Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pistia stratiotes

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Pistia stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 07:22 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku Já mám s pistií zase jinej problém signalizuje nedostatek prvku žloutnutím listů (nových). Nejsem si ale jistej co přesně chybí. Rostliny kořenící ve dně zatím rostou výborně, asi si berou železo ze dna, ale ve vodě žádné železo není, je také možné že je v chelátech a ten test rozbije až tak za 10-20 hodin zkusím to ještě nechat ustát, nebo taky mohou chybět sírany. Já nevím, je to trapný, ale nevím.
Přikládám fotku:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 08:24 Vrubouš Re: Nifty
Nezkracuj koreny,vyhazuj jednotlive rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 16:54 Muž matrix069 [79] Re: Nifty
Možno skrátit,ale ak ich odstrániš všetky,uhynie,alebo prežijú iba niektoré. Veď skús na jednej rastlinke a uvidíš. Ja ich vyhadzujem(rastlinky)keď ich je veľa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 15:58 R Muž Mrakoplash [1776] Re: darley
Taky si myslim, ze to zkracovani korinku neni rozumny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 15:54 Žena darley [12] Re: Onďa
No ja neviem. Z mojej skúsenosti, keď im ryby obžrali korienky, tak potupne odišli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 14:13 Muž Onďa [32] Re: Nifty
Určitě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 14:11 Nifty – Pistia stratiotes - Babelka řezanovitá
Zdarek vsem, potřebuju poradit ohledně této rostlinky, je možné ji přistřihnout kořínky? za dva tydny uz má korínky skoro na dne.. Slo by to? aby nezavazela moc dalsim rostlinkam...diky vsem za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 23:47 R Muž Mrakoplash [1776]
Jak sem psal mam ji ve dvou akva v jednom jde a ve druhem ne. fotky z 200 snad radsi ani nebudu ukazovat tady je od krevet: rybicky.net/nadrz/387/81.jpg
Od hladiny ke krycimu sklu je cca 3 cm, svetlo je asi 10 cm od hladiny, odvetravani je jen dirka o prumeru cca 1,5 cm a ruzek kudy je privedena hadicka k "bublifuku".
Ty nejvetsi rostlinky maji cca 6-8 cm ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 08:17 TWIXI Re: tau
Jako většina rostlin tohoto typu roste i mimo vodu, pokud je substrát dostatečně vlhký. Bohužel mizí z okapotovaných moderních typů akvárií. Zde v úzké mezeře mezi hladinou a krycím sklem osvětlovací rampy často nenachází vhodné mikroklima. Tradovaná informace, že rostlině vadí z krycího skla odkapávající voda je pověrou, neboť jemně pýřité listy jsou nesmáčivé. Tato rostlina vyžaduje dostatek světla a pro plný vzrůst i dostatek živin.
www.atzhoranek.cz/…
Já dokud jsem neměla kryt, tak jsem jí vyhazovala týdně půl kýble. Od té doby co mám kryt, tak je maličká, plesnivá a vůbec se jí nedaří.Toť moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 20:25 Muž tau [14] Re: TWIXI
Tak tj dost divny, ja nemam kryt a listy mi taky uhnivaj... Rekl bych ze je to vyssi intenzitou svetla a tepla (mam silny svetlo a docela pece).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 19:54 Muž Sprachys [48] Re: TWIXI
Konecne dobra rada, diky. Ale proc je vodni rostlina alergicka na vlhkost... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 18:09 TWIXI Re: Sprachys
Pistia potřebuje dobré odvětrávání, nedělá jí dobře utěsněný kryt, kde je vysoká vzdušná vlhkost. Pak uhnívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 16:32 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sprachys
nekdy je trham nekdy je nechavam zalezi jak moc sou pryc. ;-)

Mas to 50/50 neches napovedu publika nebo pritele na telefonu? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 16:04 Muž Sprachys [48] Re: Mrakoplash
A co teda s tema listama? Utrhnout nebo nechat? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 15:54 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sprachys
Taky mi to delaj. U krevet se ji dari ale ve 200 uhnivaji listky.
Mam takovy 2 domenky:
1) Tybky a sneci ji oziraji korinky, proto uhniva.
2) Jsou moc blizko zarivky (moc tepla).

Nevim cim to je doufam ze aspon okrehek pujde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 15:42 Muž Sprachys [48] Re: tonik666
Nevim je to nova rostlinka... Nema prumer ani 10cm a teprv z ni rostou 3 novy maly kyticky.... Co s tema nahnedlejma listama? Mam odstrihnout ty zahnedly konecky nebo cely listy nebo to nechat? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 14:36 tonik666 Re: sprachys
Hnědnou až tak, že rostlina pomalu chcípá? Nemůže to být běžné odumírání listů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2007 22:15 Muž Sprachys [48] – Pistia stratiotes
Hnednou mi listy od konce... Co s tim? Diky :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 5 ...... [6]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7684x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3798-pistia-stratiotes-pestovani-problem?od=251