Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
Ty jsi nějaké měl? Moje zkušenost je naprosto jiná, mám je několik let. Záleží od koho je koupíš ale to platí u všech ryb.
Zase jeden zažitý omyl vyvrácený praxí.
Koupil jsem si je poprvé a musím zaklepat, žádný úhyn.
Pokud je budu chtít rozmnožit kvůli udržení, tak nastuduji a zařídím nádrž jen pro ně.
Netrápí vás, že kupujete ryby, které byly pravděpodobně odchyceny v přírodě, nerozmnožíte je a část z nich (ne-li většina) po umístnění v akváriu uhyne?
Ty taky radši maso než pořád zeleninu. Žerou všechno jako většina ryb.
Speciálně kvůli nim jsem koupil tablety se spirulinou a na ty kašlou. A teď hurá na "maso".
Starší reakce
zprávy nelžou
na 30 miliónů importovaných ryb z Jižní Ameriky ( konkrétně Brazílie) jich musí být odchyceno 150 miliónů ročně...( píší jen o těch přiznaných a zdaněných...)
Otíci se přivážejí z Peru.
zde si počtěte :je to pdf.
www.google.com/… Já si nemyslím že je to většina která se tam chytá. Ale netvrdím že se to neděje. Bohužel jak už psal wanderer těžba dřeva je pro jižní Ameriku daleko větší problém který sebou nese zdevastování obrovského množství druhů jak suchozemských tak vodních. Paradoxně je těžba dřeva daleko méně regulována než odlov akvarijních rybiček.
V tom případě je to ale jen a jen na akvaristech jako s každým zbožím. Pokud tyto ryby budou kupovat i za tuto cenu, tak tenhle kšeft poběží. Je to stejné jako s nekvalitní potravinou. Moc ale nerozumím situaci, kdy akvaristé pomáhají k návratu lososu do našich řek, ale likvidují populaci jiného druhu na jiném místě.
nebylo by ke škodě znát někoho v republice,kdo těch pár jedinců odchová, a brát od něj
Zrovna teď probíhá médii zpráva o tom, jak narůstá v Amazonii těžba deštných pralesů, že jich ubývá mnohem rychleji, než loni. Takže bych si tipnul, že se plundruje, co to dá a populaci mrňavých rybiček nikdo neřeší. Dokud to sype, tak se budou lovit.
ano nejvíc produkce jsou importy přímo z amazonky, ačkoli se dá "normálně" odchovat, zatím se to nevyplácí, neb potěr bývá dosti "háklivý"...
0 07.08.2019 09:09 kk – Import
Ahoj,
měl bych dotaz k tomu importu ryb. Měl jsem zato, že jde pouze o to, že ryby nebyly odchované u nás, ale jinde ve světě. Podle toho co jsem se tady dočet se jedná o odlov v přírodě. Při představě jaká je „spotřeba“ těchto ryb to musí mít brutální vliv na jejich populaci. Může mi to někdo upřesnit?
Dík
Starší reakce
Otíci jsou importy a úmrtnost je dost častá a není to rybka do nově založeného akvária.
Myslím si, že otík není ryba, která by měla jít do akvária jako první. Ten by se měl dávat až naposled, kdy je akvárium plně v provozu a funkční. A i tak bude ztrátovost. Po měsíci je akvárium hodně čerstvé a sotva zaběhlé.
0 04.02.2019 17:49 ValaRa [26] Zdravím. Pridám aj ja moju skúsenosť s Otíkmi. Približne mesiac po založení som si pridal 5ks Otíkov ako prvých rybích obyvateľov akvária. Predtým som premeral stav vody, všetko v normále, dovtedy voda menená cca 1/3 asi 2x týždenne. Prvé 2 dni všetko v poriadku, na tretí deň jeden Otík "stráca dych", častejšie leží na dne, z časti na bruchu, z časti na boku, občas sa pohne. Dám mu ešte do zajtrajška čas, možno je iba vystresovaný. Zatiaľ neprikrmujem, rias bolo dosť, čiže hladom netrpia. Zatiaľ to beriem ako prirodzenú stratu u tohto druhu, len malému synovi je ho veľmi ľúto
Starší reakce
aka je situácia pochádza stale väčšina z divočiny ?
Starší reakce
Jednak bych řekl, že se na to uvedené krmivo vrhnou až v noci a pak je u těchhle rybiček ztrátovost poměrně vyšší, než u jiných. Otík je docela citlivá ryba. Ten Excel jim na zdraví taky nepřidá, osobně si myslím, že nemá patřit k běžnému dennímu použití. Ostatní lze soudit až podle prezentace akvária.
0 04.02.2018 22:24 Mikas4444 – Muze uhynout hladem?
Může OTOCINCLUS uhynout v akvárku hladem?
Před měsícem mi uhynul první otík, včera druhý. Měl jsem jich celou dobu od založení, 7 měsíců.
Akvárko 64 l mám čisté, zdravé, bez dusitanů, vodu pravidelně měním, slušně zarostlé, externí filtr JB, ostatní rybky se mají k světu. Nemám přerybněno,
Je pravda, že řasy tam mám minimálně i tím, že je tam asi 30 malých okružáků a dvě neritiny. CO2 nepoužívám. Jen aby rostly líp kytky, tak dávám 1 ml denně Excel Flourish (což je poloviční dávka, než je doporučená).
Otíkům jsem zkusil dávat i krmivo se spirulinou: Hikary: Algea Tabs a od Sery: Spirulina Tabs, taky spařené okurky a cukety ... ale na nic z toho nejdou, ani si toho nevšimnou.
Předem děkuji za názor a případnou radu.
Starší reakce
Bez krytu a bez krycieho skla.
A máš na akvárku kryt s osvětlením nebo je akvárko bez krytu?
Ja. Od brezna vyskocil 1 z 10.
Mám dotaz: Jaké máte zkusšenosti s těmito rybkami? Je potřeba krycí sklo, anebo bez krycího skla nevylezou z akvárka?
Máte je někdo v akvárku bez krycího skla?
Starší reakce
Myslím si že to není až tak normální aby zmizeli všichni, ti co vydrželi mám už dá se říci několik let v akváriu.
Pokud byli všichni z jednoho chovu/odlovu, tj. stejně staří, tak jim mohli během onoho půlroku dotikat biologické hodiny.
Starší reakce
Za 4 týdny ty hengelky a za další měsíc otíky.
Dobrý den, za jak dlouho mohu dát do nově založeného akvária Otíky? ( 4 týdny?? ) A případně Razbory Hengelové? Děkuji
Starší reakce
teď když na to koukám, tak to prouděním ale asi nebude, tak silný proud tam neni a ani se to ze dna nehne, těch míst je asi víc, jen to pod rostlinama nebude tak moc viditelný
snad jim nic není... vodu měním normálně týdně, teď ve vedrech abych ji ochladil, tak i častěji...
vidíš, to mě nenapadlo, je pravda, že všude ty výkaly nejsou, ale nejvíc jich je právě vždycky kousek pod tou rampou... ale stejně je divný, že jich produkujou tolik...
Hele a ta hromada je na jednom místě? Jestli to třeba nesouvisí s tou rampou, která ti točí vodu jen u předního skla. Třeba toho detritu není tolik, jen se ti třeba proudem všechen od všech hromadí na jednom místě před filtrem, u šutru na konci okruhu proudu...
Tak máš prozatím kliku, protože měsíc "starý" akvo není moc vhodné prostředí pro otíky a jestli ti produkují to co je nafotce, jsou to zdravý ryby, podpoř to trošku častější výměnou vody.
jo tak...
no akvárium už měsíc běží a to jsem použil i část vody z předchozího akvária a molitan z filtru
Zcela zásadní, prozatím nedostatečně vytvořena kultura pozitivních bakterií, které se velkou měrou dokáží o tyto zbytky postarat.
já bych dopravdy jinou možnost, než že to je od Otíků vyloučil... vidim jak jim to trčí z ...
jaký myslíte že by to na to mohlo mít vliv?
- nematody se obvykle ,v celé řadě případů ,nacházejí v trávicích ústrojích
- hlístové nematody v střevním traktu poškozují jeho výstelku a ochuzují ryby o živiny, což způsobuje "plýtvání" účinkem potravní složky
- infekce střevních nematodů by měly být podezřelá ,jestliže u ryb je zaznamenán neobvyklý(zvýšený) příjem potravy ,přítomnost dlouhých výkalů (proměnné na stupni napadení a druhu příjmu potravy)
- nemusí se tedy jednat o poměrně často uváděné dlouhé "bílé" výkaly
- v závislosti na druhu nematoda a druhu infikovaných ryb ,další stadia nematodů mohou být nalezena skoro v jakékoliv části ryb ,včetně koelomické (tělesné) dutiny vnitřních orgánů ,močového měchýře, hlubších vrstev kůže a ploutví ,nebo ve vnější svalové vrstvě
Takhle taky vypadají ho.na od okružáků.
Akvárium je čerstváček, možná zde je ten problém.
U hlístice jsem se dočetl, že se objevují dlouhé bílé výkaly, to ale nemají, mají je normálně hnědé.
- Výskyt dlouhých výkalů u ryb z okruhu druhu "Otocinclus affinis" signalizuje ,v celé řadě případů ,přítomnost parazitických živočichů
- Hlístice (Nematoda) ,malí (mikroskopičtí) průhlední červi
-
Přidat reakci
1 ...... [2] ...... 22 23
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33953x