Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Tetry - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 23:30 Muž dudak [1885] Re: pitris65
na testy NO3 od Rataje bych nespoléhal, mě ukazovaly pořád cca 10mg/l tak jsem přidával a přidával a pořád stejně, tak jsem si pak nechal udělat rozbor vodovodní vody i vody v akváriu a z laborky mi napsali, že vodovod má už 31mg/l a v akvárku jsem to nahnal až na 50 mg/l (přidával jsem cca 1mg/l/den po dobu 4měsíců), nicméně si myslím, že většina ryb je k NO3 poměrně tolerantní. Tím nechci říkat nic o jakékoli diagnóze. Dostat správnou odpověď je tady dost problematické. Jak už psal O
"Tady odbornou radu nečekejte. Je tu, až příliš mnoho případů, že na fóru radí uživatelé, co se sami potřebují velmi hodně vzdělávat, aby ty jejich rady byly k užitku a neměly podobu "spam-u". "
K tomu bych jen doplnil, že většina lidí to myslí dobře, snad všichni, ale spousta lidí je takovejch, že je jakýkoli dotaz svádí k odpovědi, takže pak vznikne spousta amatérských odpovědí, které se často od sebe zásadně liší a lidé, kteří jsou ještě o patro níž než my (zdejší amatéři) pak vůbec neví co si myslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:35 Žena baletka [624] Re: pitris65
Sanytr neboli KNO3 lije do akva kazdy druhy akvarista, kdyz chce, aby mu treba prosperovalo rostlinstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 17:26 Muž pitris65 [9] Re: Urtman
Hladina se hýbe dost-až se točí plovoučky.
Jinak do rána bylo po rybce.

Re: 0
Ve 300 ml rozmícháno 5 čajových lžiček sanytru a potom dávám po výměně vody 10 ml toho rozkoku a každej další den přicmrndnout 5ml.
Je to na doporučení od "romant".

Re: sporinek
Podle testu Rataj hodně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 16:21 JoKa Re: 0
Já když se podívám na tu fotku (i několik dalších v prezentaci), tak vidím slepou hladinu. Docela by tomu odpovídalo i vyústění filtru. A rybka, která se drží u hladiny a evidentně lapá atmosférický kyslík, ačkoli není labyrintka, asi moc kyslíku ve vodě nemá...

Navíc vždycky hledám a jako první zkouším to nejjednodušší řešení, které se nabízí, než začnu hledat super odborné hypotézy...

Minimálně rozhýbáním hladiny nic nezkazí, spíš naopak...

Jo a málem bych zapomněl, použil jsem slova "tipnul bych" a "doporučuji". Rozhodně jsem nenapsal je to stopro takhle a takhle a musíš nutně udělat to a to... Takže moje odpověď nebyla zas tak úplně mimo...

PS: sanytr neznám, nejsem uzenář... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 11:32 Žena baletka [624] Re: 0
OK, díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 09:51 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: baletka
Fotka k příspěvku No dobře, alespoň nasměrování, jak se dá postupovat, třeba tady: www.akvarijni.cz/… , si přečtěte o té lymfocystóze.

Někdy je potíž při určení, že se nemoc projevuje rozdílně u podobných případů.

Je opravdu dost informačních zdrojů, (některé staršího data) v mnoha odkazech, ale také se v nich najdou pochybnosti.

Každý si je může snadno zobrazit, studovat v nich i porovnávat, takže je nemusím vypisovat, jen pro představu např. www.akvastranky.com/…

Taktéž se dá požádat o pomoc přímo u odborníka, ale není to zadarmo, třeba: www.ladislavnovotny.cz/…

Další možnosti skýtá mít vlastní na počítač připojený mikroskop a snímky ( i klasické z foťáku) rovnou zasílat na posouzení do výzkumného pracoviště, jako je toto: www.svu-cb.cz/…

Je toho víc. Existuje i literatura o této problematice: www.aquapage.cz/…

Přehled léčiv: akvarijni-leciva.hledejceny.cz - klikat na další, aby se zobrazovalo pokračování.

Kdo nečetl skoro rok starý "zábavný" (- nemyslím doslovně) článek, je zde: hobby.idnes.cz/…

Mohl bych pokračovat, ale už mám toho dost a mám vlastní práci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 08:50 Muž sporinek [15] Re: pitris65
Podle mne dusičnanů příliš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 08:33 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: pitris65

Jestli jsem dobře pochopil, tak "přisoluješ" dusičnanem draselným = sanytr ?

To jsem používal na maso do solného láku před uzením. Při nedodržení vhodného dávkování je i pro člověka jedem, natož to dát do akvárka. K tomu nemám co dodat.


Pro Urtman: ta odpověď je úplně mimo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:26 Žena baletka [624] Re: 0
Prosím Vás, nezlobte se, nejsem profík a třeba máte ke svému jednání důvody, ale... proč tu odpověď nezveřejníte? Aby i ostatní měli poučení, nabírali znalosti... Asi to někdo smaže jako OT, protože to OT je, ale tyhle reakce opravdu nechápu. Zajímalo by mě třeba, co té rybě je, abych se poučila, kdyby se to stalo mně.. edit: jenom proto, že je tady pár blbců, co se rádi do kohokoliv a kdykoliv navážejí, pochopila jsem to správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:47 JoKa Re: pitris65
Tipnul bych na špatně prokysličenou vodu... I ten povlak na hladině tomu odpovídá...

Edit: doporučuji hladinu rozhýbat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:15 Muž pitris65 [9] – Tetra ohnivá.
Fotka k příspěvku Ahoj.Po měsíci mi plave zase jedna malá Ohnivka jen u hladiny.Nemá žádné fleky,není nafouklá.Ani se moc nebojí.Asi ale pojde.Byla by to už čtvrtá Ohnivka za 5 měsíců.:-| Žádná změna v akvárku neproběhla.Nevíte prosím někdo co to může být a co s tím? NO2 v pořádku.NO3 málo-přidávám Sanytr.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 14:33 karin158
Mas okyslicovac??? ak sa drzi pri hladine moze ist omalo okyslicenu vodu.
Aj mne sa to stalo. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 11:42 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku hmm

Děs a hrůza.


Re: TerezaP

Tady odbornou radu nečekejte. Je tu, až příliš mnoho případů, že na fóru radí uživatelé, co se sami potřebují velmi hodně vzdělávat, aby ty jejich rady byly k užitku a neměly podobu "spam-u".

Hodnocení v osobních profilech je velmi zavádějící. I za neadekvátní rady se dá snadno nasbírat "velmi dobrá pověst".

Nejhorší na tom je, že takoví "vědečtí profíci" jsou schopni zesměšňovat jiné kolegy, jenž něčím v diskusích přispějí.

Toto mínění nepoukazuje na jediného člověka, nebo dva. Oněch případů jsem tu zažil povícero a dobře si je pamatuji. Redaktoři mazáním jejich povedených projevů, je od kompromitů vždy pečlivě očistili.

Taková je, žel realita a jen ! kvůli tomuto jevu, Vám pošlu do osobních vzkazů svoji odpověď na daný dotaz. Najdete tam, po kliknutí i obrázky,jenž pomáhají v určení patogenu.

Nikomu o tom nepodávejte naprosto žádné informace, prostě nereagujte.

Taky jsem se vyjádřil k tomu akva Underwater world a pro příklad svého řešení, přidám, když jsem to neudělal hned do vzkazů, alespoň sem názorné foto. Je důležité zabývat se tím, na co jsem u nádrže poukázal . Individuálních možností k realizaci je mnoho.

Samozřejmě se někomu nebude tento příspěvek líbit a bude se snažit jej rychle "odklidit", což je chyba. Na pravdě se tím nic nezmění.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 19:58 JoKa Re: TerezaP
Já to také vidím poprvé, ale vsadím na dusíky, nebo vnitřní parazity...
Příčina rozhodně zanedbaná údržba akva.
A léčení (po přesnější identifikaci) adekvátní léčivo, ale vodoléčbou nemůžeš zaškodit... Hned bych v původním akva vyměnil polovinu vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 19:50 Žena TerezaP [5]
Fotka k příspěvku Zdravím, chci se zeptat, co je tohle za nemoc? rybička to má na obou stranách pod očima, je to jakoby nafouklý.. nikdy jsem to neviděla a docela mě to vyděsilo, proto jsem hned rybičku vyndala. A teď bych se o tom ráda něco dozvěděla, co je příčinou a jak to léčit? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:18 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Ne, vyměň vodu, zasol a potom při dalších výměnách už sůl ne, ale výluh ano. Plíseň je přítomna, jenom čeká na vhodný podmínky a ty právě tou načatou rovnováhou nastaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:16 Muž patamatix [408] Re: romant
No když už si dnes připadám jak pitomec tak se naposledy zeptám,než půjdu měnit vodu-1. Solit po každé výměně vody? 2. Jak ta plíseň,vlastně vznikne? Jestli to dobře chápu,tak vlivem vysokého NO2,se ryby otírají o předměty,tím si udělají oděrky a pak je napadnou nějaké ty bakterie,které jsou ve vodě normálně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: patamatix
Torben je fajn, je i levny a davam ho 2.5ml na kazdy meneny 10l kybl vody, vlastne primo do toho kyble, nez to napustim do akvaria. Voda se po nem nejen zabarvi do jantarova, ale i jemne zakali. Druhy den je ale zase bez zakalu, zabarveni se vytraci dele a nemizi prakticky nikdy, pokud pravidelne menis vodu a pridavas ho. Muzes pak rikat, ze se snazis o tzv. cernou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:53 Muž acik [416] Re: Urtman
já nepostupuji dle návodu,naleju už i celou flasku do akva,cele baleni je na 700 litru a ja to dam do 400litru :) teda delam to tak od jiste doby co byl u me jeden silenec akvarista :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:52 Muž patamatix [408]
Jak ta plíseň,vlastně vznikne? Jestli to dobře chápu,tak vlivem vysokého NO2,se ryby otírají o předměty,tím si udělají oděrky a pak je napadnou nějaké ty bakterie,které jso ve vodě normálně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:51 Muž acik [416] Re: patamatix
na to se vyprdni,kup si ho třeba od Torbenu

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:50 JoKa Re: patamatix
To si nevyrobíš, to si koupíš... Torben se to jmenuje například (než se zeptáš, postupuj dle přiloženého návodu)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:48 Muž patamatix [408] Re: acik
A jak ten výluh vyrobím,z čeho? Prosím ;-) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:47 Muž acik [416] Re: patamatix
rašelinový výluh obsahuje velké množství huminových kyselin a tříslovin, podobně jako voda v domovině rybek, voda tak získá jantarové zabarvení. Příznivě ovlivňuje vývin jiker a rybího plůdku, též podporuje intenzivní vybarvení ryb.


Torben
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:43 Muž patamatix [408] Re: acik
Mohu,ale pokud my to někdo radí,tak ví o čem mluví,tak by mě mohl alespoň lehce nasměrovat ;-) A já bych se mohl věnovat dřív fyzicky akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:41 Muž acik [416] Re: patamatix
já vím,že je to těžký,ale zkus i něco pro číst,nemyslím to zle,ale o výluhu si určo něco můžeš najít :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:39 Muž patamatix [408] Re: romant
Ty výluhy -nemám zkušenosti-je co? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:38 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Vyměnit polovinu vody, zasolit a přidat výluh a druhý den výměnu 1/3 vody s přicmrndnutím výluhu a další dny taktéž.
Edit: Právě to vyšší NO2 může vést ke zvýšený agresivitě ryb, obecně.
Edit2: Ten výluh můžeš použít třeba Torben, či Amazon, dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:35 Muž patamatix [408]
Výluhy? Po výměně vody znovu solit? Může vylití vody z filtru,aniž jsem čistil náplně způsobit problém z NO2 jak popisuji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:35 Muž patamatix [408] Re: romant
Je pravda,že pořád bojuj s vysokým NO2. Měním vodu 2x až 3x týdně a pořad se to vrací a nevím proč. Maš nějakou radu jak tomu pomoci společně s tou výměnou vody?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:30 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Tak já tam taky žádnou krupici nevidím, ale vidím tam pěkný zaplísnění, takže plíseń na postižených místech, rankách už ano. :-O
Edit: Takže pro tazatele, lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů, pochopitelně vodoléčbu a přidat výluh(y).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:30 Muž patamatix [408]
Taky my to přijde jako po bitce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:15 JoKa Re: patamatix
Taky mi to připadá jako následek vyřizování účtů... Krupice 100pro ne... Když už nemoc, tak nějaké plísňové onemocnění, ale asi to není pravděpodobné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:02 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku :-O Na jiných rybách nic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:01 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku Váš názor
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 16:59 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 16:59 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku Toto se mě objevilo,ale jen asi na 3 kusech Tetry skvělé. Je to krupice,nebo né. Mě to přijde spíš jako následek nějaké bitvy. Ale nic jsem nepostřehl. Jinak se nechovají nijak divně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 21:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Radim
Občas se stává, že tetry trpí na plynový měchýř. V tomto ohledu vypadá jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 12:33 Radim – Divné chování Tetry krvavé
Dobrý den, mám menší hejno Teter krvavých a jedna (myslím) samička mi před několika dny začala zvláštně panáčkovat mezi rostlinami. Neustále se pohupuje v poloze asi 75°hlavou k hladině. Neví někdo čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 22:45 Muž acik [416]
Klidně se na mě můžete zlobit,ale někdo někomu něco radí aby to tak či tak nedělal,nebo udělal a on to i přesto udělá naopak,pak nevím proč ty lidi sem píší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 22:11 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Co se má stát, to se stane, udělal jsi přesně to, co jsem Ti nejenom já vymlouval a to že jsi zkombinoval mečovky(to akvo je na ně hrana) a tetry a ještě více druhů, což je pro Tvoje akvo na nic, není to ke koukání, něco tam sice plave, ale nevyniká nikdo. Cena dobrá, eSHa se může hodit i jindy.
Edit: Těch teter tam jsou sice dva druhy, ale málo kousků, to jsou klasický hejnovky a pod 15 kousků to je vo ničem, ale všechno souvisí se vším, narážíš na velikost akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 22:07 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
A ta cena je dobrá? A s tou tetrou měděnou? Ostatní jí prohání hned jakmile ji vidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 21:54 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Pokračovat ve vodoléčbě, možno přidat nějaký rašelinový výluh, třeba Torben. Ano bude stačit bohatě, to balení je na 2000 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 21:44 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
A když tu eSHu nemám tak jí mám objednat a počkat asi 4 dny nebo něco mám udělat?

PS: Objednávám kvůli ceně. Mám si objednat těch 20 ml(135 kč), že? To mi doufám bude stačit. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 21:13 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Hmm, já s omnipurem nemám dobrou zkušenost, já bych použil tu eSHu 2000, tam mám jistotu, že doporučuji bezpečný preparát jenž je použitelný právě ve společenským akvu a nikomu se nic nestane. Omnipur bych dával právě do té nepřítomné karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 21:08 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
A co když mám Sera omnipur a můžu použít ten? A tu sůl tedy mám přidat? A nemám zatím žádnou další nádrž na karanténu. Mohl bych ten omnipur dát přímo do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 21:01 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Pokud nezabírá vodoléčba se solí, použil bych eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 20:51 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Fotka k příspěvku Ahoj, je to po týdnu, každé 3 dny jsem měnil vodu(takže 2x) a mám přidat znovu tu sůl? A kdy asi tak by to mělo zmizet? Celkem se schovávají a zdá se mi, že je trochu bílá i ta druhá. A ostatní vypadají takhle(není to můj obrázek) od tý doby co je mám se jim zvýraznily ty čárky, ale jak tak koukám tak to je asi normální. A hodně mi vybledla samička tetry měděné ostatní jí prohání, ale jinak žádné příznaky nemoci nemá. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:24 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Ano, moje včerejší domněnka je potvrzena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:21 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Fotka k příspěvku Tady je lepší fotka to je ta ,,nakažená,, tetra žhavá.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8124x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3933-tetry-nemoc?od=201