Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké hejnové ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké hejnové ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 09:45 Muž OSkovajsa [0] Re: NHKG
Díky za odpovědi.. Taky už jsem viděl nějaké videa.. A vypadalo to velmi v pohodě. Ale přeci jen mi v hlavě šrotuje. Jestli ty malé rybky nepožerou. :) No, nejspíš budu muset vyzkoušet. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 14:21 R Muž romant [27982] Re: OSkovajsa
Červenohlavo-ústý, to je 100% hejnová ryba. Už jsem je stejně jako kolega v obdobných kombinacích viděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 14:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: OSkovajsa
Samozřejmě je to možné. Naprosto běžně se kombinují s terami. Já to odzkoušené nemám, ale nejčastěji jsem je viděl v kombinaci s neonkami nebo s tetrou červenohlavou (červenoústou, ...).

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 14:15 Muž OSkovajsa [0] – geophagus a hejnové ryby
Zdravím, chci se zeptat .. má někdo zkušenost s rybami rodu geophagus a k nim nějaké hejnové menší rybky?

Jen jsem chtěl vědět zda je to možné a popřípadě jaký druh hejnových rybek k ním dát.
Díky za odpovědi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 17:55 Muž Tomson [1]
Mam hejno par,nadhernych a je to fakt pekna podivana na hejno jednoho druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 21:10 Muž bull [19] Re: romant
Mas pravdu, zamerim se radeji na jeden druh. Hejno rozsirim az akva jeste trochu zaroste (kvuli krevetkam) a pak deset kousku pridam. Diky!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 21:06 R Muž romant [27982] Re: bull
Podobné jsou, jsou o kapku menší, ale taky o kapku jinak vypadají a i tak bude vypadat ono případné společné hejno. Já prostě to hejno rád sleduju z druhu jednoho, podle mě to prostě vypadá líp. ;-) Klidně 10. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 20:57 Muž bull [19] Re: romant
Takze doporucujes pridat dalsi neonky cervene? V jakem poctu? Mel jsem za to, ze jde o "podobne" rybky (neonky modre), ze by spolecne hejno treba mohly vytvorit. Sorry, jsem zacatecnik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 20:51 R Muž romant [27982] Re: bull
Držel bych se spíše jednoho pořádnýho hejna, než tříštění v hejnech více, takže když přidávat, tak posilovat stávající osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 20:48 Muž bull [19] – Modre a cervene neonky spolecne ve 128 litrech?
Ahoj,
myslite, ze moje akva viz prezentace pojme jeste 10-15 neonek modrych? Je mozne spolecne hejno s neonkami cervenymi, ktere uz tam mam? Premyslel jsem jeste nad tetrou amapanskou v podobnem poctu. Diky za Vase nazory.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 21:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MMK
Neviem, či je to tá správna cesta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 22:30 MMK Re: Turbinka
Díky, ale zapoměl jsem dopsat že za týden půjde do 260l akva ke 2 papouškum. Děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2014 22:20 Žena Turbínka [2558] Re: MMK
Vše co popisuješ sežere, je to dravec. Doporučuji si o něm něco přečíst rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_pavi a obstarat mu vhodnější bydlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 22:16 MMK – prosím poradte :D
Dobrý den, chtel bych se zeptat. Mam 100l akva a v nem 1x vrubozubce paviho. Je velky asi 10 cm. Je přátelský a hodný, ale hodne dravý uz mi snedl parmičky čtyřpruhé.
Muzu k nemu dat nejake male hejno? Treba cichlidu ramirezovou, nebo maleho tlamovce, živorodku, zkrátka cokoli hejnového a malého co nesežere! Dík za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:05 R Muž romant [27982] Re: regeditka
Nebudou, Ramirézy nejsou zabijáci, jenom dokáží projevit svůj přirozený instinkt. ;-) Rozhodně doporučím dávat ramky až do řádně jetýho akva, takže ne dříve než za 3 měsíce po založení a nepodceňovat kvalitu vody, takže měnit s železnou pravidelností alepoň obvyklou jednotýdenní 1/3 objemu akva. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:00 Žena regeditka [0] - MiniakváriaRe: romant
Děkuji za tip. No měli jsme vzít větší akva, ale při výběru a v porovnání s našim nano-triem mi přišlo obrovské. :-D No co už.. Hlavně po napuštění hodně zkresluje. S ramirézkama mít díky velikosti problém nebudou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 19:39 R Muž romant [27982] Re: regeditka
Min. metrovou rozplavbu, čím delší akvo tím lepší. Ty ryby jsou neskutečně akční a půldruhýho metru dokáží tam a zpět udělat velmi, velmi rychle. ;-)
Edit: Co třeba partu 20 rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 19:28 Žena regeditka [0] - MiniakváriaRe: romant
Tak to mě docela mrzí, jsou nádherné.. Jak velkou nádrž byste pro ně doporučoval? V atlase se píše min 50 l, ale to samozřejmě nebude optimum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 17:52 R Muž romant [27982] Re: Koště
Je to na ně malý, to jsou plavci jako hrom. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 17:49 Koště Re: Regentka
A co třeba tetra červenoústá? Do těch 5 cm v dospělosti se vleze a hejno drží skvěle :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 15:45 Žena regeditka [0] - MiniakváriaRe: dimmur
... ale vzhledem k velikosti akvárka bych byla fakt raději, kdyby se držely v hejnu, než aby byly rozplavaný všude :-( ale neonky jsou parádní rybky, to né že né :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 14:44 Muž dimmur [283] Re: regeditka
Ja bych se tech neonek nebal, jsou to cistotne ryby a klidne bych tam hejno 20 ks dal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 13:19 Žena regeditka [0] - Miniakvária
Dobrý den, máme nově založené akvárium JUWEL RIO 125 l (81x36x50 ) a přemýšlíme nad vhodnou hejnovkou k páru "ramirézek" a skupince "otíků". Původní plán byl pořídit hejno neonky červené / modré, ale po pročtení diskuze bude nutno hledat dál. Je to menší akvárium, takže limit max 5 cm v dospělosti. Co třeba razborka bornejka (Boraras brigittae), nemá někdo zkušenost s "houfováním"? Trošku mě ale děsí fotky koukajícího ocásku z pusiny ramirézek, není pro ně zase až moc maličká? Předem moc děkuji za odpověď palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2014 01:26 Žena Turbínka [2558] Re: miky17
Ta osádka se mi vůbec nelíbí. Máš v plánu partu bordelářů (platy, molly) a k tomu ryby preferujíci čistou vodu (všichni ostatní) navíc otíci chtějí zarostlejší prostředí. Co takhle zauvažovat nad jinou osádkou? Buď si vybrat ty živorodky a počítat s tím, že budeš muset řešit kam s potomky nebo i zvolit akvárium čistotnějších rybek, které se sice tak snadno množit nebudou, ale údržba akvária bude mnohem snazší. Osobně bych byla pro druhou variantu 15 danií, 8 pandiček, otíky až hooodně časem jen co vylepšíš rostliny a třeba pár menších čichavců (medový, zakrslý) jako dominantu? A té hnědovce v substrátu uhnijí kořínky a růst nebude.
Ale každopádně na osádku máš ještě 3 týdny čas, během té doby pořeš rostlinky a přidej, nech si to projít hlavou a než vyrazíš na vytoužené nákupy rybek zkus to zkonzultovat s ostatními na fóru třeba tady rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l- :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 01:11 Muž miky17 [0] Re: Turbínka
Samec a dvě samice od blacky molly a platy korálový,6 pandiček,4-6 otíků a ty danio :)
Jinak ta hnědovka v tom substratu růst vůbec nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 00:37 Žena Turbínka [2558] Re: miky17
Zatím ještě o rybách jen přemýšlej. V prezentaci máš datum založení 3.6. a dle fotek bys měl ještě hodně přitlačit na rostlinách a ty hnědovky co tam máš vyndat a navázat na dekoraci, není pro ně vhodné zasazení v substrátu ;-) Jinak dania jsou veselé, rychlé, čilé rybky vhodné i pro začátečníky. Přemýšlel si už o kompletní osádce, pak se bude radit co do počtu snáz. Většinou se s ostatními snášejí dobře, jen k nim není moc vhodné dávat pomalé oploutvené koráby jako třeba betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 00:25 Muž miky17 [0] – dotaz
Ahoj, mam 112l- 80x40x35
Přemyšlel jsem o 10 danio pruhovaných..jaké s nima máte zkušenosti? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:32 radim Re: Jirkaass
Když cítí trochu hrozbu (např. z větších spolubydlících) , pak jsou neonky krásně v hejnu, jinak jak píšeš se rozlezou po celém akva. Pokud tam budeš mít cichlidy hájící si svůj kousek nádrže, tak hejno budou držet ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:22 Muž Jirkaass [35] Re: Zab01
Moc děkuju za odpověd :) co jsem přemýšlel takle u těch neonek někdo tcrdí že moc to hejno netvoří .. jsou v otmhle například tetry lepší ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 11:47 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkaass
Nevím teda jak kakadu, ale měl jsem vysokoploutvé, ramirezky a akarky zelené spolu a vůbec nebyl problém (ve 200l), ale kamarádovi se v malém nesnesly v době tření s ramkami. Když budeš mít hodně úkrytů/rostlin/kořenů tak uděláš jedině dobře. U hejnových ryb máš poměrně velký výběr, záleží co se ti líbí, od různých teter (např. citronová, černá, krvavá, černopruhá), neonky a nebo pokud ti je jedno jaký biotop to bude, můžeš se mrknout na dania (pokud chceš hejno spíše do horní části nádrže), popřípadě i nějaké gavúnky a nebo za mě bych šel do Razbor (klínoskvrnná popřípadě espeho) a začal hejnem klidně 20ks :) jak jsem již řek, jde o to co se ti líbí. Nebo třeba patru pancéřníčků, poslední dobou je docela pěkný výběr druhů přes pandy, sterbai nebo venezuela black např. a nebo parmičky černopruhé, někomu se moc nelíbí, ale jako úklidová četa jsou super a drží hejno moc hezky, trochu ale časem vyrostou. Ber to jen jako takový návrh, samozřejmě záleží co se líbí tobě :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 09:58 Muž Jirkaass [35]
Ahoj, chci se zeptat co byste mi poradili do akvária 100x40x40. V plánu tam mám mít nějaké kakadu nejspise 1+2(3). Ale nevím co k tomu. Přece jen je to velké akvárium a mít tam jen kakadu je škoda. Proto uvažují nad nějakým hejnem. Ale nevím pro co se rozhodnout. Rád bych byl kdyby tvořili nějaké hezké hejno... ještě se zeptám jak je to můžu přidat.ještě nějaký druh cichlid nebo ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:53 R Muž romant [27982] Re: Havlis
Zakrsláky, nebo meďáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:48 Muž Havlis [-1] Re: romant
Tak zkusim 15 parmiček :-D A treba nejakeho čichavce :) Díky za rady ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:45 R Muž romant [27982] Re: Havlis
Osobně bych volil jenom jeden tvůj nabízený druh, jsou to hejnový ryby, bude se to pohledově tlouct a nevynikne nikdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:36 Muž Havlis [-1] Re: MarekP
Tak bettu necham v mensim akvarku.. A koupim si parmičku čtyřpruhou, asi 12 a mozna kolem 12 neonek. Uvidíme jak budou parmičky živé a by to s těma neonkama nebyl mišmaš..:¨)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:11 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Havlis
Axelrodie kolumbijská, medaka Oryzias woworae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 20:35 Muž Havlis [-1] Re: romant
Koukal sem...ale teměř nikde nejsou k sehnaní aji sem obepisoval zverimexi v okolí..na razbory sem se este nedíval :)Tak tetry červeno- tk vyřadíme :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:41 R Muž romant [27982] Re: Havlis
Červenohlavky určitě ne, to jsou plavci jako hrom a nemáš na ně rozplavbu a u těch parmiček bych měl stejnou obavu. Mrkni na tetry ohnivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:41 radim Re: Havlis
Přemýšlels o nějakých razborách? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:38 Muž Havlis [-1] Re: radim
Tak neonku modrou vyloučíme :-D (radši) No jeste by treba sly tetry červenouste,nebo parmička čtyřpruhá ale u nich bych se bal o Bettu..:) Ale nevim, jestli plavou pospolu jen podle par prispevku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2014 19:12 radim Re: MarekP
Na ty modré neonky pozor. Zvlášť, když jde podle všeho o novou nádrž. Neonky modré jsou mnohem víc bázlivé, než neonky červené a dobře se zabydlí jen v zarostlé zajeté nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:53 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Havlis
Neonka modrá třeba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:45 Muž Havlis [-1]
Zdraavím..koupil sem akvarko 87x28x35 objem 85L...tk bych se chtěl zeptat jaka je nelepší fakt hejnová rybka...osobně se mi nejvíce líbí neonka čevená. Tech by bylo asi kolem 20 ale myslim si ze oni jak na sebe v akva vidí tak po spolu moc nejsou... Budu rád kdyz mi poradíte nejakou hejnovku díky. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:11 radim Re: Folvi
Např. hejno carnegiella strigata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 16:25 Muž Folvi [-22] – hejnovky
Zdravím, :)
nemáte typ na nějaké hejnovky ke skalárům a k terčovcům, ale zároveň i cenově dostupné? Neonky ne, ty mi už přijdou ohrané. Díky za každý tip :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:40 Žena Kaira [919] - Labyrintky
Zdravím, prosím o radu nebo nějaký nápad. Uvažuju u pořízení nového hejna, ale nějak si nevím rady. V akvárku (180l) je momentálně ještě na dožití pár dánií pruhovaných a teter měděných, ale ani jedno nebyla moc dobrá volba. Oboje jsou krásné, ale moc temperamentní rybky. Chtěla bych nějaké klidnější, malé, nepříliš barevné. Byla mi tu už doporučena razbora klínoskvrnná, ale připadá mi až moc výrazná. Líbí se mi spíš něco jako tetra průsvitná, citronová, možná ještě neonka černá nebo tetra diamantová (i když ta už je velká), ale nedokážu posoudit, jak by se snášely s čichavci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 10:22 R Muž romant [27982] Re: dimmur
Ono by se dalo pouvažovat i o neonkách modrých, jsou krapet menší a ještě hejnovější, trošku hůř se schánějí, ale parádu nadělají náramnou. rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 10:12 Muž dimmur [283] Re: romant
Skoda, ta tetra cervenohlava je nadherna. Ale pokud mam na ni malou nadrz, tak urcite ne.... Nejspis zustanu u tech neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 10:07 R Muž romant [27982] Re: Ondrasss
Ondrasss napsal: Nebo dalsi krasna rybka je tetra cervenohlava To máš sice pravdu, ale do kolegovi nádrže nejsou moc vhodný, to jsou plavci a chce to aspoň metr rozplavby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 10:03 Muž Ondrasss [7] Re: dimmur
Urcite ty razbory ty jsou nadherny a drzi se pravdu krasne v hejnu. Koukal jsem na tvoji nadrz a tam dania urcite ne.
Nebo dalsi krasna rybka je tetra cervenohlava.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3224-jake-hejnove-ryby?od=101