Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Nákup rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2014 14:50 jamajcan Re: LukasGTi
Zavolej si paní,přímo na expedici/mimochodem,velice ochotná/.Myslím,že tyhle otázky,zodpoví nejlíp ona.EDIT:Hana Štolcová
tel.: +420 776 665 316
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 14:36 Muž LukasGTi [0]
Chci si objednat kytky z AQUA-DAHO. Když je objednám dnes, přijdou mi do pátku ? Případně jak dlouho vydrží v té krabici ? Možnost zasadit je budu mít až v pátek, když přijdou zítra vydrží to do pátku odpoledne ? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
NJ , tak vono tam u nás toho moc není , kam by sis zašel a rostlinky i okouk ,
takto vypadaly ty DAHO rybicky.net/fotogalerie.php…
fotka před je detailnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:50 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
No v Hornbachu je to neskutečně drahé,tam bych nic nekoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Dada39
Dennerleho jsem taky kupoval , povětšinou v Hornbachu , kytky jsou taky pěkné, ale na tom vebu se mi zdaj fakt moc předražené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
DAHO celkem vpohodě , koukni u mě do fotek v 250l , jsou tam košíčky hozené v akva, kdyžtak ti hodím do vkazu co bych ti mohl věnovat , něco roste jak zběsilé, stačí tomu trošku zabublat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:41 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Drahé? Nezkoumal jsem to zatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:40 Dada39 Re: MonterMonty
Ano, to jsem se také lekla, ale je to po 5 kusech a Dennerle.Tenkrát jsem se tady ptala na tuhle značku a byly mi doporučeny.A plně souhlasím, jsou opravdu nádherné. Plné košíky a kdyby jste viděli, jak rostou. Některé jsem musela zastřihávat nebo by mi vylezly z akvárka. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Dada39
Teda , ale ty ceny .... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:32 Dada39 Re: patamatix
Nevím jak u ostatních prodejců, ale tady jsem kupoval kytky a fotky opravdu jsou identické s rostlinkama. www.rybicky-rybky.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Klidně nakup, rostliny mi přišly v perfektním stavu a ty co jsem si objednal, navíc jedna dvě kytky zdarma , i přez to že to posrala pošta a den to někde zbytečně mrzlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:27 Muž patamatix [408] Re: Sid
Tak s tím samozřejmě počítám,foto na jejich stránkách je pro mě jen orientační.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2014 18:23 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: patamatix
Pokud AQUA-DAHO k rostlině v nabídce připojuje její fotografii, (většina), jedná se o foto emerzní formy. Aniž bych snižoval info, připojené k nabízeným rostlinám, doporučuji seznámit se blíže s vytipovanými kytkami na netu, např. ve zdejším atlase. Získáte tak více relevantních informací a představu, jak může daná rostlina vypadat při pěstování v akváriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:22 Muž Lublon [3] Re: patamatix
Takto, alespoň podle mě, můžeš bez problémů nakupovat. Rostlinky jsou perfektně uložené v krabici, obložené polystyrenem a ještě zabalené do novin, nechávám poslat ČD kurýrem a mám to v den odeslání doma. Jak bylo uvedené, drtivá většina bývá spokojena, klidně nakupuj... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:16 Muž patamatix [408] Re: Ciffik
Právě uvažuji vyzkoušet tento obchod ,takhle si mohu v klidu vybrat,zjistit co je to za rostlinu a co potřebuje. Zatímco,když přijdu do obchodu,tak my s bídou řeknou název,ale bohužel atlas v hlavě nemám a tokové znalosti nemám abych hned věděl co je rostlina zač.
Už se my stalo,že jsem koupil rostliny co do akva nepatří. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:11 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: patamatix
řekl bych, že tak 90% akvaristů a troufám si tvrdit, že tak 99% z nich kladnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:06 Muž patamatix [408]
Máte někdo zkušenosti s nákupem rostlin v aqua-daho ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 14:48 Muž Slav3k [23]
Díky všem za rady ... reakci rozvrhnu do Bodů:

1) Dno - bylo předmětem mnoha flamů a řešil jsem to ve vlákně jinde. Už jsme písek koupil (0,9 - 1,2 mm) za nějaké ty kačky a nechci to měnit ... Doteď mám 2-4mm a zdá se mi to moc, chci zkusit menší zrnitost :)

2) Aforte - říkáš že jsi z PV a máš měkkou vodu? Jaký zdroj, jaká tvrdost?
3) Aforte - říkáš že by jsi něco podaroval/měnil, jsem všemi deseti pro, mužu nabídnout řasokouli (dostal jsem od kohosi v Brně, celkem pěkná ale mám jich moc, jedné bych se zbavil), anubiasy mi prosperují a kryptokoryny červené.

4) kdosi mi navrhoval kryptokoryny, ale ty jsem uváděl že ví mže mi jdou dobře :)

5) Limnophila sessiliflora - jo ta se mi líbí, zkusím to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 19:38 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Klidně ti něco dám. Teď asi ne, protože jsem to před pár dny stříhal, ale tak za dva až tři týdny se něco najde. Jako bonus ti dám hydrocotyle, bacopu(emerz) a možná ještě něco. Třeba na oplátku pokud něčeho máš moc, tak není problém. Klidně i jen tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 18:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
No tu rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora klidne zkus (je v Tebou uvedenem linku), ackoli ma ve zdejsim atlasu uvedenou vodu spis mekci. Rostla mi dobre i ve vode tvrdsi, ne tak moc tvrde jako mas ty, ale rostla dobre, takze za pokus to stat muze. A umi rust desne rychle, takze Ti staci pro pokus od nekoho z okoli kousicek, ona uz se Ti rozroste a nebude to ani trvat moc dlouho, protoze nejen ustrizene a zasazene vrcholy rychle zase rostou, ale jeste jako bonus odnozuje. Slusne koreni, ve dne drzi po zakoreneni velice dobre, neopatrnym vytazenim zakorenene rostliny muzes provest slusnou orbu ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 18:20 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: acik
Já nemyslel jen flexi. To bylo jen jako ukázka. :) Jedno odkud to bude. Každopádně větší zrnitost bude lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 18:16 Muž acik [416] Re: Aforte
flexiobklady se dělají 2-4mm jen v černé barvě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 18:15 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Slav3k
Co zkusit cryptocoryny? Dost cryptošek roste v tvrdé vodě. Dále jsou odolnější druhy rostlin, jako: anubias, hygrophila, egeria, elodea, vallisneria. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 18:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Slav3k
Já jsem taky z Prostějova. No, né přímo, ale bydlím u, kde je voda měkká. Do Hornbachu zajet můžeš, ale pro rostliny nevím nevím. Kvalitní jsou i množstevně jsou na tom dobře, akorát jsou dražší a pokud chceš něco levnějšího, tak ne. Doporučuji ti zajít do Akvaticu - kousek od Žeranovské. Manželé ti tam poradí. Ví o akvaristice celkem dost. Káždopádně při větším nákupu bych volil Aqua-Daho.cz e-shop. V to Akvaticu to mají z aqua-daha jenomže dražší. Já osobně bych radši nakoupil u A-D, ale při menším nákupu jdi do Akvaticu. Ohledně dna: radši bych volil větší zrnitost. Bude to lepší i pro rostliny. 2-4mm je nejlepší. Pokud chce menší tak pod 1-2mm bych nešel. Můžeš kouknout na flexi obklady popř. manado. Manado je super a vypadá dost přírodně. Teď ho mám. Z levnějších je dobrý liapor. Je pórovitý, ale musí se dopředu namáčet, aby neplaval. Světlo máš dost dobré, ale přidal bych CO2. Byť jen z burčáku. Dej tu seznam rostlin a zadej tvojí tvrdost a hledej rostliny podle tvých požadavků s tvrdostí. Taková limnophila sessiliflora, rotala rotundifolia, marsilea hirsuta, glossostigma elatinoides, sagittaria subulata, hydrocotyle tripartita/leucopheala by ti růst mohly. Nezaručuji. Mně glossa roste opravdu hodně při 30/54l bez CO2. Nevím, jak by na tom byla u tebe s tou tvrdostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 17:04 Muž Slav3k [23] – Nákup rostlin
Zdravím,

budu předělávat nádrž a potřeboval bych doporučit a následně nakoupit větší množství rostlin. Hlavně mám zájem o stonkovky rychle rostoucí.
Jsem z Prostějova, kde myslíte že by e nejlépe dali nakoupit rostlinky (nejvýhodněji) Olomouc Hornbach?

Moje voda je tvrdá (prostějov 20 GH i více), s novým krytem co ted vyrábím budu mít 60w/100L akvárium, štěrk budu při předělávce volit menší zrnitosti 0,8 - 1,2 mm.
V současnosti u mě prosperují:
- Anubias barteri var. barteri (anubis Barterův)
- Bacopa monnieri
- Cryptocoryne affinis
- vallisneria spiralis (ale začala velice stagnovat, asi že jsem přišel o část světelného výkonu)

Jsem vděčný za každý návrh :)

PS: příklad rostlinstva co se mi líbí: rybicky.net/nadrze/18862&kateg=3&kateg=3&typ=0

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 13:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: moncajss
Mechu mám kvanta, pošlu ti zdarma. Napiš mi vzkaz na profil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 13:02 Žena Kytka [2146] Re: moncajss
Případně zítra nebo v sobotu na burzu do Plzně: rybicky.net/akce/1164
Minimálně Fytosel tam rostlinky mít bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 12:54 R Muž romant [27987] Re: moncajss
Daleko efektivnější bude do příslušné akvaristiky, zverimexu zavolat a poptat se tzv. u zdroje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 12:52 Žena moncajss [4]
dobrý den chtěla byh se zeptat jestli někdo není z Klatov... chtěla bych tam zajet koupit nějaké rostlinky a tak nevíte někdo kolik tam tak stojí ? (pokud budu mít krevetkárium chtěla bych sehnat jávský mech) :). díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:59 lap Re: gargamel
Jo, bohužel máš pravdu. Nebylo kdy. Tenhle týden jsem večer co večer stěhoval věci z jednoho bytu do druhého a vracel se po práci a po stěhování domů pravidelně grogy po desátý večer :-( ale to není omluva. Rostlinky jsem omyl a zastřihl kořínky, snad to rozchodí. Akorát na tom micranthemu nepoznám, kde má konec a kde začátek... tudíž nevím, kterou stranou zasadit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.08.2012 21:49 gargamel Re: maor
Vykašlal ses na výměnu vody, přečti si můj minulý příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:29 R Muž romant [27987] Re: maor
Skrátit a zasadit do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:28 lap – urgent dotaz
Ahoj všem, mám malý problém... po týdnu v lavoru čekajíc na zasazení do nového akva mi několik rostlin začalo hnít. Nejvíc to odnesla limnophila sessilifora a micranthemum micranthemoides, dále marsilea. Voda smrdí, většina ostatních kytek, ale ty se zdají v pořádku. Limnophile odehnily spodní patra listů, na které se nedostalo světlo, to samé micranthemum, doslova odehnily odspodu z košíčků. Můžu tyto rostliny použít, pokud je očistím od odehnilých zbytků k zasazení do akva? Nebo je lepší je odepsat? Zbývající rostliny (anubias, eleocharis, microsorium, bolbitis, cryptoryne wendti tropca, microsorium a staurogyne sice smrdí z vody, ale nehnijí. Odehnily jen jemnolisté stonkovky.

Moc prosím o rychlou odpověď :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 18:28 gargamel Re: nerf
Tyhle rostliny přežijí v lavoru klidně měsíc. Jen jim občas vyměň 1/2 vody. Bez obav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 18:26 lap Re: romant
To je tak, když si nadšenec-fanatik naplánuje zakládání akvária na stejný den, jako je v plánu montáž kuchyně. Obejvák je plnej krabic, pilin a prken. Akvárium smutně stojí v rohu. Já si nervozně škubu chluby z brady a přemítám, že stěhování budeme muset přesunout z tohohle víkendu na ten příští, jelikož je tu neuvěřitelnej mrdník.

Takže myslíš, že rostliny ve vaničce přežijou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 18:20 R Muž romant [27987] Re: nerf
Použil bych nějaký lavór či umyvadlo a ten týden by normálka ve vodě tam vydžet mohli. Měl jsem jednou takto vyndaný akvárium do dětský vaničky. Normálka denní svělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 18:15 lap – jak dlouho vydrží...
Zdravím vespolek, mám na vás vcelku urgentní dotaz.. nakoupil jsem rostliny, dnes jsem chtěl zakládat akva, ale vzhledem k okolnostem nemůžu. Jak zajistit, aby rostliny přežily cca max týden? Vydrží týden v kýbli s vodou? Nebo mám napustit alespon část akva a ponořit je do pár cm vody? Svítit? Jedná se o eleocharis, microsorium, valisneria nana, cryptorone wendti tropica, anubias, micranthemum micranthemoides, limnophila sessilifora... Prosím o radu.... Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 07:53 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: petr s
- a nebo se napr. poptat tady uzivatelu z Brna, kteri ti mohou darovat X kvitek primo z AQ uplne zdarma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 23:37 petr s Re: Spyker
Doporučuji raději nákup přes net agua daho v klidu doma vyberete a vše se o rostlině dovíte mám dobré zkušenosti vřele doporučuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 20:20 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Spyker
Rostliny v pohodě. Trochu omezený výběr druhů, ale spíš je problém aby je vůbec měli :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 19:50 anonymous
Tak, řekl bych to asi takhle: Celkem přepálený cenově a dost těch rostlin hnije už v tom kelímku. Je snad nějakej rozumnej důvod to kupovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 19:43 Spyker – Vodní rostliny z Ikea
Zdravím,
máte někdo zkušenost s vodními rostlinami z ikea? Jejich obchodní název je VATTENRALL a mají různé druhy. Ovšem bez uvedení pojmenování. Jsou vhodné do akvária?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2012 14:35 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Alešík
Alešík napsal: Takže 2hodiny ve vlaku na 100% přežijou a budou krásně potom růst v akvárium ;-) a ja si myslel že když nemají vodu nemůžou přežívat mě se nikdy nelíbili ty vyschlé kisty přilepené ke stěně igelitáku ALE MOC DĚKUJU ZA ODPOVED

Ono je to presne opacne; pokud je nechas ve vode (bez svetla) moc dlouho, spousta kytek ti chcipne. Pokud je ale das do mokreho/vlhkeho papiru a takto do igelitaku, vydrzi opravdu dlouho. Potrebuji ten vlhky papir. Takze ne jen tak volne do igelitaku! Ja takhle posilal rostliny vsude mozne postou a tyden neni problem a jak tu nekdo psal, pousta rostlin vydrzi dva tydny i dele. Pokud nejaky druh nezvladne tyden takto zabaleny, nevim o nem.
Anubias, kapradiny, mechy vydrzi bez svetla ve vlhkem papiru ci v otevrenem kyblu mesice.
Hodne Kryptokoryn vydrzi ve vlhkem papiru tydny a v kyblu mesice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 14:19 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Johan
Když uvedu nějakou, tak tu bude hned požadavek na další. :-O :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 12:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Žabka
V tom případě byla špatně zabalená. Tu sem míval zabalenou často i deset dnů a rozhodně zůstala použitelná.

Jediné kytky, které mě teď napadají jsou Hydrocotyle leucocephala a Azolla.

Pro sida: Tak aspoň nějakou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:35 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Johan
Na tak dlouhý výčet není čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 07:37 Žena Žabka [387]
Napr. Heteranthera zosterifolia stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 07:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Tak schválně, jmenujte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2012 21:22 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Johan
Zdaleka ne všechny druhy zvládnou dva týdny v takových podmínkách s tím, aby byly i nadále použitelné v akva... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Alešík
Pokud se rostliny dobře zabalý a sou ve správné teplotě, dokáží i bez světla vydržet i dva týdny. (né všechny druhy)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 12238x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5031-nakup-rostlin?od=301