Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak mramorový

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Rak mramorový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 11:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: jasanek29
Načervenalá barva není nic neobvyklého. Svlečku tam nechte, většinou jí sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 09:57 jasanek29 – rak mramorový
Dobrý den,chtěl bych se prosím zeptat,jestli někdo nebude vědět,proč mi rak,dospělí chytá načervenalou barvu,jakoby pomalu červená a prosím ještě jednu otázku,včera se mi svlékl,mám to svléknuté odstranit,nebo to sežere,jako to dělají třeba krevetka. Děkuji za odpovědi...Pavel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:35 Muž Yirka [9118] – Re: honzales
Raci, krabi a další "ostatní" nestandartní obyvatele nádrží velmi často v Chovence Svitavy. Spojení: rybicky.net/obchody/470 , nebo mail: mailto:chovenka@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:52 Muž honzales [8] - Živorodky – rak mramorovy
Hledam nekoho kdo ma na prodej raky.jsem z vychodnich cech usti nad orlici.teprve s nima zacinam aproto hledam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 20:31 Muž bago [6] - Amerika – Re: evalote
pozri sem,hadam ti to pomoze trochu books.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 17:36 evalote
Ahoj, nevíte někdo, jak rozeznat raka mramorového od kubánského? Díky, evalote

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 23:16 Nelly – Co se to děje?
Ahoj všem,
můj rak mramorový nosí pod ocasem vejce, četla jsem že se malí raci rodí mezi 20 a 30 dnem. Tento čtvrtek co byl to bylo 20 dní. Musela jsem odjet z domu a vrátím se až v pondělí a dnes mi mamka psala, že se u raka v akváriu objevila nějaká věc, že prý to vypadá jako nějaká hromádka, či kámen (dole je to placaté a nahoře víc do špičky) a vypadá to prý pokryté nějakým slizem. Mohl by mi někdo říci o co by se mohlo jednat? Rak je v akváriu úplně sám a taky je to poprvé co nosí vajíčka. Poradíte co by ta věc mohla být?
Moc děkuju všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:01 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – Re: Paper
No teoreticky by to mělo jít, ale nevim jestli ta barva nesvědči že mu ta voda nedělá dobře. A přece by jsi ho nechtěl tyrat. Sám mam teď problem s vodou mam ji tvrdou diky nevhodnemu dnu a on jak naschval se začal asi svlekat tak ho nechci rušit. (doufam že se svleka, mam strach aby mi nechtěl přivíst rodinku) ale jak mile se svlekne dostane nový podklad. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:08 Paper – Rak mramorový - modré zbarvení
Zdravím,

koupila jsem ráčka ca 8cm, zbarveného do modra, latinsky Procambarus marble, rak mramorovaný, ale v modrých odstínech...
Ráček se mi ale poprvé svéknul a modrá barva je pryč. Je to tedy klasický rak mramorový a byla jsem pouze nachytána na jeho přechodnou barvu? Nebo je to opravdu Procambarus marble? Vím, že to má něco společného s Ph vody, ale lze tedy ráčka podnítit k tomu, aby se zase zbarvil?
Děkuju za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 12:10 Muž kortezhugo [983] – Re: Nelly
:) ...tak som "trafil"...
Ako daleko "zasiel"??? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 09:50 Nelly – Re: kortezhugo
Jupiiiii našla sem hooo....teda spíš on si našel mně =) byl fakt za tou šatní stěnou, ale vylezl .. ještě že jsem se otočila, byl tam na koberci obalenej pavučinama chudáček můj malinkej, tak sem to z něj opatrně sundala typ pavučiny a dala ho do akvárka tak snad bude v pořádku :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 09:31 Muž kortezhugo [983] – Re: Nelly
...no najst ho mozes...len to bude pakaren...
...rak sa dostane aj pekne daleko od akvarka...a najlepsie niekde za skrinu :)
...na "suchu" im davam fakt len par hodin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 09:20 Nelly – Re: kortezhugo
To ho asi nenajdu že? V akvárku se mi stávalo že často zalezl do stísněnejch prostor a nebyl vůbec vidět, ale jelikož mám raky ve zvláštním akvárku bez ryb a je docela maličký tak když jsem ráno viděla že mně neběží vítat jako ten druhej tak sem ho ze zvyku hledala......nadzvedla šutry a všecko a rak nikde. mno ani kolem akvárka nebyl, tak vůbec nevím :( už mi takhle zdrhnul keříčkovec jednou, ale toho nebylo těžký najít páč byl růžovej......jenže ten rak je hnědej a já mám hnědej koberec :/ takže myslíš že šance na nalezení sou nulový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 09:02 Muž kortezhugo [983] – Re: Nelly
Ako dlho vydrzia bez vody to neviem...
Ale tiez som par "ususenych" nasiel za akvarkom...-teda ked som ich choval...
Napr. bolo bezne ze vyliezli na vyvod filtru a "cumeli" do vody... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 08:39 Nelly – OU Shit!
Ahoj všem, chtěla bych se zeptat, jak dlouho vydrží rak nmramorový bez vody, vnoci mi zdrhnul z akvárka asi po hadičce od filtru :/ mám docela velkej pokoj, takže hledání bude obtížný (hodně koutů a malejch mezer, prostor za šatní stěnou která je přes celou stěnu místnosti a kam se nedostanu) máte nějaký tipy jak ho vylákat ven? Zkouším to, že jsem dala na zem mokrej hadr a na to kousek jídla, ale nevim jestli to na něj platí. Poradíte? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 09:01 Muž kortezhugo [983]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 08:40 Muž Yirka [9118] – Re: rak
Já bych tu výzvu rozšířil i na kluky a muže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2010 07:29 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Re: hunter
Vás považuji za zločince ,když můžete chovat tyto raky v jezírku.
1)jsou to potenciální roznašeči račího moru.I voda nese zárodky plísně která způsobuje likvidaci našich původních raků.
2)jejich schopnost rozmnožování( z jednoho jedince máte několik desítek raků).A tím další nárůst ohrožení našich raků.
Kdysi se mluvilo že se chystá zákaz chovu těchto raků ,pak to utichlo.Ale když to půjde takhle dál tak se toho dočkáme.
Proto Vás prosím všechny kdo máte raky v jezírkách aby jste je vylovily a daly je do nádržích kde jsou pod Vaší kontrolou (možný unik z jezírka- nemůžou se dále šířit naší přírodou ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.07.2010 00:12 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sewer
No vivat, už jsou ve volné přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 23:47 Muž Sewer [99]
určitě bych vyzkoušel past. Třeba jak je takovej ten kanystřík od sťávy (tuším OLÉ), tak bych tu sešikmenou část odříznul a otočil dovnitř. Teď jde o to, jestli rak vyleze ten kluzkej "kopeček" k tomu hrdlu, jinak by se to muselo třeba polepit štěrkem nebo do půlky zahrabat. No...a dovnitř ňáký papání a podle mě se chytne ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 22:30 Muž . : Hunter : . [17]
Dobry den chcel by som sa spytat ako mam odchytit rakov v jazierku. Su 2 mramorovane a od vypustenia som ich nevidel. maju sa tam kde schovat. Su na to nejake pasce alebo co ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 10:01 Muž kortezhugo [983] – Re: kuriertomas
...jasne X-) - zato som ich aj kupil ze boli uplne modre...-len tieto Mramorove - neviem neviem ja som to mal problem predat...a predal som ich za par korun a este prosil predavaca nech zobere vsetkych...ze ich dam za darmo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 09:53 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – kortezhugo
Ja mam knihu "Chovame sladkovodne raky" a tam je uvedene, že modre sfarbenie môže byť spôsobené nízkym PH. A že modré raky sú viac cenené medzi chovateľmi. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 09:52 Muž kortezhugo [983] – Re: kuriertomas
...bude... :-)
...ja ked som ich kupil - teda 2ks boli uplne krasne modre...ked sa prvy krat "vyzliekli" uz boli hnede...ale za tu dobu co som ich choval som nezistil co vlastne sposobuje sfarbenie...
...skoda ze som vyhodil ten pancier nebol "roztrhany" a mal som ho nejaky cas odlozeny...a fakt bol krasne modry - az do fialova...

PS:skoda ze som si nespravil foto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 08:13 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Bude toto tieť fallax?...reps.rak mramorovy...v hornbachu ho mali pod nazvom Procambarus Troglodytes..ale co pozeram tak to bude zrejme iny druh. Dost vyrazne sa po vpusteni do akva zmenil na modreho, cital som ze to moze byt aj nizkymi hodnotami PH...no neviem..pre viac foto kuknite profil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 07:57 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky
Primárně jsem se ptal na rozdíl, či jak jej rozeznat,vítě někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 00:16 Muž karelpavel [18] – Re: kortezhugo
Asi tak nějak - plevel X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 00:06 Muž kortezhugo [983] – Re: Sewer
...no ja som tie mramorove choval...ide o to ze samca asi ani nezozenies...
...a z vajec su bez samca vsetko samice...ich rozmnozovacia schopnost je "obrovska" mal som problem sa ich "zbavit"...
...ku koncu ich chovu som musel pristupit k radikalnemu rieseniu a to odstranovat vajicka "rucne"...jedna samica ma totiz to cca200 vajec a ked si to clovek zrata ze z 200vajec bude dalsich 200samic a budu mat vajcia...potom sranda "konci" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 23:43 Muž roper [10] - Cichlidy
Taky nechápu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 23:39 Muž Sewer [99] – na co samec?
Na co tento druh potřebuje samce, když je samice schopná se sama rozmnožovat? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:36 Muž roper [10] - Cichlidy
Nejsi Zuzko z Brna? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:59 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – rozdíl
Zdravím,

ví mi někdo poradit, jaký je rozdíl mezi Procambarus sp."Marble" a Procambarus alleni?
Procambarus sp."Marble" - Akvárium č.18
Procambarus alleni - www.akvarista.cz/…

Mi připadá, že je to jeden a ten samý druh, příp. prosím o radu jak od sebe poznám...

Dikes.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 08:49 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Re: Wrata
Rak Procambarus fallax má obě pohlaví, co mam informace tak se v republice asi vůbec nechová. Rak Procambarus sp.Marble jsou jen samice Není u něj znám samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:24 Muž Wrata [21] – Re: kortezhugo
tohle je ale jinej druh.
Mramorovany, kteryho ma Zuzka je P. fallax..

Ano pise se tam o racim moru:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:34 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
Dobrý je Najas, mně se v něm drží mramoráčci ale bojím že marisa ty kytky zlikviduje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 19:04 Muž kortezhugo [983] – Re: david
...mam pre teba smutnu spravu...-ziadne...
...mne zdemolovali aj plastove... X-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:10 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
Jo Magdalena Dobromila Retigová věděla co s ráčky, byla to jejich fanynka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 15:22 david – problem s rostlinami
ahoj chtel sem se zeptat jestli nejsou nejake rostliny ktere by rak nezral ja sem jim doma do akvarka nejaky dal a chned je zacli vytahovat a zrat vyresil jsem to umelima rostlinama ale to neni ono tak prsim poratte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 11:56 Muž kortezhugo [983] – Re: Zuzka
:-) "Nu koukám, že jsem zde rozhozčila náladu" :-) ani nie len to davame na "spravnu cestu" ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 11:34 Zuzka – rak mramorový
Nu koukám, že jsem zde rozhozčila náladu, ale jsem ráda za vaše názory. ;-) Aspoň mám další argumenty pro mé rodiče. Argumenty mi totiž už došli, a tak se strachuju, že když přijedu dom, že tu nebude. :-( To s tím rybníkem je obzvlášť dokonalé to na ně platit bude :) ... Všechno špatný je k něčemu dobrý a proto jsem ráda, že jsem to tu rozvířila :) Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 22:23 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...tu je o tom trochu viac...
nasezoo.webnode.sk/…-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 21:53 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...jj Sid ma pravdu - v ziadnom pripade "nevypustat do volnej prirody"... tone tone tone
oni totiz ten mor vecsinou maju - ale su odolne a nevadi im to...narozdiel od "nasich rakov"
...asi 3-roky dozadu na Slovensku v jednom jazere vydochli vsetky raky ....nevedeli preco....-potom nasli tento druh a vsetko bolo jasne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.07.2009 19:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: DonJuanKarlos
Vygúglujte si "račí mor" (Aphanomyces astaci). Pak zjistíte, proč takovým "zlepšovatelům" ruce klackem urazit. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 19:36 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Sid
Přes zimu stejně nepřežijou ne? Raky žerou i větší želvy (kajmanky apod.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 18:54 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Zuzka
...snad se jich zbavím pokud ne, tak je čeká návštěva mé mamky která bude nenápadně chodit a bude zlepšovat přírodu...
Za takové "zlepšování přírody" ruce klackem urazit. :-D
(Leda, že bych vás špatně pochopil a vaše mamka bude nenápadně chodit do přírody s igelitovým pytlem a sbírat po čuňatech odpadky... smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 12:24 Muž kortezhugo [983]
Este som zabudol...
-poriadny "silny" filter a casto menit vodu...kvoli NO2-NO3...ked ze tam "nezostane" ani jedna rastlina nema take mnozstvo dus.latok co spotrebovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 12:09 Muž kortezhugo [983] – Re: Zuzka
Fotka k příspěvku "Jej nu to bude veselí :) docela se už těším" - prvy krat som sa aj ja tesil...-potom uz nie a po roku som ich vsetkych predal...
Este k tomu kolko zozeru...?
...cim su vecsie tym menej zeru...
...mne ked sa vyliahli tak zozrali vsetky rastliny za 2-tyzdne... X-)
...asi za lavor javskeho machu a zo 20 cr.affinys...-"nesrandujem" a to som ich aj choval...
...pouzival som krmiva SAK55 a ine co spadnu na dno -rybacie meso-ked su male potrebuju dost bielkovin...-pisu ze sa nemaju chovat mesom z teplokrvnych zvierat...-zozrali aj to...
...hrach,kukuricu,maliny,cucoriedky,postruhanu mrkvu...a spustu inej zeleniny...-zozeru fakt vsetko...
...s chovom ziadny problem "nemas" - ja som mal problem ich predat...
...v sucastnosti mam taketo aqua co je na fotke - toto z rakmi "nehrozi" - nezostalo bi tam nic iba substrat...

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 11:38 Zuzka – rak mramorový
Jej nu to bude veselí :) docela se už těším. Začala jsem se o to zajímat a tak se mi snad povede aby jich přežilo co nejvíc. Jediné co bude veselí bude odchyt až půjdou do světa. To nevím jak to budu dělat..Naposled když jsem raka čistila tak jsem ho vylovila a on byl opravdu naštvaný tak se držel kraje jak mohl..tak doufám, že mladý nebudou po něm :) ..Jak často krmíte když máte mladý?Každý den? A sežerou toho hodně? Děkuji a přeji hezký den ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 13:45 Muž kortezhugo [983] – Re: Zuzka
vo farbe nie je rozdiel - mozno trochu vo velkosti - za take 3-tyzdne to mas ... mozno aj skvor teraz je teplo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 13:24 Zuzka – rak mramorový
nu az budu mit moznost tak jsem hodim foto akvarka..prave cely den resim zda tam je dost ukrytu aby se mohli schovat jak raci tak rybicky..tak uvidime..jo je naky rozdil v barve vajicek behem klubani mladych? :) ja jen zda bych mohla poznat jak dlouho je ma..ale to asi nejde coz? ;-)hezky den ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4841-rak-mramorovy?od=251