Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Tetry - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2016 17:05 R Muž romant [27987] Re: INGRID
S největší pravděpodobností vnitřní paraziti, poslal bych jí na druhej břeh a ostatní sledoval, ale kdyby byla třeba fotka, mohlo by se radit přesněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2016 17:01 INGRID – Xx
Ahoj prosím o radu.. Jsem začátečník. Tetra má celý den v místě kde vychází výkaly, bílý, dlouhý jakoby provázek. Jinak je čila i žere. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 17:33 Muž JduSi [16] Re: romant
Ze zacatku to vypadalo jako plisen na tlamce.. Ted to uz vypada,ze se rozpada,zkusim ji nejak odlovit,naposled jsem to zkousel hodinu a nic :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 17:24 R Muž romant [27987] Re: JduSi
Mě to na přimáčknutí nepřipadá, ale můžu se mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 17:22 Muž JduSi [16] Re: romant
Bohuzel jsem ji v podobnem stavu privezl z obchodu... nejdriv mela jen poskozenou pusu,ale zhorsuje se to.. Asi ji primackl pri odlovu.. Problem je,ze mam hodne zarostle akvarium a nepovedlo se mi ji odlovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 17:20 R Muž romant [27987] Re: JduSi
Poslat na druhej břeh a ostatní sledovat, bodou za tím nadlimitně namnožený bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 17:18 Muž JduSi [16]
Fotka k příspěvku Co to je za nemoc? Má rozpadlou pusu a na ocasu bílý flek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: michal tomas
Udělej si prezentaci. Chce to více informací. Pravděpodobně jsou v akváriu nevhodné podmínky pro ryby.
Co se týče nemoci, podle té fotky těžko soudit, ale vygoogli si onemocnění krupička a oodinium. Jedno z toho by to mohlo být. Mi na obojí dobře fungovalo léčivo Esha exit (ideálně v kombinaci s Esha 2000).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:14 michal tomas – Tetry - nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj. Jsem začátečník a asi něco dělám špatně. V posledních 2 dnech mi uhynulo asi 7 ks ryb (Blach Molly, Gold Molly, Tetry červenohlavé) a všechny stejným způsobem. Na povrchu těla se jim objevili bílé tečky a ploutve se jim na koncích roztřepily (jako té na fotce). Nevím co jim je, co je příčinou a co s tím. Dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2016 08:44 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: evka000
takže teď nebudeš svítit? smich spíchni prezentaci a uvidí se ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 08:09 evka000 Re: janesik1xjakep
tak jsem na to nejspíš přišla, rybkám jsem teď dva nebo 3 dny nerozsvítila zářivku a celou dobu zůstaly černé. Dokonce i neonky se přestaly shovávat a znovu začaly plavat po celém akvárku :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 17:59 Muž janesik1xjakep [63] Re: evka000
No, tak buď to bude velikostí nádrže nebo tím, že jich je málo, popřípadně hodně co2 ve vodě me ještě napadlo, ale to by byly ryby abnormálně černé(tmavé) asi pořád. Ale musím souhlasit s romantem, určitě by prezentace pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 17:44 evka000 Re: janesik1xjakep
jsou jen s neonkama, v kuchyni - neměl by to být rušný kout. teplota 26C, někdy 27C, krmím základním krmivem od sera (vipan)> střídám vločky s granulemi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 13:46 Muž janesik1xjakep [63] Re: evka000
Stresové situace ( není akco u dveří nebo v místě kde je velký ruch? Jen tři? Potřebuješ hejno. Teplota? Ostatní ryby co s nimi mas?- nejsou s něčím agresivním - nebo s nimi mas jen ty neonky?- dostatečná velikost aq? Čím krmis?). Zkus alespoň na čast odpovědět a podle toho půjdou rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2016 13:26 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
stres? je to hejnová ryba a 3 nejsou hejno, taky neznáme tvé akva, takže plus možná nevhodné podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2016 12:56 evka000 – měnící tetra
Ahoj, mám doma cca půl roky 3 Tetry černé mezi neonkami. poslední dobou mění barvu (i z minuty na minutu) jako chamleon. Chvíli jsou černé, pak jim z ničeho nic černé vybledne a jsou stříbrné. Po chvíli někdy zase zčarnají..

Nevíte čím to je? coze


díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 18:37 Muž patamatix [408] Re: lubosturbak
Tak teď budeš měnit vodu každý den,pokud chceš ty ryby zachránit. ;-) A ta otázka jestli měníš vodu,byla myšlena vážně,ty ryby tam umírají.
Edit: vyměň tu polovinu vody a pak udělej prezentaci(pořádnou) a něčeho se snad dobereme,pokud začneš dělat věci tak jak se má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 18:31 lubosturbak
ja menim 1x tizdene
a za ten zjazd neva
som za kazdu kritiku alebo odpoved vdacni
filter cerpacia hlavica atman 200
stari ma okolo roka a je aquael fan mini plus ide do teraz bezproblemovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 18:10 Muž patamatix [408] Re: lubosturbak
To že tam máš ten starý je fajn,ale já bych spíše dal ten nový do zaběhlého akvária tak na 3 týdny a pak založil nové akva. A když vidím tvůj přístup ke všemu,tak si říkám v jakém stavu je ten starý fitr. Promiň,nedalo my to. :) Další věc jaký je ten starý a jaký ten nový? filtr (typ)
Ps: už měníš vodu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2016 18:09 R Muž afc1886 [14703] Re: lubosturbak
ten starý myslíš ten,co tam je 2 týdny hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 18:06 lubosturbak
neboj s tim novim tam je aj stari ;-)
a staru vodu z druheho akva som tam dal aby sa skorej nastartovalo akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 18:00 R Muž romant [27987] Re: lubosturbak
Příjdeš o všechny, když ne hned, tak v dohledný době. Črvenohlavky dovedou vyškolit i vorezlejší borce v pořádně zaběhnutých nádržích. Měnit, měnit, měnit, měnit, měnit, měnit, měnit, měnit, měnit, měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2016 17:51 Muž patamatix [408] Re: lubosturbak
Ty ses nepoučil,máš tam týden filtr a už tam máš ryby. ne Víš co tam nejspíš máš? Na 100% vysoké NO2 a pravdě podobně ještě čpavek a ten je zabíjí. ano
Edit: viz graf - www.akvarijni.cz/…
Edit: vyměnit polovinu vody,zítra taky a pak pokračovat v pravidelné částečné výměně vody alespoň obden než se filtr rozjede a týden nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 17:49 lubosturbak
uz som zohnal 100 l akqa ale som este ho tam nepridal
pred tiznom som dal novi filter na hladine mam akoby penu na okrajoch -asi od bety a akobi masny povlak
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 17:41 Muž patamatix [408] Re: lubosturbak
Dej si do pořádku prezentaci,napiš jaké činnosti jsi dělal v poslední době v akváriu a určitě se ti dostane rady,ale věštit tu nikdo neumí i když by asi rádi. :-)
Edit: jde o nádrž "akvarium"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2016 17:40 R Muž afc1886 [14703] Re: lubosturbak
Za 1- 2týdny není zaběhnuté akva
2- udělej prezentaci
3- přečti si to po sobě- strašné co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 17:35 lubosturbak
ahoj do velkej 100 l som pred tiznom dokupil 10 tetier cervenohlavych a 3 mi plavuju kolo hladini jedna uz je na dne a trhavimi pohibmi sa pomali prevracia na brucho dal som ju do karanteny vodu okislicujem cez kamienok ostatne ribky mecune a neonky su v poho co im moze bit podla mna neonky su velmi citlive nas kvalitu vodi :)
ps diki akqa je zabehnute 2tizne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 19:50 R Muž romant [27987] Re: ercan
Směřuje ke druhýmu břehu, ulehčil bych jí trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 18:31 Muž ercan [38]
Zdravím,
mám v akvárku Tetry Nepravé a u jedné pozoruji divné chování. Neustále musí trhavě plavat. Když přestane tak začne padat ocasem dolů. To asi nebude dobré :-( . Nevíte někdo co by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 18:33 MilMiš – Tetra černá - nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám dotaz. Máme nemocnou tetru černou - nevíme co to je. Nevíte náhodou někdo?? Už druhý den plave u hladiny, dnes jsem si všimla, že má černou bouli pod ústy, jakoby vyplázlý jazyk a pořád otevřená ústa - vůbec je neumí zavřít...Prosím poraďte, přikládám foto, sice to nejde uplně vidět, ale alespoň něco....
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 16:24 R Muž romant [27987] Re: aspire21
Rybu pošli na druhej břeh, vyměň polovinu vody a ostatní sleduj, nechci vytvářet blbou náladu, ale ten popis je hodně vošajstlich. rybicky.net/nemoc/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 13:11 aspire21 – Tetra Kožská
Zdravím. Včera jsem si domu přinesl tetru viz název. Byla v pohodě a dnes je celkem mimo neaktivní a ma zježené supinky a také na brisku a ocasku ( před ploutví ) krvave skvrny . Prosím o co se jedna a jaká je mozna léčba a prevence pro rybičky co jsou zdravé zatím .. :-( diky moc :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2015 11:31 R Muž romant [27987] Re: KubaS
KubaS napsal: Dobře. ...Tak asi jedině častěji měnit vodu. Ted jí měním jednou za 2 týdny.
Tak to rozhodně, ale nedělal bych z toho kovbojku, jsou věci, který neovlivníš, byť se snažíš sebevíc, čímž neříkám se na to vykašlat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 11:25 Muž KubaS [0] Re: romant
Dobře. Co se týká podmínek v akváriu tak nevím. Hladiny NO jsou v pořádku. Přerybněno snad taky není. 13 Teter ohnivých na 38L akvárium(reálně tak 30) a nějaká ta krevetka. Rostlin si myslím že mam také hodně. Tak asi jedině častěji měnit vodu. Ted jí měním jednou za 2 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 11:20 R Muž romant [27987] Re: KubaS
Směřuje na druhej břeh, pomohl bych jí v tom a ukončil její trápení. To proč a co, jsou jenom spekulace, ale všechno začíná u podmínek v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 11:11 Muž KubaS [0]
Ahoj. Dva dny pozoruji na tetře ohnivé hodně rychle dýchání. Je celá vybledlá a 80% času se pohybuje u hladiny hlavou nahoru. U ostatních nic podobného nepozoruji. Nevíte o co by se mohlo jednat???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 19:15 R Muž romant [27987] Re: Tom 2.0
Tak když budu držet název vlákna, tak bych to viděl na to stáří. 8 let na tetry je slušná porce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 18:45 Tom 2.0 – Nemoc
Ahoj vsem, me rybicce se na oku objevila jakoby bila kulicka prekryta cirou jennou blanou, rybicka na oko zrejme nevidi. Rybicku mam asi 8 let, nevite nekdo cim by to mohlo byt, nebo zda to lecit? Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 13:35 MarLo – čosi na brušku
Fotka k příspěvku Zdravím všetkých,Dnes som si všimol čosi biele v oblasti brucha na jednej Tetre kráľovskej. Vyzerá to ako zvačšené vypráznovacie ustrojenstvo.Rybka je čulá,príma potravu a normálne pláva.Každý názor privítam.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 18:19 Muž pitris65 [9] Re: romant
Tak půjde.Jen ji nemůžu chytit.Schovává se dom rostlin spolu s ostatními.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 08:25 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Rybu bych poslal na druhej břeh. Co to je, na to se mě neptej, možností je povícero, nicméně tyto stavy směřují k postupnýmu konci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 21:46 Muž pitris65 [9] – Tetra ohnivá nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj!Takhle vypadá jedna ohnivka.Je to prosím nějaká nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 13:52 Muž Herry [8] Re: kofejn
kofejn napsal: Nepřidával jsi výluh/vývar z olšových šišek, či něco podobného? Já si takhle odpravil 10ks, asi v akva zalítalo ph.

Hoi,

ne, nic jsem nepridaval. Navic jsem hned vcera vecer pro zychr meril kvalitu vody a pH 6,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 13:22 Muž kofejn [963] Re: Herry
Nepřidával jsi výluh/vývar z olšových šišek, či něco podobného? Já si takhle odpravil 10ks, asi v akva zalítalo ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 13:14 Muž Herry [8] – Nenonky u dna
Zdravim, chci se zeptat co se stalo mym neonkam. Trosku vam popisu prosstr.edi:
112L AQ, s Extrernim Filtrem EHEIM 2213, vzduchovanim EHEIM Air 100 (3h denne), svetlo 2x18W (10h denne) teplota (ted v zime) v rozmezi 21-25°C. AQ je zarostle rostlinama jako dzunle. Delal jsem pro jistotu testy vody sadou Sera aqua-test box. Pocet ryb 41 (ja vim, ale od dubna vse jede bez problemu a hodnoty vody, jsou taky OK). Hodnoty tystu v merenich me nadrze. rybicky.net/nadrze/17563 Vodu menim 1x tydne cca 1/3. Hnoj Rataj CO2 Vital, a Rataj Bioflor.

Ted popis problemu:
Vsiml jsem si, ze jedna Neonka lezi na dne, tak jsem ji odlovil a dal do 3L zavarovaci sklenice se vzduchovanim (voda byla z AQ). A po dukladnem zkoumani jsem videl druhou neonku, ktera, ale jeste ztratila barvu a plavala tak skubane. Tak skoncila s tou prvni ve sklenici. Dnes rano tam na dne lezely obe (ale zily). Po nejakem zkoumani jsem na nich nic zvlastniho nevidel (krom ztraty barvy u te jedne). Po precteni par nejakych webu a for jsem je radeji nechal zaplavat v sifonu. Ale byl bych rad, kdyby jste me nekdo nasmerovali co to mohlo byt.

Ostatni ryby vypadaji OK.

Sorry za slohovku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:32 Žena baletka [624] Re: 0
Jasně, já to chápu, ani nijak nehodnotím. Poznamenala jsem pouze, že spousta akvaristů hnojí KNO3 aniž by měli problémy. Nic víc, nic míň. Omlouvám se OT, naposledy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 11:30 JoKa Re: 0
Mozna Vas ted prekvapim, ale tentokrat souhlasim. I pres svuj vek v podstate patrim mezi ty "pravekare". Nikdy jsem nepouzil chemii, vodu neupravuji a rostliny nehnojim (co2 jen vim ze existuje)... Svitim tak, jak mi pripada akorat, nikdy jsem nic (az na objem molitanu) nepocital... Az na me obcasne chyby vsechno funguje a slape. Odchovy temer vseho, co doma mam, jsou toho dukazem...
Pak neresim problemy proc to a proc ono. Sice o tom vetsinou neco vim, hodne ctu, ale nepouzivam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 10:47 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: baletka
Fotka k příspěvku baletka napsala: Sanytr neboli KNO3 lije do akva kazdy druhy akvarista, kdyz chce, aby mu treba prosperovalo rostlinstvo.

Potom tedy patřím mezi ty "první", který do nádrží všechny ty doporučované "zázraky" nepřidává a nelije. Pak ani nepotřebuji neustále dělat testy, sledovat, jaké hodnoty voda v akváriu vykazuje a na fórech "brečet", že se mi nic nedaří.

Nanejvýš pod kytky, které sadím do květníků, přisypu ke kořenům trochu čistého minerálního jílu bez rašeliny, jak to doporučuje Dr. Ryszard Kamiński v článku www.akvarista.cz/… ,což jsem dělal i dřív, než jsem tam ony články o pěstování echinodorů a jiných rostlin četl. Ten jíl si vykopu ze spodních vrstev zeminy na zahradě.

Nejsem konzervativní vůči vývoji a změnám okolo sebe, ale stále uznávám historií ověřené a osvědčené zásady.

Minimálně si tím nezadělávám na větší nesnáze, než jsou běžně obvyklé. Možná patří moje názory do "pravěku" z pohledu dvou desítek let praxí ošlehaného akvaristického "mazáka", ale mi se stačí podívat do jeho prezentace a důvod je zřetelný.

Samostatně jsem se začal akvaristikou bavit, až kolem roku 1973-4 a do té doby, už měli doma 300 litrovou ve stěně zabudovanou nádrž osvětlenou 120cm, 40W zářivkou, vybavenou obyčejným vzduchovým molitanovým filtrem. Osazenstvo bylo smíšené, od mečovek po skaláry.

Voda nebyla nijak upravována !!, i při výměně, přímo z vodovodu hadicí dopouštěna a rostliny - kryptokoryny, zákrutichy, stolístky, šípatky, .., nebyly !! přihnojovány.

Přesto musely být kytky pravidelně redukovány a bylo toho doslova !! kýble. V tom akváriu se rybám dařilo a k otravám nedocházelo.

Tento "PRAVĚK" bez všech těch dnešních vymožeností, byl zlatou érou akvaristiky v tehdejší zemi Československé a oplývala nefalšovanými "machry" s fortelem, co uměli dělat suprové ryby i rostliny.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 09:39 Muž Tacudek [16] - RostlinyRe: pitris65
nemůže být něco špatně v tom kořenu co se postupně uvolňuje ? odešli ti Otici a tetry ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 23:34 Žena baletka [624] Re: dudak
To je zajímavé. Testy od Rataje mi ukazují odlišnou hodnotu NO3, dle přidávání hnojiva, před a po výměně vody atd... Ale je dobré vědět, že někomu selhávají. Možná bych taky měla nechat jednou schválně udělat rozbor vody, abych si to ověřila. Dobrý tip.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8124x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3933-tetry-nemoc?od=151