Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace tapety za akvárium

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Instalace tapety za akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 18:42 Žena @ sivon [1560] - PlžiRe: rybickar
Jak již podotkl Horác, není náhodou problém v tom, že izolepa je pod vodou? Může pod ní vzlínat voda a dostat se i za tapetu. Navíc si nějak nedovedu představit, jak dlouho bude izolepa pod vodou držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2017 10:45 Muž @ Horác [3568] Re: rybickar
1) Ten olej ... to je zvěrstvo ... (Proč se s něčím takovým matlat, když jsou dnes naprosto běžně dostupné samolepící tapety?) ...
2) Izolepu do vody ... no nevím ... asi bych se bál vzlínání vody ... (tím spíš, když jsi psal, že kvůli té mastnotě moc nedrží) ...
3) Není to na věky - samolepící folie jde zase normálně odlepit (přelepoval jsem akvárko, které jsem /neúspěšně/ zkusil lepit na sucho a šlo to normálně dolů) (i bez fénu) ...
4) Ano, samolepící fólie jsou voděodolné (nevím, esli úplně všechny - já mám zkušenost akorát s d-c-fix)
5) Pokud jsi použil nějaký obyč kuchyňský olej ... měl by na odmaštění stačit obyč Jar ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.11.2017 18:02 Muž @ Tojsouvěci [671] - Kytky s čudlamaRe: rybickar
youtu.be/… youtu.be/… při lepení na akvo zvolit o trošku větší rozměr tapety a po zavadnutí oříznout podle hrany skla lámacím nožem,případné šedé mapy do pár dnů zmizí,samolepící tapetu lze i po několika letech odstranit náhřátím fénem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 15:01 Muž @ rybickar [3] - Společenské nádržeRe: Tudy, ctibum
o zkažení oleje jsem fakt nepřemýšlel;)... počítal jsem s tím, že se kazit nebude, když se doporučuje...

I Horác: www.horacovoakvarium.cz/… píše o olejové metodě a oblepení izolepou, která má zabránit vysychání oleje... Nicméně píše, že má tato metoda i své odpůrce...

Opravdu na těch skvrnách nepoznáte oč jde?...

Nechce se mi, ale asi to fakt bude vyžadovat tu samolepicí folii + vodu?... a to už ale asi bude na věky? Čili, co nalepím, už neodlepím?... Zatím je akva, tam, kde je ale při stěhování může v budoucnu dostat nové místo, kde se tapeta ze všech 3 stran hodit nebude,...

PS: Po aplikaci samolep. černé folie a vytlačení bublin, to lze hned dát na místo a napustit a bude to ok, nebo musím nalepit, vytlačit, napustit a čekat na bublinky?... Nedá se to případně urychlit, třeba fénem? :-D Díky za rady...

PS2: Klasická izolepa při lepení olejem chycené folie na mastným pěkně blbě drží! Fakt nedoporučuji.

PS3: V případě, že to budu teda předělávat ( hmm ), čím to důkladně odmastit od toho oleje?... napadá mě jen JAR nebo něco na bázi ředidla?... Díky.

A mimochodem... Je ta samolepicí folie odolná vodě, občas se na ni může zezadu dostat, tak proto. Případně se nebojte odkazu přímo do nějakého e_shopu. Díky;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2017 09:13 Žena @ Eillen [39] Re: ctibum
Ehm, já bych spíš řekla namáčet (nebo rosit), než močit. Ono by se to dalo pochopit i trochu jinak stydim

Nejlepší je na to takový ten rozprašovač na kytky. Když jsme samolepkama zlepšovali vzhled staré kuchyně, tak se s tím pak dalo docela dlouho vyhrát - což se docela hodilo, protože se tam lovil každý milimetr, aby to bylo "dokonalé".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2017 09:05 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: Tudy
Přesně, jak říká vedoucí. I když je samolepící, tak močit. Jde s ní po instalaci krásně manipulovat. Já ji sám dával na 200, ve svislé poloze akvárko, já i tapeta a uplně v pohodě... ;-) Dokonce šel i odstranit kočičí chlup, který jsem potom našel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2017 08:48 R Muž @ romant [25288] Re: Tudy
A přesně tuhle tapetu jak uvídíš lepím způsobem jak jsem popsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 08:44 Muž @ Tudy [254] - ryby Amazonie – samolepicí tapeta
Nepoužil jsem ani vodu, ani olej. V papírnictví jsem koupil černou samolepicí fólií, která má na jedné straně lepidlo a papír s vytištěnou centimetrovou mřížkou. Sám bych to ale nezvládnul nalepit bez chyb, ve dvou se to dělá mnohem lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 08:41 Žena @ petulinakk [1904] Re: romant
A právě proto jsem jako pozadí použila černý balicí papír, která je přichycený na několika málo místech izolepou... vůbec není poznat že nepřiléhá těsně, a pokud se mi znelíbí tak odinstaluju během pár vteřin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.11.2017 08:35 R Muž @ romant [25288] Re: Jarry
Jj, to jsou ty důvody proč si to pozadí do akvária dáváme, aby nebylo vidět. :) :-D pivo
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 08:32 Muž @ Jarry [275] Re: romant
Mokřil jsem hodně, bylo to opravdu lepší. Dneska už je to skoro souvislá černá, i když po nasazení olšových šištiček a listu mandlovníku pozadí pomalu přestává být vidět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2017 23:26 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: rybickar
Nenaolejujete-li pistole...
Proč olej? Já se všude dočetl že voda s trochou jaru. To mi dává smysl, voda vyschne. Ale olej? Nebude se spíš "kazit"?
25.07.2016 jsem tu popisoval "svůj" postup se samolepící tapetou. Průběh opačný. Nejdřív fuj, do týdne huj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 23:14 Muž @ rybickar [3] - Společenské nádrže – Naolejovaná přilepená tapeta zlobí...
Fotka k příspěvku Zdravím. Nevím, jestli jsem vše udělal dobře. Do napuštění akva to tak vypadalo... Ale teď se dějí věci;)... Viz příloha. nevím, zda to uvidíte, můj foťák to moc dobře nebere...

Chtěl jsem černou tapetu na pozadí, lepenou zvenčí. Potřel jsem ji rostlinným olejem, přilepil na očištěné sklo, nábytkovou podložkou vytlačil bubliny. Kontroloval jsem to na světle. šlo krásně vidět, jak bubliny utíkají pryč... Pak jsem obyč izolepou chytil tapetu ze všech čtyř stran. U horního okraje akvaria jsem přelepil izolepou tapetu směrem do akvaria, aby za ni nezatékalo. izolepa je částečně pod hladinou.

Z ničeho nic, začalo pár dní, co je akva v provozu pozadí jaksi měnit vzhled. Jakoby cosi stékalo, nebo vzlínalo vertikálně. Vypadá to jako tmavší odstíny šedé... Mám tam bohužel mizerný přístup, ale zkoušel jsem na tapetu zezadu tlačit, vyhlazovat... skvrny se ani nehnou, voda se mi zdá, že to není, neprotéká to,... prostě jsou to různé odstíny a jakoby steklé fleky... Nemáte s tím někdo zkušenost, co by to mohlo být? Zmizí to, nebo budu muset celé akva vypustit, vytáhnout ho z výklenku, odlepit tapetu a znovu přilepit?! :-(

Začíná to vypadat hůř a hůř, a pokud bych musel tapetu měnit, tak radši teď, než později... Co je podle vás sázka na jistotu a jednoduché řešení, co se Černé tapety týče? Díky

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2017 16:30 R Muž @ romant [25288] Re: Jarry
Mám tu zkušenost, že čím je to mokřejší, tím lepší, Používám k vytlačení přebytečný vody nějakou špachtli, nebo platební kartu, bubliny se nedělají a když, tak je takto roztlačím a přebytečnou tekutinu vyženu až k hranám kde odteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 08:45 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: Jarry
Já tam neměl ani jednu. Než to vyschlo úplně... :) Ale to, že jsem střevo já neznamená, že i ty... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 08:39 Muž @ Jarry [275] Re: ctibum
Už to černá, stahoval jsem to velkou plastovou lištou, bublinky bych si snad všiml :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 20:33 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: Jarry
No mě to zmizelo ve všech případech, kdy jsem to dvakrát instaloval :) No ale počkal bych, kdybys třeba potřeboval propíchat bublinky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 19:44 Muž @ Jarry [275] Re: ctibum
Před chvilkou jsem nalepil přes vodu fólii a mám tam přesně to samý, šedivý šmouhy atd. Tak doufám, že to zmizí, protože až akvárium napustím, tak už se k tomu nedostanu. A čekat týden na výsledek se mi moc nechce:-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 15:22 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: eliska
Je vidět jen černá a nic než černá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 14:55 Žena @ eliska [0] Re: ctibum
a to lepidlo pak není vidět? chtěla bych hodně nenápadnou sytou černou, jen aby neprosvítala zeď mezi rostlinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 14:19 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: eliska
Loni jsem tu psal svoji zkušenost s lepením samolepící tapety:
SAMOLEPÍCÍ tapeta (koupená ve Sklorexu) v rozprašovači voda s pár kapkami Jaru. Sklo jsem odmastil, pečlivě "odprašnil" a postříkal, tapetu jsem kompletně odlepil (toho jsem se dost bál, ale tapeta krásně spolupracovala a neměla tendenci se slepovat) postříkal, přiložil, vyrovnal. Času bylo dost, voda nezasychala rychle a hýbat tapetou šlo lehce. Dokonce šlo v průběhu po nalepení odstranit kočičí chlup. Stačilo znovu stříknout a pokračovat. Vodu jsem vytlačil houbičkou na nádobí. Hned po nalepení to nevypadalo špatně.
Druhý den pozadí bylo světlešedomodré, po černé ani stopa, všude šmouhy a bublinky. Docela se mi to i líbilo. Po týdnu krásně černé, beze šmouh, jen pár bublinek, které propíchám špendlíkem. Bál jsem se toho po předchozí nedobré zkušenosti s nesamolepící tapetou u jiného aq a plánoval černý Balakryl nebo silikon, ale nakonec výsledek nad očekávání dobrý...

Ta tapeta je černá z obou stran, takže po nalepení budeš mít vnitřní stranu akvárka černou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 14:09 Žena @ eliska [0]
Ahoj, chci černé pozadí. Jaký postup je nejjednoduší pro úplné nemehlo? Aby to pak hezky vypadalo. Natřít nebo tapeta? Moc nechápu princip samolepící tapety, když dám tapetu zvenku, tak mám pak obraz či barvu z vnější strany? K čemu to je? smich

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 04:44 Muž @ MartyK [1] – Poster Fix Gel
Přidám vlastní zkušenost s instalací pozadí pomocí přípravku Poster Fix od Juwelu.
Podle návodu gel rozetřen po skle (přiměřené množství) a přiložena tapeta, uhlazeno a vytlačen přebytek gelu. Po dvou dnech znovu vytlačeny bubliny a třetí den ani bublinka. hop
Jen doporučuji předem tapetu rozložit, konce se rády rolují a odlepují od hrany akvárka. :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 18:37 Roman – Tapeta
Prosím o radu,instaloval jsem modrou tapetu a po napuštění akvária vodou je tmavě zelená až téměř černá.Nemůže to být nějaký optický klam?Akvárium má 1cm sklo.děkuji za rady.Roman

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 16:32 Muž @ prasan [2478] Re: Jirka
30 ml lepidlá zodpovedá tapete o ploche cca 0,6 m2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 16:28 Jirka – Poster Fix Gel 30ml
Zdravím, nevíte náhodou, jestli vystačí tato lahvička na plochu 80x40 cm?
Díky.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 17:16 Muž @ Kuca [43] - CichlidyRe: Hanibal
Stejnou práci jako Poster fix odvede i silikonový olej ve spreji a ještě zbude doma na panty :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 14:43 Robin Hudeček - Cichlidy – oboustranná lepící páska
Na tento druh lepení bych nejvíce doporučil oboustrannou lepící pásku. je to asi nejvíc jednoduché a praktické řešení. Tady: www.mojeobaly.cz/… je například najdete v několika různých šířkách. Nic co by bylo více praktické asi nevymyslíte.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 20:36 Hanibal - Cichlidy
Dnes jsem aplikoval pozadí (tapeu) za akvárium. Použil jsem k instalaci Poster Fix (gel) od firmy Juwel.

www.superzoo.cz/…

Návod k použití:
1. Otočte tapetu námětem nahoru
2. Pomocí rukou nebo papírových ubrousků, pokryjte celý povrch výrobkem Poster Fix.
3. Připevněte tapetu na zadní stranu akvária.
4. Odstraňte bubliny pomocí papírové nebo plastové karty

Tapeta se pěkně přisaje. Pozor jen na možství aplikovaného gelu, aby jste si ho pak zbytečně z podtapety nevytlačili honěním bublin.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 09:35 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: ctibum
Ještě doplním, že to je podle návodu MarcelaG, který níže linkoval Horác a citoval afc1886.
Aby to nevypadalo, že tu prezentuju svůj vynález... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 08:50 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: Horác
Třeba doma v obýváku, když není nikdo doma... :)
Já kropil celkem hodně. A příště nebudu lenoch a dojdu si do auta pro škrabku s gumovým proužkem, asi by bylo bublin ještě míň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 08:46 Muž @ Horác [3568] Re: ctibum
Taky s tím zrovna blbnu :o) ... řekl bych, že čím více vody, tím lépe (tím méně bublinek). (Takže je to dobré dělat někde, kde nevadí, že při tom bude trochu mokro :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2016 08:26 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit... – samolepící tapeta
Připojím svojí zkušenost.
SAMOLEPÍCÍ tapeta (koupená ve Sklorexu) v rozprašovači voda s pár kapkami Jaru. Sklo jsem odmastil, pečlivě "odprašnil" a postříkal, tapetu jsem kompletně odlepil (toho jsem se dost bál, ale tapeta krásně spolupracovala a neměla tendenci se slepovat) postříkal, přiložil, vyrovnal. Času bylo dost, voda nezasychala rychle a hýbat tapetou šlo lehce. Dokonce šlo v průběhu po nalepení odstranit kočičí chlup. Stačilo znovu stříknout a pokračovat.
Vodu jsem vytlačil houbičkou na nádobí.
Hned po nalepení to nevypadalo špatně.
Druhý den pozadí bylo světlešedomodré, po černé ani stopa, všude šmouhy a bublinky. Docela se mi to i líbilo :)
Po týdnu krásně černé, beze šmouh, jen pár bublinek, které propíchám špendlíkem.
Bál jsem se toho po předchozí nedobré zkušenosti s nesamolepící tapetou u jiného aq a plánoval černý Balakryl nebo silikon, ale nakonec výsledek nad očekávání dobrý...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2016 12:13 Muž @ Slaviak [16] Re: sivon
Prilepil som tu tapetu tym juwel lepidlom... Prvotny efekt? Katastrofalny. Tak nechal som ju tak ako bola... Po dvich dnoch kazda jedna bublinka sama zmizla. Takze som prisiel na to ze to lepidlo tym ako prilinalo na to sklo bublinky same vytlacilo von. Ostalitake 3 male ktore sim spendlikom prepichol. Terajsi efekt je uzasny. Takze mam o skusenost viac :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 21:19 Žena @ sivon [1560] - PlžiRe: Xlienka
Měla jsem obyčejnou lesklou tapetu, kterou jsem jen velmi mírně naolejovala (a lepila za chodu !), za akváriem tři roky zcela bez bublinek a bez přilepení okrajů izolepou. Myslím, že kdybych nechtěla měnit pozadí, ještě nějakou dobu by tam vydržela. Je ji třeba na čas smotat obráceně, oba povrchy dokonale očistit a hlavně velmi pečlivě a pomalu přilepovat s neustálým vyháněním bublinek. Druhé ruce se při tom moc hodí.

Re: Slaviak

Mám obavy, že tapeta, na kterou jsi již použil vše možné a několikrát ji přelepoval, nepůjde již umýt a bude trochu pomuchlaná - nebude zcela hladká a už držet nebude. Oleje musí být opravdu velmi málo, jde jen o film, který umožní přilnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 12:30 Muž @ Slaviak [16] Re: Xlienka
Takto uchytene tapety izolepou je uolne na nic. Kedze to zrobi efektt tak na 30% zo 100. Je to uplny rozdiel nalepena nejakym olejovym lepom,alebo tiu jarovou vodou co bude mat krasny efekt,ale u mna to trvalo dva tyzdne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2016 05:26 Žena @ Xlienka [236] - AmerikaRe: RobertB
Každý nemá tolik místa za aqua aby vyměnil pozadí za chodu. Po tom oleji to bude chtít pořádně umýt a když máš tak 2-3cm za aqua tak je to dost problém.
Jinak samolepicí stojí tak nějak stejně, když máš menší aqua tak ve zbytcích klidně i méně.
Případně ta izolepa, ale chce to pořádně uchytit nahoře ať neřeší záteky mezi tapetou a aqua.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 20:04 Muž @ RobertB [2] Re: Xlienka
Tak to se da za 100,- koupit nove ;-) kdyz to vydrzi tak dlouho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 16:34 Žena @ Xlienka [236] - AmerikaRe: RobertB
to si řeknem tak za rok až dva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 16:13 Muž @ RobertB [2] Re: Xlienka
Mam nalepeno olejem na vareni a uz tri mesice drzi uplne v pohode. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 14:27 Žena @ Xlienka [236] - AmerikaRe: Slaviak
Protože všechny ty postupy tady uvedené jsou na nalepení samolepící tapety. Pokud to není s lepidlem a chceš to upevnit na stálo musíš tam buď dát lepidlo (ne vodu, jar nebo olej - ten dokonce po určité době zežlukne) nebo to přichytit po stranách lepící páskou, všechny ostatní postupy co jsou na netu běžně k nalezení jsou pouze pro dočasné přichycení.
To lepidlo od juwelu jsem neměla, tak nevím jak přesně funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 13:58 Muž @ Slaviak [16] Re: NHKG
Moja je leskla... Na jednej strane cierna druhej midra. Lepidla je take mazlave ,ale akonahle to dam na sklo manipulacia s tapetou je skoro nemozna. Ja so smusal aj tu jatovu vodu predtym,ale to celen drzalo max tyzden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 13:25 laKatos Re: lhajek
Pamatuj na to že tapety se nevyrabeji jak chceš ale v různých šířkách. Tuším 60 a 100 cm kde cena je dosti značná. A kupovat 100cm širokou tapetu na sedesaticentimetrove (myslím vysku) akvarko jen kvůli orezani sáhnu raději po jaru s vodou. Odpad by byl značný.
Já mám nalepeno v kuse necelé tři metry (na délku) pomocí jaru a vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 13:01 Muž @ GP [193] Re: lhajek
proc by psal, ze kupoval lepidlo, pokud by to bylo samolepici??
edit: nemelo by to lepidlo fungovat podobne jako vlhceni a z pocatku klouzat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2016 12:53 Muž @ NHKG [2348] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Slaviak
Ta tapeta je lesklá nebo matná? U matných stačí pořádně očistit sklo a pak ji po krajích přichytit izolepou. Vůbec není třeba je lepit ke sklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 12:51 Muž @ lhajek [1750] - RostlinyRe: Slaviak
Tak to nás asi nenapadlo nikoho .... mě tedy určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 12:43 Muž @ Horác [3568] Re: Slaviak
Slaviak napsal: Problem je v tom ze moja nieje samolepiacca Aha :o) ... tak to je celkem zásadní informace ... to mě teda nenapadlo ... proto ten odkaz sem - na lepení samolepící tapety :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 12:18 Muž @ Slaviak [16] Re: lhajek
Problem je v tom ze moja nieje samolepiacca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 11:54 Muž @ JirkaŠčobák [913] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: lhajek
Kdysi jsem měl asi patnáct nebo dvacet plastových desek 1x0,5 metru a bylo třeba je polepit. Jde to bez vody. Ale když máš toto udělat u více desek a odkládáš už x-tou, se kterou nejseš spokojený kvůli bublinám a rýhám, rád sáhneš po rozprašovači, se kterým se při troše manuální zručnosti dá odvést téměř profesionálně vypadající práce. My tehdy finálně použili čistou vodu, ale stříkali jsme ji na fólií tolik, že když jsme to finálně uhlazovali, stříkala zpod fólie voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 11:53 Muž @ lhajek [1750] - RostlinyRe: laKatos
Ano většího jsem nic nelepil, ale kdybych lepil tak do toho půjdu stejně. Jen bych počítal s nějakým přesahem fólie na obě strany pro případ že ujedu. Přesah se dá úplně v pohodě na hraně skla seříznout ostrým nožem.

@chuanvaldes: to tedy jedno není jestli lepím na akvárium nebo na sklo v okně nebo na výlohu, tam těžko budu na hraně něco ořezávat když je to v rámu.

Nedávno nám tu nějaký polep dělali a také neměli žádnou jarovou vodu nebo oleje. Lepili to zrovna tak jak jsem to popsal. Jen při té větší ploše se na samotné lepení pěkně dlouho připravovali, ale po přípravě to tam bylo raz dva ....
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno Přidat příspěvek • Zobrazeno 23701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3719-instalace-tapety-za-akvarium