Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pistia stratiotes

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Pistia stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 13:05 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Já bych se tomu KNO3 až zase tak nebránil, ona ta věta "nejsem zastáncem chemie", je tak trošku zkreslená, jak jsem Ti psal, ten draslík je velmi důležitej prvek. Ovšem pokud to chceš zkusit s těma ampulárkama, tak 5 kousků na Tvoje akvo, tak bych to viděl. když by jsi se pro to KNO3 přecijenom rozhodl, tak mrkni třeba sem ať víš kolik toho dát. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 13:04 Muž dimmur [283] Re: Tomiino
V popisu akva mate, ze hnojite. Pokud pouzivate komercni pripravky, tak je to chemie..... Osobne nejsem zastancem liti chemie do akva /tim myslim na hubeni neceho/, ale prilepsit rostlinkam KNO3 nebo fosforem pouzivam bezne a vyjde to mnohonasobne levneji nez ta komercni hnojiva....
A ampularky mi dost likvidovaly rostlinky. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 12:38 Muž Tomiino [43] Re: romant
Do chemie se mi nechce... Ampularky? Kolik tak na 300 l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2013 12:32 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Taky nejsem zastáncem kdovíjaký chemický vzorkovny, ale tím KNO3 taktéž nepohrdnu a používám z řeznickejch potřeb Sanytr. Jako "přírodnější" možnost bych to viděl třeba na použití šneků, ampulárek, což jsou velmi zdatní producenti dusíku, ale ono není od věci přilepšit akváriu i tím draslíkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 12:23 Muž Tomiino [43] Re: Designer
A nejaky jiny napad nez sypat do akva chemii v podobe dusicnanu draselneho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 09:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Pridas do vody KNO3, prodava se jako pytlik zvlast pro michani PMDD. Stoji par kacek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 08:22 Muž Tomiino [43] Re: romant
Jak teda zvednu hladinu dusicnanu,aby mi rostlinka prospivala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 08:11 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Nedostatek dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 07:52 Muž Tomiino [43]
Dobre ranko vsem,chtel bych se zeptat na problem ohledne teto rostlinky spodni listecky mi na hladine zacinaji zloutnout..nejdriv z kraje pak cele...?co to muze byt,uhniva??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 11:49 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LiborSprysl
To byla jen reakce na to pečení a předchozí příspěvky s dotazem, zda se jí pod krytem bude dařit.
Takže odpověď je, že se jí dařit může, ale nebude vypadat jako v tom jezírku.

A já ji přes to omezení musím také často plít, jinak by v akváriu za chvíli nic jiného nerostlo. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 03:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: sivon
O tom se nepřu, ani nepochybuji smich Ovšem to není přizpůsobení, ale růst pod omezením. Přirozenost je jiná. Třeba melouny mají plody za normálních okolností kulovitého tvaru, ale není velký problém udělat plody čtyřhranné... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2012 19:11 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LiborSprysl
Dokáže se přizpůsobit podmínkám. Pod krytem (výška cca 5 cm a přímo nad ní topící zářivka) mi roste tak, že listy leží na hladině a mají více kulatý tvar, jsou vypouklé nahoru. Růžice dosahuje i 10 cm, kořeny i 15 cm.
Tatáž rostlinka přendaná do zahradního jezírka má zcela jiné listy a roste více do výšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 18:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
No pečení jí také nevyhovuje, takže to chce nějakou zarážku, aby se ke zdroji tepla nedostala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2012 18:54 Muž Yirka [9118] Re: Ičin
10 cm bude dostačujících. Měl jsem prostor pod krycími skly tak 5cm a kořeny dorůstaly 7-8 cm a listové růžice v průměru taktéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 18:52 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
A tak ono není nad to to zkusit. Zas taková rána to nebude když se jí dařit nebude. On ten kryt větrá, takže nějaká obrovská vlhkost tam není. Spíš světlo je blízko z toho mám větší strach. Ale tak zvládá to spongia, tak snad to projde taky. Dorůstají mě ryby a potřebuju nějakýho většího žrouta dusíku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 18:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Výšky...Nádrž ve skleníku...Dvacet jako prd. Nevím jak by šla pod krytem, mám s tím blbé zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 18:44 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
Výšky?? a za běžných podmínek? Ideální úplně nemám, takže to su v klidu. Já spíš řeším jestli vůbec bude fungovat, protože mám mezi hladinou a krytem asi 10cm
Teď se dívám že není od věci se podívat do popisu rostliny. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 18:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Za nejideálnějších podmínek i dvacet centimetrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 18:11 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Chtěl bych se zeptat jak je pistia vysoká. Rozumějte výšku od hladiny nahoru.
Případně kdyby měl někdo z okolí Brna nějakou navíc, tak klidně koupím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 14:28 R Muž romant [27982] Re: majka93
Myslet někdy znamená nic moc vědět, ale proč jsem se na to ptal. Dusičnany jim(plovoučkám obecně) docela šmakují a tak je to vcelku slušný indikátor toho, že jich třeba ve vodě není tolik, aby jim to stačilo. Od svého dodavatele vody se dají zjistit parametry vstupní vody. Zamyslel bych se nad tím, jaký změny byly v poslední době v akváriu provedený, jestli tudy nepovede cesta.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 14:23 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: romant
No teď jen jednou týdně (někdy i 2x) ale o dusičnanech přehled nemám. Myslím že málo jich tam není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 14:02 R Muž romant [27982] Re: majka93
Jak často a kolik vody měníš? Máš přehled o tom kolik dusičnanů tam máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 13:59 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
:-( Mi ale na ty babelky žádný voda nekape. Ani v růžicích nemají vodu. A jak jsem se dívala, tak kořeny se nehýbou vůbec. Takže tam takový proud není. A stejně mi kořínky uhnívají a pelichají. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
No já také ne, nyní. Ale pamatuji to, že jsem měl...před nějakými dvaceti lety... smich Když jsem měl poslední nádrž doma, tak to byla vana 600l. Otevřená, nad tím reflektory, na hladině pistie a tokozelky a na stěně za nádrží tilandsie. Skvělá symbioza... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: LiborSprysl
Hmmm..., už je to sice dlouho, co jsem tohle "stínítko" v akva strpěl, ale krycí skla...?! Nevím, co to je. :-O :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
No pokud je to pokapání v akváriu toliko pokapáním, tak to nemá vliv. Ovšem pokud například je pistie pod krycím sklem, tak hyne. Trvalá vlhkost zvrchu jí prostě vadila. Toť má zkušenost. V otevřené nádrži se to neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 20:42 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Sid
Já jí vyhodila zrovna včera. Mám krycí skla, takže její osud byl od začátku vlastně zpečetěn... Kořínky měla v pohodě, zespoda pořád vypadala pěkně. Ale zvrchu listy začaly plesnivět. Venku by to asi dala, když může shora osychat (i mezi těmi dešti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 18:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: LiborSprysl
...pokud je to deštivé období dlouhé...
A "sem tam kapka" v intenzitě srovnatelné s "pokapáním" v akváriu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 17:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
No člověče, pokud je to deštivé období dlouhé, tak je hodně zpruzelá...až k rozpadání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 15:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: LiborSprysl
Ani v jezírku, když prší?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 11:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: majka93
Jde jí voda do středu růžice...to nemá ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 10:27 Žena majka93 [79] - Živorodky
Ahoj, já mám pistie už pár měsíců a nejdřív mi ta původní kvetla a pak se rozmnožila po celém akváriu, takže jsem jich hodně musela přemístit do malých. Ale poslední (asi) měsíc začínají všem pistiím od konce uhnívat a opadávat kořínky. Nevím čím to je, protože žádnou výraznou změnu jsem nedělala. Trošku jsem zvýšila průtok filtru ale kořeny se skoro nehýbou. Může jí něco chybět?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 14:07 Žena sivon [1694] - PlžiRe: grunda
Nepracovalo se v okolí s nějakou chemikálií (vadí i repelent, či odpuzovač komárů!)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 13:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kubik01
Bábelku mam v akvárku už skoro rok a nemám s ní sebemenší problém. Je i v jezírku a žádný úhyn ryb není pozorovaný. Nenechal jsi někoho bez dohledu u akvárka. Co jsi ještě v poslední době měnil v akvárkách? Ještě mě tak napadá, odkoho jsi je donesl? Jestli jsi s něma nedotáhl nějaký sajrajt, ale to mi moc pravděpodobné nepřijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 13:37 Kubik01 Re: romant
Akvaria mame pres 10 let ;) akvaria jsou 500 a 750 litrova. voda se samozrejme meni pravidelne. Divne prave je ze do te doby rybicky vubec neumiraly. Normalne se krmi suchym (Lonmix) popripade patentky ;) Je to tatova zaliba a konicek od malinka a krmenim nebo udrzbou vody to urcite nebude ;) Mel jsem strach jestli napriklad koreny nejsou jedovate. O teto rostlince nic moc nevim. Proto se tu ptam zkusenejsich lidi ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.09.2012 13:12 R Muž romant [27982] Re: Kubik01
No a místo otázek a odpovědí můžeš hned vyměnit polovinu vody a potom se vrhnout na tu prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 13:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kubik01
Těm rostlinkám bych to za vinu nedával. Spíše se zaměř na to co napsal grunda a klidně si tady udělej prezentaci, kde popíšeš nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 13:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kubik01
Jak máš velké akva, jak je dlouho založené, čím krmíš, měníš vodu atd.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 12:59 Kubik01
Prosím Vás lidi, potřebuji poradit. Získal jsem od známého Bábelku a tak jsem ji dal do akvarií s rybičkami. Ale asi po týdnu mi začali umírat Tetry, Skaláry, Ancistrusy, no téměř všechno. Je možné, že je to díky těm rostlinkám? Popřípadě, proč se to stalo? ;) moc děkuji za pomoc ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2012 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
Babelka nemá moc ráda vodu zhora dovnitř růžice, proto hyne také pod krycím sklem, i když se svítí hodně. Ale pokud není déšť trvalý tak se z toho vzpamatuje. No ta aklimatizace by měla být podle mne alespoň 14 dní. Zvláště pokud jsou to nějaké placky, až se začne zvedat z hladiny, bude to dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 20:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: LiborSprysl
Po většinu dne plná palba :-( z původní várky jsem dnes viděl jednu. Jak dlouho ji nechat v tom stínu? Zkusím pár dalších kousků zase přemístit tímto způsobem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 18:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zoidik
Mi babelku vždycky zničil déšt. Asi byla moc rozmazlená z akvárka, takže na bazén jsem dal krásné velké kusy a po dešti byly omlácené. Spíše bych si pořídil tokozelku. Ta snese mnohem více. Byl jsem u jednoho pána, který začátkem léta dal na rybníček pár kousků a na podzim toho měl čtvereční metry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 16:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
To záleží na tom jestli bude na přímém palu po přemístění z akvária. Dej ji do škopku někam do stínu a teprve pak na slunce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 16:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Šup s ní do jezírka?
Kluci, když jsem nechal tuhle potvoru přezimovat v akvárku, tak jsem pak musel původní rostliny vyhodit, páč začaly odcházet. No budiž, ale úspěšně se množila. Kdy je dobré takto přezimované rostliny dát zpět do jezírka? Udělal jsem to kdysi v květnu a druhý den začaly ty šílený horka, takže z cca 50 kousků se udržely asi dvě. Pár kousků mi zůstalo ještě v akvárku, takže nechávám trochu povyrůst ještě. Tak se chci zeptat, kdy je dobré tuto roslinu přemístit zpět ven do jezírka aby se ji aspoň trochu dařilo, nebo je to vždycky tak trochu risk?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2012 18:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: corydoras©
Není třeba ji přimět, pokud se jí bude dařit, bude se množit sama a ráda....někdy až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 18:23 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...
Jak by se dala přimět Pistia stratiotes k rozmnožení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 22:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Sid
JJ, budu muset KNO3 začít kupovat ne na gramy, ale na deka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2011 22:22 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Tudy
Asi vám něco ty dusičnany užírá. :) A nejen dusičnany. ;-) Svítíte, dopujete akva CO2... To už rostlinky řádně vybičuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 22:18 Muž Tudy [330] - Krevetky
Měl jsem 14 dní 2 rostlinky, od začátku se jí nedařilo, včera jsem vyhodil rozpadlé zbytky. Ostatním rostlinám se přitom daří, jen Růžkatec výrazně zpomalil růst. Předpokládám, že je to v důsledku nízké hladiny NO3 ve vodě, před zavedením CO2 jsem měl na litr vody v průměru 30 mg, teď sotva 5 a to přidávám KNO3 ve 2x vyšší koncentraci, než je doporučeno (6 g KNO3 ve 200 ml vody, denně hnojím 2 ml, tj. zvýšení hladiny NO3 o 0,4 mg/litr vody -pořád je to málo).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: sefca
No, tak dobře u mě na tom ještě nejsou, ale taky rostou

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7684x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3798-pistia-stratiotes-pestovani-problem?od=101