Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - nemoc

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tetry - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2020 22:20 Muž Wanderer [1917] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: tanula
12 rostlinek to nevytrhne, než to začne růst... Chce to kvantum voďankovce a egerie, cokoliv, co roste rychle. Toť můj názor. Teď jsem toho kýbl vyhazoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2020 18:10 Žena tanula [7] Re: tanula
Ahoj,akva jsem přeléčila Mycopurem,po léčbě vyměnila polovinu vody,přidala Torben.Dnes jsem měřila NO3, máme 25mg,zasázela jsem 12 nových rostlinek.Rybky postupně pořád umírají, poraďte prosím.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 17:03 Žena tanula [7] Re: tanula
Pročítám si to tady pořád dokola a teď mi došlo,že mám filtr puštěný na poloviční výkon,protože mi povlávaly kvítka jak ve větru.Pustila jsem ho naplno,snad to pomůže, přidala jsem pistii a v pondělí mi přijde další dávka květin a testr na NO3,tak uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2020 11:08 Žena tanula [7] Re: Wanderer
Ok, zařídím se podle toho.Je pravda,že než jsem přidala červenoústé,tak akva krásně šlapalo a dělalo mi jen radost.Tak snad se to zas ustálí. :-) Můžu rostlinky přidat už o víkendu,nebo mám chvíli počkat, než se to trochu zrepetá po léčbě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2020 10:05 Muž Wanderer [1917] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: tanula
Podle mě to akvárium nestíhá a na vině může být kvalita vody. Jestli sedí prezentace, filtr máš docela malý na tak velké akvárium, ryb už je slušné hejno a rostlin moc není.
Začal bych měnit častěji vodu, přidal plovoučky a egerii, klidně dočasně (to jsou výborné "přírodní filtry" a rychle rostou) a zapřemýšlel nad filtrací. Buď to musíš dohnat rostlinama nebo silnějším filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 20:02 Žena tanula [7]
Fotka k příspěvku HD Zdravím vás,na tetrách jsem objevila tyto fleky.Je to pod kůží, vidím to tak na 6 kusech, většinou je to na bříšku,jedna to má i na hřbetě,je to čistě bílý flek, prosvítající přes kůži.Je to normální nebo příznak nemoci?Pořád lovím mrtvolky a nevidím na nich už žádné postižení plísní :-(

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2020 21:53 Muž MonterMonty [2233] - AmerikaRe: tanula
Přiznám že ten od Profiplants neznám ,já se vždy držel osvědčeného , ale samo ho klidně použij , s vodou ok , svítit můžeš nechat aspoň první den co nejdýl - klidně než půjdeš spát , ten kořen z akvaristiky bych osobně po dobu léčby vyndal , jestli je to třeba Mangrove nebo Mopani - ty vypouštějí velké množství huminů a přírodních látek,které dost podstatně snižují účinnost léčiv , po léčbě ho můžeš po osprchování vrátit zpět - pokud zaplísnění do tří dnů nezmizí , vyměň polovinu vody a aplikuj opět plnou dávku acri...
EDIT: Torben OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 21:10 Žena tanula [7] Re: MonterMonty
Teď svítím 7h denně, takže při acriflavinu rozsvítit hned ráno,před tím vyměnit polovinu vody a nejlepší je od Profiplants,.Ještě koupit Torben a po léčbě vyměnit polovinu vody a přidat ho.Ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2020 21:06 R Muž lacewings [4621] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kawasaki
- záleží kdo to píše, nebo zda se jedná o věc převzatou(bývá nejčastěji) , věrohodnost a především odbornost pisatele
- no, nebudu zde vás zatěžovat co je "Dělení buňky a buněčný cyklus", přejdeme k faktům v praxi
- Acriflavin používám již více jak 40let,mohu tak potvrdit praxi kolegy Montyho a řady dalších akvaristů, že skutečně lze používat Acriflavin, bez následků na rostlinách
- pokud jde o léčbu a dávkování , tak tam je to podle druhu a rozsahu onemocnění, ošetření jiker, nalevnik, vývojová voda na artemku, ošetření sinice, aplikace na řasy
- Acriflavin je jedno ze základních léčiv, mnohdy dostačující k základní léčbě, lepší reakce na problematiku léčby, než nějaké podstatně dražší komerční léčiva,
- základ je vědět jak a kdy ho použít v jaké dávce, od jakého výrobce
- nyní je na trhu několik dostupných produktů od různých výrobců, laboratorně vychází nejlépe z Profiplantu, kde je podstatně silnější koncentrace
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 21:04 Žena tanula [7] Re: _ucx_
Dusičnany jsem neměřila,vodu měním pravidelně jedenkrát za týden cca polovinu.Kořeny co jsem tam měla při zakládání mám venku už asi měsíc,protože mi právě přišlo, že smrdí a měla jsem z nich strach.Tyto kořeny jsou z původního akva,je to kořen vinné révy a ten druhý nějaké cizí dřevo z akvaristiky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.09.2020 20:41 Muž MonterMonty [2233] - AmerikaRe: Kawasaki
Osobně jsem nikdy nezaznamenal oslabení filtrace , ale z principu měním více vody než je běžné , každopádně se vždy po léčbě doporučují častější výměny vody , myslím že by i tetry přivítaly po léčbě nějaký rašelinový výluh

A rozhodně při použití acriflavinu svítit - spolupůsobení světla je u acriflavinu nutné , takže aplikovat nejlépe ráno
samo vyndat všechny absorpční materiály z filtru atd - tady bude účinnost snižovat i to dřevo co je v akvu - osobně bych ho min vyndal a zkontroloval jestli někde nezahnívá - už jsem viděl fatální paseku na rybách z těchhle dřevin z lesa a pod , zaboří se to do substrátu, tam to v prostředí bez kyslíku začne zahnívat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 20:21 Muž _ucx_ [1024] - Symphysodon + CorydorasRe: tanula
Kolik tam máš dusičnanů? Z deníčku nádrže mi přijde, že měníš málo vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 19:55 Žena tanula [7] Re:
Já mám doma ještě tu třístovku,ale je prázdná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 19:35 Muž Kawasaki [1499] - TetryRe: MonterMonty
Ještě doplňující otazka. Tanula bude léčit v zaběhlém akva. Co bakterie ve filtru? Acriflavin je zlikviduje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.09.2020 18:44 Muž MonterMonty [2233] - AmerikaRe: tanula
Mohla by bejt , před aplikací vyměň alespoň polovinu vody , ono to chce u těch teter všeobecně měnit více vody - jsou citlivější na dusíkaté látky - zvláště ty torpéda na plísně dost trpí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 18:08 Žena tanula [7]
Fotka k příspěvku HD Ještě jsem našla takovouto,je to plíseň?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2020 17:26 Muž MonterMonty [2233] - AmerikaRe: Kawasaki
Jj , ten co určitě znáš :) - abc-zoo.cz/…
dajana stojí za starou bačkoru - ono záleží na koncentraci v jaké se to namíchá - dá se koupit i prášek , tuším 98-99% čistota , ale z hlavy nevyplivnu koncentraci , v akvaristice se používá v koncentraci 1-10mg/L vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2020 17:26 Žena tanula [7] Re: Kawasaki
Díky moc vám všem, ráno koupím,naaplikuji a dám vědět výsledek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 17:15 Muž Kawasaki [1499] - TetryRe: MonterMonty
Kapušanský je ten ještě ze starých časů? Nemám pravdu? A já se nebojím já mám Tetry v poho. To spíš tazatelka může být v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2020 17:10 Muž MonterMonty [2233] - AmerikaRe: Kawasaki
Kapušany - jedině -o kytky se fakt neboj - já na acriflavin nedám dopustit - pokud tedy není jiná možnost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 17:00 Muž Kawasaki [1499] - TetryRe: lacewings
Tady se musím ohradit pane doktore. Nenašel jsem to na netu. Jak jste napsal rostliny pozastavují růst při dlouhodobém působení mohou uhynout. Napsáno v několika knihách. Ale o to nejde. Jaký Acriflavin tedy použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2020 16:35 R Muž lacewings [4621] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kawasaki
Kawasaki napsal:.. Ale nelze ho použít v akva s rostlinama..
- no to není zase ale úplná pravda, dokonce je to takový internetový nesmysl, přebiraný z různých diskusí
- už i při silném dávkování, rostliny zbrzdí pouze svůj růst, ale nijak jim Acriflavin neublíží
- za bezpečnou aplikaci pro rostliny, lze považovat až 10 ml na 100 litrů vody
- je nutno si také uvědomit, že není Acriflavin jako Acriflavin, liší se výrobcem,
- zde je video „Mitosis“ na YouTube
youtu.be/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2020 12:11 Muž Kawasaki [1499] - TetryRe: tanula
Je to plíseň. Na tu stoprocentně zabírá Acriflavin. Ale nelze ho použít v akva s rostlinama. Pravděpodobná příčina je změna podmínek a parametrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 11:37 Žena tanula [7]
Fotka k příspěvku HD Dobrý den, před týdnem jsem na burze koupila tetry červenoústé,po dvou dnech jsem jim na ocase našla bílý povlak,udělala jsem čtyřdenní kůru ESHA2000,o víkendu vyměnila vodu,rybky stále umírají a nacházím pořád nově postižené, poraďte,prosím, co je to za nemoc a jak léčit.Dik

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2020 22:20 Muž Passenger77 [185] - Rostliny – Podlouhlé hovínko
Ahoj všem,
všiml jsem si, že jedna slabší Tetra ohnivá za sebou tahá delší hovínko světlého, až bílého zabarvení. Zatím jsem to zaznamenal 2x dny po sobě. O tomto konkrétním kusu jsem si myslel již začátkem roku, že uhyne, ale furt se drží, přijímá potravu, ikdyž nevypadá zdravě. Ostatní rybky jsou bez příznaků a v kondici. V poslední době jsem žádné živočichy nepřidával, leda rostlinky prošlé HM lázní.
Tento problém mám poprvé a nevím, o co jde a co se s tím dá dělat? Díky předem za radu či návrhy (utratit, léčit atd.) ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 19:48 R Muž lacewings [4621] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_, FischMan59
- máte pravdu s tím pH palec
- už několikrát se zde ta problematika řešila, vesměs z Brna
- loping by tomu i nasvedčoval, mělo by být přítomno i zarudnutí v oblasti žaber, zrychlené dýchání
- v karanteně by skutečně nemělo být nic, platí to většinou pro ryby co jsou evidentně nemocné, pokud však máme ryby, které vizuálně nejsou (nemají příznaky) může být použita, založená nádrž, jako karanténa nových ryb
- ty červenoústé jsou choulostivějši než ty pandy, tak ta reakce může být pouze jednostranná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2020 18:33 Muž _ucx_ [1024] - Symphysodon + CorydorasRe: FishMan59
Výrazný rozdíl v pH vody? Tepelný šok? A mimochodem, dno a rostliny do karanténní nádrže fakt nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 17:53 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: lacewings
Děkuji za odpověď, no Pandy byly taky z burzy, tak proto.
Jinak z 15 ryb už mám v průběhu dne 3 :-( říkám si že plíseň to asi nebude co? To by nebyla taková rychlovka, ryby když už jsou na tom špatně, tak jsou u dna břichem vzhůru, když do nich drbnu, tak jakoby se snaží plavat ale dělá takové loopingy hmm tak je musím postupně utrácet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 17:43 R Muž lacewings [4621] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: FishMan59
- léčivo pandam neuškodí, pouze oslabi jejich imunitu
- trochu nechápu souvislost, proč v karanteně bylo už tolik ryb, před vypuštěním těch červenoústých
- závěr, nové ryby léčit zvlášť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 12:06 Muž FishMan59 [-4] - Sumci
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý, Tetry Červenoústé z včerejší Akva Tera burzy v Brně. Přes noc jsou 4 po smrti, asi plíseň že? V 50l karanténí nádrži, jsou tam však s nimi poměrně dost Panceřníků Panda mladých. Zatím léčím Esha 2000 a mám o pandy tedy trochu obavu, jestli je léčivo neotráví. Ještě taky 3 mladí ancistrusi. Takže dotazy zním, je to plíseň? Esha 2000 dobrá na plíseň? Pandy a Ancíci zvládnou Eshu? Popřípadě màm k dispozici své velké akva 112l kam bych eventuálně mohl pandy přehodit, ale do něj rozhodně nechci plíseň zatáhnout. Co tedy navrhujete? Děkuji moc za odpověď

Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2020 21:58 R Muž lacewings [4621] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tomáš
- zřejmě následek poranění oka a následný zánět,
- pokud to není dlouhodobé, tak odlovit a zkuste eSHa 2000, léčba 3 dni dávkou prvního dne,
- v opačném případu bych volil utracení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 22:37 Tomáš - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – Tetry vypoulené oči
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý den prosím o radu mam 500l akva 3 roky vše celkem funguje. Občas Tetry Krvavé a Fantom vyboulené oči a celkově ryba chřadne až umře. Vodu měním 1x týdně 30% odstátou.
V akva Skalary Tetry.. viz foto děkuji za reakci

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2020 16:39 Tomáš - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – Fleky
Včera jsem koupil Tetry a dnes jsem si všiml zvláštnich fleků na těle u některých z nich. Akvárium je asi měsíc založené. Děkuji všem za odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 21:44 Evita - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – Tetra krvavá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer,nevíte náhodou někdo,jakou nemoc mají moje Tetry a popřípadě,jak léčit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 20:22 Muž Lampal [6] – Tetra cervena
Fotka k příspěvku Zdravim ve spolek, jedna tetra ma podivny ocasek za sebou, jakoby to slo z ritniho otvoru, uz par dni. Nekdo nejakou zkusenost, prosim, lecit nebo odstranit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 07:56 Muž Papik [186] – Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedna ohnivka se před čtyřmi dny zasekla mezi molitanem a sklem. Zřejmě sebou různě mrskala, protože když jsem si jí všiml, tak byla břichem vzhůru. Po odtažení molitanu vystřelila do akvárka jako blesk.

Za dva dny jsem si všiml tmavé skvrny na boku, předpokládám, že je to ta samá rybka. Je to podlitina či otlačenina z uvíznutí, plíseň nebo snad něco horšího? Zatím se chová normálně i normálně žere.
Na fotografiích je z obou stran. Samozřejmě se neustále točila tou zdravější stranou a tmavou skvrnu ukazovala vždy jen na mžik...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2019 11:44 Žena silviebaris [1619] Re: Darkie
Betta s neonkama není dobrá volba,betta má uplně jiný teplotní nároky...To akvárium má jen 28litrů hmm ...to je malý na ty neonky,nevhodný podmínky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:41 Žena Darkie [0] – Podivné bílé a černé vředy na tlamičce - poraďte
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, před nějakou dobou se u některých mých neonek objevily tyto vředy. U většiny jsou bílé ale u asi dvou černé. Ty které jsou na tom hodně špatně to mají i na ocase. Krom toho že vypadají jako zombie se mi ale jinak zdají v pořádku, žerou, jsou čilé, dovádějí spolu... Na internetu nemůžu najít co by to mohlo být, napadá mě jen tuberkuloza (ale chybí příznaky hubnutí, apatie, propadlého břicha a zkřivené páteře) nebo nějaká plíseň (ale vypadá to více jako vředy/výrustky než chomáčky plísně). Poraďte prosím, nechci aby moje rybičky trpěly.
Vodu se snažím vyměňovat každý týden 1/3 a teplotu udržuji na 24-26°C. Přidávám CO2 a antialgaen.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2019 11:21 R Muž Anthrax [3410] Re: Gabriela
Bez fotky těžko říct. Nemůžou být jen přežrané? Zkusil bych pár dní nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 11:17 Žena Gabriela [1] – Neonka modrá
Dobrý deň. Mám 7 neoniek modrých a 2 z nich majú nafúknuté brušká. Neviem čo to môže byť za chorobu, ale vodnatelnosť to asi nebude lebo NEmajú zježené šupiny a ani vypuklé oči. Potravu zatiaľ prijímajú normálne a aj plávajú tak ako ostatné.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 17:20 Muž DanielCoufal [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradíte? Jen jedna rybka.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2019 16:59 Olin Re: Nanobot
Osobně si myslím, že kolísavost teploty o 2 stupně je celkem dost.A přitvrdil bych na výměně vody. Aspoň 1/3 týdně (Můj názor) zkusil bych to přeléčit eshou 2000 dle návodu.
A teplotu bych určitě zvýšil. Možná s mým názorem ostatní nebudou souhlasit, ale jak jsem již psal ... tyto ryby jsou celkem náročné na vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 12:45 Muž Nanobot [1] Re: Olin
Snažím se každý týden měnit 20% vody. 8.2. jsem měl NO3 100 mg/L a NO2 na nule. Moc jsem nebyl doma a vodu jsem měnil asi jednou za měsíc. Teď mám NO2 na nule a NO3 25mg/L. Teplota celkem kolísá 23-25°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2019 07:17 Olin Re: Nanobot
Zdravím, jak často měníš vodu? Dusičnany měříš? Tetry červenoústé jsou celkem náročné na čistou vodu. Teplota 25-28°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 23:32 Muž Nanobot [1] – Tetra Bleherova
Fotka k příspěvku Ahojte, včera jsem si všiml u mé tetry bílého kruhu okolo oka. Hledal jsem na netu a nic podobného jsem nenašel. Vůbec nevím co to je a proč to je :-D Setkal se s tím někdo?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 15:56 Žena paní Cthulhuová [4] - pidiryby, betty a vodní prales
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tetra červená - koupené nedávno - zverimex. Jedna ryba měla na bradě nejdříve bílou bulku (vřídek, pupínek, tečku...) už jsem nestihla vyfotit, teď je to buď prasklé nebo rozedřené, (hojící se?), prostě už jen červené. Ostatní ryby se mi zdály po pár dnech jakoby matné, šedobíle potažené (ne sliz, ale v určitém úhlu jakoby zaprášené - jednolitý povrch ne tečky, jako krupička) Esha exit + 2000 stav nezměnila. Lék na plíseň také ne - antimykotin. Jinak jsou ryby čilé, žerou, neprojevují se "nemocně". Za radu zkušenějších, co to je a co s tím budu ráda.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 21:43 Muž Wanderer [1917] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Jestli tam máš šneky, ta ti ji chcíplou zvládnou rozebrat za pár hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 16:44 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-) – Zmizela
Tak už tam není. Buď mi uplavala nebo ji sežrali ale to je asi pitomost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 10:49 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: Wanderer
Všechny ryby v tom akváriu byli před výměnou vody v pohodě. Až dneska, jsem ji viděl, jak tam takhle zapadla. Napadlo mě to, že tou výměnou 40% vody, jsem ji jen uškodil. Nebo druhá varianta je ta, že mám určitě malý objem filtrace. Už abych měl novej filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 10:47 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: ctibum
Ve 250ti litrové s akarama.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 7573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3933-tetry-nemoc