Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace tapety za akvárium

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Instalace tapety za akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 14:49 Sidonius
Nejjednodušší je nalepit na sklo "mokrou cestou" samolepící tapetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 14:25 jirka4 – tapeta
Jak mám správně umístit tapetu ! Pořád se mi na ní tvoří mapy z odpařující vody . tone rozzureny Prosím poraďte!!! ano :-( ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 12:02 Muž Johns [30] - Cichlidy
Filipe takže radči tu samolepku jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 22:59 Muž filipsi [1295]
Kdyz on se jaksi blbe pritiskava. Samolepka jde taky sloupnout. Ja jsem pro 3D pozadi, bridlice skoro nic nezabere (1-2cm). Ale je fakt, nehodi se ke vsemu, a odstranuje se to asi hodne blbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 22:52 Muž Johns [30] - Cichlidy
a ještě nebylo by stejně účiný polystyren za akva a natřít ho na černo? a přitisknout?? a bylo by to kdykoliv odstranitelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 22:51 Muž Johns [30] - Cichlidy
tak koupím tu samolepku no asi nátěr by to nebylo tak hezky natřené jako když to nalepím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 16:54 Sidonius
Kterýkoli Hyper-super-obibau-bach. :) (Ještě jsem to nevzdal! :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 13:45 Muž Johns [30] - Cichlidy
Side to ano ale u nás to nemaj a nechat si to posílat to bych si radči koupil tu barvu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 13:43 Sidonius
Je vidět, že tady se s černou samolepkou nechytám... :-O A to jde lepit i na stojáka! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 12:49 Muž Johns [30] - Cichlidy
ta černá no kdyby to nybala samolepka čím to natřít? a šlo by to z napuštěnym akva?jako nastojato?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 11:34 Sidonius
Když černá, (souhlasím - je super!), tak samolepka! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 11:03 Štěpán
mimo to, dá se použít na oživení nepřisávajících se přísavek, stačí lehce natřít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 10:21 Vrubouš
Souhlasim z Horacem...Cerna barva na pozadi je nenahraditelna.Zelene rostliny se na ni krasne vyjimaji a o to jde :-).Cerna forever :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 09:34 Muž Johns [30] - Cichlidy
ten silikonovej olej zkusím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 09:04 Muž Johns [30] - Cichlidy
mno na černo nemám tam tolik ještě rostlinek tudíš aspon na tý tapetě sou a černá by tam byla vidět moc ne zkusím ten jar ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 08:24 Štěpán
Co máte proti silikonovému oleji? Nezávadný, chemicky stálý, používá se na mazání strojů v potravinářství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2007 08:15 Sidonius
Horáci, a zkusil jste použít samolepku, abyste mohl srovnávat? :-)
Jedině samolepka! palec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.08.2007 00:29 Muž Horác [3942]
Johnsi natři to na černo a máš po starostech X-) ... Kam se na to hrabou všechny tapety :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 23:48 Muž Johns [30] - Cichlidy
no snad jo budeme muset rozmontovat umělou stěnu za akvárkem je to jednoduší než ho vypouštět je to tich 360litrů tak snad to nebudem rozebírat za tejden zas ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 23:46 Sidonius
Nevím, jestli tato metoda bude fungovat i u "obyčejné" tapety...?! :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 23:37 Muž Johns [30] - Cichlidy
jo děkuji mám normál tapetu ne samolepící jen tu folii dám ten jar díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2007 23:14 Sidonius
Johnsi, nevím, co jste použil za tapetu, ale kdybyste zkusil samolepící a použil vodu s kapkou Jaru, je to na věky... ;-) A žádné bubliny, žádné fleky... palec
www.x-samolepky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2007 23:00 Štěpán
Nezkazitelnej olej, třeba silikon. Když si v drogérii koupíš sprej silkal - nastříkáš ho prostě na tapetu... Je potřeba počkat, až se z něj vypaří ten plyn a zhoustne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 22:30 Muž Johns [30] - Cichlidy – přichycení
Ahoj mám problém mám pozadí za akvárkem normál tu tapetu folii když sem za ní dal vodu namazal postupně to vyschlo dal sem tedy olej ten se zkazil co navrhujete?? aby se ta tapeta neodchycovala když pod ní nic nedám jen lepící páskou přidělám tak je tmavá a pořádně tam není nic vidět a ted tam mám bubliny a je to hnus ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 16:02 R Muž Mrakoplash [1776]
zadni stenu natrit z venku barvou nebo dat za jednobarevnej papir pokud budes mit hodne rostlin stejne tapetu neuvidis ;-) mam to tak u krevet i u 200 vzadu cerna deska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 14:24 Pany
Ahoj co se týče tapety já mám ted´třetí akvárko a na všechny jsem po dobré zkušenosti s lepením tapety na první udělal to samé že jsem tapetu přilepil zezadu na akvárko na krajích,nahoře a dole prúsvitnou lepící páskou.Vypadá to opravdu dobře a nemam problém s čištěním zadní stěny protože mam tapetu zvenku a ne zevnitř.Zevnitř jsem to viděl taky dokonce lepené CHemoprenem ale nic moc nehledě na to že když si budeš chtít tapetu jednou vyměnit tak je to problém.Po dnešních zkušenostech bych dneska asi volil i jedno barevnou tapetu třeba modrou protože mam akvárka hustě zarostlá a s jedno barevnou tapetou je to pěkný aspon podle toho co jsem vyděl.Jo obě akvárka mam 120cm.dlouhé a ani na jednom nemam tapetu veprostřed odchlíplou(instalace proběhla ve dvou je to lepší) tak Ahoj snad jsem ti trochu poradil. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 21:47 jardik.cardik
mam pozadí plastove rasu mi okusuji rybkly ale jde to i setrít tapety jsem videl lepene i be vode v akvariu silikonem a nebo přidlice tu taky vlastnim pokud mas na tapete bublinky straci prejet sterkou na auto a je to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 19:11 Muž Sprachys [48]
a taky si myslim ze kdyz to poroste rasou tak ji z toho asi obycejnou sterkou ras na sklo moc nedostanes... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 18:50 smajlik – 3D-to kuba
Je to drahý,ale hezký.Musel jsem to k zadní stěně přilepit silikonem,vyplavávalo to.Ale už bych to tam nedal,protože když mi AQ zarostlo rostlinkama,tak to skoro není vidět a uvážím-li tu cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 18:33 Muž []
Když už jsem u těch tapet, jaké máte zkušenosti s 3D pozadíma co se dávají do akvárka???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 14:28 Muž Sprachys [48]
pouzil bych radsi mineralni olej.. ten rostlinej by mohl zluknout a smrdet... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 13:42 Tomáš
Stačí použít rostlinný olej, tím tu tapetu přilepit, vytlačit přebytky, odmastit okraje a přelepit izolepou, aby se tam nedostal vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 13:15 Supa – Tapeta
Ako nalepíte tapetu na zadnú stenu akvária aby vyzerala čo najlepšie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 16:59 Muž Sprachys [48] – .
co je presne ten mineralni olej zac a kde se da sehnat? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 15:58 Muž danrycka [56] – zluk
jo urcite se ti casem rozlozi, nekdo navrhoval mineralni olej;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 15:41 Muž Sprachys [48] – .
to mi nikdo neporadi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 19:55 Muž Sprachys [48] – .
tak co:-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 19:31 Muž Sprachys [48] – .
prosim poradte... co treba nakej motorovej olej? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 19:21 Muž Sprachys [48] – .
nemuze ten olej pod tapetou casem zluknout? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 10:29 Peetras – tapeta
Ahoj. Flek se mi udělal po namazání zadní stěny olejem a přilepením tapety. Fakt je to hrůůza, ale u mě s tím nic už udělat nejde. Není tam kloudný přístup. Až dojde na generálku akva, zvolím jednobarevný nátěr na zadní stěnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 10:13 Žena Marfi [10] – tapeta
jen ještě k přidělání tapety na zadní stranu akva - doporučuji před tím než tam tapetu přiložíš (zvenku) tak sklo navlhčit, někdo doporučuje i trochu oleje. Když totiž sklo nenavlhčíš, tak se ti po čase začne tapeta odchylovat a udělá ti nepěkné tmavší fleky (vzduchové bubliny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 18:44 Dussy – ...
nejhezci pozadi je cerny viz horacovo aq
a jine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 17:55 Barča – ***
Díky to byla smršť odpovědí,není co dodat,už vím vše. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 17:53 Žena Voloďka [59] - Tetry – tapety
V každé akvaristice by měly mít tapety na výběr. Alespoň já jsem to tak vždycky viděla. Mají růné druhy v dlouhých rolí několik metrů a vysoké i 70cm. A určitě Ti na 100% ustřihnou kolik Ty jen chceš. Jsou taky různého materiálu. Některé jsou z takového normál papíru, které přilepíš zezadu izolepou či tou pistolí na umělou hmotu. A pak prodávají tapety které vypadají jako že to je velká fotka. Jsou takové lesklé a mohou se dávat přímo i do akvárka. Ale já to nedělám. Většinou se v akvárku objeví řasa a škrábáním žiletkou bys mohla si tu tapetu zničit. Takže já tyhle taky lepím dozadu izolepou či tou pistolí. A některé tyto tapety mají tu "výhodu", že na jedné straně mají třeba ty kameny-pro terárko a z druhé strany mají vodní rostlinky kdybys to chtěla na rybky. Jsou ale dražší. Mě stál metr 140Kč (výška 50cm). Ale vím, že jsem byla v drahém obchodě. Předpředevčírem jsem byla koupit tapetu do akvárka (výška 40cm, délka 120cm) a metr stál 70Kč. Měl však pozadí jen jedno. Na druhé straně to měl jen modrý. No, tak snad jsem Ti nějak poradila :-) rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 17:37 Barča – Tapeta
Chtěla jsem se zeptat,jestli se tapety za akva lepí snadno a co myslíte,je v obchodech dobrý výběr?Tady u někoho jsem viděla tapetu-valounky.Přesně by se mi do akva hodila,ale na internetu se prodává jen celá role 15m. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 17:37 Dolfik – jj
Díky moc všem, já už jí mám doma měsíc a každý druhý den jí předělávám, protože to prostě jen navlhčený nedrží... Ten olej je fakt super vychytávka, sqěle to funguje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:41 123 – tapeta
taky se dá dát dovnitř,když je akvarko prázdné navlhčit zadní stěnu tapetu k ní přitlačit,spodekpřihrabat kamínky a vršek pojistit lepenkou.Voda pak tlačí tapetu na sklo a vypadá to dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 08:55 rowdy – olej
ještě lepší je natřít ji jedlým olejem, rukou pečlivě uhladit, aby se rovnoměrně rozestřel a pak přichytit izolepou. S tím olejem ty barvy vypadají velice výrazně - není mezi sklem a tapetou žádná vrstva vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 08:17 Muž pantany [7] – co tak takto?
ja som podobny problem riesil pred mesiacom. chcel som tapetu nalepit specialnym lepidlom od firmy JBL fixol. nakolko som ho nevedel zohnat tak som od toho upustil. potom mi tu na fore poradili aby som tapetu nasucho prilozil zo zadu akva a izolepou ho po obvode prilepil. a mozem povedat ze to je asi najlepsi sposob. pred tym som to navlhcil a prilozil ku sklu lenze po case tam vznikali bubliny a nevyzeralo to vobec pekne. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 01:02 Muž Horác [3942] – tapeta

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 27949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3719-instalace-tapety-za-akvarium?od=601