Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristiky v Praze

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvaristiky v Praze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 18:05 FPS
ten seznam co je tady pomalu procházím, ale je tam jen málo aktuálních informaci, a dle surpanblogu jsou v Praze jen dvě akvaristiky, což je hloupost, ale děkuji za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2023 09:49 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: FPS
Ahoj,

tady na stránkách je seznam akvaristik a chovatelů (nejen v Praze): rybicky.net/obchody/kraj/praha Netuším, nakolik je to aktuální, ale pro prvotní orientaci by to možná šlo použít.

Další seznam je třeba tu: surpanblog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2023 15:47 FPS
Ing. Jiří Vařečka - Chovatelské potřeby a akvaristika, Vršovická 791/87, Praha 10 - Vršovice
objevil jsem akvaristiku kde mají slušný výběr akvarijních rybiček, sice je to malí krám a je hodně našlapaný, ale většina věci co tam je, je pro akvaristy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2023 15:41 FPS Re: Silurian
"Zoo ve dvoře (Arbesovo náměstí)"
bohužel jen pár akvárii s rybičkami, a v dost špatném stavu, tady bych si raději nic nekoupil, celkově toho pro akvaristy moc nemají, cca 5% prodejny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2023 20:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: CharlieCharli
- sice to není Praha, ale zase to není tak daleko, Kladno
- www.aqa.cz/…
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2023 19:53 CharlieCharli – Čtverzubci
Nevíte někdo kde v Praze by se dal sehnat čtverzubec zelený? Na burzách v Horních Počernicích ani na Pankraci je neměli, stejně jako v Zoo Braník.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 19:39 Muž RAP [1555] Re: FPS
To jste mne špatně pochopil. Samozřejmně rybičky má každá akvaristika včetně petcenter apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 18:40 Muž RAP [1555] Re: Silurian
Obě dvě ještě fungují, ale dlouho jsem v nich nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2023 17:42 Muž Jar-oslaw [680] – Mořská akvaristika
Ta snad ještě je v Urugyajsky kousek za náměstím míru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2023 17:18 Muž Habbakuck [34] Re: FPS
FPS napsal: takže pouze burza Pankrác, zoobranik a akvaristika Karel Höfer mají sladkovodní akvarijní rybičky?
Sorry, ale tohle je taková pitomost, že na to nemůžu nereagovat.
"Sladkovodní akvarijní rybičky" bude mít nejen v Praze 99 % všeho, co se akvaristikou nazývá, ale i každý druhý generický zverimex a pár čínských restaurací. Stovku nedávám jen pro případ, že by existovala akvaristika specializovaná na kytky nebo ryby mořské, v Praze by takový koncept možná přežít mohl.
Jestli hledáš něco specifického (což pojem "sladkovodní rybičky, nejlépe ňáké cichlidy" není), tak napiš co konkrétně, to se spíš někdo ozve (a patrně tě opět odkáže na celkem bezkonkurenční Vivárium Mělník, které dělá i rozvoz). A každopádně doporučuju již zmíněnou burzu na Pankráci, kam jezdí chovatelé, kteří toho mají doma víc jak leckterá zoo, tak bych se divil, kdyby tě nedokázali nasměrovat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 16:57 Žena Silurian [80] Re: FPS
Už pár let v Praze nebydlím, ale chodívala jsem koukat do Zoo ve dvoře (Arbesovo náměstí) a do malé akvaristiky u Vítězného náměstí (za KFC směrem k divadlu Semafor), třeba by to i dneska stálo za návštěvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 13:58 Muž Sha [500] Re: FPS
Ještě mají rybky v Juwelakvarium, třeba by vám mohli pomoci s nějakou tou raritkou.
www.juwelakvarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 13:27 FPS Re: klm007
takže pouze burza Pankrác, zoobranik a akvaristika Karel Höfer mají sladkovodní akvarijní rybičky? to je tedy dost velká bída, jsem se vrátil po cca 25 letech k akvarijním rybičkám, a vůbec se to nedá srovnat s tím co bylo plno akvaristik s rybičkami v 80 a 90 letech, škoda, je to velký úpadek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 17:48 Muž klm007 [114] Re: FPS
Burza Pankrác
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2023 20:06 Muž RAP [1555] Re: FPS
Já můžu doporučit Vivárium Mělník. Pokud nemají požadovaný druh, jsou schopni ho sehnat nebo alespoň poradí.
www.vivarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2023 18:40 FPS
doporučte akvaristiku kde mají velký výběr sladkovodních rybiček, nejlépe ňáké cichlidky, zatím jsem objevil pouze zoobranik a akvaristika Karel Höfer, jinak vůbec nemají žádné rybičky, a nebe mají par klasických druhů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2023 09:32 Muž Redsnake [52] Re: Sha
Díky, psal jsem již dříve. Zkusím počkat jestli se dočkám odpovědi nebo holt počkám na burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2023 09:20 Muž Sha [500] Re: Redsnake
Zkuste napsat přímo panu Šedivému na gmail.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2023 08:46 Muž Redsnake [52] – Akvárium HOBBY ZOO - J+M
Ahoj,

nevíte jestli ještě funguje akvaristika Akvárium HOBBY ZOO - J+M?
www.dajanapet.cz/…

Stránky jsou zřejmě již odpojené, dle google maps tam snad něco stále sídlí, ale podle obrázku z google maps to chápu že mají otevřeno jen ve čtvrtek(?) a jidne po netu se ukazuje otevírací doba od 15-19...

Tak kdyby náhodou někdo znal, věděl...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 10:17 Muž Tophamster [1] Re: A.K.
Zrovna ryby jsem tam nikdy nekupoval, ani jich moc nemají, to spíš krevetky a šneky. Ale jsem spokojený s rostlinami a spoustou techniky a dekorací. A prodavač si mě nevšímá, ale to mi vyhovuje :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 12:12 Žena drvi [2894] Re: A.K.
Mohu potvrdit, že s Juwelem mám jen ty nejlepší zkušenosti, zejména proto, že mívají nejlevnější techniku v Praze. A teď, co rozšířili a zrenovovali prodejnu a pořídili tu super skříň na kytky, to fakt nemá chybu. Teda, ryb moc na výběr nemají, to je fakt, ale co, nikdo není dokonalý ;-)
Profiplants mi zas tak špatný nepřipadal, ale asi je to na tom, jak se člověk kdy do návštěvy trefí. Za mě tam vždycky měli luxusní rostliny. Ale mohlo se to změnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 22:07 Žena A.K. [17] Re: Tophamster
Tak jsem dnes navštívila profiplants a odnesla si velmi špatný dojem. Spousta ryb v různých akváriích plesnivá, sem tam mrtvola, akvária zařasené že ryby nebylo malém videt, kytky plne řas a šneku, prodavač neochotný... Moc profi to teda nepusobilo. Dřív jsem si u nich objednávala prez e shop. Už to nikdy neudělám. Lépe vypadali nádrže i v pet centru. Nakonec jsem nakoupila v Juwelu. Prodejna je nádherná, ryby vypadaly zdravě a akvária udržovaně. Sehnali jsme vše co jsme potřebovali a prodavač nám ještě pomohl naložit nákup do auta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 16:20 Muž Tophamster [1] – Profiplants
Já často chodím do www.profiplants.cz. Jsou specializovaný na akvaristiku, velká výhoda je, že mají otevřeno i o víkendu. A mají spoustu rostlin "In vitro".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2018 15:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Milan
Byl jsem v neděli na burze Pankrác.a jenom za vstup chtěli 100 Kč.
To je zvláštní, kolega tam byl nedávno také a za přednostní vstup (tedy ten nejdražší) dával 60 Kč.
Pak to bylo myslím za 50 a na závěr ještě levněji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2018 15:39 Muž dudak [1885] Re: Milan
levněji než na burze rostliny nekoupíte, když přijdete na akvaristický sraz, dostanete od ostatních akvaristů rostliny zdarma. Nejbližší termín je 8.11. rybicky.net/akce/2371
Také se zde objevují často rostliny zdarma na fóru v tomto tématu rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku , ale je potřeba být zaregistrován, abyste mohl jednotlivým lidem odpovídat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 15:34 Milan – akvarijní rostlinky
Jsem duchodce a rád bych si doma pořídil akvárium.Poradí mi někdo,kde bych koupil levnější rostlinky Byl jsem v neděli na burze Pankrác.a jenom za vstup chtěli 100 Kč.Jinak bylo vše pro mě dost drahé.Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 22:32 Muž Magic [879] - RostlinyRe: karoka
Včera shareovalo ZOO Braník, že přišly kytky a "je jich tu v 600 litrech hromada".

Jen fyi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:18 Muž Matesak [1] Re: karoka
Nene, nějak mi uniklo, že mají kamennou prodejnu a to ještě pomalu při cestě z práce. Děkuju za radu/tip!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:03 R Muž ctibum [6921] Re: karoka
Zkus Hornbach. Ryby bych tam nebral (snad kromě Chuchle), ale rostliny vypadají dobře, i sortimentem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:02 karoka Re: Matesak
Mmm, tak Branik jsem mela jako zalohu na zitra. Tak nic. Zkusil jsi profiplants na 5.kvetna? Limnophila nebyla, ale kytky maji... Ale netusim Tve pozadavky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 20:50 karoka Re: vaaclav
To mi prave nevyjde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 19:56 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: karoka
Když vydržíš do 6 září což je sraz tak tam je většinou spousta rostlin k mání a zadarmo. rybicky.net/akce/2336 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 19:53 Muž Matesak [1] Re: karoka
Ahoj, moc Tě nepotěším.
Já byl ve středu v ZOO Braník a taky přebráno (a shodou okolností dnes ve Vivariu na Mělníku - kde nebylo opravdu NIC - z rostlin).

Už jsem na tohle rezignoval a nakupuji u p. Rataje nebo na rostlitnna-akvaria.cz - kde to opravdu funguje. A věř mi, že poslední dva měsíce to hodně sleduju :).

Přeju Ti hodně štěstí, ať něco najdeš (a když jo, budu rád za info - kde?!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 18:52 karoka – Kde v Praze pro kytky
Zdravim, mate nekdo aktualni info, kde v Praze pro kytky ted o vikendu idealne ;-) Byla jsem ve Vivariu Melnik, ale jsou hoodne probrani a dalsi budou nejdrive ve stredu. Potrebovala bych aspon doplnit limnophilu a rotalu. Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2017 09:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: travi
-co tady, možná to stihnete ještě dnes, nebo teda příští týden
- rybicky.net/akce/2032
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 09:06 R Muž afc1886 [14685] Re: travi
Co se zajít podívat do ZOO Braník. www.zoobranik.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 08:59 travi – Poraďte prosím
Máte prosím někdo zkušenosti kde je v Praze slušná Akvaristika? Perfektní byla ve Vysočanech, ale bohužel už neexistuje. Před měsícem jsem objevila v Ládví, ale bohužel mi všechny zakoupené rybičky do 14 dnů pochcípaly!Byly to normální živorodky. Akvárium a moje jiné rybičky byly do té doby naprosto OK. Děkuji moc za vaši radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2017 13:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: pičoun
Asi si ho tam akvarísté špatně pěstovali. Ono nikoho nebaví nosit do kšeftu, co tě má živit, peníze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 09:45 pičoun
pán v ostrovské ulici to bohužel zabalil, byl jsem tam jednou a ted v lednu 2017 je tam jiný obchod :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 17:36 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – akvaburza Pankrác
Dobrý den,
znáte někoho kdo chodí na Pankrác v neděli a máte s ním dobré zkušenosti?chtěl bych cca 30ks neonek. nebo je lepší zajít do zoo-braník?

Předem dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2015 15:45 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Malapa
"Na Hroudě" patří k těm lepším akvaristikám, pod to se podepíšu. Slušný výběr, někdy ale také nic moc (což není kritika, pouze konstatování). Ale musí se dávat pozor, jak ty ryby vypadají. Také jsem a ty roky u nich viděla dost nemocných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   27.10.2015 23:42 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Malapa
Tak to nevím, za roky dozadu nepamatuju problémy.
Já to tu mám kousek, a že se nerad pletu lidem do kšeftu, tak jsem je za ty roky několikrát upozornil, že prodávají ryby z akvárek plný krupice. Jak naznačuje RAP, hodně se tu točil personál. Akvaristika roky vypadala, že je ve výstavbě. Ale třeba se to změnilo, už tam skoro nechodím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 22:36 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: RAP
Tak to nevím, za roky dozadu nepamatuju problémy. A vždy výběr z velkého počtu ryb. Krásné mečovky, ruzné varianty, terčovce tam prodávali hned po revoluci. I tlamovce tam výždy nějaké mají... Za mě adep na nejlepší akvaristiku v Praze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.10.2015 22:27 RAP Re: dudak
No, s kvalitou to tam bylo jak na houpačce. Teď je naštěstí zase nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 17:53 Muž dudak [1885] Re: Malapa
Můžu jen potvrdit, ta patří k těm lepším v Praze palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2015 17:13 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: NHKG
To nikdo nezná "Gutovku" pana Hőfera? Vždyť ta je na stejném místě snad deítky let. Za mě pokud není nejlepší, tak určitě patří mezi TOP akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 04:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
Ale no tak nic nebrat... ono je to trochu složitější... firmy jsou skutečně v jednom hnízdě a mají spolu hodně společného, to je pravda. Ale ne vždy se vším jako u vašich hřebenáčů je v samém důsledku vina firma. Mnohdy ryby objednané od chovatelů na pohlaví přijdou od chovatele jak mu to pod ruku přišlo, ale popsané dle požadavků. Nevím o jaké hřebenáče šlo, ale v případě některých ryb v pytlíku se pohlaví dá těžko kontrolovat, protože jsou ryby v úlekovém zbarvení. Sám mám tyhle "pohlavní objednávky" hrozně nerad, protože když prostě vrazíte síť do hejna ryb, tak se vám to loví na páry docela dost blbě.
V případě těch bichirů, pokud se podaří senegalce objednat, tak to senegalci budou... ;-) ale osobně si myslím, že pražské velkoobchody vozí teď bichiry málo, bo o ně je na obchodech celkem malý zájem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 23:01 Muž Shimamoto [492] Re: NHKG
Dík. Takže radši osobní odběr. U bichirů senegalských to s pohlavím je jen na prozřetelnosti, takže snad poznají aspoň ten druh - pokud ty ryby neseženu jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2015 22:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Shimamoto
Aquarium.cz to má přímo na svých stránkách:
Osobní odběr:
po předchozím potvrzení na adrese: Podmoráňská ulice 799, 252 64 Velké Přílepy (Praha-západ)
pondělí 14 - 18 hodin
tel.: 724 866 725 (denně mezi 10.00 a 20.00 hod)

Každopádně z Aquarium.cz kurýrem nic nebrat. Chtěl jsem samce a 2 samičky Hřebenáče, rozdíly jsou obrovské, nejde nepoznat. A poslali mi to opačně a jako bonus email s tím, kdy přijde balík a fakturou poslali až po mé urgenci v době, kdy jsem ryby měl doma. A nejsem sám, kdo s nimi měl problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 22:29 Muž Shimamoto [492]
Zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi Petra-aqua a Aquarium.cz. O kus níže se píše, že to snad je to samé, ale stránky mají obě jiné. Trochu mi to připadá, že ta Petra je spíš zaměřená na velkoobchod, ale výslovně to uvedeno není. Tak jak to tedy je? Také by mě zajímalo, zda je u těchto firem (nebo této firmy:-D) možné si dojít pro těch několik objednaných rybek přímo na provozovnu - k zasílání Kurýrem ČD nemám už důvěru:-(

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 27314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/376-akvaristiky-v-praze