Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pistia stratiotes

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Pistia stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:16 Muž sefca [3] Re: Zoidik
Já jich každou sobotu vyhazuju 3/4 hladiny akvárka.Nějak se ji u mě daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:03 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Bábleka v zimě
Jednu rychlou otázku si dovolím. Jak přezimovat Pistia stratiotes (Bábelka řezanovitá)? Přes léto je v jezírku. Na netu jsem četl, že ji někdo doporučuje dát do kýble s vodou, někdo říká zasadit do nádoby 10cm hlubokou 10cm širokou a dát do rašeliny nebo směsky hlíny s rašelinou a pak jsou názory že ji dát do akvárka. K čemu byste se přikláněly? Já si jí dal asi tři ke krevetám a už jich mám 12 :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 10:41 Muž martino5 [0] Re: romant
Ano přesně o ten mi jde. Mezi aktuální várkou pistie mám taky jedno Limnobium, které vypadá, že se mu daří jakš takš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 22:16 R Muž romant [27987] Re: martino5
Tak jestli Ti jde o ten efekt spuštěných kořenů do akva, tak zkus třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 22:03 Muž martino5 [0] Re: sefca, romant
Tak já krycí skla nemám a teplota mi nijak extrémně nekolísá. Pak už mě napadá jen voda...ale s tou nic neudělám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2011 21:31 Muž sefca [3] Re: martino5
Já je mám přímo pod zářivkama a proud v akva mám dost silnej a rostou mi jako z praku.Teplota mi neklesá pod 26.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 21:26 R Muž romant [27987] Re: martino5
Někdy jí vadí kapající voda z krycích skel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 20:40 Muž martino5 [0]
Závidím pistii jako na předchozích fotkách.
Pokouším se ji už podruhé udržet v akváriu živou, ale vždy mi začnou odpadávat kořínky a listy se postupně zmenšují až prostě vymizí.
Je možné, že by tolik vadilo proudění vody? Jinak ji přímo pod zářivkou nemám a hnojím i s železem.
Čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 13:07 hory Re: Jar-oslaw
Jak často vyměňuješ vodu? Sluneční svit je pro řasy v akva ideální. Nejlepší je vybrat nějaké temné místo kde sluneční paprsky skoro nedopadají, nejlépe vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 10:06 Muž Jar-oslaw [680] – zloutnuti korenu
Fotka k příspěvku Ahoj lidicky. Mam pidi akva mezi okny, sterk a par rostlinek, filtrik a u pistie mi zacly zloutnout koreny. Jak kdyby na nich byla rasa. Co myslite? Teplota v akva podle slunicka 18 az 30 stupnu celsia. Diky za odpoved.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 21:27 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Marcelo313
Je to jak píše callito. Ony se pak oddělí samy. Neni třeba je oddělovat. Za 5 dni u mne zarůste hladina nádrže z poloviny.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 21:17 callito Re: Marcelo313
Nevim pořádně, jak to mysliš. Ale jestli myslíš jenom to, jestli můžeš ddělit odnože, tak můžeš. Ale je to celkem zbytečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 21:15 Muž Marcelo313 [1] - Živorodky
Fotka k příspěvku Mam otazku. Babelka řezanovitá (Pistia stratiotes) ma 2 odnože (viz obrazek). A mam otazku. Dá se stim neco udelat? Treba odelit? Kvet, korinky ok. Nemam s tím zkusenosti. Děkuju za kazde info
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 17:00 Muž Skanky [26] Re: Plutik
U mně se pistii nedarí. A při tom po zakoupení pekně rostla. Cca po měsíci začala blbnout.
Jak jsem už psal. žloutnou jí okrajove listy a opadavaj. Kořeny jí taky opadávali.
Pak jsem ji na hladine umistnil tam kde je v klidu a nějak se nechce vzpamatovat. Sice jí ty kořeny nějak přestali padat ale listy žloutnou dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 21:45 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Plutik
Taky jsem o víkendu přinesl pistii, za 4 dni rozepnula křídla, přirostla 3 listy a vyhnala jeden boční šlahoun, je to nezmar. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 15:39 Muž Plutik [0]
Fotka k příspěvku Moje Pistia, roste jako divá, každý týden musím dávat několik kousků pryč. Nemám žádné hnojivo, PH 6,5, rybky parmičky, tetry, čichavce a ancíky. Kořeny sice taky odpadávají, ale většina kytek roste jako divá. Světlo na ně jde přímočást vody měním skoro každý týden (od 1/4 - 1/3)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 15:26 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: vhisky
spodem to asi nebude jelikož by musely mýt přístup všechny listy k vodě ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 14:51 Muž vhisky [45] Re: iblik
To určitě jo, ale že jestli spodem nebo vrchem. Kdyby spodem, tak ty listy co se dotýkají hladiny by okysličovali vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 14:48 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: vhisky
Podle me vydechují listama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 14:45 Muž vhisky [45] – dává kyslík do vody?
Ahoj, dávají plovoucí rostliny do vody kyslík? Někde jsem četl že CO2 berou rostliny spodem listů a O2 vydechují vrchem.. Platí to i u plovoucích?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.07.2009 21:19 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: zeck
Je to přesně jak píše Bob66..Ta kytka hodně pomáhá vyrovnavat rovnováhu u akvarii,ktere nejsou stabilni a spravné zajeté.. Je to nejlepší plovoucí kytka kterou znám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.07.2009 08:42 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: matrix069
Jedná se o oblíbenou, nenáročnou a běžně sehnatelnou plovoucí rostlinu. Dá se pěstovat v akváriích i zahradních rybníčcích, ale v akváriích bývá drobná, s růžicemi do 12 cm. V zahradních jezírkách se její velikost pohybuje až kolem 25 cm. Velikost rostlin i její množení je závislá od množství živin ve vodě a tak ve velmi znečištěných vodách mohou její růžice dosahovat průměru až 80 cm.

Citát z atlasu X-) Možná je to jinak, u mě nikdy nevyrostla víc jak cca 10cm,bez hnojení a s minimálním obsahem dusičnanů ve vodě ;-) Je to výborná kytka na odstraňování dusičnanů a hodné lidem může pomoci v akva s rovnováhou a zvlášť u citlivých ryb na obsah NO3 a ne je odrazovat že je to nejhorší plovoucí kytka co existuje X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 23:42 Žena darka [520] Re: deathfoe
Mám u krevet na hladině Limnobium, Pistii a dokonce cca měsíc Salvinii natans z burzy a mají se spolu dobře. Množí se, ale teď nechávám růst jen Salvinii, takže ostatní zůstávají maličké, větší rostlinky odstraňuji, ale žádné známky chřadnutí nepozoruji ani na jedné z nich. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 23:18 Muž deathfoe [58] – lymnobium a pistia
Tak teď k tématu: mám hladinu pokrytou lymnobiem a slušně se mu daří a chci se zeptat, zda bych tam mohl dát i pistii, jestli by to bylo v pohodě a nebo by to nedělalo dobrotu, myslím tím soužití těchto dvou plovoucích rostlin na jedné hladině, abych to napsal přesněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 22:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: zeck
Takže ty co rostou rychle jsou nejhorší hmm Když jsou v akva dobré podmínky tak zase až tolik neroste, čím horší voda tím více se jí daří X-) Tak je otázka proč ti rostla tak moc :-D Já ji měl a nikdy nevyrostla více jak 10cm ;-) A její kořeny se mě líbí, příští týden ji budu mít zase. Jeden palec dolů jsi měl ode mne. Jaké jsi měl lepší plovoucí rostliny, to by mě tedy zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2009 20:20 Muž DavidDizzer [26] Re: Jiří Sýkora
málo světla? :-D... to snad ne! šak se jí daří aspoň tak... Jinak osvětlení mám 0,51W/l :-D
A zase tak malá není. Jsem spokojenej aspoń tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 19:38 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Jiří Sýkora
Anebo nemá dostatek místa mezi hladinou a světlem, nejlíp roste stejně při slunečním svitu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.07.2009 18:53 zeck
Jedna z nejhorších plovoucích rostlin co jsem kdy měl. Při dobrých podmínkách je schopná dorůst i přez 30cm, kořeny kolem 40cm (i víc) nejsou taky nějak pěkné. A její příšerně rychlý růst je hrozný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 15:55 Jiří Sýkora Re: DavidDizzer
Málo světla, proto je tak malá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2009 00:19 Muž DavidDizzer [26] Re: matrix069
Fotka k příspěvku Já mám pistii taky rozrostlou ale ne tak krásnou! Matrix ji má krásnou. ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 08:49 Muž Diego [72] Re: FranzFritz, DonJuanCarlos
Je to úplně normální Pistia.sem jsem měl v akvárku ,,normálních rozměrů´´ (5cm) a dal jsem je ted přčed 14dni ven do sudu a už některí mají 20cm!
DonJuanKarlos napsal: Je z jezírka, tak je poničená asi od deště
Od deště to není,je spíše ,,připálená´´ sluníčkem.Většinou se to objevuje,když se to dá z akva ven,pak si na slunce zvykne a už ty spálený okraje nejsou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 18:28 Muž DonJuanKarlos [30] Re: FranzFritz
Fotka k příspěvku Fakt je to obyčejná Pistia:-D a jako salát fakt vypadá:-D Tady vzrostla:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 18:20 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: DonJuanKarlos
Pěkný kousek. To už je Pistia stratiotes Gigas :-D Musím uznat, že bych nepředpokládal, že může dorůst do takových rozměrů. Není to nějaká šlechtěná forma? V tom skleníku ji pěstuješ místo hlávkového zelí? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2009 18:14 Muž DonJuanKarlos [30]
Fotka k příspěvku Takhle nějak má vypadat pistia:-D Je z jezírka, tak je poničená asi od deště, tohle postupně vyrostlo z těch prcků, kterým leží listy na hladině:-D Takhle krásně ale narosla ve skleníku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 17:23 švíco Re: vladislav
Mně přestala růst uplně....z původních docela pěkných rostlinek mi zbyly jen malinké pahýlky... shodily většinu kořenů a listy uhnívají... Mám vodu s nízkým obsahem dusičnanů... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.07.2009 15:41 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Mě roste strašně rychle.Každý týden jí půlku rozlohy hladiny nosím k nám do akvaristiky...A to jsem koupil jen jeden květ... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 02:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: matrix069
Tak podobný pohled je i u mě, ale voda je měkká s minimem dusičnanů (dešťová). Listové růžice do 18 cm a kořeny do 50 cm.
Podle mě naopak její kořeny v ostatních rostlinách jsou fajn. Ale pouze tehdy, když s ní člověk nemanipuluje. Kořeny musejí bejt v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2009 00:58 Muž matrix069 [79] Re: Johan
Fotka k příspěvku Kľud a veľa pomôže prihnojiť tekutým hnojivom s obsahom železa(Fe). A to opadávanie korienkou má určite súvislosť s kvalitou vody. Myslím že majú radšej tvrdú vodu,s vyžším obsahom Fe. Inak,tá Riccia zapletená v ich korienkoch im tiež neprospieva,akoby ich dusila(skúsenosť).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 23:02 Muž DavidDizzer [26] Re: vena
Také nemá ráda, když např. sypete krmivo rbám a něco na ní zůstane... To se pak může trochu připálit na jejich listech a udělá to postupně žluté dírky! Dále nemá ráda zkaženou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 22:50 Muž vena [52] Re: bluedream
Pistiím nedělá dobře proud vody od vývodu filtru takže zklidnit hladinu, hlavně nemá ráda vodu na listech, vzdušná vlhkost je naopak podmínkou. Tohle když zajistíš tak je to neuvěřitelnej plevel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 22:41 Žena bluedream [245] Re: Johan
Ahááá, tak v tom to je. Zklidním na zkoušku hladinu. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2009 22:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bluedream
Mě neodpadávají kořínky, ale uhnívají listy a to se zacházením nic společného nemá Má a hodně. Jestli že se na hladině pohybuje, nebo se s ní častěji manipuluje, odnášejí to kořeny a listy se nestačí vyživovat a odumírají. Pistia je opravdu nenáročná. Jediná podmínka, kterou má, je klid!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 22:26 Žena bluedream [245]
Mě neodpadávají kořínky, ale uhnívají listy a to se zacházením nic společného nemá. Ráda bych měla na hladině velké rostlinky s velkými kořeny, ale nechytám se :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 22:22 Muž DavidDizzer [26] Re: Skanky
Taky se mi to párkrát stalo, je to možná neopartým zacházením, nebo něčeho nedostatek! Ale to by nepadaly kořeny! Bude to spíše staré kořínky, špatné zacházené, nebo nějaké rybky živé? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 22:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Skanky
Myslím že nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 21:59 Muž Skanky [26] Re: Johan
Ještě mě napadlo jesli s tim nemá co dočinění riccia která je mezi pistiou zapletena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 21:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Skanky
Nešetrné zacházení, živější větší ryby atd. A nebo jen jsou ty kořínky staré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 21:39 Muž Diego [72] Re: Skanky
Plovoucí rostlinky mají rády dost živin,hlavně pak dusičnany. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 21:30 Muž Skanky [26] – Pistia stratiotes
Ahoj, co může způsobovat odpadávání kořínků a listů pistie? V posledním týdnu to pozoruju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 17:08 Muž Killer [133] - Sumci – pistia v rybníce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pistia vs. lemna. V květnu to byly 2 rostlinky hozený v žabinec.
Vodnímu hyacintu se tam už moc nedaří, ikdyž zpočátku jel taky dobře
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7697x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3798-pistia-stratiotes-pestovani-problem?od=151