Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace tapety za akvárium

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Instalace tapety za akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 17:12 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: HaDaS
Pokud nalepíte černou samolepící tapetu "mokrou cestou", ("suchou" nemám vyzkoušenou), vždycky je týden až dva tato tapeta zašedlá. Později, (po vyschnutí a dokonalém přilnutí?), zčerná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 17:03 HaDaS Re: Losky
A je do šediva i když je v místnosti zhasnuto a černočerná noc? ;-)
Samozřejmě při rozsvíceném akvárku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 16:49 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Losky
Jak jsem napsal - počkejte pár dní, ona zčerná. :-)
(Lepil jste ji "mokrou cestou", ne?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 09:24 Muž Vstrom [82] - Malawi
Kupoval jsem ji v prodejně s tapetami. Je černá jak noc. Co je to za firmu nevím, ale z druhé strany je papír bílej a červené žebrování. Bral jsem 80x40 cm a stála 54Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 07:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Voloduson
já ji teda šedou nemám, a to už jsem ji lepila na 5 akvárek. Asi bude záležet co za tapetu to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 23:23 Voloduson Re: Losky
A cos vlastne cekal? Vzdyt mezi tapetou a tvym okem jsou dve steny akvaria a tak 30-50cm vody... Sedo/cernou ji mame vsichni... Nasvicenim lze dodat vice cerne... Rostliny to casem zakrejou... A jinak jak pise sid, ono to casem zcerna :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:26 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Losky
Počkejte 14 dní - ona zčerná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 20:53 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já koupil oboustranou černou tapetu v normálním obchodě. Je černá. Po nalepení je zevnitř jakoby šedá:( Tak nevím, co teď s tím budu dělat. Lepil jsem to za akvárko, kde mám od stěny 20cm a sám, takže práce opravdu na dvě věci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 07:10 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: kotyza
Pozadí vyměněno, vypustil jsem 20 litrů, jen tak tak jsem s tím pohnul. Po malých úsecích jsem akvárko odtáhnul 30 cm od stěny a to stačilo. Kompletně to vážilo cca 110 kg. Ale měl jsem tu výhodu, že skříňka stojí na oblých nožičkách a táhnul jsem to po plovoucí podlaze...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 19:47 kotyza Re: katterinecka
Lepší odpustit co nejvíc ,nedávno jsem přemistoval 340litrů z 10mm skla a zůstalo tam celé dno a minimum vody -těžký jak prase.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 17:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tudy
spíš jde o to že to bude hodně těžké, když to uneseš tak klidně s vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 16:53 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: katterinecka
Tomu jsem se chtěl právě vyhnout. Takže i při pomalém opatrném posouvání rozhoupu vodu natolik, že si hnu se dnem, voda bude cákat ven a všechno uvnitř bude lítat ?

kotyza: 112 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 16:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tudy
u stolitrovýho bude asi potřeba odpustit celou vodu, kytky a písek tam nech. Můžeš to mezi tím zakrýt potravinářskou fólií, nebo kropit aby to neoschlo. Uvídíš kdy se ti to povede posunout. Jestli máš možnost tak si část té vody dej do nějakého barelu a pak to tam nalij zpátky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 16:11 kotyza Re: Tudy
a jak je velké, to je údaj docela klíčovej,jinak lepší odpustit až na minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 15:57 Muž Tudy [330] - Krevetky – Přesun kvůli výměně pozadí
Zdravím,

rád bych vyměnil pozadí akvária, budu s ním muset o cca půl metru šoupnout, abych se dostal k zadní stěně. Máte s tím zkušenosti? Stačí odpustit jen část vody jako při údržbě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:24 R Muž romant [27987] – Re: Bára
Zkusil bych papírnictví, nebo konkurenci Hornbachu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:23 Žena Bára [2]
nevíte kde se dá koupit samolepící črná tapeta? v hornbachu jí neměli :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:30 Apollo – JBL FIXOL
Ahoj poradíte jak nalepit tapetu (JUWEL 100x50) lepidelem FIXOL? Namazat na celou plochu nebo pouze na okraje? TApetu dávám poprvé tak vůbec nevím. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:43 Muž Sanka [10] – Re: Lucky005
Akorát jsem to teď tak drhnul,že už se tam místy udělali černé čárky,protože se to jako prodřelo,ale po katastrofálním dnešku,kdy jsem si nechal lepit akvárko a bylo velké,takže kryt na to musím nasazovat kladivem a uštípnul se mi kus skla v rohu,tak mě to nevyvede z míry.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:04 Muž Lucky005 [197] – Re: Sanka
lepil jsem cernou a byly tam sedive mapy, resil jsem to i tady na foru, protoze jsem byl z toho stejne v pasti jako ty, ale den po dni to mizelo a ted je to luxusne cerne. Bude to fpoho
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:02 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
A opravdu to nevadí?Nerad by jsem to založil a pak předělával.. :( Do teď jsem měl 3D,ale na té se udělala ruducha,tak to je poprvé co lepím.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:43 Muž Sanka [10] – Re: Lucky005
Vzduchové nejsou,jen prostě různobarevné.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:20 Muž Lucky005 [197] – Re: Sanka
pokud to nejsou vylozene vzduchove bubliny, tak to cca do tydne zmizi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:16 Muž Sanka [10] – Re: Mrakoplash
Prosím moc o radu,když jsem nalepil modrou tapetu na akvárium,tak mi zůstali různě modré odstíny,lepil jsem to pomocí vody a jaru,tak se chci zeptat,jestli to zmízí..Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:20 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: sportsmen
Tapetu nevyhazuj, ty mapy zmizí max. do měsíce, ale to už budeš mít na skle řasu&spol. takže to stejně nebude vidět :-) . Ten prosvítající spoj přelep obyčejnou černou eletrikářskou izolačkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:17 Muž Lucky005 [197] – Re: sportsmen
Bud v klidu, taky sem si tim prosel, nalepil vytlacil bubliny napustil jsem a videl sedive mapy. Neveril jsem tomu, ze se to samo ztrati. Ale bylo to videt den ode dne jak to mizelo, vysychalo a nakonec cerna byla opravdu cerna jak z nejake reklamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: sportsmen
Za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 08:34 Muž sportsmen [62] – Re: katterinecka
Zarostlé to bude určitě, ale stejně to chci mít dokonale černé. Při nejhorším vyhodím tapetu a vrátím se k balakrylu. Za jak dlouho to lepidlo asi tak zmizí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 08:32 Muž sportsmen [62] – Re: Falcon
Tapetu mám nalepenu absolutně bez bublin, ale při pohledu na tapetu je jakási bíle flekatá (asi od vody a lepidla). Za jak dlouho Vám to zmizelo? Akorát z toto napojovaného spoje nejde absolutně všechen vzduch vytlačit, ani za použití pevných stěrek. Stále tam zůstává mírný bílý proužek. Jaké máte zkušenosti zmizí to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 07:54 Falcon – Re: sportsmen
Já jsem vzduch vytlačil a přelepil černou izol.páskou ;-) ,to samé s bublinkami,propíchnout,vytlačit,přelepit! hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 07:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sportsmen
jinak pokud je tapeta užší než je výška akvárka tak je dobrý ten spoj dávat dolů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 07:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sportsmen
pokud jsou tam bubliny tak to vidět půjde, ale to bílé lepidlo zmizí. Hold to musíš nechat pořádně zárůst aď to není vidět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 07:37 Muž sportsmen [62]
Využiji tématu. Zakládám nové akva. Koupil jsem černou samolepící tapetu, po všech radách jsem ji nalepil zezadu mokrou cestou (pomoci vody s několika kapkami jaru). Tapeta šla krásně přilepit, bez bublin, ale na tapetě jsou vidět mapy od lepidla. Jaké máte zkušenosti? Zmizí to? Bude poté tapeta vypadat stejně jako stěna natřená černým balakrylem?
Navíc má tapeta jen 45cm a já má akva vysoké 60cm a musel jsem ji přelepit na dvakrát. Bohužel zase ve spoji je vidět vzduchová čára. A ať jsem se snažil vytlačit vzduch jak jen to šlo, stále je spoj tapet dost vidět. Jaké máte zkušenosti? Zmizí to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 22:45 Žena sivon [1694] - Plži – Re: Maza
Předpokládala jsem již ustavené akvárium s vodou - většinou za ním moc místa nezbývá a dostat se tam rukou s menším předmětem je problém. :-) Samolepicí fólii samozřejmě nelze motat opačně, tento návod byl pro fototapetu,která nemá lepidlo. Pokud je smotaná moc a dlouho , má pak snahu se znova smotat při práci s ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 09:35 Žena geminika [39] - Živorodky
Keď si pozriete nižšie priloženú fotku, tak tam uvidíte, že to vlastne ani nie sú bubliny, ale ako keby to boli šmuhy na skle. Včera som to doma skúmala, či to mám dať dole a dať novú tapetu. Predpokladám teda, že to bude asi zapatlané sklo, lebo niektoré tie šmuhy sú skôr čiary ako bubliny. Keď prejdem rukou po zadnej stene akva po fólii, tak žiadne bubliny necítim. Takže je tu ďalšia otázka, ako sa toho zbaviť? Ale vidím to tak, že uvidím, čo to časom spraví, nakúpim vysoké rastliny, napr. doušku a valisseriu a posadím ju dozadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 23:09 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: sivon
Dovolím si nesouhlasit s tím, že je na vyhlazení fólie nejlepší pravítko. To je moc dlouhé a tvrdé-může poškodit fólii. Ideálně je třeba formát kreditní karty jen silnější a z trochu měkčí hmoty. Takové stěrky jsou běžně k dostání.
Samolepící fólii není třeba nechávat dopředu rozmotanou a smotat ji opačně je největší chyba, protože může "zkrabatět" a pak přes tyto nerovnosti nejde vyhladit. Je to stejné, jako když se přeloží vejpůl. To se pak může vyhodit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 22:39 Žena sivon [1694] - Plži
Nějak mi to hlava nebere. Mluví se tady o obyčejné fototapetě (folie plastová, hladká, z obou stran potištěná nebo jednobarevná), nebo o něčem, co má na sobě lepidlo (jako samolepicí fólie na nábytek)?
Každé má jinou technologii lepení! ne
Ke klasické fototapetě. Dovoluji si nesouhlasit s tím, že jedlý olej smrdí. Nemůže - pokud je fólie správně nalepená, tak se k němu vzduch nedostane a tudíž nežlukne. Navíc, aby to trochu vypadalo ( a drželo), musí tam toho oleje být velmi (!) malé množství - tzv. film. Pokud olej někde vytéká, je to špatně. Lze ale samozřejmě použít jiné oleje. Když se folie takto přilepí, nemusí se ani oblepovat izolepou, ani se nehne. Musí ale končit zároveň s rovným sklem, nesmí pod ní být silikon. Drží mi takto na akváriu již třetí rok bez bublin a bez smradu. ;-)
Pokud naděláme ve fólii dirky jehlou, aby vzduch utekl, toutéž dirkou se může zase dostat zpět - to je rozdíl oproti samolepicí, kde ho lepidlo zpět nepustí.
Na bublinky je nejlepší nové (!) pravítko, nebo kuchyňská stěrka a trpělivost ve vyhánění. Ještě malá připomínka - většinou máme fólii stočenou v ruličce - je třeba ji nechat nějakou dobu rovně, případně stočit opačně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 19:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: geminika
polepovali jsme dvoje dvere dex folii, takze urcite zkusenosti s bublinama pod folii mam... chce to co nejtensi spendlik/jehlu a houbicku, bublina se propichne (opatrne) a pomobi houbicky/hadriku ci specialni sterky se uhladi folie, diky otvoru muze utikat vzduch z buliny... ale chce to delat hned po nalepeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 18:02 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: geminika
No, odlepovat to, to pak zůstávají na skle stopy po lepidle a i když jdou vyčistit, tak potom ta tapeta moc nefunguje, zejména tam, kde není lepidlo. V téhle fázi bych se přiklonil k tomu si vyhrát s bublinkama a nebo pak jedině koupit novou tapetu a všechno znovu. Tapeta je fólie, vlasně něco jako izolepa, jen trochu silnější, takže strháváním by se nemusela poškodit, ale je tam problém s tím lepidlem. Přeju hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 15:04 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: FreeDale
Fajn, a myslíš, že má význam ju odlepiť a opäť nalepiť? Mám obavy, či sa nepoškodí pri odlepení. Dosť ma to štve. Pravdou je, že to sklo som nejak veľmi neumývala, lebo akva je celkom nové, tak som predpokladala, že nie je mastné alebo podobne špinavé. Asi som sa mýlila, však?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:40 Muž FreeDale [17] - Labyrintky
Zajímavé téma a mnohokrát již probrané. Takže takové teoretické shrnutí:

Když přilepit tapetu, tak samolepící, je z obou stran stejně barevná. Před nalepením plochu důkladně odmastit(jako vždy a se vším). Před samotným lepením zadní stěnu hodně navlhčit vodou. Jenom vodou, tedy pokud lepíte na sklo(což asi akvaristi lepí) Ten jar je tam pro ještě lepší manipulaci před finálním usazením tapety, ale při lepení na sklo může vytvořit nepříjemné efekty v podobě bublinek a šmouh. I když časem většina z nich zmizí a přes rostlinky a dekorace to nebude tolik vidět.

Pokud nemáte samolepící tapetu, nedoporučuji ji potírat ŽÁDNÝM rostlinným či jedlým olejem. Časnem žlukne a ZAPÁCHÁ!!! Nejlepší je použít silikonový olej, v nouzi asi i minerální(to jsou všechny do aut, hydraulické a tak...), ale ne vyjetý motorový, prosím pěkně.

Jinak mám za akva fototapetu ze zverimexu, přilepenou pouze izolepou na pár místech po obvodu a myslím, že to vypadá i tak dobře, jakmile se mi poštěstí sehnat nové akva, budu lepit tapetu samolepící. stydim


Ale s tím jedlým olejem si dovolím tvrdě nesouhlasít a VŠEM jej budu rezolutně rozmlouvat. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:17 Žena geminika [39] - Živorodky
Mám pocit, že mi k tým bublinkám steká voda a vyzerá to ešte horšie. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:27 Muž Pitr01 [6]
Co takhle 3D?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 18:55 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – tapeta
zdravím, jak vlepit tapetu do akvária, kde zadní stěna je zároven stěna filtru? tzn. ze filtr je za zadní stěnou...zevnitž akvaria ? když tak kouknete na muj projekt new world, jesi sem to blbe popsal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 18:38 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: capko
Je to pouze věc vkusu a konkrétních podmínek umístění akvária. Cichlidáři ale asi mají raději nějaké plastické pozadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:28 Muž capko [40]
Budem v budúcnosti zakladať dve aqua.Jedno pre cichlidy a druhé spoločenské.Preto sa chcem pri tejto téme opýtať,či môžem nalepiť čiernu tapetu aj na boky aqua a či sa hodí aj pre cichlidy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 13:58 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Maza
Hm, skúsim. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 13:51 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: geminika
Vzduch nevím, mě zůstává pod fólií spíš voda a ta tak po měsíci vysychá. Snad bude stačit jemně propíchnout a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 13:30 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Maza
No, myslela som , že to bude jednoduchšie, lebo som nedávno lepila fóliu na 45 l a to išlo ako po masle. Žiadne bubliny a pekne sa prisala. Použila som tú istú fóliu a je to celkom ináč. Nehovoriac o tom, že som sa s tým narobila a aj tak je to škaredé. Je šanca, že ten vzduch časom vyprchá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2010 13:25 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Já lepím fólii tak, že položím akva na přední stěnu, zadní stěnu vyčistím a pořádně postříkám vodou s kapkou jaru. Pak odstraním cca 10cm pásek papíru z fólie, ještě jednou postříkám sklo a ten kousek fólie bez papíru položím na sklo a mírně přitlačím - jen tak, abych mohl postupně oddělávat krycí papír z folie a nemusel ji přidržovat.
(Lépe, když to dělají dva, pak můžeš postříkat celou plochu stěny, odlepit celou folii a pěkně z jedné strany na druhou ji do té vody položit.)
Pak za vydatného podstříkávání vodou postupně odkrývám a pokládám fólii přes celé akva. Potom je nejdůležitější od středu postupně vytlačit stěrkou všechnu vodu a bublinky pryč směrem k okrajům. Neboj se přitlačit. Když je hotovo, oříznu přebývající fólii, pěkně šikmo po hraně skla.
Fólie musí plavat - nešetřit vodou. Málé bublinky se občas objeví, ale ty časem vyschnou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 27949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3719-instalace-tapety-za-akvarium?od=351