Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - nemoc

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tetry - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 21:35 Muž @ Dynlik [0] Re: lacewings
Pokusím se dodržet :-) , zkusil jsem krmit novým krmivem - zatím bez valného úspěchu. Snad bude líp, až si zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 19:46 R Muž @ lacewings [3266] - Živorodky-přírodní formyRe: Dynlik
-měnte 3l každý den ,nebo ob den 6l ,tak týden nejméně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 19:37 Muž @ Dynlik [0] Re: lacewings
Dík. Takže vodoléčba - bude stačit co 2 - 3 dny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2018 18:52 R Muž @ lacewings [3266] - Živorodky-přírodní formyRe: Dynlik
-a nezapomenout na tu vodoléčbu ,třeba méně vody a častěji
-střídmost v tom krmení ,raději vícekrát a méně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 18:24 Muž @ Dynlik [0] Re: lacewings
Tak jsem se pokusil sehnat nějaké hodnotnější krmení potlesk - Hikari micro wafers a TetraMin vločky.
Pokusím se krmení rozložit do menších dávek četnějších, než je jednou denně. Nevím jestli má ryba z obrázku zácpu nebo ne, ale pokud tušíte, jak by jí šlo pomoct, nebo co jí je, tak sem s tím. Opravdu nechci, aby mi pošla další ryba (pokud se teda dožije zítřka).
PS.: předem říkám, že shánění epsomských solí a sloučenin všeho druhu není v mých silách ;-)
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.04.2018 00:34 R Muž @ lacewings [3266] - Živorodky-přírodní formyRe: Dynlik
-vývoj ryby je vždy ovlivněn prostředím a krmivem
-je zcela možné ,že jste se dostal do doby ,kdy ryba je ve stádiu ovlivněné právě uváděnou problematikou prostředí a dost často podávaným krmivem ,které neobsahuje třeba určitý druh potřebné složky ,k plnohodnotnosti vytvoření funkce imunitního systemu
-hovězí srdce ,no a problem je hned ,určitě kupované ,jedna mnoha problematik ,nepravidelnost podávání ,tím se nedostatečně vytvořené enzymové složky ,nastává fáze nestravitelnosti příjmu krmiva ,což může vyvolat zánětlivé stavy vnitřních orgánů a tím související mortalitu
-problematika je vskutku veliká a to uvádím pouhý zlomek
-krmiva značek Hikari ,Dennerle ,JBL ,dokonce třeba i Tetra Min je (v této fázi pro rybu) tím lepším krmivem ,ryb máte poskrovnu ,tak jim dopřejte to "nej" co se dá koupit ;-)
-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2018 20:20 Muž @ Dynlik [0] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dík za odpověď. Gupky už v nádrži poměrně dlouho nejsou. Voda se mění třetina objemu každý týden. Takže tedy nasadit nějaké různorodější a prémiové krmivo? Co přesně si pod tím mám představit?
PS: Podařilo se mi udělat nějaké fotky, na jedné je další, evidentně ne úplně zdravá ryba a na druhé je jedna ze 6 ryb, které jsou v pohodě. Zkoušel jsem krmit mraženým hovězím srdcem - rybám se příliš nepozdávalo.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2018 15:50 R Muž @ lacewings [3266] - Živorodky-přírodní formyRe: Dynlik
-SAK 55, Dajana DAPHNIA, mražené patentky, vločky DAJANA Basic,+ 9 teter ohnivých + guppy + ten obsah litrů ,tak to prostě vždy někdy časem narazí na nějaký problem
-základní druhy krmiv a bordel voda ,tam bych viděl problem
-začal bych s častější výměnou vody a koupit nějaké prémiové krmivo pro ryby , ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2018 15:29 Muž @ Dynlik [0] – Ohnivky - nemoc
Ahoj,
nedávno jsem tu řešil úhyn jedné z 9 teter ohnivých v mé nádrži. Tu jsme nakonec byli nuceni odlovit, bohužel, objevily se další. Jedna ryba byla už ráno špatná, bílá jako stěna a teď už to má za sebou (ani vyndat nepůjde, zpracovávají ji japoniky). Druhá je pro změnu abnormálně tlustá. Jinak se ryby chovají vcelku normálně - schovávají se a vykukují z pod listů. Netuším co to je, voda se mění každý týden, parazity jsem nezpozoroval. Rybám může být kolem 2 let.
Dík za odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 11:52 Žena @ Morticia [49] Re: Maq
Jako vyvařit ty olšové šišky a nalíp při výměně do akva, když najdu "nemocnou" rybu? Ale asi i tak jich tam pár přidám, mě se to vcelku líbilo.
A ano, vyznělo to tak,že při KAŽDÉ výměně vody přidává sůl.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 11:33 Muž @ Maq [2417] Re: Amatértom
To ale není prevence v pravém smyslu. To je nespecifická podpůrná léčba, něco jako v Coldrexu extra dávka vitamínu C. (Ostatně pokud jde o Coldrex, paracetamol a kofein taky vlastně neléčí, spíš ulevují.)
Ty jsi to ale prve vyložil tak, jako že sůl dáváš při každé výměně vody. A proti tomu mám námitky; většina ryb a rostlin to nerada a působí to spíš jako stressový faktor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 11:26 Muž @ Maq [2417] Re: Morticia
Někdo dubové listy a olšošišky háže do akvárka. Je to pěkné a má to ten bonus, že krevetky, šneci a tak na tom najdou leccos xnědku.
Ve Tvém případě bych ale postupoval jinak, a udělal si vývar z olšošišek bokem a nalil do akvárka jen ten. Je to o něco "hygieničtější".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 11:06 Muž @ Amatértom [239] - JARe: Maq
Já když uvidím škrábance na nějaké rybě, tak prostě preventivně sůl přidám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 09:43 Žena @ Morticia [49] Re: Maq
Ano, Brněnská voda jen zázrakem ještě teče. :-D Tedy třeba dubové listy atrochu šištiček z Olše? Za začátku jsemv akva měla, teď nemám...ale klidně zase dodám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 09:29 Muž @ Maq [2417] Re: Amatértom, Morticia
Amatértom napsal: Při výměně vody přidávej lžíci soli na 50 litrů vody. Jako prevenci.
Sůl, tedy chlorid sodný, není tak docela neškodná a jako prevenci bych ji nedoporučil. Nota bene v brněnské vodě (Morticia) je sodíku i chloridů ažaž.
Šetrnější vůči rybám i rostlinám se mi zdá použití huminů a tříslovin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 09:18 Muž @ Maq [2417] Re: Morticia
To je stará a myslím že rozumná rada: Jakmile zjistíš problém a není jasné, co za tím je, vyměň cca třetinu vody.
Něco se stane. Buď se to zlepší, hurá, anebo se příznaky problému stanou zřetelnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 09:10 Žena @ Morticia [49] Re: romant
Tím se dá jako říct, že když zjistím nějaký zdrav. problém, jen vhodné vyměnit část vody? Případně doplnit tu se solí..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 18:09 R Muž @ romant [26381] Re: Sedo
Áno v pohodě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 18:07 Muž @ Sedo [6] Re: romant
Ďakujem. A to v pohode zvládnu všetky keď ich 5 dní nenakŕmim? Neviem ako boli živené predtým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2017 18:00 R Muž @ romant [26381] Re: Sedo
Denně měnit vodu, klasické množství, nekrmit 5 dní a čekat. Vypadá to že je dotlučená z transportu, taky aby "kvalita" prostředí nenapomohla k rozjetí něčeho dalšího, třeba plísní a dalších nezdob, obvykle bakteriálních.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 17:40 Muž @ Sedo [6] – Neonka
Fotka k příspěvku Včera som si priniesol zopár neoniek na zábeh akvárka. Na jednej som žiaľ až doma spozoroval, že má poškodené plutvičky a dnes som si všimol aj ranku na boku, viď fotka (zlá kvalita, ale lepšia sa mi nepodarila). Neonka je čulá, prijíma potravu, zdá sa mi, že viac otvára ústočká ako ostatné.
Chcem sa len spýtať, či môžu tieto zranenia spôsobiť nejaké choroby, resp. ako mám pokračovať v tomto prípade. Ďakujem vám.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 16:44 R Muž @ romant [26381] Re: Morticia
Hmm, světlejší znamená že byla přítomnost i nálevníků, posléze zesílila činnost těch bakterií a jde kukat. Tedy tak to vidím já, možná že jsem vedle jak ta jedle, nebo smrk, co já vím. ;-)
Edit: Ano, jeden přípravek to doma chce mít, tedy kýbl na vodu a když je potřeba tak měnit a když není potřeba tak taky, prostě kvalita prostředí především, čímž neříkám, že to flákáš, prostě to měla napsaný v kartě a hotovo, s tím nic nenaděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 12:51 Žena @ Morticia [49] Re: Amatértom a romant
Aha. Tak o tom nic nevím. A obyč.sůl? Já mám doma jen mořskou, himalájskou růžovou a černou, ale to je asi pro ryby škody, ne? :-D Takže obyč.jodizovanou?
Ano, úmrtí bylo rychlé. Ráno jsem si všimla, že je jakási světlejší, večer byl flek a do rána byla mrtvá. sad Musím doskládat tu karanténní nádrž. Je nějaký přípravek, který je možno mít k dispozici doma, nebo je na každou nemoc potřeba něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2017 04:42 R Muž @ romant [26381] Re: Morticia
U té ryby již s největší pravděpodobností šlo o další stádium, tedy o přítomnost bakterií a následné úmrtí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 00:31 Muž @ Amatértom [239] - JARe: Morticia
Podporuje tvorbu toho slizu co mají ryby na pokožce a taky chrání odřeniny před zaplísněním. Viděl jsem to tu na rybičkách napsané. Od té doby dávám dvě vrchovaté lžičky do 25 litrů co týdně měním. Všichni to podle všeho snáší dobře, není to zas tak hodně slané. Na chuti se to ani nedá poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 23:55 Žena @ Morticia [49] Re: Amatértom
Soli? Jako obyč. sůl? Nebude to někomu vadit - plži, kytky, ryby to mohou všechny(dám tetry krv., Dania, pandy, Garry, molly, bettu)? Co přesně dělá ta sůl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 23:28 Muž @ Amatértom [239] - JARe: Morticia
Při výměně vody přidávej lžíci soli na 50 litrů vody. Jako prevenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 20:28 Žena @ Morticia [49] Re: Morticia
Rybka to do rána nedala.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 23:33 Muž @ Amatértom [239] - JARe: Morticia
Zas tak hodně ta fotka rozmazaná není :-D abych nepoznal, že jich je tam víc. Vlastně ani nevím, kolik kusů obecně je hejno. Nejspíš to ani nebude příčina onemocnění. Vypadá to na plíseň, která patrně vznikla na nějaké odřenině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 23:24 Žena @ Morticia [49] Re: Amatértom
Mám 4,ne jednu. Na fotce jsou zachyceny 2 zdravé a ta 1 s flekem. A ano, seznam je neaktuální. Nějak nestíhám (a řešila jsem mikro-akva), ale v posledním záznamu je vypsáno, co jsem dokoupila...
------
EDIT: Doplněn stav ryb do prez.
Trochu jako plíseň mi to připadá. Dá se s tím něco dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 23:18 Muž @ Amatértom [239] - JARe: Morticia
Nemáš aktualizovanou prezentaci. Nicméně tetry by se měly chovat v hejnu. Možná byl jedinec vystresovaný, někde se odřel a chytl do toho plíseň(tak to alespoň trochu na fotce vypadá).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 23:10 Žena @ Morticia [49] – Tetra krvavá
Fotka k příspěvku Hooodně špatná fotka, vím,ale lepší nemám...zkusím lepší třeba. Jedna ze 4 teter má evidentně nějakou nemoc. Takový bílý flek a trochu rozčepýřený ocásek, víc lapá do dechu, drží se od ostatních trochu stranou. Dá se pozdat, o co jde a poradit co s tím?
Mám koupenou i karanténu, ale bohužel zatím bez topidla a bublátoru..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2017 21:22 R Muž @ romant [26381] Re: Vermut
Vermut napsal: Tak uz to ma za sebou . . .A stáváš se pozvolna akvaristou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2017 21:20 Muž @ Vermut [5] – Tetra zhava
Tak uz to ma za sebou . . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 18:16 Muž @ Vermut [5] Re: Maq
Chapu. Nechtel jsem hned resit usmrcenim...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 18:13 Muž @ Vermut [5] Re: lacewings
Aspon diky za snahu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 15:42 Muž @ Maq [2417] Re: Vermut
Vermut napsal: Chtel jsem ji zkusit vylecit, penize nehrajou roli.
Kůň je o trochu "lidštější" a dražší zvíře. A přesto, léčit koně se zlomenou nohou by každý koňák pokládal za trápení zvířete.
Copak tu tetru v životě asi ještě čeká? Další dávky humanity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2017 13:55 R Muž @ lacewings [3266] - Živorodky-přírodní formyRe: Vermut
-moc naděje vám nedám ,použijte eSHa 2000 ,aplikace dle příbalového letáku
-jedno z šetrných léčiv ,ve vztahu k rybám ,na trhu
-osobně bych rybu zbavil utrpnosti ,pokud je v tomto stavu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 12:37 Muž @ Vermut [5] Re: lacewings
Popravde pohlavi jsem u nich neresil :-), nicmene rybka prakticky jen hybe ploutvemi , objem se nijak nezmenil a ani zabarveni, ona ma snahu se hybnout ale bohuzel to moc nejde, dycha normalne, je to pouze u jedne, jsou ze stareho akva a mam je nejdele uz jsou jen dve vcetne teto tak proto tolik te starosti o ni. Chtel jsem ji zkusit vylecit, penize nehrajou roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 12:32 Muž @ Vermut [5] Re: drvi
To sem slyset nechtel :-), stari me napadlo taky prece je jsou ji 3 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2017 10:08 R Muž @ lacewings [3266] - Živorodky-přírodní formyRe: Vermut
-i přes uvedené ,je potřeba to vice popsat
-změnil se objem ryby v tělní části? ,jsou nějaké vnější příznaky? ,ryba se při pohybu pohybuje jak? , změna intenzity zabarvení? ,
--tetry jsou vesměs skupinové(hejnové) ryby ,je zde i možnost zatvrdnutí jiker(neuvádíte pohlaví), případně alimentární porucha ,
-závěr- pokud se tyto vámi uváděné příznaky projevují pouze u jednoho jedince ,něřešil bych to léčbou ,podstatně nákladnější a s nejistým výsledkem ,nákup nového jedince-ců je reálnější ,samozřejmě s provedenou preventivní karantenou
-zajímavé akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2017 09:59 Žena @ drvi [1682] - RostlinyRe: Vermut
Vermut napsal: Rybku mam cca 3 roky.
To může být i otázka stáří, nejlepší a jediná cesta je rybku déle netrápit a utratit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 09:54 Muž @ Vermut [5] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Omlouvam se, moc tu v posledni dobe nejsem, jedna se 45l akva ktere je zabehle zhruba rok, vymena vody je provadena jednou tydne. Osadka 2x tetra zhava, 8x tetra ohniva a cca 20x krevetky. Syceno co2, hnojivo komplet Saechem(flourish,trace,draslik,fosfor, komplexni).

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.08.2017 23:28 R Muž @ lacewings [3266] - Živorodky-přírodní formyRe: Vermut
-ukončit trápení ryby ,nemáte prezentaci ,tak nečekejte nějaká zásadní stanoviska k vámi uváděným příznakům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 23:07 Muž @ Vermut [5] – Tetra zhava lezi na dne
Je na dne uz asi 4 den, normalne dycha, denne menim vodu, oddelil jsem ji od ostatnich ryb. Je izolovana. Ma i snahu se zvednout ale moc ji to nejde. Nechci ji zabit. Prosim nemate nekdo zkusenost s nejakou lecbou. Rybku mam cca 3 roky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 21:19 Muž @ Dynlik [0] Re: motýlek
Jo, jo - je to krásná rybka potlesk
Teď je jich tam 10 - což by podle atlasu mělo stačit? Ale ta rybka se prost chová jako magor ne . Sice jenom občas, ale i tak je to divné.
V akvaristice říkal něco o zánětu plynového měchýře - to spíš ne, příznaky neodpovídají. Možná to moc dramatizuju, ale zajímá mě čím by to mohlo být.
Děkuji všem za odpovědi.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 14:23 Muž @ motýlek [271] Re: Dynlik
tuhle jsem nikdy neměl, ale podle velikosti bych tipl, že hejno by mělo mít tak 20+ ... 6 opravdu není hejno - i člověk si přivodí nejvíce nemocí a strádání stresem ...
jinak nádherná rybka - docela mě to inspirovalo ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 14:46 Muž @ Dynlik [0] – Tetra ohnivá - separace od hejna
Zdravím.
Tahle věc se už možná stala několikrát, ale teď už mě to zarazilo. Z původního hejna o 6 kusech během 2 měsíců pošly 2 kusy. Jeden nenalezen, druhá tetra zběsile dělala kotouly a byla utracena v agónii. Obě se většinou stranily hejna (mimo krmení).
Teď když jsme hejno doplnili na 10 kusů, zase se jedna straní hejna (jen občas, někdy je s ostatníma) a najíždí po skle nahoru a dolů. Ráno se trochu klátila. Je možné že je prostě slabší a ostatní se ji snaží vyštípat (občas jí nahání jiná tetra). Otrava to asi nebude, to by to měli všichni?
Děkuji za názory.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2017 16:28 R Muž @ lacewings [3266] - Živorodky-přírodní formyRe: fingerstyle
-jedná se o reakci na to krmivo
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 15:45 fingerstyle - Živorodky-přírodní formy – Záspa ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevím jestli to mám nějak řešit,ale asi u dvou mých teter ozdobných je něco jako zácpa,nebo co.Jako kdyby nemohli vytlačit výkal a jak jsou průsvitný,tak to jde celé vidět i v útrobách.Včera jsem krmil poprvé mraženýma (rozpouštěnýma) patentkama.Jestli to má nějakou souvislost.

Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 5741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3933-tetry-nemoc