Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace tapety za akvárium

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Instalace tapety za akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 14:43 Robin Hudeček – oboustranná lepící páska
Na tento druh lepení bych nejvíce doporučil oboustrannou lepící pásku. je to asi nejvíc jednoduché a praktické řešení. Tady: www.mojeobaly.cz/… je například najdete v několika různých šířkách. Nic co by bylo více praktické asi nevymyslíte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 20:36 Hanibal
Dnes jsem aplikoval pozadí (tapeu) za akvárium. Použil jsem k instalaci Poster Fix (gel) od firmy Juwel.

www.superzoo.cz/…

Návod k použití:
1. Otočte tapetu námětem nahoru
2. Pomocí rukou nebo papírových ubrousků, pokryjte celý povrch výrobkem Poster Fix.
3. Připevněte tapetu na zadní stranu akvária.
4. Odstraňte bubliny pomocí papírové nebo plastové karty

Tapeta se pěkně přisaje. Pozor jen na možství aplikovaného gelu, aby jste si ho pak zbytečně z podtapety nevytlačili honěním bublin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 09:35 R Muž ctibum [6870] Re: ctibum
Ještě doplním, že to je podle návodu MarcelaG, který níže linkoval Horác a citoval afc1886.
Aby to nevypadalo, že tu prezentuju svůj vynález... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 08:50 R Muž ctibum [6870] Re: Horác
Třeba doma v obýváku, když není nikdo doma... :)
Já kropil celkem hodně. A příště nebudu lenoch a dojdu si do auta pro škrabku s gumovým proužkem, asi by bylo bublin ještě míň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 08:46 Muž Horác [3942] Re: ctibum
Taky s tím zrovna blbnu :o) ... řekl bych, že čím více vody, tím lépe (tím méně bublinek). (Takže je to dobré dělat někde, kde nevadí, že při tom bude trochu mokro :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2016 08:26 R Muž ctibum [6870] – samolepící tapeta
Připojím svojí zkušenost.
SAMOLEPÍCÍ tapeta (koupená ve Sklorexu) v rozprašovači voda s pár kapkami Jaru. Sklo jsem odmastil, pečlivě "odprašnil" a postříkal, tapetu jsem kompletně odlepil (toho jsem se dost bál, ale tapeta krásně spolupracovala a neměla tendenci se slepovat) postříkal, přiložil, vyrovnal. Času bylo dost, voda nezasychala rychle a hýbat tapetou šlo lehce. Dokonce šlo v průběhu po nalepení odstranit kočičí chlup. Stačilo znovu stříknout a pokračovat.
Vodu jsem vytlačil houbičkou na nádobí.
Hned po nalepení to nevypadalo špatně.
Druhý den pozadí bylo světlešedomodré, po černé ani stopa, všude šmouhy a bublinky. Docela se mi to i líbilo :)
Po týdnu krásně černé, beze šmouh, jen pár bublinek, které propíchám špendlíkem.
Bál jsem se toho po předchozí nedobré zkušenosti s nesamolepící tapetou u jiného aq a plánoval černý Balakryl nebo silikon, ale nakonec výsledek nad očekávání dobrý...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2016 12:13 Muž Slaviak [19] Re: sivon
Prilepil som tu tapetu tym juwel lepidlom... Prvotny efekt? Katastrofalny. Tak nechal som ju tak ako bola... Po dvich dnoch kazda jedna bublinka sama zmizla. Takze som prisiel na to ze to lepidlo tym ako prilinalo na to sklo bublinky same vytlacilo von. Ostalitake 3 male ktore sim spendlikom prepichol. Terajsi efekt je uzasny. Takze mam o skusenost viac :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 21:19 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Xlienka
Měla jsem obyčejnou lesklou tapetu, kterou jsem jen velmi mírně naolejovala (a lepila za chodu !), za akváriem tři roky zcela bez bublinek a bez přilepení okrajů izolepou. Myslím, že kdybych nechtěla měnit pozadí, ještě nějakou dobu by tam vydržela. Je ji třeba na čas smotat obráceně, oba povrchy dokonale očistit a hlavně velmi pečlivě a pomalu přilepovat s neustálým vyháněním bublinek. Druhé ruce se při tom moc hodí.

Re: Slaviak

Mám obavy, že tapeta, na kterou jsi již použil vše možné a několikrát ji přelepoval, nepůjde již umýt a bude trochu pomuchlaná - nebude zcela hladká a už držet nebude. Oleje musí být opravdu velmi málo, jde jen o film, který umožní přilnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 12:30 Muž Slaviak [19] Re: Xlienka
Takto uchytene tapety izolepou je uolne na nic. Kedze to zrobi efektt tak na 30% zo 100. Je to uplny rozdiel nalepena nejakym olejovym lepom,alebo tiu jarovou vodou co bude mat krasny efekt,ale u mna to trvalo dva tyzdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2016 05:26 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: RobertB
Každý nemá tolik místa za aqua aby vyměnil pozadí za chodu. Po tom oleji to bude chtít pořádně umýt a když máš tak 2-3cm za aqua tak je to dost problém.
Jinak samolepicí stojí tak nějak stejně, když máš menší aqua tak ve zbytcích klidně i méně.
Případně ta izolepa, ale chce to pořádně uchytit nahoře ať neřeší záteky mezi tapetou a aqua.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 20:04 Muž RobertB [2] Re: Xlienka
Tak to se da za 100,- koupit nove ;-) kdyz to vydrzi tak dlouho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 16:34 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: RobertB
to si řeknem tak za rok až dva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 16:13 Muž RobertB [2] Re: Xlienka
Mam nalepeno olejem na vareni a uz tri mesice drzi uplne v pohode. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 14:27 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Slaviak
Protože všechny ty postupy tady uvedené jsou na nalepení samolepící tapety. Pokud to není s lepidlem a chceš to upevnit na stálo musíš tam buď dát lepidlo (ne vodu, jar nebo olej - ten dokonce po určité době zežlukne) nebo to přichytit po stranách lepící páskou, všechny ostatní postupy co jsou na netu běžně k nalezení jsou pouze pro dočasné přichycení.
To lepidlo od juwelu jsem neměla, tak nevím jak přesně funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 13:58 Muž Slaviak [19] Re: NHKG
Moja je leskla... Na jednej strane cierna druhej midra. Lepidla je take mazlave ,ale akonahle to dam na sklo manipulacia s tapetou je skoro nemozna. Ja so smusal aj tu jatovu vodu predtym,ale to celen drzalo max tyzden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 13:25 laKatos Re: lhajek
Pamatuj na to že tapety se nevyrabeji jak chceš ale v různých šířkách. Tuším 60 a 100 cm kde cena je dosti značná. A kupovat 100cm širokou tapetu na sedesaticentimetrove (myslím vysku) akvarko jen kvůli orezani sáhnu raději po jaru s vodou. Odpad by byl značný.
Já mám nalepeno v kuse necelé tři metry (na délku) pomocí jaru a vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 13:01 GP Re: lhajek
proc by psal, ze kupoval lepidlo, pokud by to bylo samolepici??
edit: nemelo by to lepidlo fungovat podobne jako vlhceni a z pocatku klouzat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2016 12:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Slaviak
Ta tapeta je lesklá nebo matná? U matných stačí pořádně očistit sklo a pak ji po krajích přichytit izolepou. Vůbec není třeba je lepit ke sklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 12:51 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Slaviak
Tak to nás asi nenapadlo nikoho .... mě tedy určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 12:43 Muž Horác [3942] Re: Slaviak
Slaviak napsal: Problem je v tom ze moja nieje samolepiacca Aha :o) ... tak to je celkem zásadní informace ... to mě teda nenapadlo ... proto ten odkaz sem - na lepení samolepící tapety :o) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 12:18 Muž Slaviak [19] Re: lhajek
Problem je v tom ze moja nieje samolepiacca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 11:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lhajek
Kdysi jsem měl asi patnáct nebo dvacet plastových desek 1x0,5 metru a bylo třeba je polepit. Jde to bez vody. Ale když máš toto udělat u více desek a odkládáš už x-tou, se kterou nejseš spokojený kvůli bublinám a rýhám, rád sáhneš po rozprašovači, se kterým se při troše manuální zručnosti dá odvést téměř profesionálně vypadající práce. My tehdy finálně použili čistou vodu, ale stříkali jsme ji na fólií tolik, že když jsme to finálně uhlazovali, stříkala zpod fólie voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 11:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: laKatos
Ano většího jsem nic nelepil, ale kdybych lepil tak do toho půjdu stejně. Jen bych počítal s nějakým přesahem fólie na obě strany pro případ že ujedu. Přesah se dá úplně v pohodě na hraně skla seříznout ostrým nožem.

@chuanvaldes: to tedy jedno není jestli lepím na akvárium nebo na sklo v okně nebo na výlohu, tam těžko budu na hraně něco ořezávat když je to v rámu.

Nedávno nám tu nějaký polep dělali a také neměli žádnou jarovou vodu nebo oleje. Lepili to zrovna tak jak jsem to popsal. Jen při té větší ploše se na samotné lepení pěkně dlouho připravovali, ale po přípravě to tam bylo raz dva ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 10:01 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: lhajek
Je to prostě jednodušší, vždy se takhle na sklo lepí a je jedno jestli to je fólie na akvárium, nebo na okno, nebo potisk na výlohu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 09:02 laKatos Re: lhajek
Ono je rozdíl lepit malé akvaria jako mas v profilu a pak velká akvaria. Pul metru tapety na delku nalepis raz dva ale kdyz po metru nebo třeba po druhém nedej boze po tretim metru nalepis na tak dlouhe velke akvarium tapetu a zjistit ze ta tapeta jde z kriva a uhyba ti pak jar s vodou je pomůcka které ti to ulehčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 08:53 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: lhajek
Mám stejnou zkušenost, když jsem lepila první tapetu (stejným způsobem jak píšeš), tak tam zůstaly nějaké bubliny, ale všechny nakonec postupně zmizely. Ta první byla dokonce modrá a na ní to bylo hodně vidět, ale už je to v pořádku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 08:46 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Slaviak
Já nějak nechápu tyhle výmysly s jarovou vodou oleji apod. K čemu to je? Prostě vezmu tapetu odlepím kraj ochranného papíru a přesně přilepím na kraj akvária. A pak hezky pomalu dál odstraňuji ochranný papír a postupně lepím fólii na akvárium. Řádně přitlačuji ve směru lepení. Žádné bubliny jsem tam nikdy neměl. Ze začátku to vypadá že tam jsou a že není fólie řádně přilepená, ale časem cca do měsíce to zmizí a zůstane jen perfektní čerň tapety.
Sice jsem takhle lepil jen 3 akvária, ale když vezmu že dvě z nich byla již plná a měl jsem za nimi místo asi tak 10-15cm a přesto se to takto povedlo, tak opravdu nechápu použití těch různých tekutin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 01:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Slaviak
Nemám zkušenost s akvarijní tapetou, ale docela dost s reklamníma samolepícíma tapetama. Na ty stačí obyčejná voda v rozprašovači. Není to vyloženě, že by "tapeta klouzala" po materiálu, ale drobné korektury jsou možné. Druhá věc je, žes mohl mít mastné sklo akvária. Takže pořádně odmastit plochu, na kterou budeš lepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 01:09 Muž Slaviak [19] Re: Marcel G
Je to fajn s tou jarovou vodou, ale ma to hacik. po case sa mi tapeta odlepila ,prote to tam nedrzalo po paru dnoch. Dnes som kupil novu tapetu plus k tomu juwel poster fixer.. Je to nieeco ako husty olej. Akonahle sa snazim lepit foliu ,tak je to katastrofa ostavaju cmuhy,plno malinkych bublin ktore ani nejde vytlacit. Skusal som aj rastlinny olej ako som tu cital,ale je to i tom istom katastrofa. Neviemale asi niekde robim chybu aj ked to robim presne podla video navodov. Estek tomu saponatu na riady,moze to byt tym ze je jej tam prilis vela ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 01:01 R Muž afc1886 [14655]
Marcel G napsal-
Stručný návod: Samolepící tapety se lepí tak, že si opatrně odlepíš ochrannou fólii a tu lepivou stranu tapety postříkáš jarovým roztokem (do rozprašovače plného vody kápneš pár kapek jaru na nádobí). Ten postřik způsobí, že bude tapeta po skle hezky klouzat, takže s ní půjde docela dobře manipulovat, a dostat jí tudíž přesně tam, kam potřebuješ. Je ale třeba to dělat trochu rychle, protože postřik začne brzy osychat a tapeta se pak přilepí (nebude už klouzat). Čím více to postříkáš, tím více to bude klouzat. Až tapetu zarovnáš a houbičkou z ní vyhladíš největší bublinky, tak to pak stačí nechat vyschnout. Až to vyschne, většina malých bublinek sama zmizí. Ty, co nezmizí, stačí propíchnout jehlou a vzduch vytlačit (třeba opět suchou houbičkou).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 00:48 Muž Slaviak [19] Re: Horác
Praveze sa nezobrazuje. Iba plno vela dlasich diskusii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 00:44 Muž Horác [3942] Re: Slaviak
ale to je odkaz na konkrétní reakci ... ne na celé vlákno ... tobě se ten jeho návod nezobrazuje hned nahoře jako první?
Pokud ne, tak je to z 20.05.2016 13:24 (vlákno "zakládání akvária") ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 00:42 Muž Slaviak [19] Re: Horác
Fuuu to pokial najdem,ale nevadi. Dakujem teda a idem na to to pohladat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 00:34 Muž Horác [3942] Re: Slaviak
Chtěl jsi radu, ne? Marcel tam jasně a srozumitelně popisuje, jak správně přilepit tapetu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 00:30 Muž Slaviak [19] Re: Horác
K comu mi je dobry ten odkaz ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 00:28 Muž Horác [3942] Re: Slaviak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 00:19 Muž Slaviak [19] – Juwel poster fix.
Dnes sim kupil ciernu tapetu, k tomu lepidlo Juwel poster fix... Lepim pomaly foliu a istava tam miliarda bublin,cmuhy hnusne od toho ako ju lepim no otras. Skusal som aj olej,no katastrofa. Plz dajte rady lebo ma uz urve ...dakujem tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 20:28 James Re: Tomiino
průhledná oboustranná lepící páska, tapetu stejnou na stejném odkaze - na akvaristovi. Já mám 300 litrů 25x Tropheus duboisi. Chtěl jsem ještě Eretmody nebo Spathody, ale to je už moc ryb, takže si musím nechat zajít chuť. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 18:34 Muž Tomiino [43] Re: James
pruhledna oboustranna ?jakou si koupil ?mas odkaz ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 18:15 James Re: Tomiino
No to je přesně ona, tak se mrkni ke mně do prezentace. Je to tam nafocené. Přiděláno je to tou oboustrankou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 18:13 Muž Tomiino [43] Re: James
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2015 17:27 James Re: Tomiino
Na svou nádrž jsem dával pravděpodobně stejné pozadí, které chceš dát i ty. Je to od Juwel z jedné strany jen mořská hladina z druhé strany písečné dno + zčeřená hladina. Můžeš mrknout. Já jsem to teda lepil po celém obvodu oboustrannou lepící páskou a docela dobře to sedí, nic se neodlepuje (zatím). Dělal jsem to teda když jsem měl akvárium vypuštěné a otočené čelem dolů, takže lepší manipulační prostor. Ona ta tapeta je taková dost neforemná a pořád se stáčí. Takže jestli tam nemáš moc manipulačního prostoru, tak to bude oříšek, ale zkusil bych tu oboustranku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 17:05 Muž Tomiino [43]
No jak jsem psal mam zakoupeny jako pozadi tmavemodry kartonovy papir ale po napusteni a osvetleni pozadi je to spise zerny.Takze potrebuji svetle modre pozadi,more pisu protoze more je svetle modre..mam tr.maswy a ty jsou cerne,takze pred tmavym pozadim vubec nevyniknou.Gelem bych pozadi nalepil rad,ale jak sem psal akva je napustene a dostanu se na zadni stranu pouze ze 3 stran,takze nalepit gel nemohu zezadu.Jak pise cert presne tuto tapetu chci,je za slusne penize :-) snad to tam bude drzet..voda se tam nedostane protoze zeshora to bude zalepene izolaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2015 01:46 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: Tomiino
Pokud máš Tanganiku tak nechápu proč tam chceš lepit pozadí moře hmm
Takže Tvá otázka je na místě jak jsi se ptal... :-D
PS: Jinak pokud chceš a nebo kdokoliv, lepit originál tapetu na pozadí akvária, tak je dobrý si k tomu zakoupit adhezivní gel. Pak se vyhnete bublinám a nebo nepřilnavostí obrázku co je na ní zobrazen, tjn. bude pak pěkně vidět a vynikne hloubka pozadí úplně skvěle. Příklad viz přiložený odkaz:
www.superzoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 19:59 Muž čert [3] Re: Tomiino
Mám tapetu akvarista.cz/… přilepenou přesně jak píšeš.Důležitý je aby sklo i tapeta byly uplně suchý aby se nedělaly fleky! Takhle nalepená tapeta vypadá daleko přirozeněji než celoplošně nalepená na skle a ještě Ti akvarium jakoby prohloubí! Tapeta musí být samozřejmě dobře napnutá aby neměla faldy :)
Ať se daří pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 13:54 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidi,mam takovy maly mozna blby dotaz...nikdy jsem toto neresil protoze kdyz jsem daval tapetu tak pokazdy pred umistenim a naplnenim akvaria.Koupil jsem levny modry karton na pozadi misto drahych tapet ale myslel jsem ze to bude svetlejsi na pozadi tak bych chtel vymenit pozadi za svetlejsi...myslite ze kdyz to strhnu,koupim jine a prilepim ho izolackou z cele horni strany,po prave a leve hrane zadniho skla a kam dosahnu treba 5 cm na spodni hrane..bude to vide nebo to bude odstavat ?? co myslite
chtel bych koupit klasickou tapetu z akva obchodu s imitaci more,mam tanganiku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 22:13 abby
Diks. Nalepim ked bude na prt odlepim mam 5m tapety a akvarko 130x60x50 smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 21:49 DanH Re: Tojsouvěci
Tojsouvěci napsal: Tapeta na bočních stranách je zbytečná,přes vnitřní zrcadlení v nádrži ji z čelního pohledu nebude vidět,

Ale bude ;-) ( ledaže by u mě platily jiné fyzikální zákony :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 21:44 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Kulisek
Tak na bok ke skříni ji dej,v tom máš pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 21:17 Kulisek Re: Tojsouvěci
to je sice pravda, ale zaschlé kapky vidět budou....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 27949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3719-instalace-tapety-za-akvarium?od=151