Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak mramorový

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Rak mramorový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 19:10 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Podle testu DNA kterou udělaly na univerzitě v Praze a Ostravě.V době kdy Patoka psal tuto knihu se to ještě nevědělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 18:29 - Re: rak
Silne pochybujem.Už je dávno potvrdené,že Procambarus fallax potrebuje k množeniu pár.U sp.Marble sú všetko samice a za roky chovu(i odchovu)rakov som sa so samcom nestretol.Odporúčam si prečítať publikáciu Jiřího Patoka o chove rakov.Ak si však dospel k pádnemu dôkazu tak sem s ním.Na základe čoho si toto myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 18:21 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: rak
to je mozny ale mne se prestal o dost min mnozit kdyz nemel tolika klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 17:22 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzales
Nevím jak by Vaše rada měla pomoci v omezení množení ,když tento rak se již vyskytuje i v Itálii a zde se normálně množí a hrozí dokonce jeho přemnožení v této oblasti výskytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 17:16 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Musím Vás opravit,jedná se o Procambarus fallax partenogenetická forma tohoto druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 17:09 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: Katka
nebo co nejmin schovek a ukrytu.kdyz uz ho mas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:24 - Re: Katka
Tvoj rak je Procambarus sp.Marble (mramoráč). Tento rak je obojpohlavný,narozdiel od ostatných.Bude sa ti množiť stále aj v 15C vode.Nič tu nenarobíš.Jedine si kúpiť iný druh,čo potrebuje na množenie pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 10:12 Katka – POMOC!!!!
Já jsem si inulý rok koupila raka. Jmenuje se pan Crabs a tento rok mu bude 11.2. přesně jeden rok... Ale je tu jeden problém.. jak jsem řekla,nemám ho ani rok a už má po páté malé ráčky. On je v tom akvárku sám, tak neví, jak to, že se mu vždicky vylíhnou zdraví raci. Je to hrůza a nevím co s tím mám dělat. Většinou to všechno zemře, ale i tak. Vždicky jich je kolem 80ti. Kdyby jste někdo věděli jak to rozmnožování ,,zastavit'' tak mi prosím dejte vědět... Ale už by bylo lepší, kdyby to aspoň přežilo, mohla bych to poprodávat.. ale jestli chcete, můžu pak vzít i nějaké větší a kdyby někdo chtěl, můžu mu je dát. :-) coze ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 01:24 -
Ak ju máš v akvárku z prezentačky tak by som ju dal inde.Kopec mladých a hlavne Procambarus sp.Marble v rastlinnom akvárku nerobí dobrotu.Požerú ti rastliny ani sa nenazdáš ako rýchlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 19:26 Muž honzales [8] - Živorodky
nech je tam a uvidis sam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 18:46 ladis – radu
cus lidi mam raka mramoroveho a asi ma pod zadeckem mlade co stim mam je poprve mam ho nechat v akva.nebo co snim nevim poradte mi nekdo dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 18:24 -
Pri kúpe si treba hlavne všímať či rak nemá napr.diery v panciery,plesne,alebo škvrny akoby od hrdze a pod.Raci najčastejšie môžu trpieť na virózy a bakteriózy a to hlavne pri nevhodných podmienkach.Račí mor je mykóza (plieseň) a rozširuje sa v infekčnom štádiu zoospór ktoré pomocou bičíkov vedia aktívne plávať.
Citát z knihy Jižího Patoka:,,V podstate neexistuje voľne žijúci americký rak,ktorý by nebol hostiteľom a prenášačom račieho moru.Oproti tomu v zajatí chované jedince nemusia byť onemocnením vôbec zasiahnuté,ako preukázal odchov P.leniusculus na izolovanej farme vo Švédsku v r.1971,,konec citátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 17:57 -
Normálne to nepoznáš.Čo som dva krát podobné príznaky videl tak u Procambarus sp.Marble.Pri zvleku kŕče a totálne pokrútenie panciera a končatín,až utrhnutie.S istotou však tvrdiť nemôžem,že išlo práve o račí mor.Prenášačom sú hlavne americké druhy.(z dovozu,veľkochov)Rak s račím morom môže žiť celý život normálne(stále hovorím o amerických druhoch),prejaviť sa to uňho môže pri nevhodných životných podmienkach,chorobe a pod.V akvárkach sa to u bežných chovateľov neobjavuje resp.som sa s tým ešte nestretol.Austrálske druhy(cherax) nie sú imunne,až na pár.Imunne sú americké odkiaľ sa to vlastne dovlieklo.Takže australan čo žije nebude nakazený.U amerikána je to stále otázne či v sebe niečo nemá.Kedže s morom môže žiť pokojne niekoľko generácií a vôbec sa nemusí prejaviť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 17:36 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: prasan
Děkuji za odkazy, ale já chtěl vědět jak je to u raků pěstovaných v akvárkách, především Cherax a Procambarus. A zda je to na nich nějak poznat, abych případně při koupi například Cherax lorentzi nebo destructor rozpoznal, že mi je prodávám nemocný jedinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:51 - – Re: rak
Konkrétne knižka Chováme sladkovodní raky napr.
O račom more je na nete kopec informácií tak sa tu o tom nebudem rozpisovať.Americké druhy sú zväčša imúnne(zapúzdria to v sebe),hynú len slabé jedince u ktorých to prepukne.Pre naše európske je smrteľný.Sem tam sa stane,že to u raka prepukne,no až organizmus dokáže zareagovať tak je niekedy už neskoro.Rak prežije no tak mu môže dokrútiť pancier i končatiny,že je neschopný pohybu.Nakazený rak je stále prenášačom a to hlavne pri zvleku(keď sa spóry uvolňujú),alebo ak ho iný rak skonzumuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 09:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrBolíto
Nahledej si texty Jirky Patoky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 08:46 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
A proč tomu tak je asi nikdo neštudoval co? Nebo existuje nějaké vědecké pojednání co to ovlivňuje? A ještě, jak je to s tím račím morem dá se to nějak poznat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 04:57 - – mramoráč
U rakov je sfarbenie dosť variabilné.Niektoré jednoducho idú do tmavšej formy(hnedé až mierne načervenalé) a iné ostávajú svetlé.Zväčša svetlejšie menia toto sfarbenie až do modra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 21:28 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
No jo, ale proč u matko-otce :-D a třetiny ráčků je barva hnědá. PH jsem sice neměřil, ale zkusím změřit. Vodu míchám z reverzky 3l a dva litry z kohoutku.

Tak PH změřeno PH7+-05
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:55 - – Re: rak
Modré sfarbenie u mramoráča nerobí osvetlenie.Do modra sa niektoré jedince sfarbujú pri nižšom pH vody.Ak budeš takéto jedince selektovať tak sa celkom slušne dá dosiahnuť stabilné modrasté sfarbenie i pri vode kde je pH vyššie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 13:44 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Si dovolím osobní video mého ráčka. Doporučuji zvolit v přehrávači 1080pHD, tak ať se vám líbí.
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 16:14 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrBolíto
Tak se také podívejte na další video:http://www.youtube.com/watch?v=ObI8-_36Vjw&NR=1 a tam je názorně vidět co umí světlo z rakem udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 14:44 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já mu svítím 8w (akva25l)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 09:52 Muž honzales [8] - Živorodky
tak to jo ale jinak to je osvetleny trubicemi T8.ale dost ukrytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 08:28 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzales
Ale jak z fotky je vidět tak je tam dost míst která jsou osvětlení nedostupná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 08:15 Muž honzales [8] - Živorodky
Fotka k příspěvku svitim jim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 08:13 Muž honzales [8] - Živorodky
nemaji se pomalu kde schovavat.to pak jsou stresovany.udelej jim par schovek kam by mohli zalest
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 08:03 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: buvak
Rak mramorový je od přírody hnědý .Jeho ,,zmodrání''je zapříčiněno na podmínkách chovu.
Jeden příklad : rak červený který je chován v hodně osvětlené nádrži tak bud zesvětlí a rak který bude chován v tmavé nádrži tak bude tmaví ( až černý).Tak moje rada zní, změnit světelné podmínky.Také to může být důsledek že je v nádrži chováno více raků .
Jak jsem koukal na tvojí nádrž z Cheraxi tak v těchto podmínkách se určitě neobjeví jejich krásné zbarvení ( je tam mnoho světla a málo úkrytů i dosti světlé dno).A jedna rada na závěr, všichni raci jsou večerními až nočními tvory, tak jim je lépe v neosvětlené nádrži tam se ukáží v celé přirozené kráse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:29 buvak – rak mramorovy modry
mam dotaz mel sem raka maramoroveho modreho a mel mlade ale vsechny mlade sou hnede iba jeden zmodral u kamose v akva sad poradi my nekdo co mam delat aby byly modry?vodu mam mestskou 24 hod odstatou a krmym tabletama porady my nekdo? :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 15:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Toraton12
To by chtělo zkusit, míval jsem jí kdysi, ale tohle nevím...
Teoreticky proč ne, je to taky dobrej pažravec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 15:35 Muž Sungy7 [0] Re: PaDa
A co drápatka vodní ta by čerstvě vylíhlé ráčky dát mohla nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 14:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Toraton12
Vodní želva, s chutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 06:38 Muž honzales [8] - Živorodky
ahoj mne to basti vrubozubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 23:06 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Jak podlé, ale jak účinné. :-D (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2011 22:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Toraton12
Recept na račí polévku je i v kuchařkách smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:51 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: Toraton12
Já se je vždycky pokouším rozdat, občas je vezmou i v akvaristice a co zbyte hodím kančíkům jako svačinku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:26 Muž Sungy7 [0] – Co s ráčaty raka mramorového
Ahoj, mám raka mramorového a ten se pochopitelně nezastavitelně množí. Zatím se mi mladé daří rozdávat ale to do nekonečna nepůjde. Nevíte který živočich by si na nich pochutnal atd. ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 14:54 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bak
To je dosti zajímavé.Raci na suchu vydrží cca 2 dny ( záleží na vlhkosti vzduchu a teplotě ),raci totiž se na suchu i přepravují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 21:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Rozmnožování
Chci reportovat zajímavou věc, jedinec s dozrálými vejci vylezl z akvárka a povil mi mladý do podmisky od fíkovníku. Mladých je teď kopec a jsou už 2 cm velký. Co vy na to ? Je to běžný že raci cestují po obýváku ? Jak dlouho vydrží na suchu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 12:02 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mates
U tohoto raka se v chovech vyskytují pouze samice které se dále množí a zas jsou to samice( jmenuje se to partenogenetické množení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 11:47 Muž Mates [0] - Tetry
ahoj chci se zeptat jak rozeznám raka mramorového jesi to je samec nebo samice

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 12:27 Aneta – RAK
Dekuji ze si se ozval a nevis kdo ho muze odsud mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 11:40 Muž honzales [8] - Živorodky
ja je mam ale nejsem z tvyho kraje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 08:48 Aneta – RAK
Dobry den chtela bych si pořídit raka mramoroveho ale jsem ze zlínského kraje a nikde ho tady nemužu sehnat .Nevíte někdo o nijakém prodejci ? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 19:16 Muž honzales [8] - Živorodky
to je na tobe.ale ja je mel spolu.vetsinou uskoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:58 klara v.
Diki moc. este by som sa spytala ci by som mama samicu odelit alebo ju nechat s mladymi? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:35 Muž honzales [8] - Živorodky
normalni to neni ale nema klid v akvariu.pridej mu tam vic schovek a uvidis ze dalsi vajicka odchova.u mne to bylo taky tak.a ted nevim co s nima mam delat.co jich je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:23 klara v. – rakovi odpadavaju vajicka
stydim Dobry vecer.Chcela by som sa spytat, ci je normalne, ked rakovi odpadavaju vajicka spod plutvi.
Vopred dakujem love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:59 jasanek29 – Re: PaDa
Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4841-rak-mramorovy?od=201