Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pistia stratiotes

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pistia stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2019 21:25 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: NHKG
V akva jsou jen šneci, ti nadělají slušně "detritu" ale nekrmím, a tak schází fosfor, draslík a mikroprvky...
Když jsem měnil vodu (Dubina) rostla i Phyllanthus fluitans, po 14 dnech z ní nezbylo nic. :-(
Pistia dominuje když má z čeho (akva je odkryté). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 21:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zervajs
Ty světlé listy s tmavšími žilkami mám taky hned jak přestanu používat PMDD. Co ale nechápu je, že v jednom akváriu mi vytlačila Salvinii (ve všech ostatních vyhrála Salvinia), rychle se tam množí, ale i tak mají rostlinky listy 1cm v průměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 20:27 Muž zervajs [334] - Rostliny
Fotka k příspěvku Po 14 dnech( dovolené) pistia vyžrala dusík a podle listů i draslík... Jsem na nule :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 19:37 Muž Shaim [1] Re: vaclav
Zrovna vcera jsem je ostrihal :( Ale obecne, jsou dlouhe a "chlupate". Fotku dodam, az zase vyrostou :)
Jinak stav stale stejny, nekde rostou koreny, nekde ne, hnojeni je vsude stejne, ale muze to byt svetlem, protoze tma, kde jsou delsi koreny, tm jsou nova ledkova svetla, ale jen hadam, tohle je asi na delsi reseni, me jen zajimalo obecne, jak to s tim rustem je. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2019 16:11 Maq Re: Shaim
Shaim napsal: jak to je s délkou kořenů? Když jsou kořeny dlouhé, znamená to, že má rostlina hodně živin a nebo naopak málo a snaží se je získat? Pro obě tvrzení mě napadá důvod.
Hodně živin = hodně růst, málo živit = snaží se získat víc

Obecně: Ano, rostliny na nedostatek některých živin reagují prodlužováním kořenů. Různé druhy budují různý kořenový systém a různě reagují na nedostatek různých živin. Souvislostí je hodně, ale princip platí - "dosáhnout" na živiny.
Samozřejmě platí i to druhé. Čím lépe rostlina roste, tím větší příjem živin, tím více potřebuje kořenů.
Přesnější čísla vyplynou až při počítání poměru kořenů k prýtům. Tam je jasná závislost, že s nedostatkem živin rostliny relativně více investují do kořenů.
=
Konkrétně pistia a podobné plovoučky: I když píšeš, že všude hnojíš stejně, jako první faktor bych testoval dusík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 08:06 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Shaim
Máš někde fotky jak ty kořeny vypadají? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 01:17 Muž Shaim [1] Re: vaclav
Nemam tam zivorodky, a hlavne mi jde o to, abych obecne zjistil jak to s temi koreny je. :) Googlil jsem na toto tema a nenasel jsem nikde odpoved. :(
Doufam, ze nekdo fundovany se zde najde. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 18:47 Andaska – Slepá hladina
Ahoj, je možné, že Pistia dokáže odstranit slepou hladinu? Měla jsem ji cca 14 dní. Pistii jsem dala do akva před 3 dny (tu ohromnou viz příspěvek níže) a dnes koukám a po slepé hladině ani stopa :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 20:30 Andaska Re: Shaim
Fotka k příspěvku Mě přišla dnes od Rataje tahle...květák jak hrom :-D Průměr rostlinky cca 20cm a délka kořenů cca 25cm. Jsem zvědavá, jak se jí bude nebo nebude dařit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2019 20:21 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Shaim
U mě to vychází zas závislost délky kořenů na obsah dusičnanů. V předchozím akva jsem měl dlouhé kořeny, ale nižší NO3 a v nynějším mám kratší kořeny a dostatek NO3.

EDIT: A ještě si vzpomínám, že jsem měl předtím kořeny přímo v proudu z rampy, kdežto teď jsou v klidu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 19:52 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Shaim
Nemáš u těch krátkých živorodky, rády tyhle kořeny baští. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 19:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Shaim
To mě taky zajímá už jsem nad tím obdobně uvažoval. smich
Ale mi přijde, že dlouhé kořeny jsou, když se rostlině daří po všech stránkách. Dlouhé kořeny u mě mají pouze starší rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2019 19:26 Muž Shaim [1] – pistia stratiotes - kořeny
Zdravím,
Jak to je s délkou kořenů? Když jsou kořeny dlouhé, znamená to, že má rostlina hodně živin a nebo naopak málo a snaží se je získat? Pro obě tvrzení mě napadá důvod.
Hodně živin = hodně růst, málo živit = snaží se získat víc

Jak to prosím tedy je u této rostlin? :)

Mám 6 akvárií, a ve 4 mají rostliny dluohé kořeny okolo 10cm a ve zbývajících dvou asi 2 cm. Dlouhodobě pozoruji tento stav, hnojím všude stejně a nedaří se mi to rozklíčovat. Světlo je taky stejné.

Tak mě zajímá jen obecně, jak to tedy je :-)

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 08:03 Muž Papik [617] – Hypermanganová koupel
Darovanou pistii jsem máchal v hypermanganu a během pár hodin z vody úplně odstranila fialovou barvu. Zajímavé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2018 22:15 Muž Jrk [143] Re: File1980
Taky se mi u Pistie z ničeho nic takto rozmnožil- jenom pozor je schopný Pistii vytlačit - takže doporučuji vytáhnout a oprat Pistii a na hladině síťkou sebrat Okřehek - takto to cca jednou do týdne zopakovat a časem zmizí. Já jsem to svého času zanedbal a o Pistii jsem přišel. Měl jsem ho zamotaný i v Riccii a taky to tímto způsobem šlo - několikrát jsem to zopakoval a měl jsem pokoj.

P.S.: neřešil bych, jak se tam dostal, ale jak se ho zbavit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 21:36 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: File1980
Neboj nejsi sám i umně se objevila zničeho nic, jen jeto umně nevítaný host a tak ji vyhazuji furt dokola. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 21:31 Muž File1980 [53] Re: tramtra
Tak to je v tom případě záhada.Nechápu kde se tam vzal.Už víc jak půl roku jsem si nepřinesl odnikud novou rostlinu ani nic jiného,co bych do AQ vložil.Není to AQ z prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2018 21:26 Žena tramtra [3202] Re: File1980
To drobné je Okřehek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 21:24 Muž File1980 [53] – Množení pistie
Fotka k příspěvku Vždycky se mi množila odnožemi, až tento týden se mi rozmnožila stovkami malých rostlinek.Značí to něco?např.zvýšené NO3?Předem díky za informaci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2017 22:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Bacoun
2-3cm je nic, to jsou hodně krátké kořeny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 22:20 Bacoun Re: NHKG
Tato rostlina mi roste,dost se i množí.Na některých růžicích jsou kořeny cca.2-3 cm dlouhé.Dá se tato délka považovat už za dlouhou nebo střední?Nemám s touto rostlinou takové zkušenosti,tak se raději ptám.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2017 10:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sachlj
sachlj napsal: Hodně kořenů, hodně rozvětvených s hodně štětičkami vlásečnic kořenů = hodně živin ve vodě. Když pistia stagnuje tak nemá z čeho brát živiny.
Mám 3 akvária, stejná vodovodní voda. V akváriu, kde je NO3 10-20mg/l mají plovoučky poloviční kořeny proti tomu kde je NO3 jen těsně nad nulou. V akváriu, kde mám NO3 asi úplnou nulu, protože tam už víc jak měsíc nekrmím, pistii nemám, ale Limnobium (voďankovec)tam přežívá.
V obou akváriích kde mám i Pisti, Limnobium (voďankovec) roste výrazně lépe.

Takže mi to vychází:
Dost živin - stření kořeny
Málo živin - dlouhé kořeny
Žádné živiny - žádný růst

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 07:30 sachlj Re: quasimodo
Aktuálně jí taky teď sháním. Taky jsem jí měl několikrát, v jednom období to u mě vypadalo jak v té amazonii a pak najednou všechny se rozpadly a "odešli". Co si vzpomínám tak mě právě ten jejich růst a úhyn taky vyděsil. Já ji chci jako "vycucávače živin" zatím jsem do filtru hodil terarka.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 13:54 Muž quasimodo [368] Re: sachlj
Diky za odpovedi. Ja tohle tema nacal proto, ze mi pistie vytvari mohutny korenovy system, pritom listy ale nejsou nic moc. Periodicky se dostavuje obdobi, kdy se plovoucky rapidne rozrustaji, az pokryji komplet hladinu (pokud nenajdu nekoho, komu vcas pulku venovat). Pak najednou zacnou chradnout, na koncich listu napred zloutnout, pak plesnivet. Ja ty nemocne vysbiram, takze jich ve vysledku skoro tak dve tretiny vyhazim a zbytek se zase ozdravi a roste turbo stylem.
Krome pistie tam mam jeste spoustu ruzkatce a lemna minor prave proto, aby mi ziviny odcerpavaly - mam v tomhle akvarku (puvodne jen karantena, posleze porodnice pro moje prvni molly) ponekud prerybnino. Zivorodky se holt mnozi rady.
Merim papirkama, takze krajne nepresne, nicmene pokud na to spravne koukam, tak dusicnany mam skoro nemeritelne. Merim ale prakticky vyhradne navecer (rano na akvarko nemivam myslenky), tak me napadlo, ze treba ty dusicnany maji nejaky denni cyklus a ja po celodenni spokojene fontosynteze mam vodu vycistenou, ale v dlouhodobem prumeru to treba jsou pekne splasky a v tom by mi mohlo napovedet, ze plovoucky vytvari ty dukladne koreny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 10:48 sachlj Re: Aesculap
V jednom videu o amazonii ukazovali mrtvé rameno řeky kde stála voda, tam byly tak velké pistie že po nich místní kluci ze zábavy běhali. V té vodě mimo jiné žili i vodní prasata, býložravec, savec www.tyden.cz/…. Ten se nejen těmito mladými kytkami živil a do té vody kadil tak, že tam říkali, že vlastně těm kytkám pomáhá a ty kytky z té vody odčerpávají živiny co by tu vodu jinak otrávily protože se tam voda vymění jen v období velkých dešťů. Ty masožravky to mají trochu jinak, rostou v hodně kyselé půdě (saracenie a mucholapky) a tak musí jiným způsobem získávat živiny. Nicméně, když do bažiny zabloutí zblblá zvěř tak se v ní utopí anasytí ji tolik živinami, že by podle tvého názoru museli všechny bahenní kytky hned zahynout. Tykové nepky ty rostou většinou epyfiticky a kdo ví co se v té skulině ve stromě kde se uchytne semínko najde všechno k hnití, listy, mrtvý brouci. I ptáci kadí po stromech a kdo ví kolik howen se dostane na kořeny a listy nějaké tropické nepky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 08:57 Aesculap Re: sachlj
Souhlas.. Rostlina není blbec.. Na bohatých půdách (vodách) prosperuje a bere si maximum, které může.. Následně tvoří slušné potomstvo.. Jakmile se lokalita vyčerpá, často dojde k ústupu druhu (a nahrazení jiným..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 08:54 Aesculap Re: sachlj
Já se přece nehádám.. :) Jen potvrzuji, ale co je psáno, to již dnes není dáno.. Pokud nejsou k dispozici faktické údaje a měření, je to často jen kopírovaný text.. Bohužel mor internetu. Moje poznámka byla toliko a pouze myšlena tak, že by si ta rostlina nějaký systematický a odbornější výzkum nás zasloužila. Jak vidno z dalšího příspěvku: Pepan 14.12.2016 08:41, názory se mohou různit a jsme v procesu úvah..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 08:49 sachlj Re: Pepan
To by znamenalo, že když jahody, okurky, papriky, rajčata, dýně nepřihnojíš tak vlastně vytvoří co největší plody. nebo aspoň kytky s co největšími listy a kořenovým systémem. není tomu tak. Podívej se kde ta pistia roste v přírodě normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 08:47 sachlj Re: Aesculap
To jaký signalizátor vody je tahle kytka je tady na webu psáno několikrát a stačí se podívat na několik videí o amazonii kde to taky zdůrazňují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2016 08:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: quasimodo
Já si myslím že je to naopak. Ve vodách chudších na živiny potřebují kytky obsáhnout mnohem větší objem vody, aby se uživily a proto vytvářejí větší kořenový systém. Pokud je ve vodě živin přebytek, nic kytku nenutí dělat velký kořenový systém a s minimem kořenů získají dostatek živin. Analogicky je to i u jiných rostlin a nejenom u kořenového systému. Krásně je to třeba vidět u masožravých rostlin, kupříkladu rodu Sarracenia. Masožravky žijí na chudých půdách a lapáním hmyzu dotují příjem živin. Pokud Sarracenii nehnojíme, vytváří krásné láčky, aby si nalapala hmyz. Pokud ji pořádně přihnojíme, vytvoří ploché láčky, které slouží pouze k fotosyntéze, ale hmyz do nich lapit nejde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 08:28 Aesculap Re: sachlj
Zdravím vás, postřeh je logický, určitě by stál za nějakou práci menšího výzkumného rozsahu.. I když - u odborníků již tyto výzkumy třeba leží v šuplíku.. Já si dovolím poze doplnit o mé poznatky: Pistii jsem pěstoval kdysi v r. 1980, tenkrát rostla jako zběsilá ve 100 l společenské nádrži. Listy byly cca 5 - 8 cm dlouhé, masivní. Vypadalo to asi takto: rybicky.net/fotogalerie.php… Pak jsem je zkoušel v 90-tých letech, už to nebyla taková sláva. Naposledy jsem koupil v prodejně asi 3 ks, pod jiným názvem..:-/ Pochopitelně to byla Pistia, nicméně vypadala dost umořená. Rostliny v kulturách mohou trpět virózami apod.. Třeba ty populace jsou natolik trápeny viry, že se takto drží při životě silou vůle. Poslední várka (než se rozpadla) vypadala takto: rybicky.net/fotogalerie.php… a jen tu a tam se vyvinula silnější rostlina. Vodu jsem neměřil (škoda), ale jeden zásadní poznatek z valstních kultur mám - babelka nemá ráda cákání na listy, proudící hladinu ani v proudu "vlající" kořeny. Je to zkrátka klidný jogín... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 07:37 sachlj Re: vaaclav
Souhlas, hlavně ty sondy u těch levných stojí za..no za to cenu. Profi sondy co používají vodárny stojí tisíce a vydrží jen krátkou dobu. Když se se sondou neměří tak se MUSÍ skladovat ve stabilizačním roztoku jinak na vzduchu půjde hodně rychle s citlivostí jinam. proto ty profi přístroje mají sondy výměnné. Taky jsem jich už pár měl. Jo a nesmí se zapomínat na kalibraci. Bez ní to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2016 07:32 sachlj Re: quasimodo
Hodně kořenů, hodně rozvětvených s hodně štětičkami vlásečnic kořenů = hodně živin ve vodě. Když pistia stagnuje tak nemá z čeho brát živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 14:22 Muž quasimodo [368] – Delka korenu jako ukazatel NO3
Občas narazím na to, že délka kořenů plovouček pistia nebo lemna minor mohou sloužit jako orientační ukazatel obsahu dusičnanů. Ale nikde jsme se nedočetl, jestli dlouhé kořeny znamenají hodně nebo málo dusičnanů. Argumenty mě napadají na podporu obojího...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2016 23:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: NHKG
Fotka k příspěvku Problém s pistií jsem nakonec vyřešil elegantně - sehnal jsem si jiné rostliny.
Limnobium laevigatum (voďankovec vzplývavý) - pokud hnojím PMDD, pěkně a rychle roste. Pokud nehnojím, moc neroste a na starých listech se objevuje nekróza mezi žilkami
Salvinia molesta (nepukalka obtížná) - plevel, roste extrémně rychle bez ohledu na podmínky

Pistií mi zbylo pár kusů a vypadají viz foto. Ale kořeny už mají OK. Měřil jsem: NO3 je teď kolem 10mg/l, Ph7, vodivost kolem 400uS/cm. Ostatní parametry nevím.

Kdyby někoho napadlo, co té Pistii chybí, tak mi to prosím napište. Myslel jsem že to je dusíkem, ale podle internetu se dusík projevuje jinak. Sice už tu Pistii nepotřebuju pro dobro ryb, ale nerad se vzdávám. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2015 20:20 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Radši si kup kapky digitální za 600 není moc dobrý kup, měl jsem 3 a nic moc. Pak jsem koupil tohle www.tipa.eu/… a naprostá spokojenost. Do těch malých jsem jen kupoval baterie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 19:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RBSC
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Měřil jsem NO3 testem od Sery, test je už dost starý, ale snad měří dobře. Podle barevné stupnice mezi 25 a 50mg/l spíše k 50mg/l, takže kolem těch 40mg/l. Nic jiného momentálně nezměřím. Plánuju koupit pH test, ale zatím se rozhoduju jestli dát 350kč za obyčejný nebo 600Kč za digitální. Přikládám další fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 02:53 -
Fotka k příspěvku Moja Pistia v Malawi.Dávam ju skrmovať kámošovej korytnačke.Rastie maličká ale ako divá i pod sklom.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 01:12 RBSC Re: NHKG
40 mg/l tam je i nyní? (Jak staré je to měření?) To jsem tedy taky zvědavý, jestli to je jen kvůli poškození proudem - určitě z toho kytky nejsou nadšené, ale očekával bych jiné typy chloróz, nekróz(ale už jsem se tolikrát mýlil...). Možná by pomohlo mírné zvýšení molybdenu, fosforu, ale to až případně jako záložní pokus. Díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 23:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RBSC
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku OK, dneska jsem na to zapomněl. NO3 jsem měl pořád cca 40 až 50mg/l a pochybuju, že by těch pár rostlinek na hladině to nějak snížilo. O víkendu jsem si trochu hrál s rozstřikovací rampou a trochu jsem snížil proud vody v akváriu. Taky jsem hadičkou rozdělil hladinu, aby Pistie byly jen na třetině plochy akvária nejdále od filtru. Za ty 2 dny kousky nejdál od filtru vypustily pěkné kořeny, takže hlavní problém bude podle mě s tím proudem.
Bohužel vzhledem k osádce potřebuju silné vzduchování a docela výkonný filtr na mechanickou filtraci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2015 23:28 RBSC Re: NHKG
Ad řapíky: Všechny kousky s černající nervaturou bych přesunul do nějaké další karantény.
Pokud bys něco fotil, vyfoť ideálně jak nejvíce postihnuté kusy, tak ty v počáteční fázi(pokud tam nějaké jsou), u kořenů především špičky - ať je tu případně nějaké ilustrační foto.

Limnobiu se tam dařit bez dusíku příliš nebude, ledaže bys redukoval značně počet rostlin na několik málo kusů. Eventuálně upravil hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 23:20 - Re: NHKG
Červená(resp.čierna) riasa - silné prúdenie,nedostatok CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 22:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RBSC
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Stav kořenů je žalostný a to jsem včera 3/4 rostlin vyhodil a snažil jsem se nechat jen ty nejlepší. Kořeny pokrývá černá řasa/sinice. Docela problém bude i proud z filtru (1000l/h). Mám sice improvizovanou rozstřikovací rampu, ale i tak tam proud je.
Řapíky se mi nepodařilo nafotit, kořeny jen mizerně. Pokud nezapomenu, zítra dodám lepší fotky.
Limnobium mi zatím v kelímku roste hodně rychle. Pokud se mu bude dařit i ve velkém akváriu, tak se pistií zbavím. Stejně jsem někde četl, že Pistia není původní rostlina z Amazonky, ale byla tam kdysi zavlečena člověkem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 21:24 RBSC Re: NHKG
Mohl bys pro nás prosím nafotit ještě řapíky, a kořeny?
Nějaká měření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 14:49 - Re: NHKG
Mne pistia rastie i v Malawi časti pod sklom,akurát tiež mám kopec drobných rasliniek.Kedže Malawky veľa pojedia a samozrejme našpinia je zrejme prečo sa tam drží.
Nemá rada silnejšie prúdenie na korene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2015 12:33 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Limnobilum ti může růst o dost lépe pokud máš dost NO3 než Pistie, aspoň u mě to tak je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 12:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Žádné NO3 přidávat nebudu! Pistie tam mám právě proto, aby odstraňovaly NO3! S odnožemi to zkusím, líbilo by se mi méně větších rostlinek. Ještě uvažuju o difuzoru, protože v části akvária je docela proud. A mám koupené Limnobium, pokud se mu bude dařit líp, tak se Pistie zbavím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 11:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Neustálé tvoření odnoží rostlinu vysiluje takže je to chce odstraňovat. KNO3 přidávej taky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 11:46 R Muž romant [27982] Re: NHKG
Přidej i to NO3, to je u pistie základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 11:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: NHKG
Fotka k příspěvku Tak stále se s Pistií trápím. Zakrytí Pistií byla kravina, začaly uhnívat konce listů. RBSC měl pravdu, takže děkuji za radu. Akorát jsem ****, že jsem se jí neřídil a musel na to přijít sám.
Začal jsem hnojit PMDD bez NO3 a růst je mnohem lepší. Nové listy už nežloutnou, ale zato žloutnou staré mezi žilkami viz foto. V karanténní nádrži kde mám Pistií méně tento problém není.
Podezřívám nadbytek/nedostatek nějakého prvku, protože hnojím hodně náhodně a netuším kolik dávkovat PMDD když v akváriu jsou 2 skomírající Echinodory a půlka hladiny je pokrytá těmi Pistiemi, jinak je bez rostlin. Případně ještě může být špatné Ph vody. Plánuju koupit Ph test.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7684x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3798-pistia-stratiotes-pestovani-problem