Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chování ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 17:26 Jirka – Parmicka čtyřpruha,Parmička tittayia
Delší dobu pozoruji že tyto rybky se drží u boku akvaria,jezdi nahoru a dolů je jich šest,snima to opakuje i Parmička tittayia ty jsou tři.Mam ještě neonky ale ty jsou v pohodě. Akvarium 240l. Čím to je že se tak chovají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 16:20 suvi19 Re: radis
Plovoucí rostliny jsme zatím stále nepořídil, ale už jsou na tom lépe. Rozsvítím jim světlo a plavou tak, jak jsme si téměř představoval. Buď si zvykly nebo dorostly ostatní rostlinky a dělají jim větší stín.

Zkusil jsem i to krmení až po zapnutém světle, po cca hodině, a pomalu se otrkávaly.

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 21:59 Muž radis [14] - AmerikaRe: suvi19
Přes den se nesvítí? Nejspíš je to reakce na hodně "nezvyklého" světla. Dej jim 2-3 dny (klidně i týden, když to ty zvládneš) dietu a pak je krm až hoďku po rozsvícení. Jakmile se naučí vyjíždět za krmivem tak se pak otrkají a přestanou se schovávat. Jinak přistíněním plovoucími rostlinami nic nazkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 21:51 Muž radis [14] - AmerikaRe: zelenakapusta
Buď v klidu. Dělba práce mezi nimi funguje velmi dobře. Jestli se zadaří a vykulí se potěr, pak se budou starat oba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 16:30 R Muž Anthrax [4787] Re: suvi19
Tak zkus nějaké ty plovoučky pořídit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 11:47 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Akara hnědá
Ahoj všem,

akary hnědé mají novou snůšku, předpokládám, že hlídá samička, protože Sisko - otec - je jednoznačný sameček, mýlka je vyloučená.

A teď k otázce.
Požírají samci jikry? Tedy, mám na mysli s cílem likvidace snůšky. Samička Siska totiž aktivně odhání od snůšky, ale nic nenamítá, že se drží poblíž když není příliš blízko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2020 13:58 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ross
Podívej se na nějaká video kde žijí a přestaneš se divit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 12:20 Muž Ross [2]
Ahoj, mám nové (cca měsíc) akva a v něm zatím 5 pancéřníčků Sterbův. Jsou to malý torpéda. hop Rozhodně se nedrží jen u dna, lítají po celým akváriu a večer houfně surfují v proudu z filtrace. Vždycky ze strany nejdou do proudu, nechají se odvézt dozadu a pak zas plují po straně dopředu. jezdí takhle jedna za druhou. Je to fakt sranda na ně koukat. smich Setkali jste se s tímhle někdo? Je to nromální? Nechybí jim třeba něco? Teď teda všechny zrovna v klidu odpočívají na dně v zeleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 11:55 suvi19 Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Ahoj,

Akvarko byl darek k Vánocům, kdy jsme to založil a rybičky pořídil před cca 2-3 týdny. Plovoucí rostliny nemám.

přikládám fotku akvaria ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 11:54 R Muž Anthrax [4787] Re: suvi19
Ahoj. Jak akvárko vypadá? Jak je staré? Máš plovoucí rostliny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 11:48 suvi19 – Rybi bez/pri svetle
Ahoj,
mam 10 parmicek ctyrpruhych v 54l akvariu, ktere je me prvni, v setu byla dodana 15w zarovka.
Rybicky jsou ok, zerou, plavou, ale jakmile se rozsviti svetlo, schovaji se do kouta a zridkakdy z nej vyplavou. Toto se opakuje co jsem rybky privezl domu, cca 2-3 tydny.
Mam jim pridat vice kameni, rostlin, schovek...?
Dekuji za odpoved, Suvi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.02.2020 17:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zelenakapusta
- běžný jev, k psychologovi s ním nemusite, přestane to dělat, pokud teda zůstane sám, což nepředpokládám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 17:09 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Čichavec
Ahoj všem,

zajímalo by mě, jestli může ryba cítit frustraci?
Můj čichavčí sameček je v akváriu jediný svého druhu, ale i přesto buduje pěnové hnízdo. Může být následně třeba v depresi? Nebo je to prostě instinkt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 19:24 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: petromi
Různé druhy ryb mají různé nároky na množství kyslíku ve vodě. Chtělo by to video. Doporučuju zkontrolovat pH,NO2 a NO3 ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 19:13 Muž petromi [1] – zrychlené dýchání
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, jestli je normální, že jeden druh parmiček dýchá mnohem rychleji, než jiný. Konkrétně mé parmičky mechové dýchají velmi rychle, ale neplavou u hladiny. Naproti tomu parmičky schubertovy dýchají o dost pomaleji a klidně se zdržují u dna, takže nemám pocit, že by tam bylo málo kyslíku. Je to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 18:53 Hanzcz Re: Jack1974
To za A mám 180-ku, ale vzal jsem ty pro mne dokonalé a nejhezčí a to byly tyhle dvě a protože nemám chovatelské ambice (prozatím). Akarky hnědé se mi vždy hrozně líbily a chci je jako vládce akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 16:19 Muž jackk1974 [5] - Jižní Amerika, AfrikaRe: Hanzcz
Taky jsem je měl. Když jsem je kupoval u chovatele, bral jsem jich 8 kusů. Pár tam nakonec byl a třel se. Chápu, že jsi asi byl limitovaný místem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 13:17 Hanzcz Re: ZDRI
O. K. Uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2020 13:15 Muž ZDRI [1415] Re: Hanzcz
V tomto věku/velikosti je to věštění ze stříbrné koule... Úspěšně se mi vytřel se i hodně mladý pár, kde samička byla větší a ploutve skoro stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 12:54 Hanzcz Re: radis
Fotka k příspěvku Jsou ještě mladý, ale vypadá to tak
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2020 09:41 Muž radis [14] - AmerikaRe: Hanzcz
Jsi si jistý že máš samce? Nemáš náhodou 2 samice? U nich je možné tření i bez samců. Samozřejmě neoplodněné jikry chytnou plíseň a nic z toho není. To je moje vlastní zkušenost s Amatitlania(Cichlasoma) nigrofasciata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 22:32 R Muž Anthrax [4787] Re: Hanzcz
Evidentně to na ně přišlo... Jak to chtějí udělat už je pro ně pak vedlejší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 20:50 Hanzcz Re. Anthrax
Jak to chtějí udělat, když mají cca 6 Cm a jsou to asi dva kluci. Nevím, kdy pohlavně dospívají. Pokud by to tak bylo, tak mu hučí v ploutvi i bez samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2020 20:49 R Muž Anthrax [4787] Re: Hanzcz
Tření. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 20:48 Hanzcz – Foto k případu dolování Akar
Fotka k příspěvku Ahoj mám dotaz ohledně akar hnědých mám společenské akva s dvěma mladými akarami, asi dva samci a jedna z nich dělá jamky v substrátu ze štěrku o průměru 10 Cm a hloubce 5 Cm, substrát přenáší kousek po kousku v tlamě. Co má za lubem?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2019 11:07 Muž ZDRI [1415] Re: zelenakapusta
Mě se AH nikdy na listy rostlin nevytíraly, vždy na kameny a nikdy na kořeny Ale ty tam nemáš kameny, tak je i list dobrý... Příště se Ti s velkou pravděpodobností vytřou jinam, vůbec bych si s tím nelámal hlavu, ony si poradí. Kamarád zažil situaci, kdy se mu v dočasce vytřely na sklo... Výhodu je, že tyto akara nemají před třením potřebu upravit k obrazu svému široké okolí, takže Ti nezničí kytky, ani nepřeorají dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2019 22:12 Muž RAP [1556] Re: Kawa
Já bych tě poopravil: na vhodný podklad na pro ně vhodném místě . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2019 15:00 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: zelenakapusta
Vytřou se na jakýkoliv vhodný podklad. Třeba na kámen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2019 13:35 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Akara hnědá
Ahoj všem,

nevím, jestli jsem se trefila do tématu, ale přijde mi, že ano.

Jde mi o tohle.
Když už se mi jednou akary vytřely na list anubiase, budou toto místo preferovat i nadále? Nějak jsem na tuhle možnost nepomyslela při zařizování akvária a je možné, že jim chybí možnost výběru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 16:00 Muž Pavligin66 [11] – naš krásavec
ak chcete zaujímavé živočíchy zožente si Rhinogobius su úžasné na pozorovanie
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:27 Muž Fuchs [169] Re: NHKG
Já to nepřekopávám prdím na ně. Je to jejich bydlení já se jen nestačím divit jak je po každé noci jiné.
EDIT: Myslím si, že to je jejich adolescentní chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fuchs
Oni si to chudáci pracně upravují a ty jim to rozbíjíš? Jsi hrozná *****. smich
Musíš najít layout, který bude vyhovovat jim i tobě, protože furt to překopávat není řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:06 Muž Fuchs [169] Re: Jarry
Jarry také si myslím, že je to normální ale kdo má pořád po nich urovnávat terén a skládat kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 08:33 Muž Jarry [1437] Re: Fuchs
Mám za to, že je to celkem normální, mě se tlamovci taky občas otřou o písek a někde v diskuzi se probíralo, že to dělají. Ale možná přijde někdo s jinou informací :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:32 Muž Fuchs [169]
Přátelé když se mi Moby třou o dno břichem aj bokem je to normální? Nepozoruji žádné obtíže ani kožní defekty. Všechny žerou a chovají se jako by nic. Až večer když se stmívá tak to začne. Rozhodně se nevytírají některé by už mohli začít ale dělají to i 8cm ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 12:10 Muž Jifi [675] Re: Maq
Spíše bylo legrační poztorovat, jak se pancéřníčci "zuby nehty" drží hejna neonek, přestože jejich plavání je poněkud nemotornější a sotva neonkám stačili :-)
Je to o tom, nakombinovat rybky tak, aby byly v pohodě.
Akorát mě mrzí ty krevetky. No, aspoň už vidím, že i "ryby vhodné ke krevetkám" sežerou mláďata krevetek. Snad kromě těch pancéřníčků, ti si jich vůbec nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2017 12:06 Maq Re: Jifi
Vzácný to příklad tolerance a snášenlivosti; bez ohledu na pohlaví a barvu šupin, všichni patří mezi nás!
Nebudu se divit, pokud Ti tam rozvinou transparent: Tohle akvárko nepatří jen nám!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2017 11:48 Muž Jifi [675] – Pancéřníčci a neonky
Předevčírem jsem omylem získal 10 neonek rybicky.net/atlasryb/neonka_modra a mám taky celkem 15 pancéřníčků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
Dost jsem se pobavil, když jsem několikrát viděl, jak se 1 nebo 2 pancéřníčci přidali k tomu pidihejnu neonek a plavali s nimi v akvárku :-D
Vypadalo to docela legračně, když se drželi hejna. Měli co dělat, aby jim neonky neuplavaly a aby zůstali na konci hejna. Tak jsem si říkal, že si asi pancéřníčci myslí, že jsou taky neonky :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2017 16:04 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
"Smrdět" jako že ve smyslu jiná chuť kterou neznám a proto jí nedůvěřuji, to je podle m podstata Liborova připodotknutí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 15:52 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: LiborSprysl
Jakože nekvalitní artemky? Vypadají právě pěkně čerstvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 11:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
Taky jim může smrdět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 10:59 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Yirka
Tak já jsem to těm rybám už dával, nicméně pak jsem na půl roku z mraženým skončil a teď zase začal. Myslel sem, že je to přirozené chování, jen mě zajímalo proč to dělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2017 07:30 Muž Yirka [9126] Re: Amatértom
Když jsem měnil krmení, vždy jsem nechal ryby trochu více vyhladovět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 23:11 Muž Jifi [675] Re: romant
Anebo nejsou hladové. Co si vzpomínám, tak takto se mně ryby chovaly i v případě, že neměly hlad. Vzaly to do tlamky, ožmoulaly a vyplivly to. A taky, jak bylo napsáno, to dělaly v případě krmení, na které nebyly zvyklé.
Pokud je to krmení, na které ryby nebyly předtím zvyklé, tak bych doporučil nechat rybky pár dní bez žrádla a potom jim dát to nové žrádlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 19:13 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Dávej jim to několik dní po sobě a uvidíš, jak si zvyknou či nikoliv. Dělají-li to jenom u určitého druhu krmení, potom bych ony obrazce na stěnu prozatím nemaloval až zase tak výrazně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 19:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
takže to není obvyklé chování? Dnes jsem jim dopřál artemku zhruba po půl roce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2017 19:07 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Co píše kolega, tak samozřejmě, ale je zde i možnost že mají problém s počínajícím onemocněním napr. vnitřníma parazitama. Nestraším, jenom dávám v plen i jiné možné vysvětlení jejich chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 19:00 Muž Jarry [1437] Re: Amatértom
Setkával jsem se s tím při podávání nového druhu mraženého, na které ještě nebyly ryby zvyklé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 18:38 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – jídlo
Dobrý den,
všiml jsem si, že u určitého druhu krmení(u mě např. artemie, ale i jiné krmení), ryby potravu nasají a vyplivnou, klidně i opakovaně. Mě zajímá, proč to dělají. Dané jídlo jim nechutná ? Nebo ho nasáli nějak špatně, tak to musejí udělat znovu a lépe, či se tím snaží potravu naporcovat? Někdy vyplivovaný kousek sní, jindy ho nechají ostatním rybám. Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 09:19 R Muž Anthrax [4787] Re: Driv3r
S neonkama červenejma mám stejnou zkušenost ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6533x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5010-chovani-ryb?od=51