Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak mramorový

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rak mramorový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.12.2019 18:12 R Muž afc1886 [14685]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 17:20 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Karolína
Napište mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2018 13:02 R Muž ctibum [6921] Re: Karolína
Viz např. zdejší atlas "TENTO DRUH Z NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2016/1141 SE NESMÍ CHOVAT ,MNOŽIT,VYPOUŠTĚT ANI DAROVAT"
Zavlečený nepůvodní druh, rychle se množí a navíc přenáší račí mor na původní druhy, jestli se nepletu.
Zkus pogooglit, určitě najdeš přesné zdůvodnění... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 12:48 Karolína Re: martan
Víte, proč se rak mramorový nesmí chovat? Ráda bych koupila jakéhokoli, ale jediný, jakého jsem našla, je právě tady - mramorový.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 21:52 Muž bluejack [5] Re: prasan
Nie :-D nic take este co ma,napadlo ze skusim kuknut crepnik co tam mam hlineny ze to moze sposobovat stava sa ze v hlinenich sa vyskituju take dutiny alebo dierky vcom uviazne mala gulka hliny a presne ako keby tonpocujem lebo fakticky nezavisle pukanie raky nerobia nic a onobto puka .tak skusim pozret nabuduce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 19:00 - Re: bluejack
Nepúšťajú pri tom náhodou bublinky spod panciera?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 14:21 Muž bluejack [5] Re: prasan
Dnes som ich pozoroval boli vsetci mimo ukrytu a videl som nanich nic nerobily nejedly len tak boli nehybne ale stale to pukanie zblizka som sa nanich kukal a robia tie zvuky nie s klepetamy nie z "ustamy " proste ich zvnutra pukaju neviem co,robia vtedy jednoducho oni pukajuu a uz stoho saliem bo neviem preco to robia ci to len komunikuju medzi sebou alebo maju ako keby zvuky na orientovanie sa priestore ale nacisto mi stoho drbe uz .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 23:13 Muž janesik1xjakep [63] Re: prasan
Jsou dost blízko okna a navíc na místě, kde aspoň trochu svítí denně cca 8 hodin. A akvarijním rostlinám se tam daří velmi dobře :) takže tam toho světla bude dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 20:53 - Re: janesik1xjakep, bluejack
Raky sú prevažne súmračné a nočné stvorenia.No citlivo (v dobrom povedané) reagujú na dobu i intenzitu osvitu.Chovať ich bez osvetlenia, to je akoby som Vás zavrel do miestnosti bez svetla.Viete o tom,že už i viac ako dva metre od okna je denné svetlo pre izbové rastliny nedostačujúce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 20:04 Muž janesik1xjakep [63] Re: bluejack
No, já jim dávám 24 hodin odstátou a nemám problém, asi tak. Jinak krmim přiměřeně večer po zhasnutí. Světlo mám u nich slaboucke- 9w, některé chovám i bez svetla, rostlinou potravu si u mne berou přímo z kytek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 18:01 Muž bluejack [5] Re: janesik1xjakep
no moze byt ze nieco je s vodou ale menim tam pravidelne vodu stale stvrtinku nie viac filter mam uz zabehnuty davno stym nejaky velky problem nieje krmim tak po 2.3 dnoch ako kedy ale neprehanam to a svetlo je sice slabsi 13 w ale co moze byt problem to je chlorova voda aj ked sa mi nestalo este ze by nejaka zdochla ale to moze narusovat ich pohodu a taktiez je tam dost ukrytou a ziadne ryby co moze byt este ze tam je na 50 litrou 4 Raky obcas sa pobiju rastlinu stravu im tiez davam ale obcas to nechcu tak pomenej ..co som si vsimol ze dost casto chu na hladinu a skrabkaju v noci plexi sklo chcely by dychat :-D ale mam aj vzduchovanie z lipoveho dreva co robi naozaj jemne bublinky a je to vpohode ... ten chlor bude mozno na vine viac odstatu im treba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 08:43 Muž janesik1xjakep [63] Re: bluejack
Taky si myslím, že ti tam něco nefunguje, nedoléváš třeba vodu s chlórem? Raci jsou na to docela hakliví. Jinak moc nevím, co bys mohl dělat špatně, možná bych se zeptal čím a jak často krmis, a v jak velkém akvu je máš, mas tam dost úkrytů, nebo není tam příliš silné světlo? Poskytujes jim rostlinnou potravu? To jsou základní pojmy, které mě napadly, ale u mne se silně množily i když jsem některé z těch věcí nedodržel, tak nevím.
Trošku bokem: a mas jistotu, že ti to v akvaristice vykoupí? Co vím, tak to nikde nechcou ani zadarmo, já už začínám hledat recept na račí polévku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 04:57 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluejack
Jak to tu čtu tak tam máš nějaký problém ve vodě.Protože samice v době kdy mladé opouštějí samici tak vylučuje látku která jí brání je napadat.
Nebo i má nedostatek nějakých látek ( záleží také nakrmení).
Může to být i stres (jsou chováni samostatně nebo s rybami a když tak jakými?)-ryby můžou je žrát.
Protože tento druh opravdu rozmnoží úplný začátečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 00:02 Muž bluejack [5] Re: janesik1xjakep
No hej viem robia tam kadeco ale uz aspon viem ze nieje to,cervotoc v dreve na podstavci :-D to by potom dlho nevydrzalo a chcel by som mlade aspon by som dal do akvaristiky na predaj ale zatial nepreziju jeden den este pod bruchom chumace a na druhy den uz ziadne ale ani malicke raky takze nic no snat ked nabuduce oddelim budem,mat stastie .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2016 23:18 Muž janesik1xjakep [63] Re: bluejack
Různé vydává zvuky, přestavba, nebo třeba mi i klepe na sklo, někdy je dost hlučný, jindy o nem ani nevím. A buď rád, že mladé nemáš, je to jako mor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 23:15 Muž bluejack [5] Re: prasan
Ano to viem ze je diploidní a davam vlastne granuklove krmivo 3 rozne moznonobsahuje nejake,kosti ale skor,múčku inak nic take tvrde na chrumanie jedine drevo okusuju ale ked som ich pozoroval boli len tak proste nic nerobily ale vydaju taky zvuk to pukanie ako keby boli nastvany na druheho a preto pukaju :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 23:11 Muž bluejack [5] Re: rak
No mam vonkajsi fiter eheim a vlastne,je tam vela ukrytou vpodstate problem, nieje ziadny ale to pukanie co,robia to,je hrozne predtim,som,mal,cerveneho raka ale nerobil taky hluk ako ten mramorovy a neprestavuju len lezu stale ale to pukanie neviem,ako robia .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 18:46 - Re: bluejack
Ak raky kŕmite rybou ,ktorá má v sebe ešte kosti resp.je tvrdšie tabletové krmivo - ano je možné raky počuť chrúmať doslova až vonku z akvária.Je to také slabučké pukanie.
Samička raka ak nie je vo vhodných podmienkach síce vajíčka ,,znesie,, ale nemusí ich oplodniť a v podstate sa z nich nič nevyliahne.Rovnako ak samičke nevyhovujé voda.(nízke alebo príliš vysoké pH/ tvrdosť).
Tento rak je hermafrodit a pre maličké nie je potreba samca.Stačí samičke zabezpečiť vhodné podmienky a maličké prídu samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 18:33 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluejack
Tento druh raka se velice dobře množí.Jak je vybavena nádrž?
Ano raci dokáží dělat opravdu pěkný hluk při přestavbě své nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 16:34 Muž bluejack [5] – mramorovy
Zdravim mam,rakov mramorovich chcel by som,odchovat male,raciky ale zatial ked mali nalepene podsebeou malicky tak nikdy som neuvidel ze by liezly ani jedno a to ich tam je viac .otazka znie treba ich oddelit od ostatnich a nechat tam ich vyliahnut ?? A druha otazka uz dlhsi cas som si myslel ze mam cervotoce v podstavci od akva v dreve ale dozvedel som sa ze vlastne raky robia taky cvrkot alebo hryzkanie ale stale nejde ani o klepeta alebo o buchanie do skla, jednoducho ako keby tak prskaly same a potrebujem to potvrdit ak to ma niekto podobne nech napise budem vdacny .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 22:13 Muž janesik1xjakep [63] Re: Klárka
A v jak velkém akvu je máš? A ty je chceš cilene množit? Pokud ne, tak je nech se samicí ( pokud to má kolem 100 litrů, tak ti většina přežije, úbytky budou pouze díky kanibalismu prcků) :) ale nikdy jsem neviděl, že by dospělá žrala prcka, jen prcci mezi sebou ( poslední část souvětí neplatí pro malá akvarka, tam je to možné, že žere samice mladé). Chovu zdar :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 21:43 Klárka – Rak mramorový
Dobrý den chtěla jsem se zeptat, mám raka mramorového už mám mladé,ale někteří jsou stále na zadečku samice až všichni odpadnou kdy samici odlovit? Děkuji předem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 19:40 - Re: MiroslavAdam
Na to si mal myslieť pred a nie po premnožení.Čo u tohto raka nie je problém v dosť krátkej dobe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 16:17 Muž NASREDDIN [1383] Re: MiroslavAdam
Zkus kontaktovat kolegu raka rybicky.net/profil/2552 třeba bude vědět, kdo by měl zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 16:11 MiroslavAdam – rak mramorovy
Mam velky problem. Skousel jsem velke zooskopy, akvaristiky, sousedy, inzeraty, kamarady anic. Proto vas touto cestou zadam zda je nejaka moznost nekam raky mramorove dat. Nemuzu jiz v chovu dale pokračovat. Dekuji :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 18:28 PecaSz
Ahoj, prosim o radu. pred 14 dny se rakovi mramorovemu narodily mali raci, jenze zbitek ma pod ocasem. myslim si ze jsou mrtvi. nevim co s nim. mam mu je sundat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 21:49 mramorka
Ahoj, chcela by som sa spytať či sa rad mramorovy oplodní aj ked nema filter a menim mu vodu každy tyždeň ďakujem za radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 11:38 Muž kortezhugo [983] Re: cezarmilan
Ja som mal zase len mramorových,tak len k nim.V atlase je to presne napísané "Diploidní samičky kladou diploidní vajíčka, ze kterých vznikají geneticky identičtí jedinci."

Všetko sú to samice a zo samíc zase len samice.Je málo pravedpodobné že sa niekto dostane k samcom.Samice mávajú (odhadujem) kolo 100-150 vajec.Tak si vieš predstaviť koľko ich je v akva za pol roka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 22:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: jamajcan
Tak toto mi ušlo. Je to len mramorový, ktorý nepotrebuje na rozmnožovanie partnera? Choval som clarki reed a tak som vychádzal z toho. Mramorových som nemal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 09:03 Muž kortezhugo [983] Re: MrsRainbow
Pri nich je kanibalizmus normálny - hlavne ked ich je veľa pokope.Ja som niečo predal a ostatok likvidoval - hrozná haved.
Sid-e ale "iba" toho samca by som si nechal. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2015 22:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cezarmilan
Oddělit samce od samiček?! coze
Fakt to pomůže? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 22:03 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MrsRainbow
čo tak oddeliť samičky od samčekov? Hmmm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 20:16 MrsRainbow – Jak udat raky
Ahoj, mám problém s raky mram. V mém akváriu se jim velmi daří a množí se mi doslova geometrickou řadou. Všechny kamarády jsem ráčkem už obdarovala. Ať krmím či nekrmím, už se ani nežerou, nýbrž jen mrzačí. Máte někdo zkušenosti, rady jak a kam raky udat? (s nabídkou raků zdarma na netu jsem neuspěla) Nebo jim nějak znepříjemnit podmínky, aby se vajíčka nevyklubala? Pokud přestanu krmit mrzačí se navzájem ještě víc, to není cesta, navíc má vajíčka prostě pořád někdo. Někde jsem četla o chovateli, který vajíčka z ráčka oddrolí, ale to si nedovedu představit. Nicméně pohled na dospělého starého raka, kterému najednou zbydou jedna dvě nožky je strašný.

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 14:43 Žena Xabara [-16] - ŽivorodkyRe: prasan
Právě že zda si nevytvořil vajíčka se mi vypátrat nepodařilo... Protože je kvalitně schovaný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 14:11 - Re: Xabara
A nemá už náhodou i vajíčka? Takto sa správa samička ak nosí maličké.Resp. i staršie samičky sú už častejšie zalezené.Rak je hlavne nočné stvorenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 13:21 Žena Xabara [-16] - Živorodky – Dlouho schovaný rak
Zdravím, chtěla bch poprosit o radu. Mám doma cca týden raka mramorového a poslední 2 dny odmítá vylézt z květináče. Žije, hrabe si tam, leze v něm tam a zpátky, ale do akvária se ani nažrat nejde. V pátek jsem ho chtěla přesunout do nového akvária, protože tohle bylo jen prozatimní, než bude hotové to jeho... A nevím zda ho v tomto stavu mohu přesouvat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 16:29 - Re: rak
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 16:15 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Myslíš s těmi klepety( na tom odkazu)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 22:42 Muž KITTbx [1] Re: prasan
Fotka k příspěvku No tak ten zkroucený je opravdu hrůza.
Jinak zase nějaké foto, ráček dostal nějaké to žrádlo, tak to zrovna baští.
Ale jak dlouho bude čiperný, je otázka?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 18:43 - Re: rak
Na rovnakej stránke čo som dal odkaz pre KITTbx je aj pokrútený P.fallax.
Tam som sa dočítal,že sa môže jednať o nedostatok I2, Ca, Mg.Tie moje boli živené rôznorodo a kvalitne preto si myslím,že u týchto rakov sa nedostatok objavuje v staršom veku,kedy už rak prestáva poriadne príjmať potravu.Zrejme môj prípad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 18:40 - Re: KITTbx
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 15:05 Muž KITTbx [1] Re: KITTbx
Tak dnes mi rak chodí po akvárku, ale zrovna jsem si všiml, že ho ten útvar musí dost štvát, jelikož si do něj neustále klepítkama šťouchá/rejpe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 09:22 Muž KITTbx [1] Re: rak
No ano ráčka zase nějakého pořídím, zajdu asi na naši burzu až bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 17:17 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: KITTbx
Chcete další raka nebo jiný druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 16:07 Muž KITTbx [1] Re: rak
aha tak to mu vylezlo, chudák. No já ho mám celou dobu samostatně. Případné další změny nafotím a vložím. A už pomalu koukám po dalším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.07.2014 15:37 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: KITTbx
Ty chomáčky jsou žábry, podle mě je to také důsledek toho vředu ( nádoru).Chce ho chovat bez ryb ,ryby by mohly mu ty vyčnívající žábry okusovat a způsobovat další zranění a možnost vstupní bránu pro infekci.
Fotky mám stažené a jak budu s nimi mluvit tak to probereme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 13:35 Muž KITTbx [1] Re: rak
Fotka k příspěvku Tak přidávám další foto, ještě by mne zajímalo, proč má najednou kolem nohou na jedné straně ty chomáčky, objevilo se také po svlékání.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 12:07 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Neboj zeptám se .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 12:05 - Re: rak
Super,skús to prekonzultovať.Konkrétne raky žili niekedy takmer do dospelosti úplne normálne,jednoducho jedného dňa raka proste po zvleku úpne pokrútilo.Parametre vody vždy v poriadku.P.fallax som ale pre to ich nadmerné množenie chovať prestal,takže sa aj prestal zaoberať problémom s kŕčami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 05:48 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Už jsem si tento problém zapsal. A budu to konzultovat osobně v září.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4841-rak-mramorovy