Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak mramorový

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Rak mramorový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 22:29 Muž kortezhugo [983] – Re: Zuzka
ak sa maju male raky kde schovat - nie je problem...mozes ich nechat aj spolu...- oni sa skvor zeru medzi sebou - su to kanibali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 19:53 Zuzka – rak mramorový
Děkuji za rady ;-) ..zkusim mu je ted poprve nechat a pak se uvidi. pry by mi je vzali ve zverimexu tak to treba vymakam a budu, hlavne diky vam, si s tim uz pak vedet rady :-)!! jo jen bych se jeste chtela zeptat, nekde jsem cetla ze je lepsi samici odlovit aby je nesezrala, ale treba ve zverimexu mi rekli ze je to zbytecne ze to delat nemam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 00:10 Muž kortezhugo [983] – Re: Zuzka
Fotka k příspěvku ...je to rak mramorovy...100-pro... ako som vravel.... :-)
Otazka co s tim ?....to je tazke...ak tam mas rastliny tak sa s nimi rozluc....zozeru vsetko-nesrandujem..."totalni devastace"
Poradim ti - vyber ju von z aqua - je to samica a STRHAJ TIE VAJCIA a zahod...-nemusis sa bat nic sa jej nestane...
...iba samica moze mat vajcia - a s tich vajec budu len samice ktore budu mat vajcia...a to nema konca...

PS: asi 3 tyzdne trva vyliahnutie - vtedy rak zalezie a nezere ...ani ho neuvidis...ak ma daaku skrisu este si ju zapcha machom ak tam je....
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 17:05 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Zuzka
Mrkni tady, jsou tam kromě rad i fotky.
raci.kvalitne.cz/…
A kdyby to nebyl ten tvůj, pohledej v atlasu.
raci.kvalitne.cz/…
Atlas některých raků je i na těchto stránkách
rybicky.net/atlasostatnich/rak_mramorovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 13:23 Zuzka – rak mramorový
Fotka k příspěvku Tak jo dala jsem na vaše rady a dnes se odhodlala a vyndala keramicky kmen pod kterym je schovan a co se tam objevilo???!!!!rak a pod ocasem ma spostu tmavych vajicek!!!!!lidi prosim vas poradte mi co mam delat a co s tim a za jak dlouho se to vylihne a tak vubec nevim co s tim a zacinam pomalu silet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! coze jo zde zasilam foto je to opravdu rak mramorovy?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 13:06 Muž DonJuanKarlos [30]
Zuzka napsal: jo a prosím tě je tohle ten druh co se rozmnožuje sám? :-O jestli jo tak to bude veselí...
Jo rozmnožuje a hrozným tempem, takže to chce najít něco co je bude žrát, já mám už jen jednoho a používám ho jako žrouta šneků :-D pokud má malý tak je nachytám a zkrmim (skaláry malý zvládnou - maximálně týdení, pak s tim mají problémy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 13:03 popelnik
Já jsem raky měl a když se mi svlíkali tak zmizli neznamo a vždycky jsem je našel zhruba tak po tejdnu + krunýř ten se válel opodál dobrý by bylo kdyby tam měl nějakou jeskyni a drobnej štěrk aby se tam mohl zabarikádovat jinak jsem je krmil žížalama nejvetší zaznamenaný kousek měl 10 cm choval jsem je samostatně protože dost aktivně lovili menší ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 12:18 Zuzka – rak mramorový
Dobře pokusím až zas vyleze. Děkuji za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 12:02 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Zuzka
na raky nejsem odborník, ale tohle by bylo lepší fotit s makrem-na blízko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 11:59 Zuzka – rak mramorový
Fotka k příspěvku Jej tak jsem to poslala a nevím kam hmm nu tak ještě jednou ti moc děkuju za odpověď. Vajíčka nemá nebo jsem si aspoň nevšimla, že by je tam měl..Tady zasílám foto ale nevím zda na něm bude něco vidět nejsem moc dobrá fotografka a on model taky ne :) jo a prosím tě je tohle ten druh co se rozmnožuje sám? :-O jestli jo tak to bude veselí...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:07 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...este ti poradim ...maju radi mrkvu postruhanu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 23:51 Muž kortezhugo [983] – Re: Zuzka
Fotka k příspěvku ...toho sa neboj - ze nezere 6 dni -nema vajcia nahodou? - lebo vtedy nevylezie 2-3 tyzdne...
Takto vyzera mramorovy...
...mne zozral vsetko co som mu dal :-) aj tie slimaky co su na fotke...nezostal ani jeden.. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 23:02 Zuzka – rak mramorový
Ahoj lidičky,chtěla bych se zeptat...dostala jsem raka a nevím si s ním vůbec rady. :-( Mám ho teď už asi 2-3týden a přestal mi žrát. Nežere už asi 6 dní a když vyleze z úkrytu tak jen na chviličku. Prý se toto děje před svlečením, ale on se nesvléká. Nevíte co se s ním děje? Jak často ho krmíte? Upřímně, ani přesně nevím zda je to rak mramorový tipuju podle fotek z netu hmm ..díky moc za odpověď ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 17:14 Muž Dixon [13] - Sumci
tak nic,skoda,díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 16:48 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: Dixon
Určitě bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 16:02 Muž Dixon [13] - Sumci
Nechcel som zakladat tema....ked budem mat tohto raka,bude mi strihat rastliny? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:16 Aneete – Vápník
Jak dodat rakům dostatek vápníku? Mám 2 mramorový, 5 cm velký a 10 litrech a mají drobné kamínky z dunaje a kořen... Myslíte že to stačí? Nebo mám ještě něco přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 21:53 Žena lulk [5] - Cichlidy – otázka
Môžem mať raka fallaxa (mramorový) s gupkami alebo inými rybami?Gupky totiž spia blízko pri dne.Akvárko má 30 litrov,sú tam kamene,2 živé rastliny ktoré rak ešte nezlikvidoval.Akvárium má filter aj topenie.
Neviem či rak nebude v noci loviť gupky,ked sú tak blízk pri dne (či ich nebud loviť,ked to už bude velky 12 centimetrový rak).A zároveň nechcem,aby som spravila zle rybám.
V niektorých nádržiach som videla aj rakov clarkii,clarkii white a aj raka modrého s rybami.Zevraj ich nejedia.Mám si do akva kúpiť rybky-totiž gupky sa mi velmi páčia.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 09:21 lefynka
no moje zkušenost s rakem mramorovým... dospělá račice pro mladý nebyla hrozba, ani když jsem jí tam nechala asi dva měsíce po vylíhnutí mládat... naopak když se svlíkala, tak se na ni prckové seběhli a zabili ji :( :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 18:43 aoel – Rak s bybkami
Fotka k příspěvku Tak mám zkušenost že Rak mramorový a Štikovec páskovaný (Aplocheilus lineatus) k sobě jdou.. Na rakách je vidět jak rádi by si ulovili rybku ale rybyčky jsou hbyté a navíc 80% času tráví u hladiny
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 12:42 Marse
Hele v práci máme 220 litrové akvárko v tom žije okolo 15 raků - těžko říct kolik přesně pořád se množí pak zase se požírají..No a s nima tady je asi 30 rybiček a v poho.Stačí je normálně krmit aby neměli raci hlad a nešli po rybách.Jen pozor mají zlozvyk zbytky jídla si schovávat pod kameny atd.tak to musíš hlídat..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 12:52 Brant – Re: jenicek32
Když se vylíhnou malí ráčci, musí projít dvěma larválními stadii přichyceni na pleopodech matky. Pokud v tuto dobu matku odstraníš, malí pravděpodobně zemřou. Pokud projdou metamorfózou, stále se drží matky, i když ji začínají na kratší dobu opouštět. V tuto dobu samice produkuje "mateřské" feromony, které snižují kanibalské chování. Pokud bude odlovena, začnou se malí kosit mezi sebou. Teprve až se začne k matce vracet méně než 10 mláďat, přestane produkovat tyto feromony a teprve teď začne být opravdovou hrozbou pro mladé raky. Čili pokud chceš minimalizovat ztráty při odchovu, nech mláďata určitě u samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 11:04 2david – Re: 2david
Pokud dojde jen ke svlečení z půlky rozhodně bych mu pomohl, jinak ti pojde. Dělej to velmi opatrně, když se rak svléká je nejzranitelnější. Opravdu stačí málo, nešetrné zmáčknutí a je po něm!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 11:02 2david – Re: jenicek32
Tak malí ráčkové samici opouštějí a zase se vracejí a znovu se přichytnou pod ocas. Jakmile toto období ukončí tak ji odlov, důležité je v této fázi krmit nakrájeným mraženým krmením, pak mladý rostou jako z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 09:25 jenicek32
Ahojik zdravím vás a prosí m o dvě rady.Mám samičku s vajíčky v porodničce a chystámse po jejim opuštění vajíček jí ihned odlovit aby je nesežrala. Tak se ptám prosím zda je to správné a zda to nevadí.Raci by měli být po narození nebo ne?
Ten druhý dotas mě velmi zajíma.Jedné slečně se svlékl rak pouze napůl a zůstal tak dlouho.Je na jednom místě a stále se převrací na nohama vzhůru ale žije.Stímto sem se nikdy nesetkal tak vás prosím zda někdo ví čím to je a co se stím dá dělat.
ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 12:58 rolandmynar
Při svlékání raka také závisí na množství vápníku ve vodě. Pokud ho není dostatek, může mít vady, nabo se mu některé části nevytvoří! V kouli toho vápna moc asi nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 12:40 Muž JirkaJirka [10]
mas ho v koli? proc mu to delas?
akva 45x26x26 se nacha koupit za 206Kc
rak se svleka podle toho jak roste. je to jako u lidi ;-)kdyz je malej tak se svleka casteji cca po mesici a pak se doba prodluzuje. teda takhle se to neda rict. vis jak je starej? jak je velkej?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 12:26 zsozso – zvliekanie
Ako často sa mi bude rak zvliekať? Každý mesiac??? hmm Mám jedného v guľatom akváriu spolu s bojovnicou :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 19:32 PeS – Re: Metz
Ahoj, utéct může klidně i menším otvorem, když bude schopen se tam protáhnout. První račice nám zdrhla a zanechala nám svě potomečky, druhou jsem již dvakrát lovil z naší postele (akvárko je nad ní na skříni). A to tam mám desku na celé akva. Holt tam zůstala mezírka po krmení a šup ven...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 23:48 TommySMASH
bylo by kvárko do půlky zaplněné vodou a nad tou půlkou by byla taková skleněná ohrádka ve který by byly zasazený masožravý kytky... jednou to musím vyzkoušet...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 23:47 TommySMASH
ten se mi rozbil při stěhování... ale to je jedno aspon nemusim řešit kam srakama... i když jsem to už vymyslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 23:45 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: TommySMASH
aspoň víš, že máš mít kryt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 23:44 TommySMASH
Fotka k příspěvku a takhle je od října... X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 23:41 TommySMASH
fakt nevím z jakýho důvodu mám akvárko fakt pěkný téměř bez kytek bez vzduchování bez světla a když čekal mladý vylezl, mladý hodil na ubrus u akva a pak šel asi za mnou do obýváku aby mi řekl že má malý... pošlu foto mmnt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 23:19 TommySMASH
to není pravda mě zustali v akvariu ryby a rak akva dobrovolne a sam opustil akorat mi uschnul do rána na podlaze blbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 21:26 R Muž Mrakoplash [1776]
de to dohromady tyhletí živočiši v nějákých akva sem vydel ryby a raky dohromady?

dohromady je dat muzes, ale nakonec tam zustane rak ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 21:05 Muž Johan [4945] - Rostliny
já sem měl raky společně s karasama a s kančíkem perleťovým.. no, karásci byli odloveni (sežráni) a pak už to bylo v pohodě, takže záleží s jakýma rybama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 18:42 Adamkoo
ked si pozrieš (ostatní-rak mramor.) tak posledních 6 foto je môj rak aj s rodinkou. teraz ich chovam samostatne a je to o.k :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 16:44 Muž j_j [18] – Re: Adamkoo
ryby oželim :-) ...raky mám radši,ale chápu že hodně lidem jde spíš o ty ryby... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 16:41 Adamkoo
Rak a ryby moc to neskúšajte, v mojom prípade prvé na to doplatili pancierničky potom nasledovali tetry cisárske a nakoniec dve gupky dúhove. no no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 14:59 Muž j_j [18] – Re: rolandmynar
já jsem se s rakem červenym dohodl,že mi nebude útočit na ryby,jinak půjde z bytu...a zatím slovo drží palec
ale raději bych Ti to soužití nedoporučoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 14:55 rolandmynar – Re: agent007
K tomu se přidávám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 14:54 agent007 – Ryby a raci....
Měl jsem dohormady raka a ryby neonky,atd. a závojnatky. První noc přišly 2 závojnatky o závoje. Chtě-něchtě se rak stěhoval...Dnes má své 1+0 odděleně.Takže ryba a rak dohromady - moc ne.Má zkušenost. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 14:37 stehno123 – Rak mramor.+ryby+ krevety
de to dohromady tyhletí živočiši v nějákých akva sem vydel ryby a raky dohromady??????????? :-O :-O :-O coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 23:30 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: j_j
Fotka k příspěvku tohodle:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 23:02 Muž j_j [18] – Re: mch.sokolov
ahá,myslel sem žes měl pr.clarkii "white"-kluka bílýho...promin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 22:57 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: j_j
jakýho albina?to byl modrák,ted mám červenýho:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 22:28 Muž j_j [18] – Re: mch.sokolov
máš pravdu...neni to můj web-pracuje na něm hlvaně filo a taky pan Difko palec to víš,snažíme se... ;-) jestli chceš pošli nám na email raci@email.cz fotky toho tvýho albína :-) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 22:20 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: j_j
nn neznám:-)ale na vedlejšim foru,skoro rozkaz kupte si moji knihu,to mi přijde ubohý:-)jinak sem ho naštivil tvůj web:-) X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 21:22 Muž j_j [18] – Re: mch.sokolov
sokole ty Branta znáš? :-) pokud nebude stát pětikilo,tak si jí koupim ;-) ale raci.kvalitne.cz sou holt jen jedni X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4841-rak-mramorovy?od=301