Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pogostemon helferi - pěstování

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pogostemon helferi - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 16:08 Žena @ petulka [0] Re: Xlienka

Tak ty kulicky ve dne mam. Zkusim sehnat neco s zelezem jinak ti moc nerozumim jsem sice akvarista delsi dobu ale tohle mi nikdy neslo. Mam osmozovou vodu nevim ani kolik ma pH muze to byt kvuli tomu? Drive jsem mela vodu stredne tvrdou asi tak 7 to pH a nebyl problem. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 16:03 Žena @ petulka [0] Re: vaaclav
Dekuju bohuzel jsem na takove veci dost leva a nechci tim veci "pohnojit":-D zkusim neco se zelezem..
Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 11:14 Žena @ Xlienka [235] - Amerika
pokud chceš od dennerle tak ke kořínkům Deponit Nutri Balls (dělají i malé balení) případně do vody Dennerle NPK Booster nebo A1 NPK daily. Statčí přidat pár kapek a zkoušet zda to pomůže. Ale je to vždy celkové NPK ne jenom jednosložkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 11:01 R Muž @ vaaclav [6413] - EchinodoryRe: petulka
Podívej se na PMDD. Hotové výrobky moc neumím na můj vkus jsou příliš drahé a nemůžeš ovlivnit obsah použitých živin. I když se tváří že to jsou kompletní přípravky většinou v nich vždycky něco schází. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 07:21 Žena @ petulka [0] Re: vaaclav
vaaclav napsal: To tvoje hnojivo předpokládám Dennerle V30 complete neobsahuje makroživiny - dusičnany, fosforečnany a draslík, takže předpokládám že tam ty makroprvky budou scházet. :-)

Dekuji Vaaclave a jake hnojivo byste doporucil nejake bezne dostupne? Mam dobre zkusenosti s hnojivem ke korinkum Ctypto ale nevim co to obsahuje

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 18:26 R Muž @ vaaclav [6413] - EchinodoryRe: petulka
To tvoje hnojivo předpokládám Dennerle V30 complete neobsahuje makroživiny - dusičnany, fosforečnany a draslík, takže předpokládám že tam ty makroprvky budou scházet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 18:06 Žena @ petulka [0]
ahoj vyrostly mi nove ruzicky u pogostemonu ale nektere jsou uplne blede jakoby bile, nevite co tomu muze chybet? treba zelezo? dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 14:10 Muž @ Tudy [181] - ryby AmazonieRe: JirkaŠčobák
Také mi to tak připadá, rostlina roste do šířky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 13:10 Muž @ JirkaŠčobák [866] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.
Mám možná postřeh k P. helferi i stellatus: Mám pocit, že u této rostliny za vhodných podmínek rostou i starší listy (ne pouze nejnovější) a rostlina se celkově zvětšuje. Pozoroval někdo taky něco podobného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2017 14:07 R Muž @ vaaclav [6413] - EchinodoryRe: Tudy
No asi tu nemůže být na každou rostlinu zvlášť téma. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 13:23 Muž @ Tudy [181] - ryby Amazonie – prosím OT - jako offtopic označil afc1886
Offtopic
Omlouvám se za zmatek, nechtělo se mi kvůli rostlině stejného rodu zakládat nové téma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2017 12:37 R Muž @ vaaclav [6413] - EchinodoryRe: Acinonyx
Ne to je Pogostemon stellatus 'Octopus' nebo také Pogostemon quadrifolius 'Octopus':-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 12:34 Muž @ Acinonyx [276] Re: JirkaŠčobák
Toto je Pogostemon helferi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 11:36 Muž @ JirkaŠčobák [866] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Tudy
Fotka k příspěvku Označil bych ji za normálně rostoucí :).
Záleží na prostoru a množství živin. Mé největší mají zatím listy asi 15 cm. Mám je vzplývající. Brát živiny ze substrátu, možná by rostly ještě líp.
Obrázek kvalitnější: rybicky.net/fotogalerie.php…

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 21:51 S Muž @ ctibum [1265] - Snažím se to nezahubit...Re: Tudy - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Vyhazovat?! coze Chci chci chci! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 20:16 Muž @ Tudy [181] - ryby AmazonieRe: vaaclav
Tak jen pro info, ta potvora roste ještě rychleji než Bahnatka, už jsem stříhal vršky a přesazoval, za chvíli budu muset vyhazovat. Myslím že by si zasloužila i opravu ve zdejším Atlasu a to růst velmi rychlý . Podobně se o ní vyjadřují i na zahraničních webech.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 22:50 R Muž @ vaaclav [6413] - EchinodoryRe: Tudy
To je maximum nikdy jsem tak velké neměl. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 22:37 Muž @ Tudy [181] - ryby AmazonieRe: vaaclav
Děkuji za odkaz a radu, při srovnání dle Tvých fotek mám tedy zjevně už submerzní formu a podle popisu je to pěkný plevel ;-) 20 cm dlouhé listy v tom mém 112 l plivátku coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2017 21:27 R Muž @ vaaclav [6413] - EchinodoryRe: Tudy
rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_stellatus_octopus jedná se asi o tuto rostlinu s přezdívkou chobotnice. Je to klasická stonkovka a tak můžeš stříhat jak chceš a určitě i emerzní rostliny. Tenhle název jsem ještě nezaregistroval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 19:26 Muž @ Tudy [181] - ryby Amazonie – Pogostemon quadrifolius
Před týdnem jsem koupil příbuznou rostlinu stejného rodu a prosím o radu. Myslíte že se už jedná o submerznį formu (nerozpadá se, snad i trochu povyrostla). Pokud jí ustříhnu vršky - přežijí to spodky a znovu obrazí?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2017 17:40 R Muž @ vaaclav [6413] - EchinodoryRe: amrtin
Koukám Martine že jsi tu nový tady musíš koukat na datum to není facobook. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 17:15 Muž @ amrtin [152] Re: pendergast
Je to stonkovka. Stříhají se pouze stonky, na nové samostatné rostliny.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 10:51 Žena @ Majjush [3] Re: Turbínka
Som si aj myslela :-D Ale dúfala som v iné riešenie :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.03.2015 06:28 R Žena @ Turbínka [2534] Re: Majjush
Prostě jim chutná, buď půjde pryč rostlina nebo ampulárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 04:59 Žena @ Majjush [3]
Ahoj. Mam otazku. Doniesla som si pogostemon este nedavno. Takze sa velmi este nerozrastol. A chudak ani nestihol. Pretoze mi ho zeru ampullarie. A naramne im chuti. Nijaku inu rastlinku nejedia. Len pogostemon. PRavidelne im davam uborku aj cuketu, zemiak ale aj tak radsej idu donho. Neviete cim to bude? A ako ho ichranit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 20:03 Muž @ grunda [1765] - CichlidyRe: pendergast
klidně ostříhej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 19:02 Muž @ pendergast [17] - Rostliny – Pogostomon helferi - strih
Ahoj.Mam dotaz na strih resp. usmerneni rustu. Po dvou mesicich pekne roste ale uz by potrebovala usmernit. Uz jste ji nekdo strihal? Nekde jsem cetl ze je to jako kobercovka. Nechci ji znicit jen kvuli strihu, raddeji praskladam akva. Je to moc pekna rostlinka.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 11:45 Muž @ Kujavan [10] - RostlinyRe: amrtin
Souhlasím, bude to světlem. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:10 amrtin - RostlinyRe: zervan
To vypadá,že se opravdu táhne za světlem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 19:58 Muž @ zervan [900] - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: Kujavan
Dnes pri údržbe som robil poriadok s Pogostemonom. On mi rastie na hlavnej stonke smerom hore tak, že postupne sú na nej akoby uzlíky a na každom je v podstate jedna rastlinka malá - listy sú dosť krátke, cca 2-3 cm iba. To má tak rásť? Alebo sa mi ťahá za svetom? Moc sa mi to nepáčilo, tak som ho rozstrihal, opticky to vyzerá, že ho je menej, ale mám vlastne podstatne viac koreňov. A už sa mi zdal byť celkom v pohode, len nejaká menšia časť listov má trochu také zožltnuté okraje. Tie hnedé okraje mohli byť aj rozsivky, sa mi objavili napr. aj na Anubiasoch, ale teraz v poslednom týždni už zmizli, rovnako zmizli aj všetky zelené riasy, až mám obavy o Neritiny, ale to už je iná téma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 19:03 Muž @ Kujavan [10] - RostlinyRe: zervan
mám 22°C rostlinky pěkně rostou.Jen jsem měl nové lístky světlé ..přidání Fe hodně pomohlo.Jinak dlouho trvá než se rozrostou kořeny. Chce to čas. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 18:11 Muž @ Robo [44]
Ten můj Pogostemon mi vždycky těsně nad dnem uhnije nebo co. Růžička je tam pořád a pod ní těsně nad dnem se ten stonek ztenčí a pak ta růžička upadne a vyplave na hladinu a tak to jde s celou rostlinkou. Na pravé straně mi už zůstala jen jedna růžička. Nemůže ji někdo bránit v růstu přes kořeny? Třeba ta Blyxa o je za ním?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:52 Muž @ Robo [44]
Světla mám bych řek dost 2x24W a ještě jsem přidal na kraje aby se prosvětlily rohy akva 2x30cm LED pásky SMD 5050 6500K. Vodu mám kolem 6,5PH, NO3 25, PO4 0,7-0,8 a zmizela mi z Anubiasu GSA, FE 0,5. Vodu měním každý týden 25 litrů+povrchové odkalení. Hladinu nemám moc zakrytou. Je tam sice kousek Růžkatce a nějaká ta Pistie ,ale ta se spíše drží v rozích a moc ji tam není. Je to zvláštní, celou dobu šel a najednou chřadne. Teplotu mám 25°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:26 amrtin Re: zervan
Tak v atlase se uvádí 20-30 takže je to na spodní hranici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:16 Muž @ zervan [900] - baví ma skúšať náročnejšie rastliny
Hm, no my máme teplotu tak 21-22, mohol by to byť problém? Práve skúšam pridať na 24, mám podozrenie, že Rotale to nestačilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:07 amrtin - baví ma skúšať náročnejšie rastliny
Ještě jsem zapoměl:ve všech akva je topítko a teploty mezi 23-24 st.Voda je měněna pokud možno pravidelně,v Ledovém mini zatim jen 2x za měsíc(2/3),Ledové krevetky 1x týdně(1/3) a Ledový CPO dosud jen občas,teď teprve bude každý týden(1/3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 14:55 Muž @ lubaan [55]
V mým akváriu se mu dlouho dařilo, byl nádhernej, narůstal do ohromných rozměrů. Svědčilo mu dostatek světla, pravidelný hnojení (PMDD+CO2) a častá výměna vody, teplota 26-28. Pak jsem začal flákat hnojení, výměnu vody, hladinu úplně zarostla rotala a po celým dně byly chuchvalce jávskýho mechu až v něm pogostemon zmizel a přišel pryč.
Na druhou stranu, mam ještě jedno malý akvárko, kde nehnojim vůbec, je tam dost světla, ale daří se mu tam skoro stejně dobře jako se dařilo ve velkým akvárku. Takže si myslim, že nejdůležitější je světlo a kvalita vody.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 14:42 amrtin Re: zervan
Jasně že nebudu soukromničit ;-) :-D Tady jsou fotky: amrtin.rajce.net/… i s popisky.
V miníčku s přebytkem světla a hnojení:PMDD,FeEDTA,EasyCarbo,Nitro,Torben,ve dně /flexi2-4mm/ NPK+makroprvky a s pár šnečky za necelý měsíc proběhla úspěšně přeměna na subm.formu,na každém uzlu se vytváří nová rostlinka i s kořeny.
V minikrevetárku se spoustou krevetek + 12 x minirasbor+ 1 x panda + různí šnečci se sice snaží o přeměnu,ale jako by se jí nechtělo.Přitom má co2(burčák),hnojení PMDD,NPK+mikroprvky ve dně,Torben a občas i FeEDTA.Ona neodchází,jenom prostě pomaleji přechází( hmm :-D ).Přitom světla má jen o něco málo méně,ale je vidět,že jí vadí částečně zastíněná hladina okřehkem.
V dalším miniakva s krevetkama,beťákem a šnečky se jí daří přechod o něco lépe.Ale zase zůstává taková hrozně drobná.Světla má ještě míň a i hladinu skoro zakrytou okřehkem.Hnojení takřka žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 13:13 Muž @ zervan [900] - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: amrtin
Dúfam, že sa tu podelíte o svoje zistenia! ;-) U mňa sa tiež správa zvláštne - kúpil som nádherný svieži submerzný Tropica, jeden košík šiel mne do stredne silného svetla, dostatok živín. Mladé listy sú v poriadku, ale staršie hnednú od krajov a odhnívajú. Druhý šiel do iného akvária s extrémne silným svetlom a zrejme slabším hnojením (vzhľadom na svetlo, ale už sme zvýšili hnojenie) - tam sú nové listy svetlejšie (nedostatok Fe?), rozrastá sa, ale tiež sa mi staršie listy zdajú trochu do žltohneda, nie sú až tak svieže. Lenže to je ešte skoro hodnotiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 11:42 amrtin - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: Designer
To je sice pravdivý tvrzení,ale on má přesně opačnej problém-tam kde je víc světla mu trochu chřadne ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 10:02 Muž @ Designer [5630] - CichlidyRe: Robo
Nemas nahodou hladinu zarostlou tak, ze najednou jde na nej mene svetla? Jak to vidis den po dni, ani si neuvedomis, ze treba najednou uz ze zadni zarivky nejde dopredu zadne svetlo, jak je to zarostle ruznymi stonkovkami, svetla je na mnoha mistech mene nez bylo... Jsem si takhle malem znicil par Echinodoru. Prislo vyhazeni plevele ve velkem, a najednou to zase jde, hned maji Echinodory, ktere se tim plevelem octly ve tme, nove listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 21:55 amrtin - CichlidyRe: Robo
Drobnej postřeh(aspoň tak mě to z fotek připadá):na pravou stranu pere víc světlo a tam ten pogostemon je horší.Přitom podle všeho by to mělo být obráceně.Takže zřejmě chybí nějaký prvek a na tom větším světle je ho prostě nedostatek(nebo přebytek jiného prvku).Je to jenom můj dojem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:39 Muž @ Robo [44]
Dnes jsem si všiml, že mi nějak Pogostemonek chřadne a začíná se ztrácet před očima. Když se podíváte do profilu na fotky tak ne jedné jsou krásně vidět krásné růžičky a když se pak podíváte do složky Fotky tak na fotce pravá strana jsou ty pravé růžičky úplně odrbané a ztrácejí se. nemáte tucha proč? nic jsem neměnil a nedrbal do ničeho. Jen měnim týdně vodu hnojím a přidávám CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:39 amrtin
Díky za postřehy pivo ,už tam zase peru víc wattů než má akva litrů :-D (to byl pokus o vtip) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 15:51 Muž @ lubaan [55] Re: amrtin
Jak nemá dost světla, tak chcípne. Já nějakej čas neprotrhával a když rotala kompletně zarostla celou hladinu, tak začal chřadnout. Bohužel než jsem se dokopal k pořádnýmu protrhání, nenašel už jsem po něm ani památku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 13:21 R Žena @ Jája [799] - ŽivorodkyRe: amrtin
Určitě uděláš dobře. Ještě než jsem přidala zářivku, tak mi stagnoval a bylo vidět, že se rozmýšlí, jestli to má zabalit nebo jestli to má ještě chvilku vydržet. Druhá varianta se mu vyplatila. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:41 amrtin - ŽivorodkyRe: Kamilstrom
Tak já ho nebudu trápit a intenzitu zase zvedám,akva (jestli se tomu tak dá říkat :-D ) je už slušně zarostlé :) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 01:38 Muž @ Kamilstrom [505] - RostlinyRe: amrtin
Pravda je ze P.Helferi ma rad svetlo a CO2,ja taky snizil trochu intenzitu a prestalo se mu darit(vypada jako by se rozmyslel-rust ci nerust) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 13:18 amrtin - Rostliny
Chci se zeptat,jak je to s intenzitou světla?Já jí snížil kvůli řasám,ale bojim se aby to pogostemon neodnesl...nemám jí zase zvýšit a doufat,že si s řasama akvo poradí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 13:14 amrtin - RostlinyRe: amrtin
Fotka k příspěvku A druhá fotka z druhé části akva.

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 8459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3973-pogostemon-helferi-pestovani