Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Nákup rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 10:00 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – nakup rastlin
Idem este do kupit rastliny do akavrka Ludwigia palustris 2 ks, Eleocharis minima 4 ks, Egerie densa 1ks ja uz mam tam akavrku uz dva ks, Hygrophila corymbosa 1 ks avarku mam tieto uy dva ks , Rotala rotundifolia 2ks. :-) Mam dobry vyber rastlin a plus ktore my prisly a mam ich posadene. su aj zapisane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 22:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Nevím jak Ty, ale já jsem v obýváku na gauči. :-D Ještě to doplním. Když jsem zakládal Korálové, došly mi kytky a byl tam i jeden druh kryptošky. Nasadil jsem to a asi o tři týdny později jsem tam ještě dodal trs C. balansae. Neshodily ani lísteček a oběma druhům se evidentně dobře daří. Přitom zrovna kryptošky se jako startovací kytky moc nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2017 22:07 R Muž romant [27987] Re: Pepan
No a jsme v řiti. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.10.2017 22:07 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Jestli se můžu vmísit do diskuse, tak asi neexistuje univerzální kytka na rozjezd, protože každá nádrž je trochu jiná. Chce to zkoušet a hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 21:56 Maq Re: romant
Ač vás to jistě překvapí, jakousi sebereflexi ještě mám. ;-)
Můžu poreferovat o rostlinách které jsem vyzkoušel, a není jich úplně málo. Ale jsou tady mezi námi tací, kteří vyzkoušeli daleko víc rostlin, a nebo zas jiní, kteří zakládají akvárka pro sebe či pro zákazníky každou chvíli a už jistě mají vychytané tutovky.
To jsou ti povolaní ku psaní. Ale voni né. Oni raději abych to napsal já (nebo někdo podobný), a pak mně to omažou o hubu... já už je znám :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.10.2017 21:35 R Muž romant [27987] Re: Maq
Hmm, ušlechtilá myšlenka, leč z mého pohledu lehce mimo. Seznamy jsou krásná věc, ale to by jsi nejdříve musel ony začátečníky na ty seznamy tzv. naučit a oba dva víme jak to chodí, je jenom velmi mizivé procento těch, co to doopravdy nastudují a pro zbytek z mého pohledu zbytečná práce. Možná divné, leč mám utrpěnou téměř každodenní zkušenost svojí přítomností právě u nádrží těch začátečníků, ale abych hned neodrazoval, rád si na nějaký seznámek od tebe počkám, zpracovat to do článku pro tebe jistě nebude problém. ;-)
Edit: Aha, než jsem to sesmolil, už čtu, že se toho zříkáš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 21:33 Maq Re: NHKG
NHKG napsal: Hurá do toho, nikdo ti nebrání.
No to jsem si mohl myslet...
Měl by to udělat někdo, kdo už opravdu vyzkoušel všechno možné. To já nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 21:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Hurá do toho, nikdo ti nebrání. :-D
Za mě můžu doporučit: Ceratophyllum demersum, Hygrophila corymbosa a Echinodorus grisebachii amazonicus. Jediné 3 druhy roslin, které u mě většinou rychle rostly a nebyl s nimi až na ožer rybami větší problém.
Co nemůžu doporučit je Egeria densa. Často ji vidím jako začátečnickou rostlinu a mi poslední 3 pokusy prakticky nerostla a rychle chcípla. Přitom kdysi mi pokrývala celou hladinu a pravidelně jsem jí spoustu vyhazoval. Asi chce hodně znečištěnou vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 21:12 Maq Re: romant, Pepan, Magic
Tak mě napadá, že ...
Tolik začátečníků se ptá, jaké rostliny na rozběh. A ono vybrat správně opravdu není zas tak snadné. Třeba ta difformiska - výborně se hodí, ovšem pouze submerzní. Emerzní má dost starostí sama se sebou. A různé další nenáročné rostliny - echinodory, kryptokoryny, sagittarie, aj. - mají taky svá úskalí, pokud to bereme z pohledu nově založeného akvária, navíc začátečníkem. Ty otázky a problémy se pořád opakují.
Myslím že by se na to hodila nějaká pomůcka, nějaký blbuvzdorný seznam a návod, speciálně na tuhle situaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 20:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Magic
Magic napsal: Tak samozrejme, z obchodu je emerzná a musí najprv prelistovať. Z akvária je to väčšinou rozhodne lepšie.
Nemusí to být vždycky pravda. Záleží na dodavateli, ale nedávno jsem v ostravské akvaristice viděl nádherné difformisky a byly submerzní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2017 20:08 R Muž romant [27987] Re: Magic
Já ze svých zkušeností považuji emerzní rostliny do nově zakládaných nádrží jako tu lepší volbu a to že třeba diformiska tak "dlouho" přelistovává mě nevadí, ona je posléze opravdu vitální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 20:05 Muž Magic [879] - RostlinyRe: romant
Áno i na také som už narazil.

Ale konkrétne difformis trvalo mesiac, než konečne začala púšťať prvé submerzné listy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2017 20:01 R Muž romant [27987] Re: Magic
Magic napsal: Tak samozrejme, z obchodu je emerzná a musí najprv prelistovať. Z akvária je to väčšinou rozhodne lepšie. Tak to bych byl opatrný v tomto konstatování, ono ta emerzní má svoje "kouzlo" a mnohdy je to daleko lepší varianta. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 20:00 Muž Magic [879] - RostlinyRe: FishWoman
Tak samozrejme, z obchodu je emerzná a musí najprv prelistovať. Z akvária je to väčšinou rozhodne lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 19:56 Žena FishWoman [7] - Amerika
Děkuji za odpovědi, jenže já si jí radši koupím na burze, než ze zverimexu. Protože když jsem naposled kupovala ze zverimexu tak moc nerostla a přišla mi taková zakrslá, oproti těm, které jsem pak přivezla z burzy přímo z funkčního AQ. Nebo ještě jako poslední možnost je že počkám až na burzu 4.11. a koupím tam najednou ryby i rostliny, ale radši bych kytky koupila dříve aby se to v AQ srovnalo. Nebo si myslíte že když dám ryby i kytky najednou, že to bude v poho? Že mám v AQ dobré podmínky+přidám ty další kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2017 08:04 Muž Magic [879] - RostlinyRe: FishWoman
Fotka k příspěvku Jedno štandardné balenie z obchodu ti bude dosť. To je tak 6 stoniek.

Ten odrezok zasadíš, pustí korene a rastie ďalej.
Tá spodná časť v tom odrezanom mieste už rásť nebude, ale z pazuchy listov vyženie nové (u mokranky dva) rastové vrcholy - ako na fotke.
(ale to sme už v nesprávnom vlákne)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 21:38 Žena FishWoman [7] - Amerika
Děkuji hop A ještě se chci zeptat kolik stonků cca budu potřebovat, potřebuji osadit pravý roh a možná kousek levého, viz. moje prezentace rybicky.net/nadrze/25984-misty-mountains. Množí se řízkováním (to je jako že jí ufiknu vrcholek, ten zasadím a ta ustřihlá zase doroste?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2017 21:32 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Když bude zabalená ve vlhkých novinách a toto v krabičce, neměl by být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 21:30 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, mám takový dilema, potřebuju co nejdříve sehnat Hygrophila difformis, a nevím jestli když si ji nechám zaslat poštou od nějakého akvaristy (tím se chci i rovnou zeptat, jestli ji nemáte někdo na prodej), tak jestli přijde v pořádku, ale myslím že je to běžná doprava rostlin stydim Nebo počkat na další burzu v Plzni, jenže to je až za dlouho a já potřebuju co nejvíce rostlin abych vylepšila podmínky v AQ, protože si chci 4.11. pořídit 2 Akarky zelené hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 15:39 Muž RX007 [3] – Akva 240 l - počet rostlin
Ahoj,
prosím o radu jestli do akvária 240l stačí tento počet rostlin. Nemám představu kolik jich je v košíku. Se substrátem bude v akváriu tak 200l vody. Rozměry šxvxh 98x52x48. Osvětlení 2x30W TLD 840 + 27W LED. Substrát JBL manado + zásobní substrát. Externí filtr.
Poměr přední část, střední, stonkovky je dobrý?

2x anubias_barteri_var_nana
3x Micranthemum callitrichoides 'Cuba'
2x Eleocharis pusilla
2x Staurogyne repens
2x Cryptocoryne pontederiifolia
2x Cryptocoryne wendtii 'Tropica'
1x Alternanthera reineckii
3x Bacopa monnieri
1x Echinodorus 'Indian Red'
1x Limnophila sessiliflora
3x Ludwigia palustris
1x Ludwigia repens
3x Rotala rotundifolia
1x Sagittaria platyphylla

Děkuji!

Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 12:51 Yabahut
Super, díky moc za rady. To je přesně to, proč jsem se raději zeptal. Nakoupil bych jen podle nějakých svých všelijak získaných informací a pak bych se nestačil divit :)Na zmíněné rostlinky mrknu a určitě svůj původní plán přehodnotím podle všech informací zde získaných.
Díky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2017 12:29 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Yabahut
Tak 4 košíky Sagittaria platyphylla to je moc je to dost velká rostlina, stačí klidně jen jeden košík. Místo ní bych vzal 1x Hygrophila polysperma, 2xLudwigia repens.
Máš tam 10x Sagittaria subulata to jsou rostliny dosahující 50 cm a rychle se množí, vzal bych jen tak 2-3. Místo nich bych zkusil spíše Helanthium bolivianum 'Isthmicus' neboli Echinodorus quadricostatus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 11:14 Muž Driv3r [236] Re: Yabahut
Tak kdyz máš takhle rozepsané tak to stáhni vše na 2koše smich až to zasadis a necháš trochu rozrůst.tak přikoupit další, pokud teda nemáš čistou představu jak to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 10:33 Yabahut Re: muťa
Právě že jsem tyhle rostliny vybral na základě atlasu zde na stránkách. Vybíral jsem ty, které jsou vhodné pro začátečníky a mají náročnost uvedenou jako nízkou. Tedy doufám, že výběr by nemusel být tak mimo mísu. Aqua DAHO byl první shop, kam jsem koukal, ale bohužel tam polovinu mnou vybraných rostlin nemají dostupných a rád bych nakoupil vše na jednom místě a příští týden. Co jsem koukal tak by Rataj taky neměl být z nejhorších. Ještě určitě přes víkend mrknu (poslední týden vlastně nedělám nic jiného :) a zkusím prohlédnout další druhy a pak se rozhodnu kolik jich nakoupit.

V každém případě vám všem moc díky za rady, hodně mi to pomohlo udělat si jasnější představu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 09:45 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Yabahut
K jednotlivým rostlinám ti neporadím, já vycházím při výběru ze zdejšího atlasu, a kupuju tady : www.aqua-daho.cz . Je to dobrý obchod, u Rataje jsem nikdy rostliny nekupoval. Zde je vlákno : rybicky.net/forum/4279 . S koupí nespěchej a přes víkend si něco přečti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 09:40 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Yabahut
Mne to hodne príde, ale rozhodne bude lepšie, keď sa vyjadria skúsenejší.

Ja mám tiež dno 18dm2 a zalesnil som to s jedným echinodorom, 1 košíčkom Hygrophila corymbosa, jednou kryptokorynou, 1 košíček Limnophila sessiliflora, 1 košíček Ceratopteris siliquosa, 1 košíček Lilaeopsis a jednou pidi kryptokorynou. Plus jedna vallisneria, ale tej sa tam moc nedarí. Keď som tam dal 2 korene so šutrom tak ostalo miesto akurát na dva kokosy. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 09:32 Yabahut Re: muťa
Díky moc za reakci. Určitě nechci na rostlinách šetřit. Snažím se spíš najít nějaké ideální množství abych věděl kolik jich v obchodě koupit, aby jich nebylo málo, ale zas na druhou stranu aby jich nebylo moc a já je pak nemusel zbytečně vyhazovat. Navíc jsem koukal, že když člověk v obchodě Rataj nakoupí přes 500,- (což já bych měl v pohodě zvládnout :)) tak dostane ještě dalších 5 rostlin jako dárek. Než jsem začal tuhle diskuzi, tak jsem měl cca představu
Do pozadí
2 košíky Egeria densa
4 košíky Sagittaria platyphylla
2 košíky Hygrophila siamensis

Do středu
10 košíků Sagittaria subulata

Do popředí
5 košíků Cryptocoryne lucens

No ale teď fakt nevím jestli je to hodně nebo ne (zvlášzt té Sagittaria subulata) :)
Proto jsem se raději zeptal abych nekupoval uplně nesmyslně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2017 07:37 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Yabahut
To co je psáno níže, není až tak přesné. Kup co nejvíce! Stonkovky se třeba sadí po skupinách 3-4 stonky do jednoho místa a ne po jednom stéblu, stonku.

Co se týká Cryptocoryne, tak ten košík se dá taky rozdělit na více kusů.

Na rostlinách při zakládání opravdu nešetří, ušetříš si v budoucnu problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 07:31 Yabahut
Super, díky moc všem za veškeré info. Koupím tedy pro začátek jen pár košíčků a uvidím jak se to rozjede. Podle toho bych pak nakoupil další.

To Magic: Díky za nabídku. Limnophily se mi líbí a určitě bych je bral, ale Praha je pro mě trochu z ruky :(

Ještě jednou díky moc všem!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 07:08 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Yabahut
Môžeš počítať s tým, že stonkoviek budeš mať v košíčku viac rastliniek, hygrophil som sadil päť, limnophily štyri, ceratopteris tiež...
Cryptocoryna bude určite jedna.

A propos, ak si z Prahy, limnophily môžem ponúknuť, ak teda o tú burinu stojíš :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 20:06 Muž Driv3r [236] Re: Yabahut
Asi tak vyber si 4-5 stonkovek nějaký listovy zasazej a pak dokupuj.Ty doporuceni platí v případě ze tam mas rybičky.nemusíš je tam narvat hned. smich podívej se na akva s dnem kořeny a kameny a do atlasu zde zapiš si co by se ti kde líbilo.pak další možností jsou přebytky nebo se domluvit s nekym kdo rostlinky prodává (zkus nick fanatic) ja od nej bral a super rostlinky krásný zdravý.a vše o domluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 17:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Yabahut
Nemá význam kupovať nejako veľa stonkoviek - ja vždy beriem minimálne množstvo (1 košík typicky). Ak viem rastline ponúknuť vhodné podmienky, i z mála sa riadne rozrastie. A ak nie, tak nech kúpim akokoľvek veľa, zhnije. Výnimkou sú rastliny ako napr. bežné Echinodory, ktoré sa nemajú tendenciu rýchlo rozrásť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 16:45 Yabahut
K vánocům jsem dostal nové akvárium. Je to set Juwel Primo 70

Akvárium 60x30x40 (šxhxv)
Filtr Bioflow One (350l/h)
Světlo LED Novolux 60 (8W - někde jsem se dočetl že tento LED výkon by měl být ekvivalentní cca 40W žárovce)

+ jsem dokoupil vzduchování
+ na dno bude DeponitMix Professional 9in1, který bude přikryt černým štěrkem (zrnitost 1-3)

Vím že to není ideální, ale byl to dárek. Začal jsem tedy cca před týdnem studovat vše možné o založení nového akvária a narazil jsem na jednu věc týkající se rostlin, kterou jsem nikde nedohledal.

Mám v plánu použít v akvariu tyhle rostliny.
Do pozadí bych rád tyto:
Egeria densa
Sagittaria platyphylla
Hygrophila siamensis

Do střední části:
Sagittaria subulata

Do přední části:
Cryptocoryne lucens

Pokud myslíte že je to pro výše uvedené akvarium nevhodné, tak klidně napište. Snažil jsem se to ale vybírat na základě atlasů a popisu v obchodě Rataj a různých rad pro začátečníky, tak snad to není tak špatný výběr.

Teď ale k dotazu. Řeším kolik jich vlastně od jakého druhu koupit. Všude se dočítám, že by mělo být pokryto cca 70%-80% dna, ale už nikde nemůžu dohledat kolik na to vlastně rostlin potřebuji.Chtěl jsem vás tedy poprosit, zda byste mi nemohli poradit kolik kusů od každé z těchto rostlin koupit. Nejsem si uplně jist zda v košíku je pouze jedna rostlinka nebo jich je tam více a po vyndání z košíku se dají rozdělit a zasadit na více místech. Např na odkaze Akvarijní výpočty mi to ukázalo 36 rostlin. Znamená to tedy že bych měl koupit 36 košíků? Zas třeba v obchodě Aqua DAHO je v kompletu pro 50-100l akvarium "jen" nějakých 28 košíků. Já mám vše vybrané v obchodě Rataj akvaristika.

Omlouvám se za takový dotaz, ale nerad bych před založením akvária něco podcenil a nebo naopak nakoupil tunu rostlin a pak je musel vyhazovat :( Prolézal jsem různě fora, ale tuhle informaci jsem nikde nenašel, tak zkouším tady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 08:27 Muž Zip [277] Re: Urtman
Já si nechal vloni poslat od AD kytky v únoru, taky myslím zrovna byly mrazy kolem -10st. Nechal jsem to poslat ČD Kurýrem. Ráno naložily, odpoledne jsem si vyzvedl na nádraží, nikde to přes noc neleželo v mrazu na depu a vše v pohodě.Bylo zabaleno v novinách a polystyrenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 06:30 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Tak třeba Rataj i v těchto dnech posílal zabalený v polystyrenovým boxu, vystlaným novinama. Před několika lety když bylo taky těch 20 pod nulou dorazilo vše v naprostým pořádku. Jak to bude teď nevím, nebral jsem od něj už delší dobu nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 23:14 JoKa Re: vaaclav
Bohužel letos jsou mrazy i přes -20 a to už je myslím i na ně moc

Přesně...

Fakt jsem to nemyslel nějak blbě, ale zima, jaká je letos, tady nebyla 4 roky...Proto jsem se ptal, jak reálně vypadá to "mrazuvzdorné balení" a kolik toho ustojí. Fakt spěchám, dlouho nic, ale najednou zakládám 5 akva najednou a prý spěchají...

Každopádně jsem mezitím objednal u AD. Do poznámky jsem napsal, že pokud nebudou schopní garantovat 100% kvalitu, že si rád počkám na lepší počasí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 22:55 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Rostliny se paradoxně kupují nejvíce v zimě tak jsou na to firmy jako Daho nebo Rataj připravené. Jsou kousek od sebe a i dost vysoko. Bohužel letos jsou mrazy i přes -20 a to už je myslím i na ně moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:35 JoKa Re: hardy, vaaclav
Při vší úctě chlapi, tohle jsem oboje četl...
Ptal jsem se spíš na osobní zkušenost s posíláním v zimě...
Jedna věc je, co pověsí na net a druhá může být realita...

S Aqua Daho mám jen ty nejlepší zkušenosti, s Ratajem jsem až tak moc, na to, jaké má v republice jméno, spokojený nebyl. Neříkám, že všechno špatně, to ne, ale lepší zkušenost mám s tím Daho. Proto jsem je zmínil. Objednával jsem ale zatím všechno jenom v létě...

Opravdu bez urážky, nechci šlápnout vedle. Proto se ptám takhle blbě... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:27 Muž hardy [45] Re: Urtman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:12 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:08 JoKa – Aqua Daho
Ahoj, máte někdo zkušenost s nákupem rostlin, přes e-shop, na Aqua Daho, v tomto počasí??
Balí to nějak inteligentně, aby to nezmrzlo? Normálně bych si počkal na teplo, ale tentokrát spěchám...

Případně jiný e-shop, kvalitní pochopitelně, kde to zabalí tak, aby to přežilo cestu do Tábora?? Budu nakupovat převážně echináče (a pár kryptošek), ale poměrně velké množství, tak bych byl nerad, kdyby to šlo na kompost...

Předem díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 00:51 Muž Fučikovský [0] Re: Horác
to možná jo, stonovky mě moc neberou, nechci jich moc, spíš mě zaujaly anubiasy a echinodory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 23:25 Muž Affinity [1] - Rostliny – Výběr rostlin do akvaria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

Zakládám nové akva a trošku přemýšlím nad výběrem rostlin. Máte někdo zkušenosti s níže uvedenými rostlinami? Zajímá mě, zda je místo budoucího sázení vhodné, abych se pak nedivil, že mi rostlina co jsem považoval za nízkou nebo určenou do středu akva přerostla a zastínila všechny ostatní a jestli všem budou vyhovovat stejné podmínky. Diky palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2016 13:54 Žena Xlienka [276] - Amerika
Z mé zkušenosti (cca rok zpátky) to byly ceny za jeden stonek stonkovky, tedy pokud nejde o kupy na vyzkoušení zda se kytka ujme, volila bych košíčky velkopěstíren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 01:24 Muž Horác [3942] Re: Fučikovský
Fučikovský napsal: ... jsem příjemně šokovaný cenama jejich kytek :-) Já ti nechci kazit radost ... ale když koukám na ceny těch stonkovek (třeba) ... to budou nejspíš ceny za jednu lodyhu, nikoliv za košík ... To by byl na čtvrtině - pětině ceny velkopěstíren jako je Aqua-Daho nebo Rataj ... a to je dost nepravděpodobné ...
Ale třeba se pletu ... možná Václav bude vědět víc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2016 22:40 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vaaclav
Fotka k příspěvku Nebo ještě tady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2016 22:37 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fučikovský
Fotka k příspěvku Já ho znám opravdu dlouho a protože na pražskou burzu už skoro nechodím nevím jestli tam ještě prodává. Co ti ale můžu zaručit tak určitě bude v Úvalech u Prahy. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 21:47 Muž Fučikovský [0] Re: vaaclav
Díky, nevěděl jsem že jezdí na pražskou burzu, tím je to ještě jednodušší, jsem příjemně šokovaný cenama jejich kytek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2016 21:15 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fučikovský
Kupoval jsem od nich rostliny vždy jen na burze ať v Plzni nebo v Praze a žádný problém. Pana Sýkoru znám už radu let. Jak to funguje e-shop ale nevím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 20:56 Muž Fučikovský [0] – dotaz
Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s nákupem rostlin u firmy Fytosel?

fytosel.eu/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 12237x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5031-nakup-rostlin?od=201