Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Tetry - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 12:44 Žena kobroor [20] – Tetra černá - nafouklé břicho a trhavý pohyb
Ahoj, jedna tetra černá má už několik dní nafouklé břicho a plave trhavě, šikmo hlavou k hladině, jakoby jí to táhlo ke dnu. Jinak normálně žere, odstáté šupiny nemá a nemá ani vypouklé oči. Můžou jí být tak 3 roky. Co by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 18:25 Veronika – tetra krvavá
Ahoj mám Tetru krvavou asi půl roku,najednou začala ztrácet šupiny a plave hlavou ke dnu,nevím co je to za nemoc.předem díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 19:07 tomas120
Bodlo by foto...Takto to je dosť ťažko povedať, keďže nieje fľak ako fľak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 18:32 Michal Vrzák – Tetra průhledná
Ahoj mám prosbu koupil jsem si tetry průhledné jsou takové červené, ale všiml jsem si , že jedna z nich má uvnitř takový flek a na tom místě není průhledná je to nějaká nemoc?
Předem dík za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 21:22 fxone – Re: Haimdol
OK, moc diky za rady. Utratim jak bleherku, tak i tu schubertku a budu pozorovat ostatni. Snad neni jeste pozde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:41 R Muž Silent [5949] – Re: fxone
Po úhynu je ryba masivně infekční, ale infekce se šíří i během života nemocné rybky. Doporučuji se řídit radou Sida. Šetrně utratit a tělíčko zlikvidovat. Rozhodně nesplachovat do WC a to ani mrtvolku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: fxone
Znamena to, ze pokud ryba zije, neni infekcni pro ostatni?
Dlouho jsem si to myslel, ale skutečnost je jiná... :-O
Jediné správné řešení je to definitivní - zavčas utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:14 fxone – Re: Sid
Diky za nazor. Muj tip je take hmyzomorka. Ostatni ryby v nadrzi jsou vesmes v poradku, mimo jedne parmicky schubertovy. U te taky pozoruji, ze prosvita mlecne zbarvene telo pod kuzi. Rybka je po celem tele o odstin svetlejsi, nez zbytek schubertek. Nemam s hmyzomorkou zkusenost a nevim jake je riziko nakazy ostatnich ryb. Cetl jsem, ze se spory uvolnuji az z mrtve ryby. Znamena to, ze pokud ryba zije, neni infekcni pro ostatni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 15:25 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: fxone
Tu rybku šetrně utraťte - jde skutečně o hmyzomorku rybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 12:46 Mystka
rybicky.net/nemoc/pleistophora-hyphessobryconis , alebo nejaka bakterialna nakaza.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 11:45 fxone – Zmena zbarveni tetry bleherovy
Fotka k příspěvku Vcera jsem zjistil, ze jedna z teter bleherovych ma napadne zmenene zbarveni v horni casti tela (viz fotka) a drzi se na okraji hejna. Prelovil jsem ji do karanteny, ale potreboval bych pomoci s diagnozou nemoci. Mam konkretni podezreni, ale rad bych slysel i dalsi nazor. Predem diky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2010 15:15 R Muž Silent [5949] – Re: Kesitnarf
Vypadá to na nějakou bakteriální nákazu. Zkus aplikovat Sera Baktopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:13 Kesitnarf – Úhyn v chovu tetry cisařské
Kdo poradí s chorobou tetry císařské? Měl jsem prosperující (ne komerční) chov této krásné tetry. Nyní hejno postupně vymírá na chorobu, se kterou si nevím rady. Nejedná se o hromadný úhyn, naopak ryby hynou postupně. Projev: rybě se objeví červená skvrna ve svalovině, rozšíří se na povrch (rozpad kůže) a ryba rychle hyne. Jiné ryby tím netrpí. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 20:19 Alice14i – teplota
Mám topítko, stáhla jsem termostat na 18 stupňů, uvidíme, jestli to zabere. Sepnuté jsem ho neviděla hodně dlouho. Svítím zářivkou v krytu, takže jestli nepomůže nastavení termostatu, tak ho otevřu. Díky za nápad s kostkami ledu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 20:16 showt – Re: Alice14i
Máte i topítko nebo máte v bytě tak teplo?Pokud mate akva zadelane krytem,tak ho oddělejte sníží to teplotu,jestli máte v kryt se zářivkou,tak i ona hřeje,to nemluvím o obyčejných žárovkách,pokud máte u toho jen lampičku.Krátkodobě se snižuje teplota kostkami ledu,ale nejlepé naplnit plastovou láhev a nechat zmrazit pak do akva.ALE HLÍDAT TEPLOTU!Aby zas nebyla nízká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 20:07 Alice14i – proud, teplota
Proud tam mám minimální, filtr mi na jedné straně akva nasává a na druhé mi to teče samospádem do vody, tudíž je proud jen v jedné části a je ještě mírněn rostlinami.

Teplotu se pokusím snížit, akorát nevím, jestli to půjde, leda dolévat studenou no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 19:48 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Jestli můžu ještě něco.
Kromě přerybnění se mi zdá, že je v tom akvárku taky trochu vysoká teplota. Problém je v tom, že čím vyšší teplota, tím méně kyslíku ve vodě. Ale je možné, že těch vlivů tam bude více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 19:48 Alice14i – Re: voko
Jistěže mám ;) 3x Echinodory, 4x egeria densa a tři kousky bůhví čeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 19:35 showt – Re: Alice14i
Možná jede na plné obrátky,ale těch rybek je na tak malé akva hodně,tetry potřebují opravdu hodně kyslíku,neumí dýchat u hladiny,pokud tam máš i velký proud,tak ho spotřebují ještě víc a plavat 24 hodin proti proudu není sranda...Ikdyž já jsem měl nedávno podobný problém 2 tetry začli plavat nekoordinovaně a šikmo,ptal jsem se všude a nikdo mi neporadil.Ty rostlinky by byli dobrý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 17:51 Muž voko [9] - Živorodky
No a rostliny máš ? Ono to čeření samo o sobě nemusí stačit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 16:24 Alice14i – odpovědi
Rybky mám v akváriu cca dva měsíce, předtím jsem ho nechala 3 týdny zaběhnout. Dříve jsem přidávala CO2 - ryby naprosto v pořádku, nyní nepřidávám. Vzduchování nemám, ale filtr běží téměř na plné obrátky a hladinu čeří celkem obstojně, takže si nemyslím, že by to mohlo být z nedostatku kyslíku. Měsíc po zarybnění nádrže jsem úspěšně bez ztrát na životech vyléčila krupičku. Na živých ani uhynulých rybách nepozoruji žádné změny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 14:15 Žena Snowy [24] – Re: Alice14i
Je na povrchu těla vidět nějakou abnormalitu (tečky, chomáčky plísně , ...)? Jak je máte dlouho a nastala nějaká změna v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 10:56 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Alice14i
mas tam vzduchovani ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 22:17 Žena Lola [28] – Re: Alice14i
Ne že bych mohla moc radit, ale 25 litrů se mi zdá dost málo na 10 teter červených a výměna 50% vody zase moc. Dále určitě pomůže alespoň fotka akvária do fóra, nebo rovnou založit prezentaci. Na tom už by se dalo možná něco poznat a pak určitě někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 22:12 Alice14i – Nekoordinovaný pohyb, následné polehávání po dně, zrychlené pohyby žaber
Zdravím. Mám celkem velký problém s tetrami červenými.

Z původního počtu 10 kusů mi jich zbylo 5, každá zemřela po stejném průběhu nemoci. Nejprve plavala šikmo na bok, následně se nekoordinovaně pohybovala, přetáčela, "skákala" nebo se naopak nehýbala. Další fází bylo zrychlené dýchání, následně ryba ležela na dně a "lapala po dechu". Co s tím?

Akva 25l, pravidelně měním polovinu objemu vody. Teplota 27°C

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 10:29 showt – Re: MilanSuchy
Ano trošku pomohlo,je tam něco podobného.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 00:48 Muž MilanSuchy [2] - Sumci
Snad ti trochu pomuze tohle www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 00:34 showt – Re: karelpavel
Už jsem to tu psal...Mám 54 l akva-jeden ancík,dva panceřničci,4 neonky,4 tetry krvavé a dvě tetry černé.Tetra plave pořád šikmo,nemá zrychlené dýchání,má dočerna jen hřbet,to je vše...Nic jiného vizuálně nejde vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 23:23 Muž karelpavel [18] – Re: showt
jak už nežere, tak je to předzvěst něčeho špatného - zkus popsat víc věcí........ je co popsat - asi v zavařovačce nežije že ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 23:11 showt
Poraďte někdo co může být tetře pořád plave šikmo a nežere...Je tmavší než by měla být normálně jiné vizuální změny nevidím...Jaké léčivo použít.Vím jsou to omezené informace,ale víc příznaků nemá...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:57 showt – Re: katterinecka
No to víš,člověk vidí u známých ty krásné zbarveni všech rybek,že ho to uchvátí.Tudíž jsem chtěl aspoň ty 4 druhy...No asi se do toho pustím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:54 showt – Re: katterinecka
No to určitě nedávají...chtěl jsem,aby to měli co nejpřirozenější.Tak aspoň vím,že je to zbytečné.Zítra vyměním tu vodu a uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: showt
nejlip kdybys jim tu vodu vymenil uz ted, jestli si to jeste neudelal, do zitra to nemusi vydrzet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: showt
to takovýho malýho akvárka není dobrý dávat tolik druhů, navíc na úkor že nejsou v hejnu ;-) v jednoduchosti je krása
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:52 showt – Re: katterinecka
Jsou hejnové,ale chtěl jsem aspoň 4 druhy rybek a mírných...tetry černé jsou od jednoho známého,který rušil akvárko...Zítra jim vodu co nejdřív vyměním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:51 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: showt
ty ryby se uz ve vodovodni vode chovaji tak dlouho, ze jsou zvykle na kde co, hlavne takove bezne druhy. V odchovnach a prodejnach jim tam urcite vsem nelijou zazracny vodicky i plno akvarii bez toho prosperuje dost dobre ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: showt
jestli je to přerybněním, tak by měla pomoct ta výměna vody, ještě zítra ju vyměň, no uvidíš. Jinak tetry jsou hejnové ryby, ale z toho určitě nemocné nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:48 showt – Re: katterinecka
Opravdu?Tak to je fajn,já jen myslel,že ve vodě z vodovodu,ikdyž je odstatá,jsou nějaké látky,které rybky moc nemusí.Krmím vločkovým krmením značky LON a tabletkami pro ancitruse DAJANA...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:46 showt – Re: FranzFritz
No jeden ancík,dva panceřničci,4 neonky,4 tetry krvavé a dvě tetry černé...Říká se 5 l na jednu rybu.3 jsou pořád u zemi,takže to docela sedí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: showt
asi to nebude blábol, ale jde v pohodě být i bez toho ;-) A čím je krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:29 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: showt
Na tak malé akvárko to vypadá docela moc ryb. Vyjmenoval jsi jich docela hodně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:27 showt – Re: katterinecka
No to není,ale zas tu vodu zbaví špatných látek ne???Nebo to je blábol???Jak říkám celou dobu klid až teď.Mám tam 13 rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: showt
tak to jo, i když akva safe moc prirozeny neni :-D V akvarku se muze stat kde co. A kolik tam těch ryb je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:17 showt – Re: katterinecka
Vodu měním pravidelně cca 1/3...Vzduchování mám jak z filtru EHEIM tak ještě ze vzduchovacího motorku...Mám 54 l akvárko.Jsou tam tetry krvavé,černé,neonky,panceřníček a ancitrus.Samozřejmě ještě rostlinky,řasokoule a clea helena.Fotku dodám...Po výměně vody vždy používám přípravek AquaSafe od Tetry.Nikdy nebyl problém.Snažím se,aby měli co nejpřirozenější prostředí(v rámci možností)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:02 Muž domik101 [17] - Živorodky
fotka by byla dobrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 21:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: showt
zkus vyměnit část vody a přidat vzduchování. Neuškodil by popis nádrže, jaké jsou tam další ryby, nebo nejíp fotka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 21:49 showt – Re: domik101
I tak díky za snahu...Snad se někdo ozve...Měj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 21:48 showt
Teď začíná i neonka...vypadá jako by nemohla popadnout dech.Co se to děje?Nový přírůstek žádný nebyl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 21:47 Muž domik101 [17] - Živorodky
To opravdu nevím promiň přeji ti ať se ozve někdo kdo by to mohl vedet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 21:44 showt – Re: domik101
Bílá zatím není,je naopak tmavší.Plave pořád u hladiny...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8124x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3933-tetry-nemoc?od=351