Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chování ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 15:08 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: BrabaGene
No když pořádně projedeš místní fórum tak tu jistě najdeš spoustu připomínek a poznatnků v této oblasti... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 13:17 BrabaGene – Mečovky
Čus chtěl bych se zeptat na chování mečovek. Dělají to jen samice. Připlavou k nějaké kytce a bokem se otřou o list a rychle vystřelý vpřed. Občas to dělají i o dno.Co to znamená? U jiných ryb jsem to neviděl. A ještě jeden dotaz zase k samcum. Dělají to že nahánějí samice s tím že je předeženou a pak zabrzdí a vrátí se k samici pozpátku? žeby námluvy? mě to příjde že před samicema tancují.
A ještě jeden :-) jedna samice mečovky je tlustá jak pra.e a pořád se někde schovává co to znamená?

Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2011 07:26 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Hany
To je jako u lidí. Některý holky taky choděj s Black mollákama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2011 19:20 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: sollik
děkuju moc za PS :) nepřekrmuji ale nechápu toho black molláka :) Filip980 převahu samic mám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2011 19:12 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Hany
Jo neboj nic to není, to moji samci taky dělali, hlavně měj převahu těch samic a bude to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2011 07:17 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Hany
Neboj. To je úplně normální chování. Samička se ubrání a něco k snědku si taky najde. Hlavně ve snaze aby se nažrala nesyp krmiva do akvárka moc! Že by ti umřela hlady v žádném případě nehrozí ;-)

P.S. Krásný dotaz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 06:23 Žena Hany [22] - Labyrintky – Proč to dělá ?
Ahoj. Můžu se zeptat proč moji samci pavích oček dávají na řitní ploutev tlamičku ? I když mám více samic tak to dělají pouze na jednu (největší) i když je už těhotná tak toho nenechají útočí takhle na ní cca 5 samců a dokonce někdy i 1 samec Black Molly ! Prosím poraďte mi moc se bojím že ji ubližují nebo že se chtějí rozmnožovat ale ona nemůže.... a samičku nenechají ani najíst ! Vždy když jí dám jídlo tak se na to samci vrhnou a samičce nic nenechají... moc mě to mrzí :-( :-( a nevím si rady !!!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 15:09 Muž navik [908] - SumciRe: bahno
... a zkuste přidat informaci zda je akvárium intenzivněji osvětleno shora či ze strany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2011 13:06 R Muž romant [27987] Re: bahno
Bude to zřejmě nevhodnejma podmínkama v akváriu a tipoval bych na počínající otravu dusíkatejma látkama. Jako první opatření bych nasadil vodoléčbu a to tím, že se vymění polovina vody v akváriu a s tímto se bude pokračovat i ve dnech následujících po 30% objemu akvária. Nic o tom akváriu nevíme, takže by to chtělo napsat alespoň základní informace, objem, počet ryb, údržba, krmení, kdy bylo avárium založeno atd. a jako optimální je založit si prezentaci, kde se informací zveřejní daleko více a případným rádcům se potom daleko lépe reaguje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 12:54 bahno
proč mi rybky plavou nerovně jakoby se naklání na bok -čím to je děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 18:45 Muž Masoxik [12] - CichlidyRe: ČUPR
mno jsou to prvni obyvatele nadrze. Pokud budu dodavat dalsi obludky, naplnim jeste jednu kouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2011 18:08 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Masoxik
Buď rád, že nejsou ve stressu. A co takhle karanténa ? ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 14:26 Muž Masoxik [12] - Cichlidy – nalady rybek
Ahoj, chci se zeptat. neznate nekdo nejake odkazy na popisy chovani rybek?
Dnes jsem nakoupil celkem 11 kousku cichlid, (demasoni, maingano, zebra RED-RED, Auratus). V obchode byly v nadrzi v klidu, ale hned jak jsem je v pustil do sve nadrze, tak nejdrive byly tak 20 minut vyjukany, ale tad jsou desne zivy. plavou sem tam jak splasene, ruzne se honi, ale neutoci. jako by blbly radosti. Da se poznat ze maji radost? kdyz tam strcim ruku, tak se ani moc neboji, spise jsou zvedave a cumi co to tvorim (odstranoval jsem nejake hnede listy roztlin). dal jsem trochu cichlogranulek a sezrali to driv nez to dopadlo na zem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2009 12:52 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
Na teplotu rybky většinou reagují obráceně. Málo aktivní jsou při nízkých teplotách, při vyšších jsou aktivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 12:38 Muž Skanky [26]
Jestě mě napadlo jestli jejich neaktivita nemůže být i vyšší teplotou vody. Přes den mi dosahuje 27-28°C. Trubice hřejou jak blazen. Včera k večeru když už zhasli světla a voda trochu vychladla rybky zacali opět plavat. Samozřejmě jsem vyměnil i část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2009 22:55 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Mne sa Cynotilapia pulpican po predaji melanchromisa auratusa zacal spravat k lepsiemu. Stale bola iba na jednom mieste velmi malo a malokedy sa prehnal po akvariu a teraz sa neviem vynadivat ako pekne plave po celom akvarku ... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 21:58 RAP – Re: Skanky
Při dosazování a hlavně přesazování mohlo dojít ke zhoršení biologické rovnováhy. Častěji měňte vodu, než se nové a přesazené rostliny ujmou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 17:51 Muž Skanky [26]
Při aplikaci krmení se najedli pouze neonky. Pandy ani ancík na žradlo nereagovali a tableta leží a dne bez povšimnutí. Nikdy se to nestalo. Nejpozději do hodiny je vždy sežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 13:09 Muž Skanky [26] – Re: Sid
Posledná změna kterou jsem udělal bylo že jsem vyndal ten velký kořen co jsem v něm měl. I pár kousků břidlice jsem odstranil. Dosadil jsem nové kytky a zároveň i nějaké přesadil na iné míso. Cele se to odehrálo asi ve středu. Do včerejšího večera však ještě rybám nic nebylo. Musím však říct že asi za poslední týden začala uhnívat S. subulata a Pistii opadavají kořínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2009 13:07 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
Jako okamžitý zásah bych udělal výměnu vody a v té bych pokračoval do nulových hodnot NO2. Něco je tam špatně, i ta hodnota PH je trošku vyšší. Podle deníku se mi zdá, že do nádrže až příliš často zasahuješ.
Edit: Než jsem nastudoval tvou prezentaci tak mě Sid předběhl. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2009 13:03 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Skanky
Měřitelné NO2 je špatně. Jestli souvisí s chováním vašich rybek, nevím... Ale co můžete udělat, jsou výměny částí vody, dokud nebudou NO2 = 0. Vodu si nechejte trochu odstát a vytemperovat.
Co jste provedl, že se proces nitrifikace narušil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 12:43 Muž Skanky [26] – Změna chování ryb
ahoj chci se zeptat co mohlo způsobit změnu chování jinak aktivních ryb. Pandičky leží nehybně v rohu akva, ancistrus je přicáplí na sklo taky bez pohybu. Nereagujou ani na dotyk, a před tím i při zavření krytu reagovali prudkimi pohybi.
Jedině neonky a bettice jsou v aktivite.
NO2 = cca 0,1
NO3 = nedokážu naměřit protože nereaguje ani na kalibrační roztok (oba testy Rataj)
PH = 7,5 (Ben test) ale ano tomu moc neverím protože ani jednou za 4 měsíce neukazalo jinou

Co by mohlo být příčinou nahlé ztráty aktivity ryb?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 08:50 kreten – Re: kikuška
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2009 08:47 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Vliv teploty
Děkuji všem za příspěvky. Mně šlo o to, že mám v akva asi 22oC, když měním vodu, tak jsem ji vždy měnila za vodu o trochu teplejší - po výměně jsem měla 23-24oC. Ale tím, co jsem si přečetla, jsem si říkala, jestli něco nedělám blbě. Takže myslím si, že bude lepší měnit vodu tak, aby měla stejnou teplotu nebo trochu nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 08:27 kreten – Re: kikuška
Ona ta zvýšená teplota až tak nevadí - podstatnější je vaše poznámka o zrychlení metabolismu - ryby rychleji stárnou. Jinak samozřejmě pohyb s teplotou, dolů či nahoru, je druh od druhu jednou z chovatelských fint, jak ryby "rozetřít".
Pro domácí chov je ideálnější držet se na spodní hranici teplotního intervalu, který rybě prospívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2009 07:53 Muž Yirka [9126] – Re: kikuška
Obecně k běžné výměně vody: vodu měním přímo z vodovodního řádu, přibližně stejné teploty jako je ta v nádrži. Její teplota, respektive výkyv teploty při výměně by se neměl pohybovat více než +- 2-3°C, přičemž výkyv směrem dolů je akceptovatelnější. Při normálním koloběhu filtrace se stejně během několika desítek minut zcela promíchá s vodou z nádrže a topítko ji popřípadě dohřeje.
Při výměně rybky dle mých zkušeností oceňují a cítí daleko více než teplotu vody její čerstvost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 00:37 marsz
Ten odkaz na článek o teplotách je prima. Nic nepopírám. Doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2009 00:30 Muž ČUPR [204] - Tetry
RE: marsz®
Pochopitelně, u každého druhu ryb je to jiné. Já popisoval případ Tetry neonové (jako příklad)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 00:21 marsz – Re: kikuška
Výborně. palec Jikry pancéřníčků se mi vylíhnou až je dám do vody aspoň o 4°C nižší. Jinak zplesniví. Viz - www.akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2009 23:57 Muž ČUPR [204] - Tetry
Nevím, zda se ptáš na přirozené chování ryb při vyšší teplotě, nebo Ti jde pouze o "nabuzení" před třením. Také není pravda, že se neonky - resp. Tetra neonová vytírá v chladnějších vodách - naopak, ve společné nádrži se mírně zvýší teplota cca o 2 °C. Ne víc! Příprava ke tření nespočívá pouze ve zvýšení teploty, ale předchází ji dlouhodobá kvalitní péče s pestrou stravou v mírných dávkách několikrát denně. Pokud krmíš živou potravou, seš opět o kousek blíž k úspěšnému tření. Před třením je dobré vyměnit cca 1/3 akvarijní vody za čerstvou, řádně provzdušněnou. Při extrémně vyšších teplotách nad mez, na kterou jsou rybky zvyklé jsou rybky vystaveny nedostatku kyslíku a tření je ve většině případů neúspěšné. V každém případě by vyměněná voda neměla být o nižší teplotě než je stávající teplota v nádrži!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 23:26 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Vliv teploty na chování ryb
Nenalezla jsem podobné téma a tak zakládám nové. Ve většině knížek jsem si přečetla,že vyšší teplota nabudí rybičky: zrychlí se metabolismus, jsou ochotnější ke tření. neplatí to samozřejmě ve všech případech, vyjímkou jsou např. neonky, které se třou v chladnější vodě. V akvaristiced jsem si vzala Sera rádce - propagační brožůrku a tam naopak je, že většinu ryb nabudí chladnější teplota vody- týká se to vody při výměně. Co si o tom myslíte vy, podstatně zkušenější akvaristé?Co je při výměně vody pro rybičky lepší - trochu vyšší nebo trochu nižší teplota vody než je v akváriu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 13:00 Žena Lucianetta [43] – Re: motýlek
nemáš zač :-) jsem ráda, že jsou rybky v dobrých rukách X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2008 12:57 Muž motýlek [275] – Re: Lucianetta
no, mně už rodí snad 4 samičky ... a oba samečci jsou krásní ... jen mám pocit, že z těch mladých jsou tak z 90% samičky ... uvidím ... ještě jednou díky! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 12:52 Žena Lucianetta [43] – Re: motýlek
:-D
mě se záhadně ztratil endlerčí sameček, tak mi zůstala jenom samička a 3 prcci - ale samička je už zas těhotná, tak nedostakem endlerek trpět nebudu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 12:44 Muž motýlek [275] – Re: Lucianetta
jestli spíše nejsou aktivní když Tě vidí :-) - to já bych také byl ... ahoj! ... Endlerky se množí jako cikáni - už jich tam mám snad 30 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 12:31 Žena Lucianetta [43] – Re: agent007
Mě to dělaly parmičky - spávaly tak. Když jsem zhasla akvárko i světlo v místnosti, tak přestaly "lítat" po akvárku, a všechny!! do jedné se naklonily - z mého pohledu - napravo dolů (nesvítila jsem a zvenku světlo nešlo) a jenom se mírně kolíbaly. V momentě, kdy jsem rozsvítila (byť jenom světýlko u linky), začaly být zase aktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 12:26 Muž Porcupine [11] – Re: agent007
Ústrojí rovnováhy je u ryb ve vnitřním uchu.

To boční světlo je asi taky mate, musí se jim z toho motat hlava :-)

viz. aqarium.blogspot.com/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 08:20 Muž agent007 [47] – RE: PentueR®
Aha, díky. Je fakt že měly už tak 1/2 hodiny zhaslé v akva, ale v místnosti jsem svítil. čím to může být, že jim to hází s rovnováhou? Světlem jasně, ale co to způsobuje? Nervová soustava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 08:16 Muž PentueR [256] – Re: agent007
Nakloněné bývají když je akva osvětleno okolním světlem zboku - trochu jim to míchá s rovnováhou, protože jsou zvyklé na osvělení shora. Nebude to asi mít nic společného se spaním ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 08:12 Muž agent007 [47] – Jak spí?
Mám akvárium už víc jak 20 let, ale teprve včera jsem si všiml, že když v akva zhasnu, tak jsou některé rybičky nakloněné na jednu stranu. Je to normální, že by se při spánku nakláněly?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 05:24 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Pracuju v noci, takže jim zháším při odchodu a po návratu domů rozsvěcím. Vychází to na necelých třináct hodin :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2008 22:02 Muž vencisimo [7]
já ho rozsvěcím když vstanu(od 6:45 až 7:20 podle školy, o víkendu nejdřív v 10) a večer zhasínám tak kolem 22:00 a nevypadá to, že by nějak strádaly, já takhle dlouho svítim, hlavně aby kytky rostli rovně, protože mam okno(i když jen střešní) na jih a druhý na západ(normální), tak když nepřesvítim Slunce, hlavně od jara až na podzim(ale i teď, i když v menší míře), se kytky točí za světlem, takže rostou křivě a neni to pěkný, ale třeba na limnophile a teď sem zjistil že i na ludwigii je nádherně vidět, kdy má jít spát, protože se po těch 13-14 hodinách prostě zavřou, i když se svítí pořád stejně a to se přes den "sluní"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 21:44 Duny – Re: gripen
ja som na tom podobne ako gripen len vecer ho davam tak do 21-22 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 21:30 Muž gripen [0]
Mno ja mam aqua v pokojiku takže ho zapnu rano (7-8h) a vypnu večer (19-20h) :-)
Ja v pokoji večer nesvítím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 21:18 Vendy – Kdypak ryby spí?
Jak se ryby přizpůsobují našemu dennímu stylu? Většina jich pochází z tropických oblastí s 12 hod cyklem dne a noci. Náš běžný životní styl je 16 hod bdělosti (= světla) a 8 hod spánku. Mnoho akvárií je v obývácích aj místnostech, kde se kvůli naší činnosti svítí. To ryby určitě oslabuje a jsou náchylnější k nemocem. Jak situaci vidíte a řešíte vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 20:41 Usine
Fotka k příspěvku Klídek a tabáček :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:06 Žena Rebbie [71]
Mi jako osobnost přišla moje první závojnatka :-) Ta byla super, jen jen promluvit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 17:57 R Muž Mrakoplash [1776]
Ja bych prihodil Carinotetraodona travancoricus, to jak se umej ksichtit nema chybu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 15:04 Alofok – -
Já mám platy fotomodelky.Zatím co ostatní se fotoaparátu bojí a utíkají-platy mi doslova pozují.Všechny ke mě připlavou a vůbec jim nevadí když je fotím s bleskem.Jinak čichavec perletový mi vždy připlave pod ruku a nechá se chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:57 Lenka
Nedám dopustit na skaláry - co ryba to jiná povaha ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6533x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5010-chovani-ryb?od=201