Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tloušťka skla akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Tloušťka skla akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:21 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: RAP
Toto akvárium sleduji již nějaký ten pátek a musím konstatovat,že je to naprostá pecka.
Bohužel takové akvárium si nemohu dovolit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:08 RAP
Pro Alty je těch 80cm tak na hraně. Gogle sie může informovat i na ceskycichlidklub.eu/…
Ukázka akva pro Alty www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2011 17:09 Muž Johan [4945] - Rostliny
Však se tam neleze každý den. Když se dají vysoké kytky (Nějaké echináče či vallisnerie apod.), tak se zasaděj a někdy jen ošmikaj. A to se dá přeci řešit i různýma udělátkama. Sice všude rád pracuju s rukama, ale co bych si počal bez pinzety, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 15:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: gogle
co tam plánuješ za rybky kromě altů? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 15:29 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Tak už je akvárium objednané.
Bude mít rozměr 190*50*80 d*š*v.
Mělo by být hotové příští týden,tak uvidím jak to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.07.2011 12:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
gogle napsal:Nejpodstatnější je ta výška,aby byly alty správně vyvinuté.

Aby alty a nejen oni ale všechny druhy ryb pěkně vyrostly tak záleží daleko více na podmínkách, kvalitě vody a kvalitě krmení než na velikosti akvária X-) Viděl jsem nádherné skaláry a terčovce které byly celý život v akva které mělo na výšku jen 45cm a naopak mizerné nekvalitní ryby v akváriu o obsahu 1000l s výškou 75cm ;-) Pro alty je bohatě dostačující 60cm na výšku, při správné péči vyrostou stejně jako ve 100cm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 12:13 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Napsal jsem sklenáři takže uvidím co mi napíše.
Kdyžtak bych udělal akvárium vysoké 70cm,ale do toho se mi moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:54 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: romant
To jo, ja jen chtel rict, ze kdyz se altum povedou, tak jsou to strasne velky ryby. Vetsi nez si lidi vetsinou predstavuji.

My mame na ustavu akva 1m hluboke a 80cm vysoke (70cm vody) a pristup jen zezadu. A udrzba je humus. Navic s kobercovymi kryptokorinami :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:52 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Haimdol
- souhlas, poskakuju kolem 70cm AQ nastesti bez rostlin (je to Malawi), ale i rucni cisteni skla je zaber :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:45 R Muž romant [27987] Re: Barakainus
Tak ve finále ať si udělá akvárko každý jak chce. Já jsem jenom vyjádřil svůj názor na praktičnost té výšky vzhledem k utrpěným osobním zkušenostem. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:42 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: romant
Fotka k příspěvku 80cm neni tak moc. V Mnichove v ZOO maji jednu starou altum skoro 50cm vysokou.
Tady je fotka jinych altum v akva skoro 1m vysokeho. A ty ryby jsou jen 1.5 roku stare.
Je pravda, ze udrzna v hluboke nadrzi je blba, ale jak je na te fotce videt, da se udelat krasna a skoro bezudrzbova nadrz. Urcite se vyvarovat jakychkoliv kobercovek!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:22 R Muž Silent [5949] Re: romant
Pravda je, že hodně záleží také na šířce nádrže. Pokud je nádrž např. 70x70 tak už to chce šnorchl :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:19 R Muž romant [27987] Re: Haimdol
Ale dá se to, vlastní zkušenost, sice občas trošku mokřejší kde co, ale co by člověk nechtěl, když se pracuje s vodou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:14 R Muž Silent [5949] Re: romant
Mám pocit, že i těch 70cm je na údržbu dost. To chce potom dlouhou ruku nebo bezúdržbovou nádrž :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 10:59 R Muž romant [27987] Re: gogle
Ovšem těch 80cm je už zbytečně moc i na Alty, z oněch praktických důvodů zde uvedených. Uber těch 10cm a budete spokojeni všichni, jak Ty, tak Alty. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 10:56 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Již jsem psal,že budu chovat altumy.
Šířka stačí bohatě.Nejpodstatnější je ta výška,aby byly alty správně vyvinuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 10:03 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Yirka
Tak tak. Já mám 65cm + kryt a už to opravdu není nic moc. Svrchu je přes rozvlněnou hladinu prd vidět a z boku je pohled zkreslený. Já osobně bych na tvém místě ubral z výšky a přidal na šířce ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 09:02 Muž Yirka [9126] Re: gogle
80cm ti bude stoprocentně dělat velké problémy při údržbě i jakémkoliv zásahu v nádrži. Vím co říkám, má na výšku 70tku a příště bych šel max do 65cm. Pokud však jsi baskeťácký typ s ručkama jak šimpanz, poradíš si. Jinak se připrav na úpravy v oblečení do půl těla a odřené podpaždí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 07:40 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Zeptám se ještě mého sklenáře.
V akváriu budou alty takže bych chtěl výšku 70-80cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 07:11 Muž sollik [257] - CichlidyRe: gogle
Další věc je údržba ........ ale o tom už je napsáno spousta ........
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 23:52 Muž O.Tom [439] Re: gogle
Co se divam do nabidky hotovych akvarii firem, tak nejvys co nabizi z 12ky skla tak je 70 cm vyska. Pak uz je to 15ka sklo na 80 cm vysku. Vem si taky, ze cim vyssi vodni sloupec, tim silnejsi treba osvetleni. On ti ktomu si neco rekne clovek u ktereho si to nechas delat, zda to pujde nebo nepujde. Predpokladam ze tak velke akvarium ti nebude lepit nejaky prespolni sklenar, ale nekdo kdo stim ma zkusenosti a je dobry.

www.sklorex-akvarium.cz
www.zekia.cz
www.akvariafarda.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 23:26 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Zítra budu objednávat nové akvárium pro skaláry.
Proto bych se chtěl zeptat na váš názor.
Nádrže bude mít rozměr 200*50*80 d*š*v.
Na výrobu bych chtěl použít 12mm sklo.
Myslíte že bude možné takto vysoké akvárium z 12mm skla vyrobit??
Samozřejmě,že bych nechal udělat podélné výztuhy nahoře i dole a dva příčné kanty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 10:50 Muž sollik [257] - CichlidyRe: sollik
Takže to dopadlo jak jsem předpokládal :-D V úterý jsem naběhl do dílny a zkusil sklo nakrájet. No........ na zasklení okna by to šlo, ale vzhledem k tomu, že se to má lepit k sobě to byla bída. Kontejner na sklo to jistil. Takže už je objednáno u sklenáře ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 08:59 Muž sollik [257] - CichlidyRe: NHKG
Díky za info. Filtr dělám schválně takhle úzký, aby se mi vešel za akvárium a nebyl vidět. Biomolitan budu kupovat u akvaristik.eu a tam mají kusy 25x25xX cm. Ten říznu na 3 kusy 8x25 cm. V akvárku (70x30x35v. cm) budou asi jen krevetky a max. nějaká malá tetřička. Asi to sklo zkusím nakrájet (ono to stejně asi půjde špatně), slepím a zkusím napustit. Jestli to rupne nechám si nařezat u sklenáře ze 4mm. To už bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 08:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sollik
Stačit by to mělo, ale já mám podobný (ale o dost širší) z 5mm. Těch pár korun za skla mě nezabije. Ale doporučuju ho udělat širší jak 8cm, jinak se bude dost rychle zanášet... Navíc molitany se standardně dělají v šířce 10cm, udělal bych tu komoru širokou minimálně 20cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 07:36 Muž sollik [257] - CichlidyRe: j0hny
Ahoj.
Jaké máte zkušenosti s lepením skleněných filtrů? Tedy nádrží s vnitřními příčkami? Chystám se lepit vnější skleněný filtr délky 46 cm, šířky 8 cm a výšky 35 cm. Sklo mám staré (snad z nějakých oken) tlušťky 3 mm. Podle níže uvedného prográmku je Safety Factor 2. Ve filtru budou ale 3 skleněné příčky, které de facto spojí čelní a zadní stěnu. Otázka je, jestli to i přesto bude stačit.

Díky Sollik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 04:54 Muž j0hny [86]
Jak stare to je sklo? Ked je vyska 30cm tak to s vystuhami bude stacit. Pripadne si mozes otestovat aj rezanie skla a zmensit na 100x30x30 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 19:21 Muž uchoLV [7]
Fotka k příspěvku Chcel by som si otestovať lepenie akvária a ako pokusného králika som zvolil moje slimáčište. Rozmery sú/budú 100*50*30(výška po dorovnaní strán) 152l , problém je v tom ,že hrúbka skla je len 5 mm. Postačí ak pridám pozdĺžnu a priečnu výstuhu ,alebo je to prílišný risk?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 12:39 V Re: filipsi
Souhlas. Předimenzovat ano, ale nepřehánět. Třeba 10 mm by už bylo jako s kanónem na vrabce. Ale 8 mm? O jeden stupeň? Proč ne. Když bude lépe spát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2011 12:29 Muž filipsi [1295] Re: Designer
Ja zase mam nazor, ze je zbytecne akvarka brutalne predimenzovavat. Ono uz i tak sice vychazi SF treba 3.5, ale ve skutecnosti bude SF 5..,6... I kdyz se to nezna, skrz kazdy mm skla se kouka hur a hur, akva je tezsi... Takze nema to jen vyhody, jak by se mohlo zdat. Tak jak jsou dooprucovane tloustky skel postavene, uz s nejakou tou katastrofou a nepredvidatelnym uderem pocitaji. Pred detmi je dulezitejsi zabezpecit mnoho jinych veci (skrinky proti prevrzeni, supliky proti zabouchnuti, varice, horky kohoutek..).
Kdo uz ale vsechno ostatni dulezite zabezpecene ma, at klidne sklo posili, kdyz mu to ke klidnemu spanku pomuze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 12:24 Adam Re: Designer
Přesně tak jsem uvažoval. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 12:12 RAP Re: Designer
Tak s tím souhlasím. Ono nejde jen o děti, takový pes i kočka umí svoje. Mě kocour v akváriu vykoupal světlo i sebe. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2011 11:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Adam
Pokud Ti nevadi vyssi cena nadrze, sel bych do silnejsiho skla, ac se to nekomu bude zdat zbytecne a vyhazovani penez. Pri zarizovani jednotlivych kusu akvarii podobnych rozmeru nejake petikilo rozdilu navic... za 10 let provozu je to ve sve podstate 50Kc rocniho pojisteni, a to za klidnejsi spani stoji. Takze mame doma 100x40x40cm z 8mm skla.

Dulezitou veci k posouzeni jsou deti a podobne pohromy okolo, nejen hned, ale i mozne do budoucna. Pokud se mohou kolem akvaria volne pohybovat, predimenzovat akvarium je vlastne nutnost. Ac diteti bylo tisicekrate receno co nesmi, opre se svou plnou hmotnosti o sklo (nebo hodi mic atp.), a fakt nepomuze zadne skoleni, poucovani, huceni, prosby, protoze katastrofy tohoto razeni (deti) vzdy nejprve konaji.

Verte mi, ze deti maji v pomeru hmotnost/rozum velice vysoky koeficient (hmotnost vyrazne prevysujici moznosti rozumu), a tento koeficient by primarne mel slouzit k posouzeni, co uz je kolem nich bezpecne.

Vysledne tedy rikam, tloustka skla vyrazne zavisi i na tom, kde akvarium je, a co/kdo je kolem nej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 10:01 Adam Re: fido16
Odtamtud jsou SF v závorkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 17:30 Muž fido16 [631]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 16:47 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já mám doma nádrže 100x40x40 a je tam 5mm a stačí to. Na tu tvou nádrž by měla síla 6mm stačit a ty výstuhy bych tam určitě dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 15:59 Adam Re: NHKG
Podélné výztuhy samozřejmě budou. Když pro nic jiného, tak kvůli krycímu sklu ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 15:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Adam
Určitě 6mm a pokud chceš jistotu, tak dej nahoru výztuhu, ale podle mě není nutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 15:27 Adam – 110×30×40 cm
Jaké sklo doporučíte při rozměrech 110×30×40 cm? Podle "hotovek" by mělo stačit 6 mm (SF 3.5), ale jsem malinko paranoidní, tak bych raději (s ohledem na délku) 8 mm (SF 6.0). Má to smysl, nebo je ta už paranoia přehnaná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 17:58 Muž kortezhugo [983]
a nie je na skodu prehodit Safety factor z 2.5 na 3 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 16:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Joss24
Zkus to zadat sem: www.theaquatools.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 20:50 vlastik Re: Joss24
to nevadí,ale kdyby jsi měl obavy ,tak sniž sloupec vody o jeden centimetr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 18:28 Muž Joss24 [0] - Asie
Fotka k příspěvku Dobrý den, pročítám si tu diskuse a trošku jsem znejistěl ohledně mého aqua. Je to 90x50x50 což je 225 litrů, ovšem vody je tam tak 190 litrů. Problém je sklo, má 6mm. Aqua funguje téměř 3 roky, dvakrát se stěhovalo (né bez úhony :hmm:) a má naprasklý jeden horní roh (ne moc). Neteče však. Otázka je: mám objednat nové?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 16:18 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Díky všem za postřehy, zase jsem o něco chytřejší. ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:58 Muž kortezhugo [983] Re: HaDaS
este k tej cene
ono to ani moc vyhodne nebolo - len prave v tom case som nikde u nas nevedel zohnat "malu" tubu akva silikonu

a "normalna" 310ml staci na cca 3-4 -200L akva
tak som bral co bolo...-pouzitelne a lacnejsie
dnes maju v predajni XY druhov silikonu a par druhov aj v malej tube
dnes by som asi so sanitarnim nespekuloval a zobral malu tubu akva silikonu

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:31 HaDaS Re: kortezhugo
Jinak díky za odpověď k tomu sanitáru. Zajímavé. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:30 HaDaS Re: kortezhugo
Ano, tomu rozumím. Chystám se předělávat akva, a to jen vnitřek, a odkládám to co se dá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:25 Muž kortezhugo [983] Re: HaDaS
nezaznamenal som ziadny problem
a prelepoval som len pre to ze sa mi nepacila biela:-)

inac ten sanitarni co som pouzil nebol "najlacnejsi" a znackovy
len bol lacnejsi ako akva.silikon a na obale "vyrazena" pevnost v tahu bola taka ista -tak som ho pouzil

PS:teras sa mi viac paci cierna -len prelepovat to je des X-) :) a asi posledna vec co sa mi chce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:10 HaDaS
kortezhugo napsal: na toto ti viem "ciastocne" odpovedat

Skalarium bolo lepene bielym - to som este nebol na svete a cca 6 rokov do zadu som ho rozobral a prelepoval sanitarnim transparentnim - viacmenej pre "istotu"
Spodne som mal z plexi - to som vyhodil a zlepil zo skla transparentnym akvaristickym cca 8 rokov do zadu

No ak to budem este niekedy prelepovat tak pouzijem asi cierny :-) -mozno -viac sa mi paci :-)


Jestli tomu dobře rozumím, tak co se trvanlivosti spoje bílým, nebo transparentním lepidlem týká, tak jsi nezaznamenal horší pevnostní vlastnosti. Vše Ti fungovalo jak má. Výběr pro výsledný design je samozřejmě věcí každého z Nás.

Zaujala mně však věta, že jsi použil sanitární silikon pro přelepení Skalária. Mé zkušenosti, avšak pouze z koupelnových a jiných vlhkých prostor, s sanitárním silikonem jsou takové, že jsou velmi náchylné k plísním, a co dva roky je třeba je měnit. Ani jejich pevnost a přilnavost není zrovna stoprocentní. Bez vyjímky výrobce. Proto využívám na stavbách i doma alternativní silikony a hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:57 Muž kortezhugo [983] Re: filipsi
no to je pravda
len uz sa menia vlastnosti silikonu
ci k lepsiemu alebo horsiemu - to tazko povedat
jedine coho sa da drzat je techn.list

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25679x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3552?od=301