Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stojan

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Stojan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 21:02 PavlinaK
Neměl byste někdo jednoduchý nákres kovového stojanu na akvárium cca 100 cm délka? Zajímá mně které prvky nesmí být opomenuty, aby konstrukce akvárium udržela (např. jestli na 100 cm délky musí být vprostřed vzpěra, křížová výstuha pode dnem atp.) díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 19:22 Muž Lucky005 [197] – Re: Miras
stavel jsem sem taky skrin pod akva a taky uprosted otevrene, bral jsem to jako odkladaci misto pro krmeni, abych kvuli toho nemusel kazdy den otvirat dvirka, ale nakonec je zradlo na krytu, je to vyse :)
Mozna druhy efekt je esteticky proste to nebudi takovy dojem monolitu, obrovsky kvadr, trochu se to pro oko odlehci a muzes posunout zada skrinky do prostred pro lepsi stabilitu, pevnost....
dalsi nevyhoda, chyta se tam vice prachu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 19:08 Muž Miras [111]
tak jsem prolezl skoro celé vlákno a snad 80% skříněk má uprostřed otevřený prostor. Má to nějaký speciální význam, nebo jen estetický. Já osobně mám radši všechen ten bordel uzavřen za dveřma skříňky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 19:38 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Jinak jsou i zděné podstavce nebo jen z lamina je dost variant jen si vybrat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 19:27 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
U mě najdeš jakou konstrukci mám já a akva je 540l stolek drží tak i 600l vydrží
rybicky.net/nadrze/4929 ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 18:22 Muž Landvir [57]
gaume napsala: zelezny ram. kdyz se oblozi drevem, vypada skvele a ma super nosnost. jen doporucuju aspon sest nohou, i kdyz i na 4 bude stat :-)
Muzu se prosím zeptat z kolikátky jeklu máš ty rámy, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 17:02 JakubTelarik – Re: gaume
:-D nemate někdo nejake superni foto z navodem jak to vyrobit nebo nějake napady foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 16:49 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: JakubTelarik
zelezny ram. kdyz se oblozi drevem, vypada skvele a ma super nosnost. jen doporucuju aspon sest nohou, i kdyz i na 4 bude stat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 16:37 JakubTelarik – Jaky podstavec pod 600 litrove akvarko ?
doporučujete železny ram nebo stači nějaky stul nebo třeba skřinka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 21:26 netmenko
Naco zelezo ja som si dal teraz robit pod 212litrove aqwa stojan z dreva a podla stolara co robi stale stojany ziadny problem tak naco ti je zelezo ktore len spati a nehodi sa ani do obyvacky ako drevo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:10 Muž kortezhugo [983] – Re: eso
Fotka k příspěvku ...ale ked uz zeleznu konstrukciu - tak je to dobre aj vyuzit a dat nad seba 2-3 akva a kludne aj cez 200 litrov...takto to mam ja...v panelaku sa aspon vyuzije priestor... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:08 Usine – Re: bobor
Profil 30x30x3 mm doporučuji. Dobře se to sváří a pořádně drží. Jsou totiž i možnosti to udělat i ze slabšího materiálu 30x30x1,5 mm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:02 Muž kortezhugo [983] – Re: eso
...zalezi ako je to spravene - inac vydrzi dost - ved aj hrubka je rvozna...
...ale zelezo je zelezo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 19:46 Muž eso [0] - Tetry – Re: invalida
Ide o drevotreisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:56 S Muž invalida [3881] – Re: eso
Bukasovych konstrukciach......... O čo ide po česky? Velmi ďakujem a omlouvám se za měkké l nemám v čechách znak..jakže se to jmenuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:47 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: eso
Když se to dobře vyztuží tak to vydrží.
EDIT: soused má na stolku z lamina i 800l a to je cca 1000kg. a vydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:29 Muž eso [0] - Tetry
Aky mate nazor na to ze niektore akva (od 200 litrov a viac) su na klasickych bukasovych konstrukciach a ziadne jakle a podobne zelezne konstrukcie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:10 Muž matlala [798] - Rostliny
NASREDDIN napsal: ...ve dvou patrech...
Takže to máš ještě vetší zátěž. v pohodě by to udržela i skříňka z lamina sešroubovaná konfirmáty. Já mám na té své 2 akva o celkové váze cca 100-120kg a nehne se to ani pode mnou a to vážím taky tak a můžu se na ní kroutit jak chci. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:02 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Re: bobor
Podívej se na mojí prezentaci, ve složce Výroba je fotka mýho stojanu z jeklu 30x30. Je na něm dvoustovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 12:49 Muž NASREDDIN [1383]
Haimdol napsal: Mně na těchhle jäklech stojí 300 litrová nádrž
Mě dohromady cca 400litrů i když ve dvou patrech, takže souhlas. Vydrží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 11:49 R Muž Silent [5949] – Re: bobor
Mně na těchhle jäklech stojí 300 litrová nádrž už velmi dlouho a bez problémů, takže ano bude to stačit. Předpokládám, že myslíš ocelový profil a ne hliník ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 11:44 bobor – jekel 30x30 pod 150 l akva
dobri den chcel by som spravit podstavec pod 154l akva bude stacit jekel 30x30?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 18:51 Muž Martex42 [20] - Tetry
Jestli to akvárium má dosti tlusté stěny tak stačí podložit na krajích dvěma polystyrenovýma páskama!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 18:49 Muž kortezhugo [983] – Re: Naruto1992
...ee...na ten stojan musis polozit daake drevo 20-30mm s rozmerom akva a podlozku - molitan,polystyren,-proste nieco mekke...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 18:19 Naruto1992
mal by som jednu otazku. kupil som si nove cca 100 litrove akvarium ale ho nemam kam polozit. ale mam taky dreveny stojan ale je dlhy len 60cm a akvarium ma 80cm. moze byt polozene na tom drevenom stojane ak bude plne ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 18:21 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: freezydark
Ake je to drevo? Ak je to tvrde drevo (z listnateho stromu), tak ti staci na tu vahu len 1 vertikalna doska v strede. Ak mas zadnu stenu zo sololitu, tak ju vystuz tak, ako pise Yirka, alebo ju vymen za rovnaku dosku ako ostatne. Potom ti to s velkou rezervou udrzi aj 500l akvarium. Mne stoji 1.2-tonove akvarium na obycajnej 18mm drevotrieske, a vyrobca garantuje nosnost cez 2 tony. Takze tvoja skrinka z normalneho dreva bez problemov udrzi tvoje 300kg akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 15:20 bomber – Re: freezydark
Skřín spevníš hranolama cca 6*6cm krát délka.Dáš dva na jeden bok,dva do prostřed a dva nadruhý bok.Boky skříně provrtás a sešroubuješ hranoly ke skříni.Tím spevníš boky.Prostředek spevníš tak,že provrtáš vršek a spodek a prišroubuješ hranoly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 15:07 freezydark – Re. bomber
jaký hranoly by to měli být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 15:06 freezydark
takže když bych si pořídil navrch třeba stejně silnou desku a vyztužil záda tak by to mohlo jít? tohle řešim proto že nemám na to akvo jiný prostor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 15:00 Muž Yirka [9118] – Re: freezydark
Ještě jsem zapoměl dát důraz na záda. Pokud jsou ze sololitu, opravdu je nanejvýš nutné skříńku zajisttït nějakým úhelníkem nebo úhlopříčně proti výkyvu, kdyby se o ni někdo opřel z boku. Jinak ta konstrukce včetně té podpory vypadá dobře, ta horní deska, nevím jestli bych ji nevyztužil ještě jednou aby se to neprohnulo když ta vzpěra není uprostřed.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 14:55 bomber – Re: freezydark
Ideální podstavec je železná nebo hliníková konstrukce.Musíš si uvědomit,že po napuštění bude tvá nádrž vážit přes 230 kg.Skřínku bys musel vystužit hranoly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 14:49 freezydark – re.
no má 120 na dýlku vrchní deska je dřevo ca. 1,5 cm silný boky to samý asi ve 2/3 tý skříňky je vnitřně rozdělená takže je tam i další podpora...jen když jsem to teď měřil tak je o 1,5 cm užší než to akvo... co teda myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 14:31 Muž Yirka [9118] – Re: freezydark
Trošku lépe ji popiš, většinou je třeba pevnější(silnější) horní deska a zajištění proti bočnímu posuvu (zavětrování).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 14:25 freezydark – vhodný podstavec pro 200l akvo
Rád bych se zeptal zda mi 200l akvárium udrží normální skříňka? případně jak ji mám zpevnit nebo co udělat? díky moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 08:17 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Solomon Short
Jestli je uprostřed mezi šuplíky a dvířky ještě deska, což asi logicky je, tak bych se níčeho nebál. Maximálně co se dá pro klidné spaní udělat je na zadní stěně k sobě kovovými ELKY přidělat bočnice s horní a spodní deskou, aby se skřínka nezbořila do strany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 23:25 Solomon Short – Komoda z Tesca
Zdravim,
měl bych dotaz na komodu, kterou jsem si nedávno koupil. Řeším, jestli unese 63l akva.
www.helcel-nabytek.cz/…
rozměry jsou pěkný, pod akva 60x30x35 stačí, ale nevim, jestli to unese. Horní deska má 20mm, bočnice 15mm a zadní stěna sololit.

Je potřeba dělat nejaký opatření proti zhroucení? Komoda unese bez problémů mě, ale já mam jenom 75kg. Do stran neni skoro vůbec žádná vůle.

díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:34 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Imii
určitě je nová skřínka nejlepším řešením, zde jsou problém ty šuplíky a žřejmě i to že skřínka neni šroubovaná, nýbrž pouze slepená dřevěnýma kolíkama a většinou ani to ne a desky jsou k sobě pouze sraženy a drží vlastní vůlí (buď ráda že tvoje skřínka má zatim dostatek vůle) ;-) pár řešení se nabízí, stačí si vybrat.. u současný skřínky by jsi musela zrušit šuplíky a udělat ji dvě dvířka aby mohla být uprostřed výztuha, raději ji sešroubovat ve spojích a zadní stěnu místo sololitu nahradit pevnější deskou přišroubovanou do horní, spodní a bočních desek, která lépe utlumí vlnění skřínky do boků. nebo za pár stovek koupit dvířkovou škřínku a takhle si ji dovystužit (ušetříš si práci s předěláváním ze šuplíkový na dvířkovou) nebo nechat tátu či přítele ať ukážou co dovedou... každopádně je vždy lepší výztuha uprostřed kvuli průhybu a pevná odolnější zadní stěna kvuli příčným pohybum, vrchní deska je předpokládám samozřejmostí pro každého, ale raději i tu zmínim... a nezpoléhej na to že rám bude z jakéhokoliv ocelového profilu, i ocel je pružná a pod vahou se prohne a její mez ohybu je podstatně větší než u skla, takže i tady raději tu příčku uprostřed...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:12 Muž Yirka [9118]
Problém podobných skříněk ani tak není ve vlastní nosnosti, ale v tzv "zavětrování", čili zamezení pohybu do strany což je při zatížení nebezpečné (amůže to být i zdroejm těch pazvuků). Nejlépe je to pak řeší nějakými zpevňujícími rohy, nebo kombinovaně s celoplošným úhlopříčným zpevněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:00 Muž Diego [72] – Re: Mike
Až budeš psát do diskuze jménem ,,prasklo mi akva´´ a sušit koberce,ozvy se. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2010 18:28 Muž Mike [3] – Mike
ja bych tam žadne vystuhy nedal,ja mam 210l a žadne tam nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:07 Yana
strc ten filter do vody kolko sa da, a vypust maximum vody. Viac jak 80 litrov tam nenechavaj. Na tu skrinku by som sa bala polozit 100kg, a nie to co ste tam nalozili vy :-D Bud rada ze to este nesyplo aj s akvariom. Mam 2x pevnejsiu reprobednu po brachovi a bala som sa na to dat 150kg, ale manzel ma uistil ze to znesie, ale vcera tak jemne zapraskala smich Dufam ze aj naposledy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 17:47 Žena Imii [45]
Volala jsem tatínkovi a jelikož se mu válí na půdě hromada jeklu a dřeva atd. tak mi skřínku udělá potlesk
Potrvá to tak týden až dva. Na tu dobu by mělo stačit odlehčit pár litry vody z akva ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 17:31 Yana
hm myslela som, ze ma ta skrinka aj dvierka, ze je trosku zlozitejsia. No na toto by som sa bala polozit aj 100kg smich Poradim ti jednu vec, ktora bude pre teba najlepsia, financne aj prakticky. Horna doska na ktorej je akva polozene ti precneva o centimeter tu skrinku. Chod do baumaxu alebo niekde kde to mas blizko, a daj si vyrezat dosky, najlepsie by boli z MDF nie z lamina ako je ta skrinka, rozmerovo na vysku a hlbku tej skrinky, a tie dosky po bokoch tam vloz. Budes musiet vypustit urcitu cast vody, ale nie vsetko a nemusis prekladat akvarko, dala by som tie dosky este o mm vyssie nez skrinka, aby to skrinku odlahcilo. Taka MDF 18mm hrubky z oboch stran by bohate stacila. Tie vyztuhy ti neradim, este keby si tu stenu prevrtala, mohla by prasknut, navyse vystuhy pod takym malym uhlom vela nepomozu. A nejak tie dosky tam uz natrepes :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 17:06 Žena Imii [45] – Re: Diego
No tak stejně tomu já osobně nepomůžu nijak. Maximálně upustím vodu aby tam nebyl takovej tlak, protože skřínka se pořád ozývá ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:55 Muž Diego [72] – Re: Imii
Nevím,jestly ještě sedat může,ale pokud si myslíš,že to neudrží,tak jo.

Ta výstuž má na svých koncích takovou destičku a tam 4 díry pro šrouby.Když se to bude do té skřínky šroubovat,tak samozřejmě až není prohnutá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:48 Žena Imii [45] – Re: Diego
Jo taaaaaaaakhle ... tak už to chápu ... to by samozřejmě šlo ...

Promluvím o tom s přítelem a domluvíme se, kdy to uděláme. Prozatím by odebrání několikati litrů mohlo "sedání" zpomalit, ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:42 Muž Diego [72] – Re: Diego
Fotka k příspěvku vůbec není nic vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:32 Muž Diego [72] – Re: Imii
Právě kvůly šuplíkům by tam byly tyto výstuhy.Měl jsem to tak,že se do toho šuplíku vešly.Nakreslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:25 Žena Imii [45] – Re: Diego
Pokud jsem to dobře pochopila tak to nepůjde ... protože tam přeci jsou ty šuplíky ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 15:27 Muž Diego [72] – Re: Diego
Fotka k příspěvku rohy = výstuhy
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16655x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4865-stojan?od=551