Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pogostemon helferi - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pogostemon helferi - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 16:18 Muž 4Sima [1894] Re: Žako
V tom případě je to ok. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 14:21 Muž Žako [4] Re: 4Sima
To už mám vyřešený veškerý věci co jsem tam dával tím testem už prošli ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 14:11 Muž 4Sima [1894] Re: Žako
Můžeš využít rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
Ještě bych zkusil jestli nemáš vápencové dno (octový test), abys neřešil problémy se dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 13:37 Muž Žako [4] Re: afc1886
A můžu to tedy třeba v půlce odstrihnout? Já vím :-) dneska přišla bombaco2 tak až něco vyrozte přesadit rozmnozim a este bych chtěl asi 2 další koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 12:38 R Muž afc1886 [14681] Re: Žako
Ustřihnout a zasadit.
EDIT- ale na akváriu je ještě pořád co zlepšovat, hlavně co se rostlin týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 11:15 Muž Žako [4] – Rozmnozeni pogostemonu
Dobrý den mám pogostemon stellata broadleaf Red a chci se zeptat zda ji můžu v půlce odstrihnout a u půlku co odstrihnu zasadit po případě může mi někdo říci jak přesně tuto rostlinu rozmnožovat dekuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2019 10:13 R Muž afc1886 [14681] Re: Hudy
Ano, stane se z ní submerzní rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2019 09:49 Žena Hudy [0] – pogostemon helferi emerzní forma
Ahoj, koupila jsem si pogostemon helferi jen emerzí formu. Můžu čekat, že se z ní pod vodou stane časem submerzní forma? že zachová kořeny uhnije vršek a vyrazí nové výhonky? Děkuji za radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 21:36 Žena Mon [38] Re: larix
Děkuji. Zkusím tedy na draslík myslet hned od začátku, aby se mu u mne dařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2019 11:09 Muž larix [1420] Re: Mon
P. helferi je relatívne nenáročná rastlina. Čo som si všimol, je náročný iba na obsah draslíka, podľa svetla aspoň 5-10 mg/l), inak som s ním nikdy nemal problémy ani pri nízkej koncentrácii ostatných živín. A ako písal Smetany, počiatočné zakorenenie mu v "low-tech" trvá o niečo dlhšie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 08:10 Žena Mon [38] Re: Smetany
Děkuji za zprávu. Zkusím ho tedy taky.

A děkuji za přesunutí dotazu. Asi jsem před tím špatně hledala stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 21:34 Muž Smetany [1226] Re: Mon
Mám a začal růst tak po měsíci, ale kupoval sem in vitro. Teď sem část řízků dal do nádrže s CO2 a moc se mu nedaří. Uvidím jestli se chytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 21:18 Žena Mon [38] – pogostemon helferi
Ahoj, líbí se mi pogostemon helferi. Máte ho prosím někdo bez CO2? A jak dlouho asi trvá, než se začne rozrůstat? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2018 20:10 Muž larix [1420] Re: Maq
Je to môj obľúbený druh stromu a v názve má X, čo je zas moje obľúbené písmeno, preto ten nick :-)

Neviem, či sa to v češtine nejako rozlišuje, ale v slovenčine je (ako Magic poznamenal) Larix, smrekovec (česky modřín), vulgo "červený smrek" to isté...

P. erectus je (pre mňa) o level náročnejší druh ako P. helferi a navyše má trochu iné požiadavky na prostredie (horčík, fosfor a železo, vs. draslík u P. helferi). Aj preto by som sa v tvojom prípade toho P. helferi neobával...

P. erectus je naozaj pekná rastlina (asi aj nenahraditeľná, nepoznám druh s rovnakou textúrou) a tiež mi pripomína nejaký druh ihličnanu, najskôr asi ten Larix :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2018 19:27 Maq Re: JirkaŠčobák, larix
Já jsem měl trošku podobnou zkušenost s Pogostemon erectus. Taky odspoda všechno znekrotizovalo. Ale vrcholy se zachovaly, začaly tvořit kořeny, ty jsem přepíchal, a teď mi ta rostlina dělá radost - nijak se nežene do výšky, je moc pěkná, vypadá jako semenáček modřínu, nebo larixe (ty dva stromy se dost snadno spletou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2018 16:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Nevím. Jak píše larix, s kořeněním to zřejmě trvá. A potřebuje fakt dobré dno a asi není rostlina na úvod akvária. Jakmile začne po zasazení uhnívat odspoda, je to dost v kelu. Mě žije jeden z mnoha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2018 15:06 Muž larix [1420] Re: Maq
Ja ho za veľmi náročnú rastlinu nepovažujem. Čo som si všimol, treba si dať pozor na draslík (v zmysle dostatku), inak podľa mňa bez problémov. A ešte (hlavne u neduživých exemplárov) trvá dosť dlho, kým zakorení, bez CO2 aj niekoľko mesiacov. Potom už rastie relatívne rýchlejšie. Znesie aj slabšie svetlo, len potom má dlhé internódiá a nevyzerá tak dekoratívne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:54 Maq Re: JirkaŠčobák, larix
Pogostemon helferi je náročná rostlina? Mám si ho pořídit? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:04 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum
Možná ... zahubil jsem spoustu těchto rostlin, než se tato jedna chytla. Vyloženě náhodou. Ani jsem nevěděl, že je to kousek P. helferi. Když jsem viděl, že roste, nechal jsem ho být.
Rok stará fotka, je slabě viditelný vzadu rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2018 13:56 R Muž ctibum [6895] Re: JirkaŠčobák
Mně se tvoje informace hodí. Mám už třetí měsíc 1 cm kousek. Neodchází, ale ani neroste. Takže asi pořád roste dolů, než začne i nahoru... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 13:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hadravam
Jsem si nevšiml - pardon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 13:33 Muž hadravam [11]
Díky za rychlou odpověď.Takže buď ustřihnout upravit a zasadit nebo nechat zakořeněnej kousek v substrátu a ono to vyroste znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 13:24 Muž larix [1420] Re: hadravam
Ja to robím tak, že celú rastlinu odstrihnem tesne (0,5-1 cm) pod úrovňou subsrátu, rastlinu potom skrátim odspodu a vrchnú časť želanej dĺžky potom zasadím. V prípade, že chceš rastlinu rozmnožiť, stačí strihať nie pod úrovňou substrátu ale aspoň cca 5 cm nad substrátom. V tom prípade sa nový rastový vrchol (niekedy viac vrcholov) vytvorí aj na tejto ponechanej časti rastliny.
Pri klasickom skracovaní od vrchu síce rastlina pokračuje v raste ale to miesto strihu je aj po čase dosť viditeľné (výhodou zas je, že po takomto strihu sa zvykne vytvoriť viac ako jeden vrchol).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2018 13:13 Muž hadravam [11]
Ja ano mam ale Pogostemon stellata. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2018 13:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hadravam
Fotka k příspěvku Roste mi přes rok z kousku oddenku a stále se drží dole. Asi potřebuje doopravdy dobře zakořenit.
Podotýkám - bez filtrace, bez CO2 a je s občasným (1x za čtvrt roku) jemným přihnojením.

Chci říci, že se dá evidentně pěstovat tak, aby člověk nemusel řešit, jak zkracovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 12:35 Muž hadravam [11] – Pogostemon stellata
Mám tuto rostlinku a celkem dobře mi roste, je pravda že dole jsou vetší rozestupy a čím blíže k hladině tím je pěknější.Chtěl jsem se zeptat jak ho zkracovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 12:23 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: petulka
Viac svetla znamená rýchlejší rast a teda i vyššiu spotreba živín. Spálenie ako také podľa mňa nehrozí (na vzduchu je to niečo iné kvôli možnému prehriatiu, no nie vo vode).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 06:53 Žena petulka [11] Re: Xlienka
Ahoj uvedomila jsem si ze to delaji vsechny kytky co jsou moc blizko prednimu sklu mam taM hodne svetla asi jsou spalene ?stalo se mi to i s kytkama jako orchideje ktere byly moc na slunci dik zkusim zitra navstivit obchod a neco koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 19:45 Žena Xlienka [276] - Amerika
NPK jsou právě makroprvky v komerčních produktech většinou všechny pohromadě. Pak jsou hnojiva na doplnění mikroprvků a to je třeba ten základní systém dennerle V30, E15 a S7. Zrovna ta E15 je železo. Jedu na tomhle systému již dlouho a nemám problém, akorát občas přidám NPK. Je to sice nákladnější, ale nejsem chemik a nechci si míchat chemikálie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 16:08 Žena petulka [11] Re: Xlienka

Tak ty kulicky ve dne mam. Zkusim sehnat neco s zelezem jinak ti moc nerozumim jsem sice akvarista delsi dobu ale tohle mi nikdy neslo. Mam osmozovou vodu nevim ani kolik ma pH muze to byt kvuli tomu? Drive jsem mela vodu stredne tvrdou asi tak 7 to pH a nebyl problem. :-)


Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 16:03 Žena petulka [11] Re: vaaclav
Dekuju bohuzel jsem na takove veci dost leva a nechci tim veci "pohnojit":-D zkusim neco se zelezem..
Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 11:14 Žena Xlienka [276] - Amerika
pokud chceš od dennerle tak ke kořínkům Deponit Nutri Balls (dělají i malé balení) případně do vody Dennerle NPK Booster nebo A1 NPK daily. Statčí přidat pár kapek a zkoušet zda to pomůže. Ale je to vždy celkové NPK ne jenom jednosložkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 11:01 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulka
Podívej se na PMDD. Hotové výrobky moc neumím na můj vkus jsou příliš drahé a nemůžeš ovlivnit obsah použitých živin. I když se tváří že to jsou kompletní přípravky většinou v nich vždycky něco schází. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 07:21 Žena petulka [11] Re: vaaclav
vaaclav napsal: To tvoje hnojivo předpokládám Dennerle V30 complete neobsahuje makroživiny - dusičnany, fosforečnany a draslík, takže předpokládám že tam ty makroprvky budou scházet. :-)

Dekuji Vaaclave a jake hnojivo byste doporucil nejake bezne dostupne? Mam dobre zkusenosti s hnojivem ke korinkum Ctypto ale nevim co to obsahuje

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 18:26 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulka
To tvoje hnojivo předpokládám Dennerle V30 complete neobsahuje makroživiny - dusičnany, fosforečnany a draslík, takže předpokládám že tam ty makroprvky budou scházet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 18:06 Žena petulka [11]
ahoj vyrostly mi nove ruzicky u pogostemonu ale nektere jsou uplne blede jakoby bile, nevite co tomu muze chybet? treba zelezo? dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 14:10 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: JirkaŠčobák
Také mi to tak připadá, rostlina roste do šířky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 13:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Mám možná postřeh k P. helferi i stellatus: Mám pocit, že u této rostliny za vhodných podmínek rostou i starší listy (ne pouze nejnovější) a rostlina se celkově zvětšuje. Pozoroval někdo taky něco podobného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 14:07 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tudy
No asi tu nemůže být na každou rostlinu zvlášť téma. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2017 12:37 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Acinonyx
Ne to je Pogostemon stellatus 'Octopus' nebo také Pogostemon quadrifolius 'Octopus':-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 12:34 Acinonyx Re: JirkaŠčobák
Toto je Pogostemon helferi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 11:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tudy
Fotka k příspěvku Označil bych ji za normálně rostoucí :).
Záleží na prostoru a množství živin. Mé největší mají zatím listy asi 15 cm. Mám je vzplývající. Brát živiny ze substrátu, možná by rostly ještě líp.
Obrázek kvalitnější: rybicky.net/fotogalerie.php…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 20:16 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: vaaclav
Tak jen pro info, ta potvora roste ještě rychleji než Bahnatka, už jsem stříhal vršky a přesazoval, za chvíli budu muset vyhazovat. Myslím že by si zasloužila i opravu ve zdejším Atlasu a to růst velmi rychlý . Podobně se o ní vyjadřují i na zahraničních webech.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 22:50 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tudy
To je maximum nikdy jsem tak velké neměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 22:37 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: vaaclav
Děkuji za odkaz a radu, při srovnání dle Tvých fotek mám tedy zjevně už submerzní formu a podle popisu je to pěkný plevel ;-) 20 cm dlouhé listy v tom mém 112 l plivátku coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2017 21:27 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tudy
rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_stellatus_octopus jedná se asi o tuto rostlinu s přezdívkou chobotnice. Je to klasická stonkovka a tak můžeš stříhat jak chceš a určitě i emerzní rostliny. Tenhle název jsem ještě nezaregistroval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 19:26 Muž Tudy [330] - Krevetky – Pogostemon quadrifolius
Před týdnem jsem koupil příbuznou rostlinu stejného rodu a prosím o radu. Myslíte že se už jedná o submerznį formu (nerozpadá se, snad i trochu povyrostla). Pokud jí ustříhnu vršky - přežijí to spodky a znovu obrazí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2017 17:40 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Koukám Martine že jsi tu nový tady musíš koukat na datum to není facobook. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 17:15 Muž amrtin [190] Re: pendergast
Je to stonkovka. Stříhají se pouze stonky, na nové samostatné rostliny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 10:51 Žena Majjush [3] Re: Turbínka
Som si aj myslela :-D Ale dúfala som v iné riešenie :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 9703x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3973-pogostemon-helferi-pestovani