Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pogostemon helferi - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Pogostemon helferi - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 22:05 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Johan
Bavíme se o konkrétní fotce. Už teď je větší než mám já v akváriu po poměrně dlouhé době.
Hlavní je přijít na to proč vypadá tak jak vypadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 22:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: baletka
poroste, ale hodně pomalu a musíš solidně hnojit do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 21:50 Žena baletka [624]
Zdravím, nějaký čas už sleduji v jednom obchodě, jak mají pogostemon navázaný na kamenech. Pokud mluvíte o mohutném kořenovém systému - je to mimo nebo poroste, pokud ho navážu na šutr nebo kmen? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2013 21:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vaaclav
Pogostemon helferi je nejhezčí, když neroste moc do výšky, ale obráží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 21:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
to je fakt, jen je třeba nechat narůst opravdu velké a zdravé vrcholky a to kytka zvládá líp s velkým kořenovým systémem, takže rada je pořád stejná - čekat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 21:01 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Je to stonková rostlina takže i když obrazí nebude vypadat nijak úžasně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 20:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
obrazí, ve starém akva mi dělala to samé skoro půl roku, pak začala růst jak šílená. Není to úplně vhodná kytka do akva a občas to trvá než začne normálně růst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2013 20:42 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fido16
Já bych řekl že asi už neobrazí. Emerzní forma vypadá úplně jinak. Zřejmě ti něco za ty dva měsíce došlo. Takže bych zjistil co a rostlinu zkrátil vrchní řízek znovu zasadil a ten zbytek znovu obrazí pokud tedy zjistíš příčinu jeho stagnace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 18:35 Muž fido16 [631] Re: grunda
Ok dám mu čas snad obrazí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 18:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: fido16
dej mu čas, mě v akva dělá to samé
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 18:07 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku čau pánové mám dotaz mám v akva pogostemon helferi a poslední dobou si všímám že začína opadávat a listy uhnívat. V akva je cca 2 měsíce, mám zásobní substrát plantagrow + hnojím co2 svítím cca 10 hod s přestávkama. Myslíte že až teď přechází na vodní formu? A co dělat aby se rozrostl a šel ještě vůbec zachránit. Pogostemon mám od firmy tropica
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 13:52 Muž drlift [38] Re: Aforte
Ono pomerne dlouho trva, nez se rozjede. Ma docela velky koreny. Ve vetsim akvarku mi slusne jela i bez CO2. S CO2 jsem ji mel v krevetkariu za chvili plny akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 11:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
To akvarko mas zalozene mesic. I kdyz mas zasobni substrat, ono se akvarko chova jinak po zalozeni a pak dal, jeste to nebude buhvi jak stabilni. Proste je mozne, ze to jeste nejde a pak to pujde. Kdyz jsem zalozil akvarko, nektere rostliny nastoupily celkem rychle a jinym se moc nechtelo. Ted je to skoro opacne :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:16 Muž Aforte [533] - Rostliny
Super. Snad se rozroste. Díky moc za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:13 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Aforte
ty už máš submerzní dávno..emerz vypadá jako úplně jiná kytka ;-)

Udělal jsi to dobře..takhle se dá množit..vršek odstřihnout a zapíchnout..on kořeny pustí a máš novou rostlinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:11 Muž Aforte [533] - Rostliny
Záložní substrát mám. Je pravda, že je u předního skla, tzn. že na něj dopadá asi jen jedna zářivka. Jinak je možné , že se mění z emerzu na submerz. Mám ještě jednu otázku. Z toho emerzního rozrostlého trsu jsem ostříhal vrcholky bez kořenů. Poroste, nebo jsem udělal blbost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:08 Muž Burik [727] - Aquascaping
takhle mi uhníval i s CO2..odešel skoro celej,ale ostříhal jsem ty ošklivé části a po pár dnes začal tvořit nové pěkně zelené lístečky a začal konečně vypadat pěkně.

Trvá dlouho,než zakoření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
jo to znám, v jednom akva mi jde, v druhým ne. Stejná voda, stejný dávkování co2, stejný hnojení. Jen světlo asi nebude stejný.
Nemáš ho ve stínu? Chce prohnojený dno, dostatek co2 a světla. On dlouho vypadá jako že nejede, ale vytváří si kořenový systém. Ale pokud bledne, tak to mu bude chybět nějaký prvek:
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:04 amrtin Re: Aforte
Já se obávám,že pogostemon potřebuje klasické co2 hmm ,mě taky nejde :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:59 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,
mám dotaz. V akva mi všechny rostlinky jedou jak nic. Mám i těžší na pěstování a vše jede. 54l akva, 30W osvětlení, záložní substrát, CO2 vital(tekuté od Rataje) + Bioflor. Jen pogostemon helferi bledne. Poradíte mi?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 21:11 Muž kobra76 [0]
cawko.. tak ja som ju zohnal v sali a objednali ju od firmy www.tropica.com..do tyzdna dosla a hned submerzna forma.. sice bola drahsia, tak dufam, ze sa ujme.. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 08:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kaqpo
ono to nejni vzdy jen o svetle.... pouzivam tripasmovky, co2, vapenec (mekka prazska voda) a jilovy hnojivo do dva a vcelku mi dobre roste... mel jsem i ostatni pačule - hvezdnata mi z nejakyho duvodu prestala jit, ale vzprimena mi jde lip nez ta Helferova, tu musim prikurtovavat ke dnu, mam qauclay....

pokud nechces resit ziviny a dalsi faktoru tak nezbyva nez to zkusit, poroste/neporoste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 23:39 0
Důležité je světelné spektrum. Pod i silnější 23w bílou 'úsporkou', nebo bílou 36w zářivkou i při nízké hloubce vody Pogostemony a mnohé další druhy rostlin 'nejdou', jen bují a obroste je řasa, často vláknitá. Příspěvků, jaké vhodné světelné zdroje použít pro vodní kytky lze ve fóru dohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 21:03 Muž kaqpo [7]
Aké silné osvetlenie potrebuje táto rastlinka aby rástla pri zemi ako napr. blyxa ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 12:05 Ghorien – Re: Djimmy
takže nechat ve vodě zasazenou a čekat na nove vyhonky co se udelají mysto puvodních listku pak je zastípnout a zasadit je to tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:18 Muž lubaan [61] – Re: Ghorien
Fotka k příspěvku Je třeba čekat.Tohle je emerzní forma.Já ho mam asi 14 dní a už se dělají krásný kadeřavý růžice,zatim mají velikost tak do 2cm.Původní listy postupně opadají.Na fotce je Pogostemon zrovna v přechodu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:08 Ghorien – Pomoc
Zdravím.chtěl sem se zeptat dnes sem si koupil rostlinku Pogostemon helferi mam ji ve stavě viz video www.youtube.com/… potreboval bych poradit jak ji namnoži aby vypadala jak má tj www.plantacquari.it/… prosim tedy o radu jak toho docilit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 15:21 Muž Joseph [2]
Tak už více než týden dávkuji do akvária k JBL Ferropol také JBL Ferropol 24. Dávkuji dvojnásobek doporučené dávky a na pačuli žádné změny. Pořád bělá a zdá se mi že víc... Tak já nevim coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 22:28 Lubomír – Re: Joseph
Snáď to napomôže:
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 21:29 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Sid
Myslím si, že to je otázka času. Objevily se panašované Anubiasy, Gymnocoronis spilanthoides, Echinodory. Možná to bude dříve než se nadějeme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 21:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Pepan
...pokud by to byla barevná mutace...
To by byla nádhera! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 13:44 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Sid
Na druhé straně, pokud by to byla barevná mutace, jako autor by měl nárok na popsání. Už to vidím, jak by se angláni a němčouři popasovali s českým názvem Strakáček, Paleček nebo taknějakpodobně. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 13:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Joseph
Hezky to vypadá, ale "zdravé" to není. :)
S tím Fe je to na prdlačku... Napsal bych vám - změřte Fe, ale problém je, že i když Fe nenaměříte, ještě to nemusí znamenat, že ho nemají kytky dostatek... :-O
Ale jak jsem napsal - zkusil bych ho lehce přidat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 13:13 Muž Joseph [2]
Fotka k příspěvku Nevim co je to. Mam obědnané ještě hnojivo JBL Ferropol 24, tak se pak uvidí. Tady je fotka... Ale vypadá to docela hezky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 11:19 Muž Sid [6637] - Rostliny
...Myslím, že nedostatek železa to neni, protože...
Uvádí se, že Pogostemon helferi vyžaduje střední až vysoké osvětlení, dostatek železa, dusičnanů, draslíku, hořčíku a také fosfátů. (K pH, tvrdosti a teplotě vody je vcelku tolerantní.)
Přihnojujete JBL Ferropolem a bahnatka se "spravila"... Otázkou ale je, jestli je železa dostatek i pro pačuli?!
Jak píše Pepan - světlé zbarvení listů by svědčilo o možnosti, že ho dostatek není.
Podobně ale reaguje tahle kytka na nedostatek světla, ovšem to se obvykle projeví i protahováním internodií...
Zkusil bych si pohrát s tím železem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 07:11 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Joseph
Fotka k příspěvku Panašování vzniká nedostatkem chlorofylu v pletivech. Rostlina pak má částečně nebo úplně bílé nebo žluté listy. Pod vodou to panašování někdy mizí, jako třeba u Echinodorus cordifolius Marble Queen. Nikde se mi nepodařilo zjistit, proč to tak je. Pro představu přikládám fotku panašovaných Anubiasů lanceolata. Omlouvám se za kvalitu fotky, je to narychlo děláno mobilem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 23:52 Muž Joseph [2] – Re: Pepan
Myslím, že nedostatek železa to neni, protože když bylo železa nedostatek měli rostliny Limnophila sessiliflora bledé vršky, které teďka jsou pod hladinou pekně zelené až do hněda. Co je to zač? Ta panašovaná forma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 18:11 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Abych přispěl se svojí troškou do mlýna.
Pogostemon mám v malé karanténní nádrži a je pořád v košíčku v kterém jsem ho koupil. Zatím pořád roste a není na něm vidět žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 17:57 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Joseph
Buďto jste šťastlivec, kterému se objevila tzv. panašovaná forma, nebo by to mohl být nedostatek železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 17:35 Muž Joseph [2]
A nikdo nemá takovej problém jako já? Nové listy rostou bílé? Proč? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 09:06 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: hop
Nejsem klikař, prostě jsem mu nastavil dobré podmínky...a to pouze ve 12l akvariu :-) u Vás musí růst taky ;-) máte mnohem vychytanější akvária než já :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 22:41 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Sid
Byla to bombovní kytka. Nasazená u bazénu s viktorií. Škoda, že arboretum od roku 2000 výstavní skleníky nemá a do depozit návštěvníky nepouští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 22:32 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Pepan
...vytvářel spousty mladých... Krásné umírání...
Taky si myslím. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 21:54 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Sid
Si pamatuji, že kdysi měli v arboretu v Novém Dvoře u Opavy Echinodorus macrophyllus, který měl něco přes metr a současně kvetl a v uzlinách vytvářel spousty mladých rostlin. Krásné umírání. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 21:46 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hop
...přitom mi tam kvetou běžně echinodory...
Nj, ale echinodory kvetou, když cítí, že se blíží konec, ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 20:32 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Darsilius
jsi asi klikař. mě to nešlo. a přitom mi tam kvetou běžně echinodory palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 12:03 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: hop
já mám pogo od aqua daho a je v pohodě... rosté krásně... za 3 týdny přešel z emerzního do submerzního růstu a mam ho plne akva... je v me prezentaci, tak se koukněte sami :) jedine co potrebuje je dostatek světla a živin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 11:39 Muž hop [26] - Rostliny – Re: MatroneK
zkoušel jsem ji několikrát, od daho neroste, od dennerle neroste, rataj neroste...prostě jim opadají listy a chcípnou, jediní kteří prodávají pogostomon který se mi chytil byli aquamaster.cz byli i na burze v úvalech, tam jsem od nich koupil i mechy na kořenech a vše roste naprosto úžasně ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 01:19 MatroneK – Re: BarbarOSA
O těchto rostlinách sem četl již před nějakou dobou u Rataje ,http://www.rataj-spk.cz/ vlevo ve sloupečku jsou: - Nové rostliny:
Utricularia Graminifolia
Monosolenium Tennerum
Pogostemon Helferi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 14:37 Muž Roby [17] – Re: BarbarOSA
Pogestemon jsem zasadil pro rozjezd akva s Hygrophilami,Vallisneriami,Limnophiliami a Cryptocorynami do jemné čedičové drtě. Není vůbec náročý na pěstování, do třech týdnů se zbavil emersních listů a docela pěkně roste jak popisuje Roman. Přihnojuji PlantaMinem,1x týdně asi 1/3 doporučeného množství po výmněně vody. CO2 zatím vůbec nepoužívám, přitom mám poměrně vysoké Ph = 7,8 a nízkou uhličitanovou tvrdost KH = 2-4 mg/l. Zato crytocorynám tahle voda vůbec nesvědčí, neujmula se mi ani jedna.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 9703x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3973-pogostemon-helferi-pestovani?od=151