy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 20:06 Usine – Re: roman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 08:17 kvoro
má niekto skúsenosti s kupovaním rastlín cez e-shop akvaprodukt.sk? ked si objednam rastliny, nepridu mi v zlom stave? (hniloba a podobne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 06:27 roman
nazdar. idem si kupovať rasliny, tak som bol pozreť v jednom zverimexe ale všetky rasliny tam mali také zanedbané listy..no boli v zlom stave. tak sa chcem spýtať že či ich kupovať a treba vždy nejak tie listy odstrániť a počkať na nové, alebo objednať z netu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 12:12 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: SirLoco
V těchto zimních měsících se, pokud vím, pravideleně vyskytuje pouze v Hornbachu - od Dennerleho. Kvalita velice slušná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 12:08 SirLoco
potřebuji sehnat Micranthemum callitrichoides 'Cuba'
nemate někdo typ děkuji :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 15:08 Muž maxo [9] – Re: olwy
Ja som pouzival hypermangan a vsetko v poho.Zopar zrniecok /naozaj malo/ len aby to chytilo slabofialkovu farbu,namocit cca na hodinu a poriadne oplachnut.Jedine Anubias som skusal so savom a prezil.Tiez len slaby roztok tak na 10min a oplachnut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 14:09 Petr – Re: Lada2
Psal jsem to níž. Hlavně vláknitou zelenou a trochu ruduchy. Hledám nějaké preventivní opatření na nové rostliny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 11:44 Muž Lada2 [11] – Re: olwy
pokud je mas kde mit tak bych je tam nechal na sneky jsou pripravky ktere nicemu neublizi kdyz to bude samostatne a na rasu nenapsal jsi jakou mas tak se tezko radi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 11:35 Muž olwy [24] - Tetry – Re: Lada2
A mohl bych se tedy zeptat jak? Nechci o kytky přijít, nechci si ani zbytečně zavléci řasy do akvárka. Zatím je držím vedle, čekám na dobrou radu. V mém vlastnictví je kromě sava i hypermangan, akvatropic, akvaregulator, mohl bych koupit i jiné... jen poraďte. Chci hlavně zlikvidovat šneky a případně i tu řasu. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 00:26 Muž Lada2 [11] – Re: Petr
no myslim ze savo bude posledni co uvidi:-(( i anubias ma co delat:-(
sneku se da zbavit i jinak a rasy taky pokud to neni ruducha
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 21:16 Muž Horác [3942] – Re: Petr
To je z návodu na odřasení anubisů. Tuholistý anubis a Cabomba, to je sakra rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 21:05 Petr – doplnění
ještě bych rád svůj dotaz rozšířil na cabombu, řasokouli a jávský mech... lze na tom savem zlikvidovat řasy, aniž by to zabilo kytky? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:54 Petr – doplnění
A ještě cabombu a jávký mech a řasokouli. Nevím, jestli by tím nepadly i samotné rostiny. Děkuji za názor. Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:53 Petr – Savo na nové kytky
Prosím radu... Dostal jsem darem spoustu krásné ricie fluitans, křídlatky a dalších rostlinek, jen jsou v nich údajně šneci, které nechci a možná řasa. Dá se to prohodit savem, abych měl jen rostlinky? Prosím, poradí mi někdo, v jakém poměru smíchat savo a na jak dlouho - jestli vůbec - tam kytky namočit? Děkuji. Slyšel jsem, že na 3 min. 1:20 savo:voda, ale mám z toho trochu strach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:29 jurek – Re: Landvir
Od kdy se na Akvarista.cz prodávají rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:17 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Landvir
Neni zac a nech sa dari :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:15 Muž Landvir [57]
Ok diky moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:09 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Landvir
nakupoval som u rataja a v pohode ale niektory maju ine skusentosti,z aqua-daha som este nenakupoval ale co som cital tak vela ludi boli spokojny :-) ;-) tu je tema na aqua-daho rybicky.net/forum/4279… a tu rataj rybicky.net/forum/12568… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:03 Muž Landvir [57]
Diky moc Dixone, už jsi tam něco nakupoval?, A v poho??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:00 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Landvir
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:57 Muž Landvir [57]
Zdravím všechny, chci poprosit o radu. Máte někdo zkušenosti s nákupem rostlinek na akvarista.cz??
Pořípadě můžete doporučit nějakej e-shop. Děkuji moc Landvir ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 23:19 Muž isamik [180]
Jo to mate recht :-).

Ja mam vyresene osvetleni 300l dvema 54W trubicema T5. www.vltava2000.cz/… (ten tam nemam, ale byl by moznej zdroj). Pripadne si poridit patice s nejakym lepsim krytim, predradnik samostatne a nechat si to od znameho elektrikare zapojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 23:10 Muž Turok [18]
120 ..

aha tak to jsou pěkné palky za kousek drátu a plastu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 23:02 Muž isamik [180] – Re: Turok
Bohuzel, jsou to jen patice a predradna jednotka. Jinak jakou mate delku akvaria? 100cm?

Ted sem koukal a glomaty delaji pro T5 trubice. Cena glomatu T8 pro 30W sem koukal cca 600kc. Je to docela jednoduche reseni. K tomu 30W zarivka za stovku. Jelikoz se nechcete poustet do prilisnych uprav krytu. Pripadne volit glomat pro 2 zarivky, coz mi prijde jako dobra volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 22:52 Muž Turok [18]
takže ten gloamt se prodává bez žářivek?? asi jsem nainvě myslel že to je komlet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 22:49 Muž isamik [180]
Ty glomaty maji vetsinou patice na T8 zarivky (prumer 26mm), a T5 Juvel (prumer 16mm). Coz je dost podstatnej rozdil, jeste je potreba hledet na spravny vykon trubic a predradniku nebo predradnych jednotek. Nemam moc casu hledat spravne trubice :-(. Treba nekdo poradi vice :-). Je mozne, ze se uprave krytu nevyhnete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 22:41 Muž Turok [18]
a když tam seženu dvě ty juwelky půjdu mi to tam nasadit? v popisku výrobku se píše že jsou kompatibilní pouze s juwelem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 13:37 Muž Turok [18]
měl jsi na mysli toto???

profizoo.cz/…


protože tyhle vychytávky vidím prvně :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 11:16 Petr1
Předělat plastový kryt nemůže být takový problém. Pokud nemáš rád elektriku, kup třeba předřadník Glomat, který jen zapojíš do sítě a do koncovek zastrčíš trubice a je to. Zbývá ti jen vymyslet, jak tam zářivky přidělat :-)


A link?

Zkus www.google.cz a totaz Juwel T5 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 10:14 Muž Turok [18]
no s řasou jsem nikdy problém neměl.... tu eleocharis teda ne... takže asi nic co dělá travník se neuchytí co?? ani micranthrum s glossostigmou no škoda tyhle jsem si chtěl vyzkuušet děsně se mě líbí..

tu ludwiggi už jednu má roste, ale ne do červena..

s tím zásahem do krytu to nebude asi tak jednoduché je totiž origo plastový o rozměrech 100*40 kdysi jsem jej kupoval na staré akva kteé už dosloužilo... takže si moc nedokážu pžedstavit jak tam k tou ještě něco napasovat, elektrika mě nikdy nebavila :-D


Petr1 kde se dá sehnat nemáš nějaký link kde to je tak na webu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 12237x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5031-nakup-rostlin?od=351