Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chování ryb

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2020 21:33 Muž vlka [1693] – ...Trichopodus leeri...
Hezký večer, dnes jsem si u jedné samičky perleťáčků všiml, že se čas od času pár minut na místě pohybuje střídavě cca 1 cm dopředu a cca 1 cm dozadu. Dost divné chování. Jinak plave spolu s ostatními, samec ji prohání jako druhé samice a baští s chutí jako vždy. Nesetkal se někdo z vás s takovym chováním ? A nebo jí něco chybí...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 19:50 Muž Roger [1179] Re: vlka
Když já mám obavu, to je zatím jediné akva kde se mi rodí krevetky, v bazénu to nikdy nezvládly, Danie je vyzobali, Bornejky jsou ač se nezdají taky dravci, Burbucce klidně vezmou žrádlo z držky :-) uvažoval jsem do NoName, pro potěr by neměli být hrozbou si myslím, a budoucímu potěru taky ne, tedy alespoň myslím. Kubotai vypadají úplně mírumilovně, nevšímají si ani Burbucca ani krevet ani těch Bornejek, akorát jsou to torpéda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 19:22 Muž vlka [1693] Re: Roger
Těžko říct, jestli vylezou. Volil bych Flumen nigrum, já mám v AQ rybí ,,všehochuť,, a Krevetky se množí jak o život...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 16:32 Muž Roger [1179] – Kubotai
Přátelé jdu k vám pro radu, před 14ti dny jsem koupil microrasbora Kubotai 20ks a přidal do Kalimantanu II, od té doby Bornejky nevidím, jsou schované. Je mi jasný že jsem evidentně ustřelil, netušil jsem že jsou tak aktivní plavci na rozdíl od klidných Bornejek. Uvažuji na několika možnostmi, jelikož si myslím že Bornejky jen tak nevylezou dokud Kubotai nezmizí, byť jsou mírumilovný q těch pár kousků Bornejek co jsou v prostoru si nevšímají.
1. možnost přelovit je do Malýho bazénu, ale přijde mi že obsádka je na ně velká, byť Danie jsou stejně praštěný jako Kubotai
2. Možnost je přelovit do NoName, avšak naskýtá se otázka zda by to nevadilo v množení klínoskvrných razborek které se mi tam množí a krevetek. Zase si říkám že prostoru je tam hojně a že si svá místa včetně potěru najdou.
3. možnost je Flumen nigrum, ale to se mi nechce, je přímo určené pro krevetky a měl bych obavu o malé.
Jaký je názor zkušenějších? Myslíte že Bornejky vylezou? Jestli ne, kam by jste je přelovili? Bornejky jen tak nepřelovím, jsou schované za filtrem, jednodušší jsou Kubotai. Pryč Kubotai dát rozhodně nechci, jsou to nádherné rybičky a v Kalimantan II se jim asi i daří dobře, jsou krásně vybarvené a vypadají tuze spokojeně. Díky za rady

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 21:08 Muž petromi [1] Re: PaDa
Předpokládám, že schoulenýho v koutku, což není tento případ :)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2020 20:51 Muž PaDa [5326] - mřenky a sumciRe: petromi
Když v malým pokojíku dostaneš od silnějšího každou chvíli na držku, kde tě pak najdem, hrdě uprostřed, nebo schoulenýho v koutku s výrazem, já tu nejsem? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 20:44 Muž petromi [1] Re: PaDa
To nebude ono... když se setmí, tak se hejno najednou ukáže a klidně si spolu proplouvají akvárkem... ale osvětlení mám už tak docela na minimu a viděl jsem prezentace nádrží, které nejsou tak zarostlé a přesto v nich tyhle parmičky jsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2020 20:31 Muž PaDa [5326] - mřenky a sumciRe: petromi
Tyhle parmičky chtějí větší hejno a větší akvárko, nebo alespoň pořádně zarostlé a rozčleněné na více prostorů, v tom tvém se slabší samec nemá ani kam schovat a tak to dopadne takle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 19:28 Muž petromi [1] – Parmička
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl jsem se zeptat na chování jedné z mých parmiček mechových... před chvílí jsem ji viděl takřka nalepenou na hraně akvária s hlavou nahoru, a plavala na místě... rozhodně nevypadala v pohodě... nevím jestli je to tím, že je ve stresu z jednoho agresivního samce, který ostatní pořád prohání nebo je nějak nemocná... začala to dělat až teď... ostatní jsou v pohodě (kromě toho, že se schovávají před nezdravě agresivním samcem).
Anotace - Jo tak jsem si ji ještě jednou prohlídnul a má uprostřed okousanou ocasní ploutev ... určitě je to z toho nahánění, ale ostatní to nemají.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 17:40 Jirka Re: vaclav
Ne oni jsou v pohodě az moc živé,ale jako by stiraly boční sklo nahoru a zase dolu.Voda čistá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 17:34 R Muž vaclav [12000] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jirka
Tohle ony občas dělají ještě jim u toho může mizet černý pruh, horší by bylo kdyby stáli svisle na místě hlavou ke hladině to bych už měnil vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 17:26 Jirka - Echinodory + stonkové rostliny – Parmicka čtyřpruha,Parmička tittayia
Delší dobu pozoruji že tyto rybky se drží u boku akvaria,jezdi nahoru a dolů je jich šest,snima to opakuje i Parmička tittayia ty jsou tři.Mam ještě neonky ale ty jsou v pohodě. Akvarium 240l. Čím to je že se tak chovají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 16:20 suvi19 - Echinodory + stonkové rostlinyRe: radis
Plovoucí rostliny jsme zatím stále nepořídil, ale už jsou na tom lépe. Rozsvítím jim světlo a plavou tak, jak jsme si téměř představoval. Buď si zvykly nebo dorostly ostatní rostlinky a dělají jim větší stín.

Zkusil jsem i to krmení až po zapnutém světle, po cca hodině, a pomalu se otrkávaly.

Děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 21:59 Muž radis [14] - AmerikaRe: suvi19
Přes den se nesvítí? Nejspíš je to reakce na hodně "nezvyklého" světla. Dej jim 2-3 dny (klidně i týden, když to ty zvládneš) dietu a pak je krm až hoďku po rozsvícení. Jakmile se naučí vyjíždět za krmivem tak se pak otrkají a přestanou se schovávat. Jinak přistíněním plovoucími rostlinami nic nazkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 21:51 Muž radis [14] - AmerikaRe: zelenakapusta
Buď v klidu. Dělba práce mezi nimi funguje velmi dobře. Jestli se zadaří a vykulí se potěr, pak se budou starat oba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 16:30 R Muž Anthrax [3406] Re: suvi19
Tak zkus nějaké ty plovoučky pořídit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 11:47 Žena zelenakapusta [1324] - Tetry – Akara hnědá
Ahoj všem,

akary hnědé mají novou snůšku, předpokládám, že hlídá samička, protože Sisko - otec - je jednoznačný sameček, mýlka je vyloučená.

A teď k otázce.
Požírají samci jikry? Tedy, mám na mysli s cílem likvidace snůšky. Samička Siska totiž aktivně odhání od snůšky, ale nic nenamítá, že se drží poblíž když není příliš blízko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2020 13:58 R Muž vaclav [12000] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ross
Podívej se na nějaká video kde žijí a přestaneš se divit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 12:20 Muž Ross [0]
Ahoj, mám nové (cca měsíc) akva a v něm zatím 5 pancéřníčků Sterbův. Jsou to malý torpéda. hop Rozhodně se nedrží jen u dna, lítají po celým akváriu a večer houfně surfují v proudu z filtrace. Vždycky ze strany nejdou do proudu, nechají se odvézt dozadu a pak zas plují po straně dopředu. jezdí takhle jedna za druhou. Je to fakt sranda na ně koukat. smich Setkali jste se s tímhle někdo? Je to nromální? Nechybí jim třeba něco? Teď teda všechny zrovna v klidu odpočívají na dně v zeleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 11:55 suvi19 Re: Anthrax
Fotka k příspěvku HD Ahoj,

Akvarko byl darek k Vánocům, kdy jsme to založil a rybičky pořídil před cca 2-3 týdny. Plovoucí rostliny nemám.

přikládám fotku akvaria ;-)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 11:54 R Muž Anthrax [3406] Re: suvi19
Ahoj. Jak akvárko vypadá? Jak je staré? Máš plovoucí rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 11:48 suvi19 – Rybi bez/pri svetle
Ahoj,
mam 10 parmicek ctyrpruhych v 54l akvariu, ktere je me prvni, v setu byla dodana 15w zarovka.
Rybicky jsou ok, zerou, plavou, ale jakmile se rozsviti svetlo, schovaji se do kouta a zridkakdy z nej vyplavou. Toto se opakuje co jsem rybky privezl domu, cca 2-3 tydny.
Mam jim pridat vice kameni, rostlin, schovek...?
Dekuji za odpoved, Suvi

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.02.2020 17:59 R Muž lacewings [4588] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zelenakapusta
- běžný jev, k psychologovi s ním nemusite, přestane to dělat, pokud teda zůstane sám, což nepředpokládám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 17:09 Žena zelenakapusta [1324] - Tetry – Čichavec
Ahoj všem,

zajímalo by mě, jestli může ryba cítit frustraci?
Můj čichavčí sameček je v akváriu jediný svého druhu, ale i přesto buduje pěnové hnízdo. Může být následně třeba v depresi? Nebo je to prostě instinkt?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 19:24 Muž Kawasaki [1464] - TetryRe: petromi
Různé druhy ryb mají různé nároky na množství kyslíku ve vodě. Chtělo by to video. Doporučuju zkontrolovat pH,NO2 a NO3 ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 19:13 Muž petromi [1] – zrychlené dýchání
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, jestli je normální, že jeden druh parmiček dýchá mnohem rychleji, než jiný. Konkrétně mé parmičky mechové dýchají velmi rychle, ale neplavou u hladiny. Naproti tomu parmičky schubertovy dýchají o dost pomaleji a klidně se zdržují u dna, takže nemám pocit, že by tam bylo málo kyslíku. Je to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 18:53 Hanzcz Re: Jack1974
To za A mám 180-ku, ale vzal jsem ty pro mne dokonalé a nejhezčí a to byly tyhle dvě a protože nemám chovatelské ambice (prozatím). Akarky hnědé se mi vždy hrozně líbily a chci je jako vládce akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 16:19 Muž jackk1974 [4] - Jižní Amerika, AfrikaRe: Hanzcz
Taky jsem je měl. Když jsem je kupoval u chovatele, bral jsem jich 8 kusů. Pár tam nakonec byl a třel se. Chápu, že jsi asi byl limitovaný místem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 13:17 Hanzcz - Jižní Amerika, AfrikaRe: ZDRI
O. K. Uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2020 13:15 Muž ZDRI [1373] Re: Hanzcz
V tomto věku/velikosti je to věštění ze stříbrné koule... Úspěšně se mi vytřel se i hodně mladý pár, kde samička byla větší a ploutve skoro stejné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 12:54 Hanzcz Re: radis
Fotka k příspěvku HD Jsou ještě mladý, ale vypadá to tak

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2020 09:41 Muž radis [14] - AmerikaRe: Hanzcz
Jsi si jistý že máš samce? Nemáš náhodou 2 samice? U nich je možné tření i bez samců. Samozřejmě neoplodněné jikry chytnou plíseň a nic z toho není. To je moje vlastní zkušenost s Amatitlania(Cichlasoma) nigrofasciata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 22:32 R Muž Anthrax [3406] Re: Hanzcz
Evidentně to na ně přišlo... Jak to chtějí udělat už je pro ně pak vedlejší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 20:50 Hanzcz Re. Anthrax
Jak to chtějí udělat, když mají cca 6 Cm a jsou to asi dva kluci. Nevím, kdy pohlavně dospívají. Pokud by to tak bylo, tak mu hučí v ploutvi i bez samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2020 20:49 R Muž Anthrax [3406] Re: Hanzcz
Tření. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 20:48 Hanzcz – Foto k případu dolování Akar
Fotka k příspěvku HD Ahoj mám dotaz ohledně akar hnědých mám společenské akva s dvěma mladými akarami, asi dva samci a jedna z nich dělá jamky v substrátu ze štěrku o průměru 10 Cm a hloubce 5 Cm, substrát přenáší kousek po kousku v tlamě. Co má za lubem?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2019 11:07 Muž ZDRI [1373] Re: zelenakapusta
Mě se AH nikdy na listy rostlin nevytíraly, vždy na kameny a nikdy na kořeny Ale ty tam nemáš kameny, tak je i list dobrý... Příště se Ti s velkou pravděpodobností vytřou jinam, vůbec bych si s tím nelámal hlavu, ony si poradí. Kamarád zažil situaci, kdy se mu v dočasce vytřely na sklo... Výhodu je, že tyto akara nemají před třením potřebu upravit k obrazu svému široké okolí, takže Ti nezničí kytky, ani nepřeorají dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2019 22:12 Muž RAP [839] Re: Kawa
Já bych tě poopravil: na vhodný podklad na pro ně vhodném místě . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2019 15:00 Muž Kawasaki [1464] - TetryRe: zelenakapusta
Vytřou se na jakýkoliv vhodný podklad. Třeba na kámen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2019 13:35 Žena zelenakapusta [1324] - Tetry – Akara hnědá
Ahoj všem,

nevím, jestli jsem se trefila do tématu, ale přijde mi, že ano.

Jde mi o tohle.
Když už se mi jednou akary vytřely na list anubiase, budou toto místo preferovat i nadále? Nějak jsem na tuhle možnost nepomyslela při zařizování akvária a je možné, že jim chybí možnost výběru.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 16:00 Muž Pavligin66 [0] – naš krásavec
ak chcete zaujímavé živočíchy zožente si Rhinogobius su úžasné na pozorovanie

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:27 Muž Fuchs [169] Re: NHKG
Já to nepřekopávám prdím na ně. Je to jejich bydlení já se jen nestačím divit jak je po každé noci jiné.
EDIT: Myslím si, že to je jejich adolescentní chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:10 Muž NHKG [3827] - HadohlavciRe: Fuchs
Oni si to chudáci pracně upravují a ty jim to rozbíjíš? Jsi hrozná *****. smich
Musíš najít layout, který bude vyhovovat jim i tobě, protože furt to překopávat není řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:06 Muž Fuchs [169] Re: Jarry
Jarry také si myslím, že je to normální ale kdo má pořád po nich urovnávat terén a skládat kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 08:33 Muž Jarry [1063] Re: Fuchs
Mám za to, že je to celkem normální, mě se tlamovci taky občas otřou o písek a někde v diskuzi se probíralo, že to dělají. Ale možná přijde někdo s jinou informací :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:32 Muž Fuchs [169]
Přátelé když se mi Moby třou o dno břichem aj bokem je to normální? Nepozoruji žádné obtíže ani kožní defekty. Všechny žerou a chovají se jako by nic. Až večer když se stmívá tak to začne. Rozhodně se nevytírají některé by už mohli začít ale dělají to i 8cm ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 12:10 Muž Jifi [673] Re: Maq
Spíše bylo legrační poztorovat, jak se pancéřníčci "zuby nehty" drží hejna neonek, přestože jejich plavání je poněkud nemotornější a sotva neonkám stačili :-)
Je to o tom, nakombinovat rybky tak, aby byly v pohodě.
Akorát mě mrzí ty krevetky. No, aspoň už vidím, že i "ryby vhodné ke krevetkám" sežerou mláďata krevetek. Snad kromě těch pancéřníčků, ti si jich vůbec nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2017 12:06 Maq Re: Jifi
Vzácný to příklad tolerance a snášenlivosti; bez ohledu na pohlaví a barvu šupin, všichni patří mezi nás!
Nebudu se divit, pokud Ti tam rozvinou transparent: Tohle akvárko nepatří jen nám!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2017 11:48 Muž Jifi [673] – Pancéřníčci a neonky
Předevčírem jsem omylem získal 10 neonek rybicky.net/atlasryb/neonka_modra a mám taky celkem 15 pancéřníčků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
Dost jsem se pobavil, když jsem několikrát viděl, jak se 1 nebo 2 pancéřníčci přidali k tomu pidihejnu neonek a plavali s nimi v akvárku :-D
Vypadalo to docela legračně, když se drželi hejna. Měli co dělat, aby jim neonky neuplavaly a aby zůstali na konci hejna. Tak jsem si říkal, že si asi pancéřníčci myslí, že jsou taky neonky :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2017 16:04 R Muž romant [27741] Re: Amatértom
"Smrdět" jako že ve smyslu jiná chuť kterou neznám a proto jí nedůvěřuji, to je podle m podstata Liborova připodotknutí. X-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 5316x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5010-chovani-ryb