Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nákup rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 18:40 Muž Rybar [-29] Re: KarásekLut
Asi 4dni zpět mi došel balík s kytkama od Rataje v pohodě plus sušené krmivo a hnojivo grátis .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 14:14 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rovano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 13:33 Muž KarásekLut [94] Re: Rovano
tak jak jsem psal, nemám s in-vitro zkušenosti ale četl jsem že je to co do kvality rostlinek lepší než košíčkový. Ale samozřejmě taky dražší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 13:10 Muž Jozef [311] Re: Sha
Aj pri košíkových je riziko slimákov minimálne - je to emerz.
Za dva roky a niekoľko nákupov rastlín som žiadneho nedostal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 12:39 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: KarásekLut
Lidi na FB docela nadávaj teď v zimě na kvalitu rostlin z Invitalu. Ale kdosi psal, že in-vitro je v pohodě i v zimě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 12:37 Muž KarásekLut [94] Re: Lojza007
Já jsem od Rataje neobjednával nikdy. Vždycky jsem objednal z invitalu a celkem rostlinky rostli. Hold asi budu sázet cryptocoryny a sagittarie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 12:35 Muž KarásekLut [94] Re: Sha
Tak já šneky v akváriu mám a kdyby tam byla řasa tak na ni mám 6 x japonicy v akváriu a pár šneků (koupil jsem si je) takže nějaký šneci pokud by to byly škůdci by mi asi nevadily smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 12:28 Muž Lojza007 [1210] Re: KarásekLut
Rataj mně vždy poslal krásný mladý roslinky. Invital mně poslal jednu přerostlou rostlinu, asi dva nebo tři měsíce bojovala s přechodem na submerz, víc už od nich rostliny objednávat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 12:18 Muž Sha [500] Re: KarásekLut
Chybu neuděláte ani v jednom případě. E-shopy jsou oba kvalitní. U in vitro budete déle čekat na normální vzrůst rostliny, ale nehrozí zatažení šneků či řas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 11:35 Muž KarásekLut [94]
Můžu se zeptat co je lepší obchod s rostlinkama? jestli Invital nebo Rataj? A je lepší kupovat košíčkové rostlinky nebo in vitro?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2022 12:14 Muž ajajak [228] Re: vaclav
Souhlas, někteří dopravci dělají i nohama jak jsou vytížení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.05.2022 11:41 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Žako
Hlavně se podívej, v jakém stavu je ten agar, jestli je z toho guláš po dopravě tak bych to vyndal a vymyl a dal do vody na světlé místo. Pokud ne platí to, co jsem ti napsal. Rostliny by asi vydrželi i někde ve tmě ale proč to pokoušet. Podívat se na videa z Profiplants nezaškodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 06:42 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Žako
Se mrkni na stránky Profiplants. Mají tam video z pěstírny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 02:09 Muž Žako [4] Re: vaclav
Takže vyndat z krabice pokojová teplota a vydrží mi těch 5 dnů? Nebo mám počítat se ztrátami? Já tedy nevím když si koupíte v krámě in vitro jak to tam vypadá zda je mají několik dní třeba v regálech atd pac vždy vše kupují prez internet a v blízkosti žádná akvaristika nejni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2022 23:46 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Žako
Světlo, přiměřené teplo a neotvírat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 20:46 Muž Žako [4] – Vydrží mi in vitro?
Dobrý den dnes mi přišli rostliny in vitro ale sázet je budu až v neděli to je 5 dnů. Vydrží mi v originálním balení nebo je mám neak ošetřit? Mám je nechat v krabici nebo vyndat na světlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2022 12:27 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostliny
Tak jsem si koupil Hydrotriche hotonifolia od Aqua-Doho zatím to ale vypadá že je to Shinnersia rivularis. Takže pozor, kdyby to chtěl někdo po mě zopakovat. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2022 11:43 Muž Jozef [311] Re: Pavla28
Ani ja. Vždy je to zásielkovňa a do teraz nebol problém. Išlo mi len o to, čo môže byť príčinou - či sa majú šancu chytiť (aby som nerozmýšľal nad tým, či je problém u mňa alebo v rastline). Rastliny sa za deň napoly vzpriamili, tak hádam sa chytia. Keď nie pošlú nové (podľa toho čo mi napísali).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2022 09:11 Žena Pavla28 [210] Re: Jozef
Já sem se zasíláním ivitalu nikdy neměla problém, vždy mi rostliny přišli v polystyrenovém boxu a v pořádku. ale poštou si zasílat nenechávám, je lepší si balík vyzvednout na zásilkovně, tak ti to nikdo nehodí přes plot do zahrady, jako se mi to stalo u ČP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 18:59 Muž vlka [3456] Re: Buldr
Došlo to od DPD, záleží ,,kým,, to posílá Rataj...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 17:52 Muž vlka [3456] Re: Lojza007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, nemůžu porovnat, protože k naprosté spokojenosti jsem vzal od Rataje...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 16:16 Muž Lojza007 [1210] Re: Yirka
Taky beru radši od Rataje, ale pokud něco objednám z Invitalu, tak jedině přes Zásilkovnu nebo PPL nebo DPD. Pak vše doručí v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2022 16:10 Muž Yirka [9132] Re: Buldr
Já beru od Invitalu přes Zásilkovnu a funguje to bez problémů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 13:45 Muž Jozef [311] Re: vaclav
Nikdy som na to nemyslel a teraz sa to vypomstilo asi. Poslednú objednávku pred tým dali aj výhrevný sáčok (sami od seba), ale bolo ich viac (rastlín). Už som im písal, vraj ich mám skontaktovať za 2 týždne, ak sa nechytia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2022 13:28 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jozef
Vždy je problém nakupovat rostliny, pokud je venku nízká teplota vyfotil bych je a zkusil reklamovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 07:20 Muž Jozef [311] Re: vaclav
Invital. Ostatné rastliny som vždy dostal v dobrej kondícii a objednávok bolo už dosť (techniku tam radšej nenakupujem už). Tak ma to trochu prekvapilo. Uvidím.

Edit: Napísali, že keď sa nechytí do 2 týždňov, mám ich kontaktovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 01:42 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jozef
Od koho jsi to koupil, pokud to není tajné? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2022 22:37 Muž Jozef [311] Re: vaclav
No aj by mohlo byť - ostatné prišli relatívne OK. Zasadil som a uvidím, ako píšeš. Ale, keďže predajca garantuje dodanie v stopercentnom stave, tak mu asi pre info napíšem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2022 22:14 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jozef
Dneska v noci mrzlo tak to může být příčina ale strč je pod vodu a uvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2022 22:10 Muž Jozef [311] – Stav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dnes mi prišli nejaké rastlinky a Rotala sp. green v takomto stave. Na veľa sú lístky na hlavnej stonke zvädnuté akoby bez života. A veľa výhonkov bez farby. Akoby to bolo dlho v tme? Môže sa taká rastlina chytiť - mám kontaktovať predajcu?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2021 14:04 Muž StrikoIV. [11] Re: KarásekLut
Ja jsem nakupoval v polskem eshopu.. byla tam sice cena za dopravu, ale co se tyka velikosti rostlin a kvality, tak jsem byl nadmiru spokojeny..
Pokud budu predelavat akvarium, urcite si tam zajedu osobne..
sklep.roslinyakwariowe.pl palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 22:15 Muž KarásekLut [94] Re: Brodys
Ja koupil vsechny rostliny na invitalu vkosicku a celkem dobry. Jen ze sem slysel ze v baleni in vitro nebo 1-2-growe je toho v ic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 20:25 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: KarásekLut
Většinou beru od Profiplants in-vitro. Bucephalandry v košících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 19:41 Brodys Re: KarásekLut
Kupuji většinou na Invitalu košíčkové. Ty invitro na mě nepůsobí dobře,nikdy se mi nechytli a špatně se to zbavuje toho gelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 19:23 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Rataj a Auqadaho, kupuji jen košíčky a vždy ok.
Naposledy jsem kupoval z Invital a zklamání, dorazily 3 cm dlouhé rotaly což mi jako zkušenost stačilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 18:51 Muž 4Sima [1897] Re: KarásekLut
Bral jsem z Invitalu košíčky i in vitro a úplně v poho. Jen je dobrý si pohlídat datum doručení, aby ti netrčel balík na poště přes víkend.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 18:26 Muž Lojza007 [1210] Re: KarásekLut
Na nerez mřížce je předpřipravený "trávník". Ten jsem nikdy nekupoval a osobně bych se tomu vyhnul, je to celkem drahá věc a když se nebude dařit, tak rychle chcípne. Lepší je koupit na zkoušku to samý v košíčku, když to poroste, klidně investovat do té mřížky. Ale když to poroste, tak bude stačit koupit ještě ze dva košíčky a ručně vysázet.
Já už jsem vysázel třetí verzi "trávníku" a pořád se mu nedaří, ale u mně je to naprosto jasně nedostatek světla, už jsem pořídil silnější, ale nenamontoval. Trošku se bojím, že rozhodím tu jakousi rovnováhu, co tam teď mám a zase mně začnou týrat řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 16:25 Muž KarásekLut [94] Re: Shimi
A to kupujete na te nerezo mrizce? Jaky rozmery cca ma ta nerezova mrizka? Da se pripadne ta mrizka ostrihnout nejakyma nuzkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2021 15:14 Muž Shimi [683] Re: Lojza007
Souhlas s Lojzou, taky beru košíčky od Rataje a maximální spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2021 15:05 Muž Lojza007 [1210] Re: KarásekLut
Přihazuju něco většinou při nákupu u Rataje. Rataj toho má v košíčku až až, nemám problém vysadit do dvou akvárií, zatím vždycky dorazily pěkný zdravý kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 14:34 Muž KarásekLut [94] – Rostlinky na internetu
Kdyz nakupujete rostlinky pres internet (pokud vubec) jaky kupujete? Kisickovy, in vitro nebo 1-2-growe?ma nekdo zkusenosti s kvalitou rostlin, mnozstvim v jednom "kosicku" atd.? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 14:28 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Foligno
Tak máš tam možnost dát i kolik a jaké ryby a rostliny a ostatní a spoustu dalších věcí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2021 14:20 Muž 4Sima [1897] Re: Foligno
lexikon.profiplants.cz

Tady najdeš taky dost informací ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 12:45 Muž Foligno [28] Re: vaclav
Vašku, vypadá to dle zdejšího atlasu na Neritinu.
Prezentaci jsem se pokoušel rozšířit, ale nevím kde dělám chybu další fotky mi to nenahraje- i když je tam vložím a dám nahrát.Zkusím znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 12:42 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Foligno
Vyber si ve zdejším atlasu a pak hledej kde sehnat. Je normální že ti všechno neporoste chce to zkoušet. Jinak bacha na ten tekutý uhlík může ti popálit rostliny. Co máš za šneka? Trochu by to chtělo rozšířit prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 12:27 Muž Foligno [28] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Václave děkuju za odkaz- těch rádoby pokojových bych se určitě vyvaroval ale třeba na rostlinných akváriích není zmínka jaká voda které rostlině vyhovuje- já mám celkovou tvrdost 8 a kyselost 6,8 +- je to asi nejobvyklejší číslo a kromě kryptokoryny tam mám ještě anubias barteri, valisnerie- kterých bych se rád do budoucna zbavil, hnědovku křídlatou která mi bohužel nějak chřadne a ty další nepoznám. zkusil bych dát fotky.
Normálně se snažím o vyvážnost ale evidentně se některým daří více a některým méně.Neznámou jsou ty díry v listech i v době kdy už nemám ancíka a šnek je jediný a ještě rostlinky nesjíždí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 11:54 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Foligno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 11:00 Muž Foligno [28] Re: vaclav
Pravdu díš Václave.Já se rozhodoval podle vzhledu a toho jak osázenou nádrž jsem chtěl mít- a vlastně to je skoro takto dosud. Ale čas nakonec dá zapravdu tvému názoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2021 10:35 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Foligno
Základ je vybrat si dobře rostliny pro svojí vodu a nekupovat to co se mě líbí, pak není problém v tom jestli jsou rostliny v emerzní formě nebo ne. 90% všech akvarijních rostlin se tak pěstuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2021 09:56 Muž Foligno [28]
Ahojte, taky přidám názor.
Kupoval jsem rostlinky u rataje na rostlinných akvariich a v hornbachu.
Je pravdou že některé kousky se nechytly vůbec, jiné vyrostly náramně dokonce jsem dával i přebytky dále, ohromně mně překvapil právě hornbach kdy jsem za fakt peníz koupil jednu kryptokorynu ale ta byla výstavní. úžasný kořenový systém...no a pak se něco pokazilo a kytky odešly postupně do kytek.
A teď se snažím hledat inzeráty, kde akvaristé poblíž nabízejí přebytky.
Tam si myslím že bude větší šance, že ty podmínky pěstování budou podobné těm které mám já a ne skleník hodně co hodně světla a pak šok.
Takže tak.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 12237x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5031-nakup-rostlin?od=1