Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Žádná další stránka   1  
Black molly - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 19:02 Havel-st
Je to původně ostrotlamka a nějaké pokusy s přikřížením Živorodky vekoploutvé taky byly (asi ty s lyrovitými ploutvemi, ale to si nejsem jistý). Genové inženýrství expanduje, bůchví čeho se dočkáme v budoucnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 18:16 Muž Killer [133] - Sumci – molly
jsou to barevné= fotmy které se mezi sebou kříží..můžeš dostat šedé,žluté,stříbrné a černé jedince..u těch šedých mi to teda spíš příde jako ztráta pigmentu a ne forma..víc forem sem zatim neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 13:19 Muž Malapa [494] - Afrika
Albíni to asi nebudou, jen barevná forma jakéhosi křížence. Black mola je také kříženec, ale ustálenej za desítky let. Zlatá moly je vcelku nový mutant někde z asie. A mě se navíc nelíbí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 11:01 R Muž Silent [5949]
Jsou to všechno barevné a tvarové mutace jednoho druhu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 10:40 Muž PT [89] – atlas ryb - molly
Jak je to s gold a black molly? Jedna se o tutez rybu, akorat albinotickou formu? V atlase je uvedena zvlast gold molly i black molly (ziv. ostrotlama)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 13:44 Vrubouš
Jsou.Pak jsou to Black molly Lyra.Vypadaji priblizne takhle:
www.aquanet.de/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 12:31 Muž Kurhell [7]
Mám dotaz. Jsou i závojnaté moly????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 12:28 porop
no asi te to zarazet nemusi jeto neco jako pavi ocko taky ma jedno 2 barvy a druhe 4 ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 20:44 Dan
jj to budou mečovky nebo něco takovýho ale ne black molly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 20:37 Havel-st
Asi by tam měli mít Red-Molly, příp. Gold-Molly - můžou být taky načervenalé. Je to jen jiná barevná mutace živorodky ostrotlamé, možná dál pokřížené třeba s žívor. velkoploutvou.
...hm, ty platy by to moly být taky, oni ty cedulky někdy zapomínaj aktualizovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 20:12 Ajwori – BlackMoly
Mám malý dotaz asi i trochu laický, u nás v akvaristice mají black moly společně s červenými jedinci o jaký druh se to může jednat když vypadají stejně akorát jsou červení?!? zaráží mě, že je prodávají pod jedním názvem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 16:15 Eejka – podivne plavani
Mohl by jste mi nekdo poradit, co je z rybkou, konkretne black molly, kdyz plave dva dny nakrivo? Konkretne na boku na leve strane. Pripadalo mi, ze byla normalni a pak zhltla velky kus nejakeho zradla a ted plave takhle. Ale mozna to s tim jidlem nema nic spolecneho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2006 00:31 Sidonius – To Blek
Žíža není jediná... hmm
Killer v tématu "5 l akvárko":
"...co se týče problému s filtrem, tak beta je idealní do akvárka bez filtru!!! Je to labyrintka, to znamená, že je schopná dýchat i vzduch nad hladinou..."

To Killer: Souhlas, ale s podmínkou, že musí jít o dobře fungující akvárium. To pak samo o sobě funguje jako filtr. :-)
Ovšem s "vlastnictvím" labyrintu to souvisí jen okrajově... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 21:16 Muž Killer [133] - Sumci – blackmolly
já začal na 1+1 a mam jich teď docela hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 18:43 blek – žíža
...Vím, že Beta filtraci nepotřebuje......
v případě že je po smrti, tak opravdu ne.:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 17:21 procha – rybičky
No, pokud dobře počítám, tak to máš asi 6,5l čistý objem. Rozhodně to nepřeháňej s rybkami. Ono by správně bylo tak akorát pro ty molly. Pokud toho tam chceš o malinko víc, tak něco mrňavého ( jeden druh - třeba neonky nebo se po něčem mrkni na těhlech stránkách nebo akvarko.cz ) a rozhodně tu filtraci. A každý týden měnit vodu asi 1/3 a odkalovat. Čím menší aqa, tím větší péče. Mělas jít rovnou aspoň do 100l. Já mám 60l a ve třídě 30l a je mi to všechno už pěkně malé. Když to člověka chytne, tak za chvíli uvažuje o stovkách. A to se nejdřív kupovalo kvůli dětem. Teď to zajímá nejvíc mě.Přeji, ať se ti daří a rybky prospívají. :-) ;-) X-) :) :-D ano palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 16:35 Žíža – filtrace
dik prochy za radu.
Akvarko mam opravdo malé 30x15x20 zatím je tam páreček Black molly a s nima tam byla Betta splendens-sameček. Musela jsem dát Bettu do samostatného akvarka, protože mi začal samečka Black molly pěkně okusovat. Počítám, že tam bude celkem tak 4-6 rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 16:04 procha – filtrace
Pokud myslíš jen filtraci, tak si myslím, že jo. Živorodky jsou větší čuňátka, než jiné rybky. A vzduchování - pokud budeš mít mraky rostlinek, tak ti to asi stačí. Prodávají i vzduchovací kamínky. Vše záleží na tom, kolik rybek, v jak velkém aqa a jaké druhy.Moji radu ber ale jen jako mimo, protož zase až tak velký odborník nejsem. Sice mám rybky už rok, ale stále se učím. ;-) :-) X-) :) :-D ano palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 15:36 Žíža – oprava
pardon Black molla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 15:35 Žíža – black molla
Jsem teprve začátečník, tak sbírám informace. V obchodě mi řekli, že k Bettě dát skaláru nemůžu, že by je Betta nesnesla. Jde mi hlavně o tu filtraci, zda ji Blesk molla potřebuje. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 00:05 ježek – black-molly
kdo koho by snědl?Skalár bettu?Já tedy nevím-měl jsem je ve 120 l,kamarádili,spíš si nevšímali okolí.Teď mám kančíky rudohrdlé,2,/cumlají kamínkykoukají do odrazu,hrají si,plat ani ničeho jiného si nevšímají!
Asi pro pravé akvaristy hrůza,co mám za směs-tak mě nekamenujte-skaláři diamantoví,platy /korálové?/parmičky čtyřpruhé,neonky,čichavci,molly,pancéřníčci,ancistrusi-úklidová četa,
A jako vrchol-ruku v akváriu/vím,že se to nemá!!!/ozobávají,nechají se hladit,vzít do dlaně.Mimo skalárů-to je šlechta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 23:39 Žíža – Black molla
Skaláry ale nemužu dát k Betě bojovnici.sežral by je :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 23:18 ježek – black-molly
....jako filtraci proti mollam používám skaláry.Bez nich se akvárko měnilo ve slum-dnes se chovají molly způsobně,všímají si řas,sexuální život omezily-hlídá je párek skalárů diamantových.
S dospělými,i ostatními druhy žijí v míru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 22:51 Žíža – filtrace
Ahojky, dneska jsem dceři pořídila malé akvárko. Má v něm jednu Bettu-samečka a páreček Black molly. Vím, že Beta filtraci nepotřebuje, ale co Black molla ? děkuji za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 21:47 Muž [] – Black molly
Já jsem koupila 2 samičky a 1 samečka, ale z 1 samičky se později vyklubal sameček a ti se pořád honí a téměř rvou. Budu toho jednoho muset někomu dát. Jinak samička má mladé každé 4 týdny - za týden bude mít potřetí (poprvé přežily 4, podruhé 30 a teď předpokládám, že nepřežije nic, neboť k nim přibyly další ryby - čichavci a neonky). Co se týká snášenlivosti - ostatních ryb si vůbec nevšímají, i když byly od začátku (skoro 2 měsíce) pány v celém akvárku (kromě ancistrusů). ;-)
A samička si se samečkem poradí, aby ji příliš neobtěžoval, nebojte... :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2006 19:26 Dominika – Molla
No ja si myslím ,že úplne stačí jeden párik ja som mala a čoskoro sa mi narodili malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2006 17:14 Usine – black molla
Záleží v jakém žijí prostoru když je dostatečný tak se chovají slušně když je přerybněno tak si ho brání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 16:11 procha – rošťandy
Slyšela jsem různé zkušenosti i názory. Někdo říká, že má s nimi problémy a některým rybkám ubližují, jiný zase, že je všechno v pohodě. Někdo mi říkal, že rybičky jsou jako lidi. Ne všechny stejného druhu mají stejnou povahu. Záleží čistě na každém jedinci zvlášť. ;-) ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2006 15:42 Havel-st – zlé black molly?
Ty mé jsou docela hodné i mezi neonkama, rasborkama a sekavcema ... Sežerou jen potěr a to i vlastní. Rozežrané jsou teda dost, dokážou si udělat místo u krmení (u tablety) i mezi skalářím dorostem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 15:26 Eejka – mirumilovnost
Myslite, ze by mi mohli Black molly napadat jine ryby. Nekde jsem cetla, ze nejsou aztak mirumilovni, jak se o nich tvrdi. Navic mi porad prohaneji pancernicky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 14:55 Havel-st – Black Molly
Mívám na jednoho samečka 3 - 5 samic.
Co se týká velikosti, záleží, jak se k té určité rybce "dokřížilo" - původní ostrotlamky se někdy kříží s živorodkou velkoploutvou a bůchví čím ještě. Záleží taky na prostoru, který má. Viděl jsem dospělé rybky, které měly sotva 6 cm, ale prý může mít i přes 9 cm.
... jova, furt nic a najednou jsem čtvrtý coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 14:55 procha – párek
Dík. Jen jsem měla strach, aby sameček neubližoval samičce, když bude jen jedna. ano potlesk palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 14:48 Usine – black molla
Stačí ti pár , hejno budeš mít za chvíli. Je veliká asi 6 – 10cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 14:30 procha – black molla
Ahojky. Jak je to s molly? Stačí mít 1samečka a 1 samičku nebo by to mělo být jinak? Větší hejno a víc samiček na 1 samečka? Máte někdo zkušenost jak je tahle rybka v dospělosti skutečně veliká? Mé informace z různých zdrojů se dost liší. Od 6 až po 12 cm. Jak je to tedy doopravdy? Dík. X-) ;-) palec potlesk ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [13]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10594x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4198?od=601