Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pogostemon helferi - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Pogostemon helferi - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2010 13:02 Muž BarbarOSA [6] – Re: Roman
Pogostemon, je dost tazko pestovatelna rastlinka..
Potrebuje zabehnute akva, a vyvazene mnozstvo zivin atd..
O svetle a pripadnom CO2 nejdem ani pisat, to je samozrejme uplne jasne..
Pri nedostatku svetla Vam sice porasite, ale bude sa tahat do vysky a bude to vyzerat ako palmicka, u mna to tak bolo, tak som to musel podarovat dalej..
Pri dostatocno osvetleni, zivinach, co2 rastie pekne, mnozi sa a taha sa pekne popod strk, vyrastaju len tie sisate vrcholky a vyzera to super..
Drzim palce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2010 12:24 Muž Roman [100] - Cichlidy
roste to samo, bez potíží.netáhne do výšky pokud ji od začátku držíte přimáčknutou kamínky na dně.Potom je to jako zmenšenina aloe vera někde na plantáži ;-) jinak co se týče tvrdosti, tak upravuji vodu kvůli jiným druhům, které potřebují spíše měkkčí, takže jde i ve vodách kde není moc uhličitanů a vápenato hořečnatých sloučenin.Má ráda přímé světlo.A je to taková tvrdá potvůrka, žádný stolístek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 09:32 Muž Joseph [2]
Mě roste tahle rostlinka báječně. Taky jsem měl z aqua-daho emerzní a chytilo se všechno co jsem zasadil. Teď sním mám, ale problém. Něco jí chybí a nevim co. hmm Nově vyrostlé listy jsou úplně bílé, nevíte někdo co mam hnojit? Jinak všechny ostatní rostliny jsou bez problémů. Hnojim JBL Ferropol..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 20:24 Muž mps [0] – Re: Skanky
Ahoj, řešil jsem podobný problém a nakonec jsem zasadil rostlinky tak jak byly bez zastříhání. Během asi cca 3 týdnů byly stonky plné mladých "růžic" s kořínky. V ten moment jsem je ostříhal a zasadil samostatně a původní stonky jsem vyhodil. Vše teď roste perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 20:13 Muž kortezhugo [983] – Re: Skanky
...clovece pozeram ze ten prechod je pomerne narocny...najviac ma zaujal ten rozdiel emers-submers... :-)
...hned ma napadla Hygrophila difformis :-) tam je rozdiel tiez "obrovsky"

...ale asi ti neostava nic - "len" to risknut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 18:57 Muž Skanky [26] – Re: Štěpán
to netuším. počkám na další názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 18:42 Štěpán
Když se dívám na ten emerzní pogostemon, není možné ho převést na podvodní verzi tak, že se nechá ponořená jenom jenom spodní půlka a dole začnou růst podvodní listy? Aby se předešlo té fázi, kdy shodí pod vodou všechny listy a téměř chcípne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 18:37 Muž Skanky [26]
Fotka k příspěvku ahoj,
vcera jsem zakoupil Pogostemon. Muzete mi nekdo poradit jak ho zasadit. jestli cele stonky tak jak je anebo je zastrihnout (viz foto)

diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 23:31 Usine – Re: René
Přesto bych počkal, skoro nic z ní nezbude, ale je možné že poroste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 22:47 Žena René [2]
Já ji od Akva Daho měla - rozpadla se do týdne na cáry. Prý se má vydržet a ona obrazí - no u mne nebylo co - to byla kaše.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 13:54 Anonym
Roste pomaleji, ale jinak velice dobře. Emerzy z A-D byly ve výborném stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 08:12 Honza
Ahoj! Tak jak tyto rostlinky rostou? Rozrůstají se? Nedělají nějaké problémy? Mám v pkánu jich od A-D pár obkednat, tak sháním nějaké informace.
Díky H. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 18:04 Vrubouš
www.akva.sk/…
Ruzovi spise pri submerznim pestovani...Dostatek svetla a zivin zaruci naruzovelou barvu listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 18:03 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky
No ruzova,spis navrchu,mam ji ve 12-ti litrech,kde svitim 15w.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 17:54 Muž Eff [417] - Rostliny
Růžová? Zřejmě hodně světla při emerzním pěstování, nebo jsou růžové i při tvém submerzním pěstování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 17:11 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky
Koupil jsme ho od zname v akvaristice,4 kosicky za cenu pro obchody za 56Kc/ks.Do dneska jsem nevedel,ze tu tohle tema je,cerpal jsem informace spis z akva.sk.Jinak jsem myslel,ze bude zelena,ale na vrchu je spis jako do ruzova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 16:47 Sidonius
Asi se (konečně!) s touto rostlinkou někomu roztrhl pytel. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 16:35 Muž Lisak [3]
Viděl jsem jí v úterý v akvaristice v Přerově, takže se sehnat určitě dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 15:36 Sidonius
Že jste se nepochlubil, Davide!? Někteří tady kvůli němu nespíme :-D , a vy si ho kliďánko koupíte v A.D. už před měsícem!... :-D
Tak ať vám ten plevel, kucí, roste! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 13:36 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – ...
Ja ho mam od Daha asi mesic a roste mi docela dobre i kdyz prvni 2 tydny to byla bida.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 13:27 Muž Eff [417] - Rostliny
Skvělá zpráva Side, objednám též.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 12:51 Sidonius
Effouš: Pokud by se Urticaria graminifolia i Pogostemon helferi objevily v nabídce českých pěstitelů, bylo by to velmi příjemné oživení našich nádrží...
Pogostemon helferi jsem dnes koupil - je v nabídce AQUA-DAHO. ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 11:26 Žena ufinka [28] - Asie
takže se opravdu domluvit s někým z SK a přijet do Bratislavy, 6.10 by tam měla být akvar.akce)
Já na přednášce v Brně byla, ale rozdávání mi nějak uniklo ((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 11:15 Muž Eff [417] - Rostliny
Pokud by se Urticaria graminifolia i Pogostemon helferi objevily v nabídce českých pěstitelů, bylo by to velmi příjemné oživení našich nádrží ;-)
A do Bratislavy s kýblem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 11:08 Vrubouš
Rozdavala ji Christel Kasselmann v Brne na na oslave 100.let spolku Cyperus Brno.Vim,ze slovaci byly ti,kteri toho odnesli hodne :-D .
Tema o Pog.helferi www.akva.sk/… jsou tam i nejake fotky.
Jinak sehnat se da jedine z Polska,Nemecka a jinych evropskych zemi.Cena kolem 30 Eur (pry).Preprava a dovoz nebude asi taky levny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 11:07 Žena ufinka [28] - Asie – z akvarko.cz- od Rejpala
citace Rejpala: Když už jste u stonkových rychlerostoucích rostlin, rád bych doporučil do vaší pozornosti dvě pro akvária velmi perspektivní rostlinky, které jako zajímavé novinky představila na své druhé přednášce C. Kasselmannová v Brně.

První je Utricularia graminifolia (bublinatka), která se podle autorky velmi dobře uchytí např. po "nacpání" do vyvrtaných děr v kořenech apod.

Druhou je Pogostemon helferi původem z Thajska, kde údajně roste na vápencích, takže tvrdá voda našich veřejných vovovodů by jí mohla vyhovovat. Této rostlinky po přednášce rozdala značný počet vzorků z vlastního akvária, mezi českými a slovenskými akvaristy už nasazená je. Jaká bude úspěšnost, se teprve uvidí. Roste však prý velmi dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 10:54 Muž Eff [417] - Rostliny – Pogostemon helferi
Dá se tato zajímavá rostlinka sehnat i v české republice? Má ji někdo?

www.plantacquari.it/…

www.tropica.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 9703x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3973-pogostemon-helferi-pestovani?od=201