Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stojan

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Stojan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 23:24 HonzaPé – Re: koblihcz
zavětrování je jenom jedno, v podstatě se musí eliminovat pravé úhly, protože potom by měla konstrukce snahu se "sesouvat". Stačí přitlouct prkýnko...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 14:05 koblihcz – Re: hanz
Fotka k příspěvku Na tom mem nakresu je jedna bocni stena kde budou dvirka. Chtel jsem pouzit system, ktery popisuje HonzaPé, tedy vodorovne tramky lezi na svislych. Ty to mas trochu jinak.
Jen nevim jak udelat ty steny kde budou dvirka ... zkusil jsem to nakreslit trochu lepe. Bokorys. Cervena je horni a dolni deska oranzove jsou tramky. Zelene srafovane jsou desky, ktery by mely castecne konstrukci zpevnovat a modre srafovani do krize jsou dvirka. Udelal jsem desku a dvirka prusvitne aby byla videt pod tim ta kontrukce podperneho ramu ktery popisuje HonzaPé.
EDIT: taky by me zajimalo jak nejlepe pripevnit to "zavetrovani" k te zpevnovaci konstrukci, Honza psal, ze vruty nejosu dobre protoze jsou namahane na strih.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 12:59 Muž hanz [27]
Fotka k příspěvku Já to z toho nákresu nepochopil, asi takhle nějak jsis to představoval?

EDIT:Je to scanované o 90°doleva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 11:22 koblihcz – Re: hanz
Fotka k příspěvku Ja mam v planu neco takoveho:
spreadsheets.google.com/… (pudorys, 10x10cm sit)
potrebuju se vmestnat s pracovnim stolem a akvarkem do takove uzke mistnosti tak me napadlo udelat akva do L-ka cimz by to vytvorilo takovy predel a ten koutek to torchu uzavrelo. Mozna jeste protahnu akva trochu na zapad, no ale to na veci uz nic nemeni. Akva je to modre, zlute je plocha pracovni desky(tu bych uz podeprel jen nejakyma nohama asi).
Tedy jde o to jak podeprit tu modrou plochu. OSB bych mohl pouzit na severni a vychodni stenu - tam nepujde opravdu videt. Jizni a zapadni stenu bych chte vybavit alespon nejkymi dvirky at muzu co nejvice vyuzit ulozny prostor pod akva. Takze otazka zni jestli by stacilo zavetrovat jen severni a vychodni stranu a tam kde budou dvirka udelat to nejak takhle - viz obrazek - zlute jsou desky, hnede srafovane dvirka.
A jak OSB a desky muzu pripevnit na na ty podperne ramy. Jestli muzou byt vruty, nebo koliky ci jinak?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 08:55 Muž hanz [27]
OSB (oriented strance board) je v podstatě něco jako překližka, a to je nejpevnější materiál (dřevěný). Ale jestli jsem to dobře pochopil, tak tady šlo o zavětrování proti pohybu předo<->zadnímu, tudiš OSBčko nebude vidět, pokud tedy zakryješ čelo obložením/dvířky (třeba palubkami).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 08:34 koblihcz – Re: HonzaPé
To zavětrování prkny je lepší svisle nebo podélně? Můžu na to použít třeba palubky? To OSB bude asi levnější, ale palubky by mohly vypadat lépe.
Jakou tloušťku by měly mít ty trámky ze kterých bude ten rám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 23:20 Award – Re: Polux
ano podívam se jak to vše bude pasovat ;-)

díky za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 20:32 Polux – Re: Award
ty nohy od stoli by byli good i by to dobre vypadalo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 19:41 stuz – Award
zpevnění jsme si předtím nevšiml ale maš ho tam bna tom obrazku... to je jen aby se ti nahodou nerozjeli nohy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 17:08 Muž Yirka [9126] – Re: Award
15cm přesah bych při dobré konstrukci a pevné desce vůbec neřešil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 17:08 Award – Re: stuz
co přesně myslíš tím zpevněním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 17:06 Award – Re: Polux
No, to se právě ptám.. ;-) Viděl jsem ještě takové kovové nohy od stolu (jednoduchá montáž) v Hornbachu, tak mě napadlo po jednom kousku na stranu.. Popřípadě, nějaký ten dřevěný trámek.. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 16:30 Polux – Re: Award
Mel by to zvladnout ale pro jistotu bych pod ty zbyle boky co budou precuhovat udal naky 2 skrinky ja osobne bych mel divnej pocit takovej kus akva nechat takle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 15:19 stuz – rada?
stojan ti vadrší jak nic jediný co by mohlo je jeslti máš ten stojan zpevněnej... a nahoru deska stačí 19 dřevotříska bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 13:06 Award – Re: Yirka
OK - podívám se, jaké jiné hrubší materiály tam budou mít ;-) a hlavně za kolik peněz.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 12:40 Muž hanz [27]
Osobně bych šel do toho rámu, jak piše "HonzaPé". Tahle varianta se dá potom hezky obložit. Jen bych dal na čelo, ještě jeden hranol, aby šli přidělat dvířka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 12:08 NNNTomas
Mě se osobně líbí spíš dřevěný konstrukce, než svařený vingly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 11:01 Muž Yirka [9126] – Re: Award
Pokud chceš mít více než 100% jistotu, dej si tam desku z kuchyňské linky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 09:26 Muž MatesKGB [4] – .
Já si myslím, že ten stojan snese i mnohem větší zaťížení. To, že akva bude přeshovat ničemu nevadí, i kdyby jsi tam měl jen 70cm desku tak by to akva v pohodě drželo.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 08:45 Award – Využiju starý stojan pod AQ?
Fotka k příspěvku Ahojte!
Mám starší AQ 80 litru (d70xš30xv40) a budu jej měnit za dvojnásobně větší (d100xš40xv40)..
Pod starým AQ byl vždy kovový stojan z železných L profilů (asi 20x20) - viz obrázek, černé linky.
Můj dotaz zní, jestli tento stojan vydrží dvojnásobnou zátěž s tím, že bych horní desku dal 100x40 (na obrázku červená linka)- asi laminátovaná dřevotříska 18mm(je to dost?).
Pak mi ale na každé straně bude 15cm akva jen na této desce.. Může to být? Nebude s tím problém? Unese tu tíhu cca 220kg?
Díky za rady ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 01:07 jirkaa – Re: MartinP
jeden známý u kterého jsem pochyboval o jeho dřevěném stojanu mě ubezpečoval že ženská naležato a dřevo nastojato vyprží všechno...nevím,stojany mám raději kovové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 23:18 HonzaPé – Re: NNNTomas
pořád si to Té nějak nedokážu funkčně představit...

Jooky - 0,03 m2 hranolu bude stát do 250,-, něco málo dá za ohoblování a nařezání, pár korun budou stát hřebíky... + kotvy do stěny 120,- jedna, počítám, že včetně vrtání děr do stěny to bude smontované dohromady za půl hodiny (počítám dovezení hotových rámů domů) a cena (bez desek a obložení, ale to by u kovu potřeboval taky)se s přehledem vejde do 1000,- CZK.. Kovovej bude dražší, náročnější na výrobu a vybavení, jako jedinou výhodu kovu vidím subtilnější konstrukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 22:59 NNNTomas – Re: HonzaPé
Naležato - myslel jsem to tak, že by vzniklo takové "T"-čko a na něm by následně ležela ta deska- nejlepší by byla ta z kuchynský linky :) Zadní strana akvaria bude u zdi? Ž eby set o mohlo přikotvit do ní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 22:46 Jooky – Re: MartinP
daj si to radšej zvariť z joklu a máš pokoj... predsa zvar je zvar .. čo ak ti časom začne drevo vlhnuť,alebo ho bude ohlodavať nejaký škrečok .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 22:40 HonzaPé – Re: NNNTomas
Pravda, zapomněl jsem, že akva bude mezi zdmi, ale proti pohybu směrem do místnosti bych ho zavětroval. Ale hranol pod deskou naležato je nesmysl - na čem by ležel? Šlo by ho heftnout gang-nail, ale to se používá u krovů, tady bude namáhání daleko menší a pouze statické. Mám rád práci "Herr Zimmermann" ale s tesařskými spoji bych se fakt neprasil.. Když člověk vidí, co unese splašenej papentekl z ikea, tak tohle unese i slona (možná by spodní deska mohla být normální DTD a na horní desku položit ještě jednu a ty dvě horní k sobě přilepit, cena naroste o pár korun, ale bude to daleko masívnější)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 21:29 NNNTomas – Re: HonzaPé
Nemá se to kam "složit" jelikož je to rozepřené zdmi. Na hranoly (pod desku 3cm) bych dal ještě jeden hranol naležato - napříč délkou desky. A pak by mohl platit návrch autora.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 21:07 HonzaPé – já navrhuju
Fotka k příspěvku udělat si několik rámů (obrázek přikládám, je to bokorys), dva rámy umístit na kraje desky a cca každých 40 cm umístit jeden rám, jednu desku položit na zem a jednu nahoru na rámy. Na předchozím obrázku se mi nelíbily bočnice, ty by se musely prošroubovat a šrouby by byly namáhané na střih, to by v dřevě nedělalo dobrotu. Všechno na sobě musí "ležet", na spoje stačí obyčejné hřebíky, ty natlouct do předvrtaných děr. Aby byla zajištěna stabilita do stran, musí se provést zavětrování-buďto prkny, nebo k rámům přišroubovat desky, které snesou namáhání v tahu (OSB ano, dřevotřísku rozhodně ne). Deska musí být i z boků, ne jenom zezadu. Další výhoda je, že tohle se udělá v dílně a na místě snadno smontuje s akuvrtačkou...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 22:29 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Ja mam akva 240 l takze cca 300 kg na komode z drevotriesky.Akurat som podložil zo spodu pri konci hranol a drží to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 19:59 MartinP – Re: vaclav
Takže nějak takhle by to mohlo být? A na podlaze by byla k tomu ještě deska 3cm silná na rozložení hmotnosti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 18:09 Usine – Re: MartinP
Musíš to podepřít do podlahy i na koncích. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 22:53 MartinP – Re: vaclav
U obou zdí je také trámek, bude připevněn ke zdi vodorovně a na něj se položí trámek na šířku ode zdi ke zdi. Nebo jak jste to myslel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 22:30 Usine – Re: MartinP
Počítat z tím že hmoždinky ve zdi udrží to samé co dřevěná podpěra se mě nezdá a nebude to fungovat. Podepřít to musíš i u obou zdí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 22:11 MartinP – Re: filipsi
Tak ty nohy taky jdou snad obložit dvířkama, to je to nejmenší. Hlavně mi jde o ten stojan a stabilitu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 22:06 Muž filipsi [1295] – Re: MartinP
A proč trváš pouze na "nohách"? Není lepší a praktičtější udělat pod akva skříňku, zvlášť když stojí mezi zdmi? Schováš tam techniku, krmení, síťky ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 22:01 MartinP – Re: vaclav
Fotka k příspěvku Takhle nějak by to šlo upravit a snad by se zvýšila stabilita, co myslíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 20:48 Usine – Re: MartinP
Je to docela špatné řešení. Trámky musí být ze zpod po celé délce akvária a podepřené i na koncích. Něco podobného by mělo být i na podlaze. Potom to unese i pár tun. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 20:09 Muž Yirka [9126] – Re: TomášB
A víš, jaké jsou dřevěné trámy co se používají na stropy? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 16:52 Muž TomášB [12]
ale podle mě by stojan s dnem z osb desek, podpěry trámy který se používají na stropy, a pod akvárkem ta deska na kuchynský desky a masivní stojan lepší než železný je nasvětě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 16:38 Muž Yirka [9126] – Re: Kovboj
Já bych si hlavně dovolil pochybovat o těch 600kg. Je to nejen o vodě, ale taky o skle, krycím skle, případně krytu s osětlením, písek-štěrk,dekorace - ono se to nasčítá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 16:34 Kovboj
pantany napsal: 600kg na drevo je dost,
To je podle mě blbost, 600 kg na dřevo nic není. Vžyť na dřevěných pilířích stojí celé benátky, z dřevěných trámů se dělájí stropy atd... Osobně bych se toho nebál, ale raději bychse zeptal tesaře, ten ví jakou nosnost mají trámky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 13:05 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: MartinP
ja osobne bych misto tramku dal cely pricky. Pak to urcite unese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 10:45 Muž pantany [7] – ja skor by som to riesil zo zeleza
Fotka k příspěvku presne jak pise geri, 600kg na drevo je dost, osobne by som este ten nakres upravil ak by som to chcel riesit z dreva. viac obrazok. a to tak ze tie zvysne drevene tramy (3ks) 5x5 cm by som este spojil v rovine, dajme tomu v strede a mas aj policky na krmivo, pripravky a pod :-) a bolo by to aj pevnejsie, aby sa to nemohlo zlozit, clovek nikdy nevie. ale osobne by som to riesil zo zeleza a oblozil to drevom alebo drevotrieskou, klasicky sposob. ahoj nech sa dari, a potom ked to bude vsetko uz zariadene nezabudni hodit aj foto, uz sa tesim, taketo velke akva si vzdy rad pozriem. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 10:12 Muž Geri [29] - Skaláry
No teoreticky by to držet mělo. ale přece jen 510l AQ je docela už tíha, počítej že tak 600kg to mít bude a to já osobně bych na dřevo neriskoval... :S
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 09:59 MartinP – Dřevěný stojan
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat, jestli mi stojan z dřevěných trámků 5x5 cm unese akva velké 170x60x50 cm. Přikládám náčrtek, jak by měl asi tak vypadat. Moc díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 22:31 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: wladys
Jak jsem psal, foto je stary, cichavci sli zpet do tristovky.
Takze ted jsou tam jen akary (chovnej par + cca 15 mladejch 5-8cm], 1 kancik cervenookej (samicka umrel, tak shanim dospelou samici), 2 perletaci (taky bohuzel uz jen samci), ancistrusi a gibiceps + 2 parmicky a 3 sumecci.
Vim ze je to divoka smeska, ale je mi lito ty parmicky a sumecky "vyhodit" a ve tristovce mi pobijou zbytek (njn, na zacatku jsem kupoval ryby jen ocima :-( )
Casem tam chci jen akary a kanciky tak, aby to trochu odpovidalo prirode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 22:09 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Acino
Je to zděné z cihel,pak na to šla omítka a pak tapeta. akvastranky.unas.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 21:57 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Acino
250x60x60
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 21:54 Acino – Re: xOB
Ake ma rozmery to akva? No vyzera to dost dobre, ale nejako by som sa bal ze sa mi to rozleti :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 21:51 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Acino
Fotka k příspěvku Mam doma devitistovku na "normalni" (delala Zekia) skrince a vypada to celkem festovne.
Vetsi strach mam o podlahu.
Prikladam foto, trochu neaktualni, ale jako inspirace mozna vhodny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 21:38 Acino – Re: wladys
Hmm, ten tvoj podstavec vyzera fakt dobre. Je to murovane z tehal, alebo je to len tapeta? Co by som mal na to tak pouzit? Prepacte, za tie otazky ale fakt netusim z coho by som to mal (dat) vymurovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [16] 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16655x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4865-stojan?od=751