Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace tapety za akvárium

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Instalace tapety za akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 20:05 Muž Karel z Tábora [21] Re: Shimi
Jelikož je tam to mléčné tak pokud bych to natřel bude to vypadat stejně jako bych tam nalepil folii.Prostě to bude mléčná černá ... Musím si to pořádně prohlédnout jak to tam je stím origo pokud to půjde nějak sundat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 20:04 Muž Karel z Tábora [21] Re: laguna1505
3d pozadí nechci to se mi nelíbí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2019 19:58 Muž Shimi [683] Re: Karel z Tábora
A co třeba použít klasiku = natřít černou barvou? Je to jednoduché, rychlé a levné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 18:10 Muž laguna1505 [61] Re: _ucx_
Osobně jsem měl 3D z polystyrenu v Malawi 400l a nebyl s tím žádný problém, a vypadalo to luxusně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2019 18:04 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: laguna1505, Karel
Laguna> S vnitřním pozadím je víc potíží, než to přinese užitku. Nebrat.

Karel> Nevím, z čeho je to mléčné pozadí, je-li to barva, zkusil bych benzín nebo ředidlo, je-li to nalepené, zkusil bych to něčím dřevěným nebo plastovým seškrábat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2019 17:33 Muž laguna1505 [61] Re: Karel z Tábora
Dovnitř fólii nelep. Pokuď se Ti nepodaří odlepit to mléčné pozadí, pak bych dal asi vnitřní 3D pozadí...sice přijdeš o nějaký ten objem,ale bude to vypadat dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2019 17:14 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Karel z Tábora
Na myšlenku lepit fólii dovnitř doporučuji zapomenout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 16:49 Muž Karel z Tábora [21] – Mléčné pozadí
Ahoj všem mám dotaz ... Koupil jsem akvárko z druhé ruky Aquatlantis Style 120 které má originál mléčné pozadí které je na akváriu už z výroby.Chtěl bych ale pozadí černé.Pokud za to mléčné dám černou folii nevypadá to dobře.Má někdo zkušenosti s odstraněním originálního mléčného pozadí?Popřípadě lepení černé folie do vnitřku akvária?

Díky za rozumné odpovědi palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 10:20 R Muž ctibum [6921] Re: Vever
I u tebe je to normální a i u tebe by to mělo zmizet ;-) Jo, pár dní to trvá, alespoň u mě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 09:55 Žena Vever [5]
Fotka k příspěvku Zdravím všechny lepiče samolepicích fólií.
Přidám taky svoji zkušenost. Nové akvárium 200l, modrá fólie. Pomocí vody, jaru, stěrek jsem pohodlně nalepila na prázdné položené akvárium. Vypadalo to krásně, tak jsem akvárium dál zařizovala. Umístila na místo do rohu, písek, kameny a samozřejmě voda. Po naplnění se ukázalo spousta bublin, s kterými jsem už těžko něco nadělala, s 5cm od zdi...vypadalo to jako tmavé tečky řasy nebo plísně, takže šla dolů, s nedostatkem místa hodně těžko....
Po očištění od lepidla, velmi pečlivém, jsem koupila černou fólií a nanovo. Stěrkama na dlouhých násadách jsem uhladila jak se dalo. Na bubliny už to nevypadá, ale ty mapy jsou hrozné! Vážně to zmizí? Dočetla jsem se zde že snad až za týden?! Nevím jestli to psychicky vydržím. Přikládám pro jistotu foto, aby mi snad někdo poradil jestli to mám rovnou vzdát nebo čekat...? Ještě pro upřesnění půjde o Malawi, takže rostliny to nezakryjí... :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 19:00 Muž Speeder [10] Re: Blackie89
Já mám taky tuhle folii a mejdlová voda nic no. Co zkusit rostlinný olej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2019 07:27 R Muž ctibum [6921] Re: Honza123
Zajdi do OBI, Hornbachu atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 07:23 Muž Blackie89 [493] Re: Honza123
Ahoj,
Rozdíl je v tom, že tu klasickou fólii, musíš ke sklu něčím přilepit....
příklad.: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 07:07 Muž Honza123 [3] – Instalace tapety
Ahoj, budu taky zakládat akva s černou folií. V eshopu ze kterého budu objednávat věci ale nenabízejí samolepící, nýbrž klasickou černou folii. Je nějaký rozdíl v instalaci oproti samolepící ? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2019 12:51 R Muž ctibum [6921] Re: TomV
Je to normální a zmizí to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2019 12:11 Muž TomV [13] – Fleky po nalepení - je toto normální?
Fotka k příspěvku Zdravím,
zakládám si nové akvárium a postupoval jsem podle pokynů zde na fóru - jedná se o samolepící černou tapetu, sklo navlhčené jarovou vodou. Bublinky jsem všechny vyhnal, ale fólie vypadá dost "zaflákaně" - je to normální a zmizí to? Děkuji za odpověď :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 07:57 Muž Celsiq [50] Re: ctibum
Lámacího nože jsem se upřímně bál, abych nepoškrábal akvárium. Zvolil jsem tedy koupi a novou instalaci tapety. Druhý pokus včera přilepen na zadní i jednu boční stěnu a výsledek je celkově mnohem lepší. Každopádně díky za tipy! :) Teď už jen čekat a věřit, že všechny mapy po vyschnutí zmizí potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2019 21:00 R Muž ctibum [6921] Re: Celsiq
Tak zkus nejdřív naříznout lámacím nožem, vyndat a zahladit. Pokud bude řez prosvítat, tak přelepit kouskem tapety. Já propichoval bublinky zdravotnickou jehlou a vpichy neprosvítají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 20:47 Muž Celsiq [50] Re: ctibum
to už asi nepřipadá v úvahu, když je lepená včera. Jsem puntičkář, takže pokud by mělo být vidět, radši koupím novou :-D je zrovna hodně nahoře, takže bude vidět dlouho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 20:37 R Muž ctibum [6921] Re: Celsiq
Já měl kočičí. Tapetu jsem ješte za mokra částečně odlepil, chlup vyndal a znovu s postřikem přilepil...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2019 20:09 Muž vlka [3453] Re: Celsiq
Při zarostlém AQ s rybičkama si nějaké tapety ani nevšimneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 20:05 Muž Celsiq [50] – samolepící folie
Ahoj, včera jsem nalepil černou samolepící tapetu mokrou metodou. Zůstali mi zde mapy, které ovšem doufám zmizí - viz. forum. Všiml jsem si ale dnes místa, kde je mezi tapetou a akváriem chlup od psa (samozřejmě jsem vše umyl před lepením, asi zafoukal vítr při stříkání vody s jarem na tapetu :-D ). Máte někdo zkušenost, jak se bude toto místo chovat? Je to jako větší bublina, která nejde samozřejmě vyhladit. Zmizí flek po vyschnutí vody, nebo budou stále vidět a mám radši koupit novou tapetu? Díky za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 17:29 Muž Roger [1873] Re: Pavla28
Nakonec jsem to pořešil izolepou jak tu někdo psal a výsledek ok, nevlní se a izolačku nejde ani vidět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 17:01 Muž vlka [3453] – samolepící fólie
www.kupsi-tapety.cz/…
Mám od nich černou matnou tabulovou tapetu (samozřejmě mají různé šířky a prodají jakoukoli délku) a nalepil jsem ji na 0,5mm silnou tabuli plechu a dal za AQ. Může se nalepit na cokoli, plech, karton nebo nějakou tabuli z umělé hmoty. Pro mě rozhodně lepší, než přímo na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 12:57 Žena Pavla28 [210] Re: Roger
Přesně, nejlepší je olej, může být rostlinný, ale lepší je silikonový, ten nevyschne a nezačne se lepit, tam kde steče. I ten Herkules je dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 12:41 Muž Roger [1873] Re: pe3czek
Tak ten transparentní silikon od rostlinných akvárií jsem drbal dolů 11h do čista a vsadím se že až tam dám tapetu tak to stejně nebude ono, šlo to blbě ale je to dole. Jak to myslíš olej? To slyším poprvé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 15:48 Muž pe3czek [81] Re: Roger
Já používám rostlinný olej a vyhlazují to magnetickou stěrkou na řasy... Mám to tak u všech akva... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 15:43 Muž Roger [1873] Re: Smetany
To zní jako dobrý nápad, díky tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2019 09:16 Muž Smetany [1226] Re: Roger
Než sem začal používat samolepící fólie tak jsem pozadí lepil Herkulem silně naředěným vodou a funguje to super a je 100% transparentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 11:30 Muž Roger [1873] Re: Jarry
Teď už to vím taky, dával jsem sem odkaz kde mi řekli že je to na to určené tak jsem to koupil, teď mě asi bude čekat očista dočista a repete když se to povede sundat. Tedy pokud to do neděle nebude ok
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 11:13 Muž Jarry [1437] Re: Roger
Na nelepící fólie se prodává gel pro to určený, ale pokud je to fólie jednobarevná, tak bych koupil samolepící, je to nejjednodušší - dělal jsem i s tím gelem a samolepící jasně vede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 10:20 Muž Roger [1873] Re: Džouzif
Jj, na dotaz mi psali že lze odstranit akvarijní žiletkou, asi mi nic jiného nezbyde. Pokaždé jsem fólii přilepil izolepou a vše ok, jednou jsem to chtěl udělat jinak a dopadlo to takhle. Jedu na víkend pryč, když to v neděli nebude ok, podstoupím proceduru odpuštění akvária, odtáhnutí od zdi a pokusím se to odstranit, naštěstí jsem si pod akva dal podložku s kolečkami :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.06.2019 10:14 Muž ZDRI [1415] Re: Džouzif
Tímto silikonem jsem lepil lišty HMF, když jsem je sundal, silikon zůstal a není ani náhodou transparentní, ale mléčný. Dobře v celku se dá odříznout touto škrabkou (poděkování Maqovi za bezva tip):
www.electroworld.cz/…
Mmch., touto škrabkou se skvěle čistí i řasy, lépe než drahými akvarijními speciálkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 09:55 Muž Džouzif [25] Re: Roger
Záleží co to bylo za silikon. I transparentní silikony mají většinou jakoby takový mléčný zákal, když je velká vrstva a ten nezmizí. Může se ale stát, že zase taková vrstva tam nebude a prostě chvíli trvá než vytvrdne. No a pokud by to bylo mléčné i po několika dnech, tak ji lze sundat takovou širokou škrabkou na které je přidělaná kovová planžeta. Prodávají ji většinou ve specializovaných obchodech, kde se kupují různé planžetové nože (stavebniny, baumax, hornabch ...)


Tapetu jsem se snažil vždy vybrat samolepící a pomocí jarové vody ji na sklo přilepit. Když ale není samolepící, tak i tak bude na skle držet celkem spolehlivě (pokud je hladká). Navíc je možné ji kdykoliv vyměnit narozdíl od silikonu.

Edit: Jo tak akvarijní silikon, tak ten není nikdy úplně transparentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 09:08 Muž Roger [1873] – Transparentní silikon
Ahoj kluci, koupil jsem transparentní silikon a nejspíš jsem použil větší vrstvu než jsem měl k nalepení tapety 100x50. Nejsem si tak úplně jistý zda se z toho stane opravdu transparentní :-) zatím je to po 36h mléčné. Kdyby bylo zapotřebí máte někdo zkušenosti jak jdou podobné silikony ze skla dolů v nejhorším případě, nebo je to nereálné? Hlavně mi neříkejte že jediné východisko je 3d pozadí :-D
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2018 21:50 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: liborass
Fén + plastová škrabka a pomaluju sloupnout (nejlépe netrhat) = neměl by být problém :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2018 17:26 Muž nekdo [355] Re: liborass
hlavne pomalu a nespechat
pak nastoupi takova ta sklenarska skrabka (alias ziletka a opatrnost)
a pak chemie na ocisteni lepidla

pokud to nejde, tak nahrivat fenem a pomalu tahat - ono to pujde
pokud jsme lini a neni nam lito penez, tak 3m woodgrain takovy nesmysl na reklamni folie
(nacakat, pockat, ono se to zkrabati a sleze)
nicmene u te chemie pozor, je to na vylohy a ne na akvaria - neni to uplne ok pro zivocichy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 17:14 Muž liborass [174]
Já bych potřeboval opačný postup. jak nejlépe odstranit tapetu? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2017 22:55 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – užitečný odkaz na blog
Jak nalepit samolepicí folii na akvarium... Takhle:

surpanblog.cz/…

Kdyby byl autor blogu publikoval videonávod dřív, ušetřil bych si spoustu otázek i práce. Víc polopatě si to už představit nedokážu;)

Ať návod slouží i ostatním. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2017 20:51 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – alternativní přístup
K tapetě jsem přistoupila trochu jinak a potíže s uchycením rozhodně nemám. Mám 30 litrové akvárium a postavila jsem za něj knihu s velkými fotografiemi. Má to výhodu, že mohu měnit pozadí po libosti. (Ale klasická je v plánu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 22:49 Louis Re: jarda62
Áno, z predu nie je skoro nič vidieť, len pod určitým uhlom. Tak asi fak len počkať či sa to celé spojí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2017 22:37 Jarda62 Re: Jarry
Černé fleky jsou místa které ještě nejsou dokonalé přilnuté ke sklu, z boku pod vodou s tapetou z venku musí zadní stěna vypadat jako zrcadlo, což vidím mimo ty černé místa, počkat mělo by to být OK, ze předu není skoro nic vidět, nebo se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 22:36 Louis Re: Tudy
Je to originál Juwel, fototapeta- vodeodolná. Po nalepení boli vidno šedé šmuhy, tie po jednom dni zmizli. Všetko sa zdalo OK, napustil som vodu a za 5 dní toto. Fólia inak drží perfektne a nie sú tam žiadne bublinky. Vôbec netuším čo teraz s tým...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 22:23 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Louis
To ani nevypadá jako odlepené, spíš jako plesnivé. Nebo zoxidovalo to lepidlo coze Není ta fólie papírová ? Viz není vhodné pro:
www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 20:43 Louis Re: Jarry
Áno ,samozrejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 20:30 Muž Jarry [1437] Re: Louis
Jenom pro jistotu - ta fólie je lepená zvenku že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 19:49 Louis – Problem s fóliou na pozadí
Fotka k příspěvku Zdravím,
Mám problém s fóliou na pozadí. Nalepil som Juwel fóliu čiernu s lepidlom JBL fixol. Všetko bolo OK, napustil som akvárium a po 5 dňoch sa mi začali na pozadí zobrazovať mapy (foto) ktoré sa stále rozširujú. Fotka je robená z bočnej steny akva. Vopred ďakujem za každú radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 09:07 Muž Iceman [96] Re: rybickar
Chápeš to správně. Jar, stejně jako ostatní tenzidy a detergenty, snižuje povrchové napětí vody ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2017 21:34 R Muž ctibum [6921] Re: rybickar
Nevím, jestli to chápeš správně, ale chápeš to stejně, jako já... Bez jaru = kapky vody na povrchu = naprd, s jarem = rozprclá souvislá vrstva vody na ploše = juchů... Vědecky řečeno... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 20:42 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: ctibum
Chápu to správně, že jarem se sníží povrchové napětí vody a bude lépe smáčet folii, která se tím pádem lépe chytne na sklo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 27949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3719-instalace-tapety-za-akvarium?od=51