Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
Otíci dlouhé výkaly nemívají. Pokud je mají, je to průser. Celkem doslova.
Ale abych nebyl úplně OT, nemůže to být prostě z přežrání?
- Otocinclus affinis + dlouhé výkaly = problem
Občas nějakého vyhodím, když si ho všimnu na skle, jinak o nich ale nevím, takže šnekům bych to nepřisuzoval...
Musí to být ty Otíci, když vidím co za sebou kolikrát táhnou, nic jiného to být nemůže... :/
Nemáš tam nějaké šneky? Např. Levatky s* jak zjednané
Pancéřníček albín, těch jsem tam měl dřív asi 5, ale nic takového nedělali...
A tohle je co za rybu? S dovolením jsem to bez dovolení vzal z tvojí prezentace...
Je to zvláštní, možná tam té řasy je dost, tak se pořád takhle přežírají... ?
Snad to časem přestane, schválně můžu dnes až přijdu vyfotit, co tam zase nadělali...
Tak mám je už hodně dlouho ale tohle jsem u nich nikdy nepozoroval, sice mají plná břicha ale to je tak všechno.
Jsou to Otíci, mám tam potom už jen neonky. U těch Otíků kolikrát vidím, jak za sebou táhnout třeba 3 cm "bobek"
Asi by jsi se měl podívat po někom jiném, protože otíci to nebudou.
Mám 6 Otíků asi 4 dny a musím říct, že se hned pustili do práce a perfektně vyčistili rostliny od řasy, ale za to je od nich dno úplně poseté výkaly, že to vysávám každý den. Máte, nebo měli jste to tak taky?
Starší reakce
Branik měl minulou sobotu plný akvarko
Naposled jsem je videla v Hbchu v Cestlicich, ale bylo by asi lepsi si to telefonicky overit.
Slušnou dodávku má momentálně Kudrna, tedy firma Aquamaster.
Takto ma to naučili s každou rybou.
A keď vás už tu mám, neviete, kde v Prahe otíkov majú? Braník ich na stránke nepíše (i keď viem, že ten zoznam úplne aktuálny nie je).
Ano, to jsi zmínil velmi správně, tu aklimatizaci, tedy jak jsou ryby v akvaristice nicotných barev, neduživý a s propadlým pupíkem, tak tyto nebrat. Solidně vyhlížející jedince domů donesený nechat v sáčku a jim tam postupně po částech dolévat svojí akva vodu a toto činit po půl hodině několikrát a teprve posléze, když jsou tzv. přivyklý na domácí vodu vpouštět do nádrží. Napsal jsem to tobě, ale reaguji tím na další tazatele a ty tomu jistě rozumíš.
Netřeba se bát. Si všimni v kolika rostlinných nádrží jsou. Akorát jsou trošku problematičtí na aklimatizaci. Vše to jsou importy, často v mizerném stavu.
Ano, ryby Otocinclus nejsou brusiči, ale čističi.
Ancistrus mi tu hobľuje Echinodorus, pôjde z domu, ja mám rastlinky rád.
Už mi boli (i kvôli veľkosti akvária) radení otíci, ako je to s nimi? Nechajú zdravé listy na pokoji?
Starší reakce
Chvostovou ploutev roztáhne jen při startu a to už se vyfotit nedá...
Ale tak jsme se v tom tipu sešli, tak to nebudu asi víc moc pitvat. Každopádně jsem jich kupoval 12 a všechny jako O. affinis, takže tak, jak se tu píše...
Myslím, že ten na druhej fotke bude O. macrospilus a ten na prvej by musel roztiahnuť chvostovú plutvu (O. vittatus vs. O. vestitus).
Dík, tam jsem byl a taky vidím víc, než jeden druh...
Neformálny kľúč je na konci článku. U teba vidím minimálne dva druhy.
www.aquatab.net/…Starší reakce
0 15.01.2017 00:49 fingerstyle Četl jsem někde že skutečný Otocinclus affinis se do Evropy vůbec nedováží,a pod tímto označením jsou vesměs všude prodávány menší a drobnější Otocinclus vittatus poř. Otocinclus macrospilus.Je to skutečně tak?
Starší reakce
romant napsal: Přesně tak, pro otíky na burzu rozhodně ne. S Hornbachem mám stejnou zkušenost. Jedna ze života "Jak dlouho ty otíky tady máte? Asi tejden. Vezmu si jich 12". Drží všechny, tedy jestli je jsem schopen spočítat.
Já je bral když byli karanténovaní asi měsíc. To už je dost dlouhá doba na to, aby se u ryby poznal problém.
Já kupoval na burze, tehdy i s krupičkou ( zjistil jsem to dva dny po nákupu....) Na to že jsem je přeléčil, uhynul jeden, druhý cca po třech měsících ( z deseti) ,myslím že to jde. Hornbach mám blízko, kouknu tam jak vypadají, dík za tip.
Přesně tak, pro otíky na burzu rozhodně ne. S Hornbachem mám stejnou zkušenost. Jedna ze života "Jak dlouho ty otíky tady máte? Asi tejden. Vezmu si jich 12". Drží všechny, tedy jestli je jsem schopen spočítat.
Ten odchyt je celkem v pohodě proti tomu, co se s nimi děje pak. Cesta z lokality do nějakého skladu, pak do Evropy, pak do nějakého velkoskladu, kde to koupí překupník a odveze to na burzu, kde to koupíš. Ta ryba po odchytu nesčetně krát změní vodu, pořád se s ní manipuluje, je neustále ve stresu, přitom nedostane nažrat, pak si ji koupíš a divíš se že Ti zdechne. Spíše než burzu bych využil kamenný obchod. Já sám jsem je kdysi koupil ve stavebninách zvaných Hornbach. Byly vykaranténované, s jasnými očky, plnými bříšky a první mi uhynula asi po tři čtvrtě roce. To celkem jde.
0 13.09.2016 10:54 grupyk [20] Dekuji vsem za rady, videl jsem tady nekde video jak je odchytavaji v jejich domovine. Byly to jatka, takze je to trochu jak kupovat zajice v pytli.
Kazdopadne dnes jsem vytahnul 4. kus, taze mi zustali 2... Za 2 tydny me ceka nakup novych
.
Starší reakce
Ahoj, rekl bych, ze romant ma pravdu, neco probehlo pred tim nez jsi je koupil a i kdyz podminky v akvarku jsou dobre, tak uz se to nedalo vratit, i kdyz se pekne vybarvili, coz by svadelo k domence, ze chyba je u tebe .... Me se neco podobnyho stalo s bornejkama, chtel jsem doplnit hejno, tady jsem je nemohl sehnat, takze kuryrem ... Objednal jsem 15, kdyz prisly, tak uz bylo 5 mrtvych a zbytek vybledle barvy, v akvariu se take zbarvily pekne zpet, ale behem par dnu stejne vsechny poscipaly, zustaly tam zas jen ty starsi ...
Při pořizování otíků je docela dobrý se zaměřit na to jak vypadají, tedy pokud mají propadlá bříška a jsou takový nedomrlý, tak tyto jedince nekupovat, jsou na tom špatně, nejsou rozkrmený a trpí s největší pravděpodobností vnitřníma parazitama, mají za sebou několikerý přelovování z vody do vody, prostě toho mají za seou opravdu hodně.
Já bych nemoralizoval nad vodou, špatnou péčí apod.
Někde je tu napsáno, že ti otíci bývají po importech dost zesláblí a spoustě z nich prostě už není pomoci, proto ta úmrtnost v prvních týdnech... Pak už jsou to bezproblémový ryby ;)
Já měl asi štěstí na dobrou várku (spíš várky, kupoval jsem je na 3x), protože z 10-ti koupených otíků jich pořád čistí skla, kořeny nebo listy všech 10
Je to smutné, já mám affinis, ty asi huaorani, kvalita vody je zásadní, kolik jím tam dáváš co2? Já si je pořizoval, až jsem měl řasu jako přirozené krmení. Myslím, že dávají „přednost“ zarostlejším akváriím.
Ale nepěstuji ani nechovám. Snad se ozvou odborníci.
Mí otíci mají rádi řasu a tu co roste na skle nebo na kořenu pak jdou po listech kde je taky řasa, tablety nebo čipsi moc nechtějí ale někdy sem tam pochutnají. Až nebude řasa v akvárku tak budu ji muset pěstovat.
Ještě jen dodám když jsem je měl u větších ryb přesněji u cichlidek kakadu se jim moc nelíbilo neměli svůj klid tak šli do menšího akva a tak jsou spokojeni.
0 07.09.2016 18:51 grupyk [20] Chovám v nádrži společně ramky, gavunky wernerovi a otasi.
Ramky pravidelne uklizeji misto trou se skoro co 14 dnu, samci gavunku nadherně prosperují naparaji se a jsou krasne vybarveni. Z toho usuzuji, ze podminky jsou v pohode. Vodu menim pravidelne, teplotu drzim na 26°, bublám CO2, pridavam olsove sisticky. Akva bezi zhruba pul roku, nerypu tmer do dna, filtr zabehnuty.
Otase mam chvili, pred 3 tydny jsem si poridil 6 kusu, pul dne jsem se pomalu aklimatizoval. Po rozplavani v akvariu se z vystresovane skoro pruhledne barvy pekne vybarvily do tmava. Jsou aktivni, tydne dostavaji na prilepsenou hikari tabletu na dno.
Jenze, co tyden to 1 umrti, soucasny stav 3/6 zivy. Mrtvola nema nafouknute bricho, nema zadne plesnive fleky, rozpadle ploutve. Cetl jsem, ze je to v 99% import a jsou velmi nachylni, tak jsem doufal v aspon 4 pretivsti... Ja jen doufam, ze to tak nebude pokracovat dal. Poridil jsem je v malem rodinem akva obchode.
Muzu delat neco lepe?
Starší reakce
Původně jsem to psal do vzkazu, ale co:
Zkus v obchodě koupit kedlubnu i s listím. To listí pak chvilku povař, tak aby změklo a klesalo ke dnu. Nevím, jak jsou malí otíci titěrní, ale nejlepší by bylo je opatrně odsát hadičkou a přemístit do takové té plastové porodničky pro živorodky. Tu zavěsit někde do lehkého proudu, aby byla nějaká výměna vody. V porodničce je méně prostoru, takže tam spíše to listí najdou...
Já takhle dostávám z kritických prvních dnů malé sturisomy...
V.
Poslušně hlásím 7 rozplavaných jedinců...
Možná je jich víc, ale tyhle se tak nějako seskupili kolem skimmeru. Uvidíme jestli nějaký zabojuje a přežije...
má někdo zkušenosti s chovem "otíků" při běžné pokojové teplotě v paneláku, bez používání topítka? Akvárko mám v ložnici, kde v zimě teplota klesá k 18 stupňům, jinak se většinou pohybuje kolem 20 a výše..
V tak málem objemu pochybuji. I když stalo se to, dvoustovka 6 let stará, perfektně funkční a jeden otík to přežil a vyrostl bez zvláštního zacházení.
Jo je mi to jasné... Ale třeba alespoň jeden se uchytí...
Takhle v nádrži nemají téměř žádnou šanci přežít a vyrůst.
Koukal jsem do tvého deníku... Vypadají naprosto stejně jako na tvém záznamu z 9.9.2012.
Tak už se začali klubat ven...
Jsou, mrkni taky na listy rostlin, obvykle tam, kde proudí voda, nejspíš tam najdeš další
Zkus je porovnat s podobným příbuzným druhem v deníku ze 7.2.2013 nebo 22.9.2013 u mne (Korýšci a krunýřovci)
Zdravím všechny, chci se zeptat. Jsou to jikry Otíků? Napočítal jsem jich 12. Jsou různě po skle, vždy 2 vedle sebe. Poslední měsíc jsem zpozoroval že jedna z nich je samička a poslední týden jsem si říkal, že měla znatelně větší bříško.
V AQ jsou pouze Axelrodie, Japončíci a Člunice (začali invazi). Takže žádný větší šnek, který by to měl na svědomí... Díky.
Přidat reakci
1 ...... [3] ...... 22 23
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33948x