Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak mramorový

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Rak mramorový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:04 DanielGroger – Rak v akváriu
Ahoj. Potřeboval bych pomoct. Rodiče si sehnaly raka mramorového a dali ho do nádrže kde je i bojovnic pestrá a ten rak nám ho do rána sestříhal. Teď ho mam ve sklenici, ale mam ještě akvarium kde jsou gupky a black molli. Myslíte že ho mezi ně můžu dát? Díky předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 18:16 Kenzo
Tak jo,snad to kámo zvládne,díky za info.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 22:18 - Re: Kenzo
Ak mu tam pred odchodom hodíš konár vŕby tak si vystačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 16:41 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kenzo
Tak tam určitě něco najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 11:56 Kenzo
Na dně má štěrk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 05:36 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kenzo
O má holé dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 20:54 Kenzo
ježíši to jsem vůbec nečekal,že vydrží tak dlouho.Nechci ho trápit bylo by to 14 dní.V akváriu si ale nic nenajde,když ho mám samotného bez rostlin,které vždy sežere,nebo uštípne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 15:06 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kenzo
Záleží jak je krmen,ale podle mých zkušeností měsíc není problém .Rak si v nádrži najde vždy něco k jídlu.Kdyby rakovy byla postupně snížená teplota tak i několik měsíců( to se normálně děje i v přírodě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 14:07 Kenzo
Jak dlouho vydrží rak bez potravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 19:25 -
Račej o hlade ako príliš krmiva,ako to spomenul rak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 17:44 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kenzo
Klidně ho nechte doma.Jenom pozor když máte v nádrži ryby tak by mohly se stát jeho potravou.Také pozor na to aby jste mu tam nechtěla dát dostatek jídla( mohlo by se stát že by se zkazila voda a mohl by chcípnout).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 16:22 Kenzo – Rak a dovolená
mám doma raka mramrového a odjíždím na dovolenou na 14 dní tak přemýšlím co by bylo nejlepší řešení.Převážet ho 200km mám strach nebo by to ustál?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 15:56 - Re: Jirkafil
Napísal som na 99% pretože samček je u nás vzácnosť.Všetko čo je u nás ,,k mání,, sú hermafroditické samičky, ktoré na rozmnožovanie samčeka ani nepotrebujú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 13:20 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkafil
Záleží na velikosti nádrže ,až budou vylíhlí, tak se nechá odlovit dospělci, mladé se můžou odchovat.Ale i tak o část přijdete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 12:55 Jirkafil Re: prasan
Ahoj,je to 100% samička jelikož má pod ocasem založeno na porod a schovává se pod kokosovou slupkou kterou jsem jim dal pro ukrytí.Co se stane s mladými po vylíhnutí?Sežerou je? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 23:32 - Re: Jirkafil
Stará známa.Nakoľko je to na 99% samička. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 14:22 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkafil
Tak tento druh je Procambarus fallax( rak mramorový).Z mini raky nemá nic společného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 13:54 Jirkafil Re: rak
Fotka k příspěvku Tak zde je ten náš ráček... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 20:40 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkafil
Já si myslím, že se jedná o jiný druh raka.Dost bych se divil že by prodávaly raky pruhovaný ve zverimexu,když se běžně vyskytují ve volné přírodě ( místy se dá říci až kalamitně).Kdyby byla fotka tak by se snad dalo určit o jaký druh se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 18:55 Jirkafil Re: rak
Koupil jsem je ve zveráku v Ostrově u K.Varů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 23:19 - Re: Jirkafil
Vcelku v pohode sú guppy a ancíky ako ich mám spolu aj ja.Tetrovité a iné moc k rakom neodporúčam.(spávajú na dne a stávajú sa ľahkou korisťou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 19:40 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkafil
Můžu vědět kde jste je koupil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 18:50 Jirkafil Re: prasan
No v "domění" spíš nevědomost moje a prodavače.Myslel jsem ryby,rostlinky ne,ty mi sežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 23:01 - Re: Jirkafil
V domnení? Je to dosť vzhľadovo rozdiel.
K pestovaniu myslíš rastlinstvo? Tak žiadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 17:03 Jirkafil – Raci?
Koupil jsem dva raky v domění že jsou to mini Mexičtí ráčci a vyklubali se z nich raci pruhovaní(Orconectes limosus)co se k nim do akvárka hodí k pěstování?Díky za radu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:52 - Re: ladis
Odber? Jedine,že dáš za 20cent/ks alebo zadarmo.Množia sa ako šialené.Stačí dať do predajne jedného dospelého a za mesiac ich tam majú kopec.Nik ich už nechce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:50 - Re: jitulka89
Teplejšia voda a svetlo a stratí sa sama.A príde možno na okne zelená. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 16:26 jitulka89 Re: prasan
No je to mozny jak je ted zima uz toho svetla neni tolik,ale blizka se na lepsi casy tak uvidim jestli vylezou a budou zase aktivni,rasu budu teda odstranovat mechanicky, diky za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 16:26 ladis Re: jitulka89
me nevadi ze je mam jen aby byl odber na ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 16:22 - Re: jitulka89
Tak to je riasa a pravdepodobne zo studenej vody a málo svetla.Mramoráče sa môžu požrať pri zvliekaní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 16:08 jitulka89 Re: ladis
no to sis měl rozmyslet než sis je pořídil :-D budou se ti množit a né málo,zkus obejít zverimexy apod hlavně je nevypouštěj do přírody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 16:03 ladis Re: jitulka89
a daj se ty male potom prodat kupuje to nekdo co je stim budu delat mam jich tam asi 8 kusu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 16:00 jitulka89 Re: ladis
Raci mramorová jsou mírumilovný pokud budou mít dostatek úkrytů a schovek (aspoň 1 pro kazdyho)neměli by se požrat max se poperou ale nezabijí se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 15:37 ladis Re: jitulka89
to je akvako 20x2020 ja ho mam a akvarku 160 l mam tam 2 velky asi 5 cm a uz od nich mlade tak nechci aby se pozrali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 15:24 jitulka89 Re: ladis
Četla jsem že rak mramorový potřebuje prostor min. 20x20cm na jednoho a mít tam dost úkrytů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 15:11 ladis – radu
Cus lidi muzu mit raka v 10 l ten rak ma asi 5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 13:24 jitulka89 Re: rak
Jojo vodu mají dobrou rostlinám se teď daří výborně když je nemá kdo ničit,umělé osvětlení nemám četla jsem že ho raci nepotřebují akorát je mám pod oknem aby měli přirozený světlo,aktivní sou pouze v noci sice je nevidím ale dávám jim před úkryty potravu a většinou tam ráno není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 13:20 jitulka89 Re: prasan
Fotka k příspěvku Zasílám foto,jinak vodu mají čistou a dřív s tím problém vůbec nebyl,taky jsem měnila ve filtru ty keramický kroužky ale pochybuju že to s tím má souvislost
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 07:16 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: jitulka89
Jak to tady vidím tak tam asi také došlo k teplotnímu šoku.Já bych přestal s výměnou vody (jestli je ale v pořádku)a nechal bych je v klidu a pokud ti to umístnění nádrže dovolí tak i v šeru a podával potravu tak jednou za týden( v přiměřeném množstvím).
A když už budeš muset vodu měnit tak pouze ze stejnou teplotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 22:26 - Re: jitulka89
Orandžový povlak môže byť príliš veľa Fe(železa) vo vode(to nie je moc dobré).Prípadne riasa.Nemáš príliš silné osvetlenie?Často sú potom zalezlejšie a ako píše ,,rak,, tak to má na svedomí aj tá nízka teplota.Foto tvojho akva či toho povlaku hádam napovie viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 20:43 jitulka89 Re: rak
Takže teď už budou takhle zalezlý pořád?Po výměně vody měli pouze 16°C to se během dne ustálilo na cca 18°C a tak to bylo dva týdny,poslední týden už mají vodu 22°C ale zalezlý jsou pořád,občas jen vykouknou ale nikam nechodí a nesnaží se utéct jako vždycky,ten jeden má skrčenej ocásek jako když nosí vajíčka ale žádný vajíčka nemá tak nevim co jim je,navíc se mi v akva udělal takový oranžový povlak na kamenech tak to s tím možná souvisí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2012 16:27 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: jitulka89
Podle toho co píšeš lze usuzovat 2 věci:
1)umožnila jsi jim vytvářet ukryty( změna substrátu jiná zrnitost)
2)tou studenou vodou si u nich navodila zazimování (nepíšeš jak dlouho to trvalo)a i možná se teď ti budou množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 14:09 jitulka89 Re: prasan
Děkuji za odpověď.Mám procarambur sp. marble (rak mřížkovaný) předtím (mám je přes půl roku)chodili ven i přes den,žrali rostliny a byli celkově dost nenažraný teď skoro nejí a jsou jen zalezlí vodu jim vždycky dávám odstátou a každej týden trochu vyměnim.Předtím tam měli hladký písek,tak jsem jim tam dávala novej písek kde jsou malý kamínky (před těmi 3-mi týdny) ten si teď hrabou do těch úkrytů , po fyzické stránce se zdají v pořádku jen to chování je divný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2012 22:15 - Re: jitulka89
Rak je nočné stvorenie a čím sú staršie o to menej sa po akvárku prechádzajú.Niektoré ako napr.P.clarkii chodievajú i cez deň.To zo spomaleným metabolizmom je pravda,pri menej ako 15C.Ak máš 22C musí to byť v poriadku.Píšeš,že si menila vodu po troch týždnoch.Treba raz týždenne časť odčerpať a doliať čerstvej bez chlóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 21:34 jitulka89 – Raci sou schovaný
Ahojte,potřebuju poradit od zkušenějšího chovatele,asi před 3mi týdny jsem rakům měnila komplet vodu,nová voda byla studenější měla pouze 16°C a pak přišli mrazy tak teplota byla cca 18-19°C raci byli v pohodě,ale o dva dny později si oba zalezli do úkrytů a skoro nevylézají,tvrá to přes dva týdny a občas vidím jak si dovnitř hrabou kamínky,jeden má pořád skrčenej ocásek ale vajíčka tam nemá.Nevíte čím to je?Jestli se jim zpomalil metabolismus kvůli studené vodě?Teď už mají asi 4 dny teplotu 22°C ale stejně jsou zalezlý.Děkuji coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:25 - Re: rak
Samcov ponúkal jeden Nemecký či Rakúsky eshop.Teraz neviem nájsť odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 12:24 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Ale bohužel P.fallax se snad ani v republice nevyskytuje a troufnu si i říci že ani v Evropě( myslím opravdu fallaxe -obě pohlaví).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 10:51 - Re: rak
Vďaka za tu štúdiu.Takže som o niečo múdrejší.Už aj bolo na čase,že to niekto poriešil.Takže to bude ako som písal.Samice plodia len samice a ak sa niektorá spárila so samcom tak je tu šanca,že niektoré mladé budú samec.S toho zisťujem,že samca nikdy mať nebudem. ;-)
Jedine,že by som skúsil kúpiť P.Fallaxa.Možno by som dákeho samca potom aj odchoval?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Jak mám informace tak by se to mělo objevit v připravované publikaci(studie) o racích kterou připravují na Ostravské univerzitě ,ale přesné datum nevím .
EDIT: Ještě jsem našel tento článek který také o tomto problému je .
dpc.uba.uva.nl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 19:34 - Re: rak
Je o tom niekde dáky txt.?(rád prečítam)
Ak je to tak,potom samice produkujú len samice a ak sa spária so samcom tak sa objaví aj samec?Inak si to neviem vysvetliť.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4841-rak-mramorovy?od=151