Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stojan

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Stojan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2022 01:06 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Sha
Ano, tuhle nádrž od lacewingse jsem myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2022 08:49 Muž Sha [500] Re: PaulZy
Na police Lack mám stejný názor. Chytal jsem padající kytku v momentě kdy police povolila a já šel zrovna kolem. Pořádně ukotvené police s adekvátní nosností jsou základ.
A tím borcem, jehož akvárium spočívalo na kombinaci Kallax a dřevěná deska, myslíte nejspíš lacewingse: rybicky.net/nadrze/31253
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2022 01:47 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: KarásekLut
Ikeácké lack police jsem dal na zeď v pracovně a víc jak lehké krámy typu pájka, stříhací strojek, tablet (periferie)... tam nic jiného nemám. Už se mi stalo, že jedna nebyla dobře upevněná a půlka věcí letěla ze dvou metrů a půl na zem. Naštěstí se nic nerozbilo.

Taky přemýšlím, jestli nedat nějaké menší akva na zeď, třeba 25l na 2-3 pořádné konzole a nechat z toho růst emerzně mokřanky, případně menší plivátka ve stylu wabi-kusa.

Podobně ty Ikea kostky. Vím, že jeden borec měl dvoumetrovou nudli na míru, kterou měl na kuchyňské desce, pod níž byly Ikea kostky. Počítám ale, že nejsou z toho papíru, ze kterého je Ikea někdy dělá. Stojan se dá udělat z lamina, hranolů, překližky, oceli... Jako děcko jsem měl 20l elementku vpodstatě na stoličce.

Co se kamenů týče a nějakých méně obvyklých než v okolí, doporučuji zajít do kamenictví. Rula vypadá efektně a stojí jen zlomek, co aquascapingové "fancy" šutráky. Teda, pokud to není metrákový "menhir". :-D Nějak o vánocích snad přidám prezentaci 714l akva, kde jsem ji použil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 17:18 Muž kus [200] - RostlinyRe: KarásekLut
Jako šlo by to, né že né. Ale tu samou konstrukci co je v polici, musíš mít i ve zdi. Samozřejmě né z tak tenkostěnného materiálu co to má Ikea.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2022 16:16 Muž vlka [3426] – ...komoda Ontario...
Já plánuji do domečku, až zrekonstruujeme, akvárko +-100kg na komodu o nosnosti 25 kg. Vymýšlím výztuhy. Bude legrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 15:33 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: KarásekLut
Nedávno jsem koukal do manuálu od oka festovní skříňky/komody Ikea. A na vrchu byla pořádna deska.
No..jedna polička měla psáno 15kg, zbytek poliček po 3 kilech. Tož tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 13:58 Muž KarásekLut [87] Re: Sha
děkuji za odpověd.taky sem si říkal že ty dřevěný nemůžou nic unést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2022 13:55 Muž Lojza007 [1175] Re: KarásekLut
Zajeď do Holomóca do Hornbachu/Obi a vem tam normální konzole, měli by u nich mít napsanou nosnost. V dřevu si nech poradit dřevo, co to unese (podle mě téměř cokoliv), a nech to fiknout na rozměr. Pokud to chceš mít frajerský, tak si napřed kup to akávrko a můžeš to mít bez přesahu.
Sice to nebude tak frajerský, jako akvárko na stěnu, ale cenově to bude tak třetina, možná pětina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 13:20 Muž Sha [500] Re: KarásekLut
Touhle cestou bych se vůbec nepouštěl. Možná ta konzole z Alzy by mohla něco unést, ale zbytek polic je max na fotky a jednu kytku. Montáž do panelu to nevyřeší. Když už tak koupit pořádné konzole a dřevěnou desku s patřičnou úpravou přes ně. Nebo rovnou nástěnné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 12:45 Muž KarásekLut [87] Re: Passenger77
já bych to vrtal do poctivýho panelu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 12:00 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: KarásekLut
Aha, rozumím. No mám něco takového doma (přímo od stolaře), stojí na tom nějaké vázy ale akvárko bych se tam bál dát a to i to moji 30L.
Samozřejmě konzole pomůže, ale jak moc...to bych si teda netroufl odhadovat. Taky záleží, do jaké stěny bys to dával. Já mám SDK stěnu, ta nemá takovou únosnost jako poctivá zděná. Snad Ti poradí nějaký stolař-akvarista ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 10:51 Muž KarásekLut [87] Re: Passenger77
Chtěl jsem to akvárko dát na tuto poličku :

www.ikea.com/…

nebo jsem přemýšlel ještě nad touto konzolí :

www.ikea.com/…

a touto poličkou

www.ikea.com/…

nebo

www.alza.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 09:56 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: KarásekLut
Tak teď nevím, který přesně myslýš nábytek. Pošli link
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 09:53 Muž KarásekLut [87] Re: Passenger77
tak mi máme taky spoustu tohoto nábytku.ale ta kterou sem si na to případně vybral tak u té píšou max.nosnost 3 kg záleží na čem bude přidělaná. A i tak malý akvárko jak sem psal by tu nosnost dost převyšovalo. Tak nevím teď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 09:45 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: KarásekLut
Tak záleží, jaká polička.
Těch cca.400kg není zase žádný extrém.
A nábytek z IKEA fakt drží slušně, máme z IKEA šatní skříně a ani po letech se desky neprohíbají...je to festovní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 09:38 Muž KarásekLut [87] Re: afc1886
já jsem přemýslel nad akvárkem 30x20x20 nebo 30x25x20 a že bych to dal na poličku z Ikea ale ta by to asi neudržela takže bude muset být asi něco jinýho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 09:22 R Muž afc1886 [14631] Re: KarásekLut
Udělat takový stojan samozřejmě jde, stačí být trochu šikovný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 07:57 Muž KarásekLut [87] – stojan nad akvárium
Zdravím zkušení akvaristi. Chtěl jsem se zeptat jestli tu někdo má dvě akvária nad sebou? Mám doma akvárium 60x30x30 a přemýšlel jsem zda by šel udělat (nebo koupit) podstavec na který by se dalo druhé akvárium? Buď to co mám nahoru nebo dolů to je mi jedno ale potřebuju u něj sundávat kryt. Případně má někdo nano akvárium na krevetky a má ho nějak umístěný nad nebo pod "velkým" akvárkem? Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2022 13:47 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Beastie
Komody Malm mám doma taky a rozhodně bych na ně akvárium nedával. To se prohne, sotva se o to opřu. 300 kg není moc, ale taky ne úplně málo. Dovedu si představit nějakým způsobem, jak navrhuješ, komody vyztužit, aby se váha co nejvíce rozložila právě mimo tyto komody, ale pak postrádá smysl je tam vůbec mít. Pokud nechceš investovat peníze do na míru udělaného bytelného stojanu, tak zkus poptat na internetu, zda někdo něco nenabízí, co by se ti mohlo hodit. Občas někdo něco nabídne za odvoz, nebo za pakatel, asi ne zrovna v top stavu, ale rozhodně by bylo lepší si třeba obložit za trochu peněz nějaký starý jeklový stojan, který sám o sobě unese mnohem víc než 300 kg. Třeba na facebooku jsou mraky akvaristických skupin, kde by se dalo zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2022 09:44 Žena Beastie [314]
Potřebuji poradit, protože jsem zoufalá. Doma mám mraky prostorů, botníky, stoly, ikea skříňky a předěl, a na nic z toho se akvárium co už mám vyrobené nedá kvůli nosnosti položit, což mě pěkně štve. Očekávaná váha akva je 300kg.
Mám vedle sebe dvě malm ikea komody, od kterých nosnost neočekávám. Existuje ale nějaký způsob, jak tomu tu nosnost dodat? Napadlo mě, koupit vrchní desku, která bude širší a delší než komody, koupit desku na záda a na boky a sešroubovat to tak, že se vlastně vytvoří konstrukce bok-záda-vršek, která bude do sebe zaklíněná. Ale nenapadá mě, jak to přišroubovat k těm dvěma stávajícím skříňkám tak, aby se to lamino nevylomilo těmi šrouby.
Nové skříně o potřebné šíři stojí 9-15000 což se mi teď rozhodně nechce dávat, přemýšlím nad nějakým půl regálem nebo dočasným trámovým stojanem, ale frustruje mě, že mám takových ploch a budu to pokládat někam vedle...
Díky za každou radu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 13:24 Muž zubu [65] – Jeklový stojan
Přátelé, obracím se na Vás s prosbou. Nezná někdo, kdo by byl schopen svařit jednoduchý jeklový rám pod akvárium? Nebo doporučení na firmu.Ideálně pokud by to bylo v oblasti Praha.
Předem Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 18:26 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Yirka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jenže jedna věc je natírat syntetikou někde v dílně, jiná v místnosti vedlejší ložnici. Pro mozek ani játra nedobrá situace. Další, že domluvit něco s řemeslníkem není otázka dní, i když tento byl na doporučení kolegy z práce.

Navíc už jsem dotentoval dvě lišty, protože jsem je potřeboval odlepit. Právě mám obavy, že když všechny lišty, překližku, fošny zdělám, tak to nebude bez poškození. Minimálně tmel bude v háji. Taky horní deska z fošen a překližek bude mít tak 30 kg (plus chtěné i náhodné spoje chemoprénem).

Prostě víc práce, než se může zdát. Proto se ptám, jestli se do toho pouštět.

Edit: Ale přemýšlím, že bych Industrol risknul. Stejně jsem to lepil chemoprenem, což s výparama vyjde nastejno. Jen zajedu pro krycí nátěr. Jednu pikslu Industrolu mám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2022 12:11 Muž Yirka [9117] Re: PaulZy
Může si každý říkat co chce, ale pořádná syntetika, např. Industrol je nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 12:00 Muž Jozef [311] Re: PaulZy
Tak to cez víkend stihneš... :)
Keď to osadíš akváriom, už s tým asi nič neurobíš. Nový náter nesmie ísť tak ľahko dole - to ako by tam ani nebol. Ale záleží na tebe... Píšeš, že si to dal natrieť - tak by som sa obrátil na toho kto to robil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 01:02 Muž PaulZy [51] - Rostliny – Balakryl na ocelovém rámu
Zdravím, před nějakou dobou jsem si nechal z jeklů 30x30 mm tl. 3 mm svařit kostru stojanu pod 714l akva (198x60x60 cm). Abych to nenatahoval, nechal jsem kostru natřít Balakrylem, protože je prý dneska kvalitou srovnatelný s barvami na bázi ředidla. Jenže až když je celý stojan prakticky nachystaný, obložený, olištovaný... tak si všimnu, že pouhá krepová páska stačí, aby se sloupla barva. tone

Co teď, bude stačit otřená místa zase zatřít? Stát ve vodě to nebude, vlhko jak v rybárně taky nemám. Správně by se to asi mělo všechno sundat, odstranit starou barvu, odmastit benzínem, znovu natřít, obložit... práce tak na víkend. Akvárium bude slepené příští týden.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2020 14:34 Muž ZDRI [1415] Re: afc1886
Takto jsem měl udělaný předchozí velký 3-patrový akvastojan (jeklová konstrukce, masiv obložení). Bylo to bezva na pevné neotevírané stěny (variabilita při zakládání nebo větších zásazích i z boku/zezadu), ale nic moc na pravidelně otevíraná horní "dvířka". Slabší magnety nespolehlivé, silné feritové držely skvěle, ale byla s tím nepřesná manipulace, spojená s hlasitým cvaknutím a plašením ryb. A originál nábytkové krabičkové magnety jsou zde úplně nepoužitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 13:47 R Muž afc1886 [14631] Re: somozo
Já bych nedával žádné panty, ale jenom lamino na malé magnety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 10:59 Muž vlka [3426] Re: vaclav
I s křidélkovými panty to nebude jednoduché, protože budou také vidět. Ale výběr je velký. www.hk-design.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 10:26 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: somozo
Pokud chceš 180 stupňů tak jedině něco jako pianový pant a mechanickou příchytku nebo magnety. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 10:15 Muž lubaan [61] Re: somozo
Tohle je trochu oříšek. Miskový nábytkový panty se dělají s max.úhlem otevření kolem 165°- podle výrobce.
Pak je možnost použít klasickej pant, jak píšeš králíkářskej, ale ten zase bude vidět. Místo něj by šlo použít např tohle: www.kovaninabytkove.cz/…
V každým případě to ale nebude samo držet v otevřenej poloze. Musela by se udělat nějaká příchytka.
Pak jsou různý výklopný kování, ale nejdou vyklopit úplně o 180° a stejně budou vždycky trochu překážet. Navíc to neni nic levnýho.
Podle obrázku bude mezi akvárkama rám, tak bych to možná spíš pořešil bočním otevíráním jako na klasickej skříňce. Byly by tedy čtvery dvířka vedle sebe se šířkou jedněch dvířek cca 40cm. Kdyby se použily panty s tim 165° otevřením, tak by to moc překážet nemuselo. Ale zase dvířka by byly dost nízký a bylo by to asi jen tak tak dát dva panty nad sebe.
Tady je každý řešení kompromis a vždycky bude nějaký pro a proti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 08:57 Muž ZDRI [1415] Re: somozo
Použil bych plynové tlumené nábytkové vzpěry. Nejsou úplně levné, ale ten komfort ovládání při pravidelné manipulaci kolem nádrží se vyplatí. Myslím, že nepůjdou nastavit až úplně na výklop 180°, ale bude to dostatečně otevřené pro bezproblémovou manipulaci. Pokud s tím nemáš zkušenosti, zajdi si do nejbližší speciálky s nábytkovým kováním, oni Ti to vysvětlí/poradí a objednají vzpěry přesně na míru i podle váhy dvířek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2020 21:38 Muž vlka [3426] Re: somozo
Já bych to řešil jen ,,vysouváním a zasouváním,, dvířek nahoru v ,,U,, profilu po obou stranách stojanu a zajištěním třebas kolíkem do dírky uprostřed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2020 20:48 R Muž ctibum [6838] Re: somozo
Fotka k příspěvku Koukni na panty pro nástěnné kuchyňské skříňky otevírané nahoru. IKEA, Hornbach, Bauhaus. Úhel velký a drží otevřenou polohu...
Pokud nemáš možnost vyvrtat otvory pro panty, kupoval jsem na moji skříňku pro "200" panty v Bauhausu pro výsuv na "26" co se šroubují na desku. Moje mají jen 90°, ale jestli se nepletu, měli i víc...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2020 20:37 somozo Re: vaclav, RAP
Díky, na to jsem se díval, ale problém je, že to nejde vyklopit úplně nahoru (na 180stupnu) ale jen 90stupnu, aby to nepřekáželo (na to horní akvárko by to šlo, na ty spodní by to dosti stížilo přístup. To už jsem dumal spíš nad klasickým králíkářským pantem a nejak udělat uchycení. Dotlumení bych udělal přídavným tlumičem.
Zajímá mě, zda to někdo elegantně nevyřešil už:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2020 20:26 Muž RAP [1546] Re: vaclav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2020 20:24 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: somozo
Zadej do googlu Podpěra výklopných dvířek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2020 19:48 somozo – Výklopná nebo zásuvná dvířka ve stojanu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
chystám se dělat stojan (jekl 40x40x3mm , poté obložit laminem). Viz první obrázek - modrá barva jekl, oranžová bude obložení viz druhá fotka).
Mohli byste mi poradit jak máte řešeny dvířka nad akvarii (na obrázku zelená barva) ? Rád bych, aby to zabralo co nejméně prostoru a snadno se to otvíralo a drželo v otevřené poloze.Nějak jsem na internetu nenarazil na deteil funkčního řešení.
-děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 21:56 strejc Re: Gesh
Ahoj,už máš stojan svařený,nebo stále někoho hledáš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2019 15:45 Muž vlka [3426] Re: kokos1
Vůbec bych se toho nebál. Vyžádej si to prohlášení o nosnosti. Přišroubuj to ke zdi a můžeš zakládat AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.10.2019 12:03 Muž Yirka [9117] Re: kokos1
Já bych měl trochu obavu z toho systému sestavení. Bez šroubu, bez svaru.... Prostě mi tam při tom zatížení ten pevný spoj schází a vyvolává ve mě představu možných vůlí a byť minimálních, při neopatrnosti okolo určitou "rozevlátost".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 10:04 Muž kokos1 [3] Re: ZDRI
mám to ve sklepě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 08:48 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: ZDRI
Má pravdu předsedo. Hlavně s tím roznesením váhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2019 08:35 Muž ZDRI [1415] Re: kokos1
Já tady většinou remcám a doporučuji přehnaně bytelné konstrukce, ale zrovna tohoto bych se nebál. Evidentně to vymýšlel technik a ne pitomec, tam kde je třeba, je to správně dimenzované. Pokud to nebudeš opakovaně rozebírat, účel to s rezervou splní. Pro představu - tyto regály se běžně ve skladech používají a reálně jsou tam (bez následku) i dlouhodobě dost přetížené proti doporučení výrobce. Navíc to má německou TUV certifikaci. Jen bych pořádně naimpregnoval ty desky proti vlhkosti (pokud už nejsou z výroby). A zaměřit se na detail - kontakt s podlahou (bude tam velké bodové zatížení - dobré něčím roznést).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 08:14 Muž Magic [879] - RostlinyRe: kokos1
regaly-net som mal pod 250l. V podstate hneď som musel zrušiť horné "poschodie" a nechať to len 90cm na výšku, pod akvárium som dal miesto tej ich dosky poriadnu spárovku a vodorovné výstuhy som zdvojil (čo zostali z horného poschodia, som použil dole).
Potom som už kľudne spával a udržalo to 2 roky.

Ale už by som do toho nešiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 07:31 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: kokos1
Jo klidně,jen bych do nich nenapustil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 07:21 Muž kokos1 [3]
Ahoj,
dali by jste na tohle:
www.regaly-net.cz/…

tři akvária 240 litrů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 08:23 Gesh Re: Yirka
Děkuju za pohotové reakce. Taky jsem si myslel, že sehnat chlápka se svářečkou bude otázka pár večerů v hospodě, jenže tam jsou vždycky všichni jen chytří a dávají "tutový rady", za kým zajít a jak by to sami zvládli za půl hodiny, kdyby se jim chtělo. Však to zná každý, kdo občas zajde na vesnici do hospody. Obešel jsem všechny fachmany v okolních vesnicích a nikdo prý nemá čas a sám svářečku nemám. V materiálu není problém, ten seženu nařezaný snadno, jen prostě potřebuju někoho, kdo to za úplatu svaří. Království a půl princezny za zámečníka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 23:06 Muž Yirka [9117] Re: Gesh
Zajdi mezi chlapy do hospody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 22:56 Muž vlka [3426] Re: Gesh
A neznáš nebo nemáš někoho nebo příbuzného někde na vesnici. Tam se vždy najde šikovnej zámečník nebo kutil?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16653x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4865-stojan